Planszolandia.pl: Ranking Top7 - najlepsi projektanci gier planszowych

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Planszolandia.pl: Ranking Top7 - najlepsi projektanci gier planszowych

Post autor: Maras »

Nowa strona o grach planszowych o charakterze lokalnym. Chciałbym za pośrednictwem strony http://www.planszolandia.pl stworzyć Klub Gracza w lokalnym mieście Płocku i zachęcić większą grupę osób do tego grania w gry planszowe i karciane.
Strona zawiera podstawową konstrukcję i będzie z czasem ulegała zmianie i nabierała treści. Pierwsze osiągnięcia to organizacja spotkania pod patronatem Gazeta Cafe i krótkie impresje filmowe na temat Abalone i Puerto Rico.
Zapraszam na stronę
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2018, 21:24 przez Maras, łącznie zmieniany 36 razy.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: pomimo »

ciekawy pomysł, będę trzymał kciuki za stronę i Twój zapał

a w linkowni proszę o poprawkę nazwy Spiellusta ;)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Sory z fo pa. Już dokonuje korekty. Dzięki za zwrócenie uwagi :P
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Proszę o uwagi na temat impresji filowych Abalone i Puerto Rico :oops:
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Pierwszy sukces http://www.planszolandia.pl
wszystko idzie jak po maśle. Informacja na temat gier planszowych w Gazeta. pl Płock.
Zapraszam do zapoznania się z artykułem
http://miasta.gazeta.pl/plock/1,82288,4997973.html
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: edrache »

Maras pisze:Pierwszy sukces http://www.planszolandia.pl
wszystko idzie jak po maśle. Informacja na temat gier planszowych w Gazeta. pl Płock.
Zapraszam do zapoznania się z artykułem
http://miasta.gazeta.pl/plock/1,82288,4997973.html
Naprawdę szczere GRATULACJE!!! :D
Może teraz będziecie mieli więcej dziewczyn niż my w Poznaniu ;)
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Dzięki
ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca :D :D :D
AcikCieslik
Posty: 200
Rejestracja: 17 wrz 2005, 21:52
Lokalizacja: Warszawa

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: AcikCieslik »

Napisz koniecznie mini relację z pierwszego spotkania. Trzymam kciuki i nie zniechęcaj się jak na początku będzie mało ludzi. Z własnego doświadczenia wiem, że na rozkręcenie potrzeba 2-3 miesiące.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Relacja ze spotkania w Gazefa Cafe w cześci Klub Gracza Spotkania (wideo). Było nieżle
Ostatnio zmieniony 11 mar 2008, 22:06 przez Maras, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Na stronie umieściłem kolejną prezentację wideo tym razem jest to Jenga.
W sumie są już trzy Abalone, Puerto Rico i Jenga. Nie wiem czy taka forma prezentacji dociera do wszystkich i czy ma jakąś wartość.
Proszę o konstruktywne uwagi. W przygotowaniu mam kolejne dwie tym razem już z lektorem.
Co wy na to........... :oops:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Pancho »

Póki co miałem czas obejrzeć tylko Abalone i Puerto Rico jak podawałeś tydzień temu i były bardzo fajne. Good job!
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: edrache »

Maras pisze:Na stronie umieściłem kolejną prezentację wideo tym razem jest to Jenga.
W sumie są już trzy Abalone, Puerto Rico i Jenga. Nie wiem czy taka forma prezentacji dociera do wszystkich i czy ma jakąś wartość.
Proszę o konstruktywne uwagi. W przygotowaniu mam kolejne dwie tym razem już z lektorem.
Co wy na to........... :oops:
na razie przejrzałem na szybko i bez dźwięku i od razu nasywu mi się konstruktywna uwaga ;) - zainwestuj w statyw :) Będzie się to dużo lepiej oglądało. Na kolejne uwagi będziesz musiał poczekać - może wieczorem mi się uda obejrzeć i napisać, jeśli znajdę chwilę na przejrzenie.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Dzięki edrache za uwagi
ze statywem masz absolutną racje - już zainwestowałm i jak widać jest efekt na filmie Jenga.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Widzę, że ten post należy prawie do mnie ale cóż. Po sobotnim pierwszym spotkaniu planszókowym w Płocku w Gazeta Cafe ukazał się w lokalnym dodatku Gazety Wyborczej i na stronach portalu Gazeta.pl Płock artykuł na temat samego spotkania i mojej inicjatywy stworznia Klubu Gracza. Zapraszam do zapozania się z artykułem http://miasta.gazeta.pl/plock/1,82288,5009281.html
Dobry PR i skuteczny marketing na poczatek, zobaczę jak się to potoczy dalej.....
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: mst »

Brawo, brawo - i nawet udało się w artykule uniknąć słowa "Monopoly" :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Prezentacja wideo gry karcianej Cytadela. Zapraszam do obejrzenia i oczywiście proszę o ocenę filmu. Proszę powiedźcie, czy kierunek który wybrałem jest właściwy. :oops: :oops:
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: bazik »

cytadeli nie widzialem, ale w pozostalych brakowalo mi bardzo elementu ludzkiego. cos jak filmiki z rebela, albo scott - jest czlowiek ktory opowiada. taka prezentacja jak wygladaja komponenty to prawde mowiac wole chyba popatrzec na zdjecia na bgg...
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Bazik
w Cytadeli właśnie jest ten element. Po prostu jest narrator (gadająca głowa) ze mną w roli głównej. Moja dykcja pozostawia wiele do życzenia, ale w porównaniu z pocastem Game Fanatic fonia nie wypadła najgorzej, a myślem, że będzię jeszcze lepiej. Nie mam odwagi na wystąpienia na wizji ale po mału przełamuje swoje obwawy i bariery.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8125
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 237 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: jax »

Maras pisze:Prezentacja wideo gry karcianej Cytadela. Zapraszam do obejrzenia i oczywiście proszę o ocenę filmu. Proszę powiedźcie, czy kierunek który wybrałem jest właściwy. :oops: :oops:
no nie wiem, nie wiem. Z filmikow obejrzalem tylko Cytadele i jest to w zasadzie tylko i wylacznie opis zasad gry (plus pokazanie elementow). Zero jakichs wlasnych uwag, przemyslen itp. Nie mowie ze to powinna byc rasowa recenzja. Ale nawet w formule li tylko prezentacji gry mozna dodac nieco personalnych uwag. Np. gdy pokazywany jest czas gry (60 minut) warto to opatrzyc komenatrzem, ze rzadko zdarza sie go osiagnac. Przewaznie jest znacznie dluzej. Gdy jest prezentowana ilosc graczy (2-6 ?) mozna dodac w ilu gra sie najlepiej a w ilu najgorzej. Akurat w przypadku Cytadeli sa tak rozne glosy, ze mozna dodac ze kazda z tych opcji sie sprawdza.
Zasad AZ tak szczegolowo jak to zostalo pokazane bym nie pokazywal. W koncu od czegos jest tez instrukcja.
Wydaje sie ze za dlugie sa fragmenty gdzie jest cos pokazywane (np. karta) a nie ma komentarza. To wydluza niepotrzebnie filmik, spowalnia jego tempo. Ale to juz detal. Za najwazniejsze uznalbym dodanie 'duszy' tej prezentacji, pokazanie tego co mysli na temat danej gry, jej cech prezentujacy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Nowy krótki film - gra familijna Carcassonne. Trochę inne podejście do tematu.... Zapraszam do obejrzenia i oceny efektów mojej zabawy z kamerą. :oops: :oops:
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: zephyr »

Jakość wykonania porządna jak na domową robotę.

Gorsze wrażenie robi zachwalający grę tekst, który IMO lepiej sprawdziłby się jako reklama niż recenzja.

I dlaczego wszystkie meeple leżą?
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: mst »

W pokazywanym ułożeniu jest (przynajmniej) jeden błąd - łąka dołożona do drogi.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

mst pisze:W pokazywanym ułożeniu jest (przynajmniej) jeden błąd - łąka dołożona do drogi.
,
Punkt dla mst za spotrzegawczość :!: :!: - po prostu kurza ślepota
zephyr pisze: I dlaczego wszystkie meeple leżą?
co do leżących meeple(ów) bo wg mnie lepiej je widać.
Reklama; recenzja co by to nie było ma zachęcić do gry. Wiem, że na forum jest mało osób które nie miły styczności z Carcassonne a ja w Płocku mogę wymienić osoby (które znam) na jednym ręku, które grały w to grę. taka jest różnica.
Film ma zachęcić do samej rozgrywki w grę, a recenzje po grze każdy sobie napisze w głowie. Warto byłą zagrać albo nie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Geko »

Moim zdaniem brakuje pokazania jak się dokłada kafelek do leżących już na stole, gdzie można położyć miplika i przykładowo, jak co punktuje. To by dało obraz na czym polega zabawa. Tak to osoba nieznająca gry widzi kafelki, mipliki, i słyszy, że się dokłada kafelki i zdobywa punkty ale nie ma pojęcia o co tak naprawdę chodzi.
Zwróć uwagę, jak wyglądają głupie reklamy na telezakupach. Czy tam pokazują np. jakiś super mikser jak sobie leży a obok niego przygotowane potrawy, czy półprodukty? Jeśli tak, to przez chwilę. Większość czasu reklama pokazuje go jak siecze, miele, kruszy lód i robi dosłownie wszystko, czego wymagasz do miksera. Wiem, telezakupy to trochę przegięty przykład ale chodzi mi o ogólną zasadę prezentacji.
Zabrakło mi też Twojego własnego tekstu, bo chyba czytałeś opis gry dostępny gdzieś w sieci.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Maras
Posty: 598
Rejestracja: 25 paź 2006, 20:50
Lokalizacja: Płock
Kontakt:

Re: www.planszolandia.pl

Post autor: Maras »

Biorąc po uwagę wszystkie wasze wskazówki i uwagi pracuje na nowym "filmem" - Osadnicy z Catanu. Klasyka gier to podstawa. Mam nadzieję, że sprostam wyzwaniu.
ODPOWIEDZ