(Solo Meeple) Osadnicy: Wykreślane imperium

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

(Solo Meeple) Osadnicy: Wykreślane imperium

Post autor: Solo Meeple »

Cześć, jeżeli interesują was gry dla jednego gracza, to zapraszam na mój profil na Facebooku oraz kanał na YouTube, na którym staram się zbierać informacje dotyczące gier solo, przedstawiam raporty z rozgrywek, recenzje i opisy gier, a także nieoficjalne warianty solo znalezione na BGG, dzięki którym wiele tytułów zyskuje drugie życie.

Mam nadzieję, że informacje z obu źródeł pomogą wam poszerzyć swoją kolekcję lub ponownie zwrócić uwagę na gry, które z różnych powodów odeszły w zapomnienie. Liczę również, że swoim doświadczeniem w obszarze grania solo wspomożecie mnie i ułatwicie wszystkim zainteresowanym znalezienie nowych, ciekawych tytułów i wariantów.

Grajmy razem... byle solo! ;)

Co nowego?

Osadnicy: Wykreślane imperium
Ostatnio zmieniony 03 lip 2019, 11:54 przez Solo Meeple, łącznie zmieniany 23 razy.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: [Solo Meeple] Recenzja Elementum

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na recenzję i przykładową rozgrywkę wariantu solo w Elementum - KLIK!
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: [Solo Meeple] Recenzja kościanej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na recenzję i przykładową rozgrywkę wariantu solo w kościanej wersji Zamków Burgundii - KLIK!
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: [Solo Meeple] Recenzja kościanej wersji Zamków Burgundii

Post autor: Solo Meeple »

W odpowiedzi na kilka pytań pokusiłem się o napisanie poradnika do Roll Playera, w którym opisuję kilka swoich strategii, by regularnie zdobywać 32+ punkty. Jeśli macie jakieś inne wskazówki, to zapraszam do dyskusji, bo sam ciągle walczę o ten ostatni punkt do 38 ;)
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: [Solo Meeple] Poradnik do Roll Playera

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na recenzję i gameplay wariantu solo niesamowitej gry roll & write: Ganz Schön Clever. Dostępnej zarówno w formie print&play, jak i aplikacji lub darmowej wersji przeglądarkowej.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: [Solo Meeple] Ganz Schön Clever

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na recenzję i przykładową rozgrywkę świeżynki z Kickstartera, pięknej gry Everdell - tym razem nie tylko w wersji solo ;)
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: [Solo Meeple] 7 rzeczy, które musicie wiedzieć o Charterstone

Post autor: Solo Meeple »

Kilka słów o kampanii i rozgrywkach po niej w Charterstone - dla wszystkich, którzy zastanawiają się nad zakupem. Gra ma swoje plusy, ale nie brakuje jej wad.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2504
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: (Solo Meeple) 100 najlepszych gier solo wg BGG

Post autor: Pan_K »

Zacząłem czytać, ale jestem zmęczony. Co mi się rzuciło w oczy: Deep Space D6 nie jest nową grą. Na KS był jakieś dwa-trzy lata temu. Może dawniej. Miałem, ograłem, sprzedałem. Gra na 5,0. Trochę żałuję sprzedaży, ale miałem 50+ partii i uważem, że można oddać. Niestety nie znalazłem lepszego tytułu w tak kompaktowym wydaniu. :(
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
vder
Posty: 713
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 277 times
Been thanked: 119 times

Re: (Solo Meeple) 100 najlepszych gier solo wg BGG

Post autor: vder »

Pan_K pisze: 25 lis 2018, 01:00 Niestety nie znalazłem lepszego tytułu w tak kompaktowym wydaniu. :(
Polecam się przyjrzeć Renegade -> imho to takie jeszcze odchudzone dungeon alliance, cała gra to przewinięcie się 3 razy przez 15 kartowy deck, więc do ogarnięcia 30-60 minut i o dziw całkiem klimatyczna - ale to bardziej jest genialne zagranie 'by design' -> jak zrobić za razem grę abstrakcyjną i klimatyczną? - niech modeluje abstrakcyjny temat :).

Samo podsumowanie top 100 to nie specjalnie moje klimaty, ale taka rada na przyszłość - jak ma być o grach solo to wydawnictwami GMT, DVG i VPG raczej trzeba się zaprzyjaźnić, bo na samych eurosucharach i kickstarterach to chyba długo się nie da. Na początek wybrałbym warfightera - ale uprzedzam, że będzie losowo.
i kilka uwag do poszczególnych pozycji:
O Fields of fire na razie zapomnij,
Comancheria to wydatek 200 a nie 300 zł,
Hoplomachusa też bym od razu nie skreślał, bo parę lat temu Royal Ricky (autor Renegade) dał mu #1 na swojej top 100 solosów.,
Dawn of the zeds w przyszłym roku imho będzie wyżej dzięki całkiem udanemu KSowi.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) 100 najlepszych gier solo wg BGG

Post autor: Solo Meeple »

Tym razem zapraszam na 20 moim zdaniem najlepszych gier solo - daleka droga jeszcze przede mną, ale mniej doświadczonym graczom może się przydać, a bardziej doświadczeni mogą coś podpowiedzieć ;)
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) Najbardziej oczekiwane gry 2019 roky

Post autor: Solo Meeple »

Na jakie gry - oczywiście z wariantem solo - czekam najbardziej w 2019 roku? Oto lista tych, na które liczę najbardziej. KLIK!
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) Patchwork: Automa

Post autor: Solo Meeple »

Automa Factory przygotowało nie lada gratkę dla fanów Patchworka: oczywiście wariant solo! Aczkolwiek nawet, jeśli Patchworka nie macie, a szukacie czegoś fajnego, szybkiego i wymagającego do gry w pojedynkę, to teraz Patchworkiem warto się zainteresować.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) Zamki Burgundii solo

Post autor: Solo Meeple »

Tym razem coś, na co długo czekałem: oficjalny wariant solo do Zamków Burgundii! Na razie dostępny tylko w kalendarzu adwentowym, ale specjalne mapy można wydrukować z BGG, a zasady można zastosować do każdej mapy w grze! Może oczywiście pojawić się problem z balansem, ale ja tam jestem gotowy zaryzykować z każdą dostępną planszą! Tłumaczenie zasad i filmik opowiadający o nich znajdziecie W TYM MIEJSCU.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) Aeon's End: Legacy

Post autor: Solo Meeple »

Dzisiaj mamy przenosiny na ZnadPlanszy i pierwszy tekst o skończonej kampanii w Aeon's End: Legacy.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) Detektyw, Kroniki zbrodni czy Sherlock Holmes?

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na porównanie trzech gier detektywistycznych, które w ostatnich miesiącach pojawiły się na polskim rynku. Którą z nich wybrać? Mam nadzieję, że ten tekst pomoże kilku osobom.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) The City of Kings - pierwsze wrażenia

Post autor: Solo Meeple »

The City of Kings wjechało na stół i sprawiło, że w ogóle nie miałem ochoty go chować. Moje pierwsze wrażenia z gry znajdziecie W TYM MIEJSCU.
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) The City of Kings - pierwsze wrażenia

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na pełną rozgrywkę i krótką recenzję wykreślanki od wydawnictwa Rebel: Welcome To...
Awatar użytkownika
Solo Meeple
Posty: 24
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:46
Kontakt:

Re: (Solo Meeple) Osadnicy: Wykreślane imperium

Post autor: Solo Meeple »

Zapraszam na recenzję wariantu solo gry Osadnicy: Wykreślane imperium! Jeden element "zrobił" tę grę!
ODPOWIEDZ