Strona 1 z 1

UraburaGames - Blog, Recenzje na Konkrecie

: 17 lut 2019, 11:18
autor: Łukasz Johny
Cześć,

Chcemy się pochwalić, że w końcu poszliśmy za głosem serca i założyliśmy bloga o grach planszowych. Długo biliśmy się z myślami, ale w końcu zdecydowaliśmy się na ten karkołomny krok. Teraz, pomimo braku czasu i dzielącej nas odległości, gramy w planszówki, recenzujemy i mamy przy tym niezłą frajdę :D . Nie będziemy pisać, że gry planszowe są naszą największą pasją, bo to jest rzecz raczej oczywista. Nie napiszemy też, że gramy od dzieciństwa bo, o tym możecie poczytać tutaj UraburaGames. Wspomnimy natomiast, że piszemy Recenzje Gier Planszowych na Konkrecie. Czyli najbardziej konkretne recenzje na polskim rynku, pod kątem ilości informacji. Zobaczcie sami.

Do tej pory oceniliśmy takie gry:

• Pan Lodowego Ogrodu
• Cthulhu: Rise of The Cults
• Magnaci: Boże Igrzysko
• Mare Nostrum Imperia
• Labyrinth Ścieżki Przeznaczenia
• Martwa Zima Gra Rozdroży
• Pandemic Czas Cthulhu
• Wojownicy Midgardu
• Scythe

Z czasem na blogu zaczną pojawiać się też artykuły, rankingi i ciekawostki ze świata planszówek. Póki co, na naszej stronie jest już pierwszy artykuł, a drugi w drodze ;)

• Dlaczego warto grać w gry planszowe?

Mamy tylko jeden problem! Nie wiemy czy taka forma pisania jest atrakcyjna. Jeśli macie 5 minut to spójrzcie swoim fachowym okiem i oceńcie. Czy takie wpisy są ciekawe i wartościowe? Przyjmiemy każdą waszą (dobrą) radę do serca. Rozważymy każdą (konstruktywną) krytykę.
A i jeśli zdarzy się tak, że graliście już w jedną z tych gier, to pomóżcie innym czytelnikom. Wystawcie jej ocenę w skali od 1-5 (gwiazdki na dole) i zostawcie komentarz. Niech pozostali wiedzą jaką opinię ma dana gra w gronie doświadczonych graczy. Czy warto ją kupić, czy lepiej unikać?

Dziękujemy i do usłyszenia :)
Ekipa UraburaGames

Re: UraburaGames - Pan Lodowego Ogrodu Recenzja na Konkrecie

: 06 mar 2019, 11:49
autor: Łukasz Johny
Pan Lodowego Ogrodu - pierwsza zrecenzowana przez nas gra. Zdecydowanie jeden z ciekawszych tytułów. Pewnie przez wzgląd na całkowity brak losowości i klimat prozy Jarosława Grzędowicza. Na fb można znaleźć wpisy osób, które pracują nad autorskim dodatkiem do gry pt. "Wojna Bogów". Czekamy z niecierpliwością :D
Haniel pisze:
02 mar 2019, 15:34
Cześć. To ja jestem jednym z tych, co wrzucają :D Tak, pracujemy nad fanowskim dodatkiem. Prace idą powoli, bo jako dodatkowe zajęcie, ale wszystko zmierza w dobrą stronę. Posty wrzucamy na głównej grupie Gry Planszowe pod hashtagiem #wojnabogów. Niebawem wrzucimy też więcej info tutaj :)
Naszą opinię na temat gry i ocenę znajdziesz tu - Pan Lodowego Ogrodu - Recenzja na Konkrecie.

A jakie są twoje doświadczenia z PLO?

Re: UraburaGames - Gry planszowe na imprezę

: 14 mar 2019, 21:46
autor: Łukasz Johny
Dzisiaj trochę z innej beczki. Też macie tak, że między poważnymi, mózgożernymi tytułami lubicie czasem pograć w łatwiejsze i szybsze planszówki? Bo my tak :D Szczególnie, gdy jesteśmy w weekendowym nastroju, z piwkiem w ręku 8) Dlatego zrobiliśmy ostatnio zestawienie gier imprezowych, w które najczęściej gramy. Część z nich na pewno będzie wam dobrze znana.

Sprawdźcie listę 10-ciu najciekawszych Gier Planszowych na Imprezę według UraburaGames.


Czegoś brakuje?
Co byście dodali do tego zestawienia?
Z chęcią wpiszemy na nasz wishlist ;)

Re: UraburaGames - Scythe Recenzja na Konkrecie

: 25 mar 2019, 17:02
autor: Łukasz Johny
W ostatni weekend zagraliśmy ponownie w jedną z naszych ulubionych gier. Mowa o Scythe :D
Tym razem podczas rozgrywki wypróbowaliśmy dwa dodatki:

- Najeźdźcy z Dalekich Krain
- Igrając z Wiatrem

Niedługo podzielimy się z wami naszą opinią na ich temat.
Tymczasem recenzję podstawowej wersji gry znajdziecie na naszym blogu Scythe Recenzja na Konkrecie

Do usłyszenia! ;)