"Sklep anulował moje zamówienie!" - dyskusje, teorie spiskowe, porady prawne, "januszerka".

Oferty, promocje, itp. sklepów z grami planszowymi oraz wydawnictw
Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 57 times
Been thanked: 65 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: seki » 29 mar 2019, 10:37

AnimusAleonis pisze:
29 mar 2019, 10:26
Blue pisze:
29 mar 2019, 09:39
5 sztuk 7 cudów to by zeszło w 10 minut w takiej cenie, raczej trzeba było parę palet z różnych gier wyczyścić, żeby było miejsce na inne towary ;).
No i chyba tak w 10 minut te 7 cudów znikło :P Nie no żartuje, mówiąc te 5 czy 3 sztuki specjalnie przesadzałem, chodziło mi o relatywnie, do wolumenu takiego merlina, małe, albo bardzo małe, ilości.

Ale tak na serio, właśnie jakby była paleta lub ich kilka to nie byłoby problemu, ani z kosztami przeniesienia do innego magazynu (bo koszt na sztukę by się rozłożył), ani by nie przeszkadzały w magazynie (przepisana powierzchnia magazynowa byłaby dość optymalnie wykorzystywana).
Magazyny z których korzysta grupa merlin to nie to samo co w małym sklepie z planszówkami gdzie w jednym pomieszczeniu są stery tytułów, poukładane i upchnięte jak leci, i na zasadzie 'że się znajdzie' - akurat miałem takie doświadczenie gdy podjechałem do jednego z lokalnych a zarazem internetowych sklepów, tez znanym na forum, i ponieważ nie mogli znaleźć tytułu który widniał na stanie miałem okazję zobaczyć owy 'magazyn' :P
Jeśli ktoś był w magazynach DSV lub Panattoni wie o czym mówię: w takich magazynach każdy typ towaru ma przepisaną powierzchcnie magazynową wedlóg procedur (i nie jest to na zasadzie gdzie się wciśnie jak w sklepie powyżej :lol:) nawet jeśli towar jest nie paletowany a na półkach, to każdy tytuł ma swoje 'miejsce półkowe' które, według procedur by działał system MWS itd itp, zabiera metr bieżący półki, a częściej 1,5 metra lub więcej, nie zależnie czy leży tam 100 opakowań czy jedno - a półka ma zazwyczaj koło 1,5 m wysokości i metr głębokości, więc takie kilka ostatnich pudełek faktycznie zabiera półtora metra kwadratowego faktycznej powierzchni magazynowej z której tylko mały procent jest wykorzystywany, czyli reszt to koszt/strata .
Więc w takim magazynie gdy kilka sztuk (w relacji do ilości paletowych, więc może nie te 5 sztuk 7 Cudów a 50) zabiera bardzo dużo miejsca magazynowego w relacji do faktycznie zużywanej powierzchni magazynowej. Lepiej się takich sztuk pozbyć w mocnej wyprzedaży niż ponosić koszty (poza pieniężnymi, też czasowe i logistyczne - bo np, w przeciwieństwie to palety którą bierze się na wózek widłowy i hop na samochód, to takie sztuki ktoś ręcznie musi przenieść, ułożyć, zafoliować/zabezpieczyć do transportu, i na wnieść na samochód i potem jeszcze tam zabezpieczyć) by przemagazynowywyać te jednostki.

Nie upieram się że to był na pewno powód tych przecen, ale akurat jeden z moich projektów ma do czynienia właśnie z taka logistyką magazynową i taki sposób unikania kosztów był mi opowiadany.
Zazwyczaj nie wdaje się w dyskusje offtop ale tutaj z całym szacunkiem ale kolega bzdury napisał. W dużych magazynach, w których wdrożony jest system WMS nie wyznacza się sztywnych stref składowania konkretnych tytułów. Po to jest WMS aby minimalizować puste przestrzenie (STRATY, KOSZTY dla magazynu ogromne). Pozycje magazynowe mają wyznaczone strefy magazynowe (a nawet i strefy nie zawsze) - to może być np regał wysokiego składowania, albo obszar posadzki dajmy na to o powierzchni 50 m2 i w danym regale czy części magazynu kładzie się tą pozycje magazynową w wolne miejsce gdzie bądź i zczytuje się kody kreskowe danej strefy a następnie kod kreskowy konkretnej półki czy pola na posadzce. W momencie zapotrzebowania na dany tytuł czytnik przy współpracy systemu wskazuje dokładne ułożenie danej pozycji magazynowej. WMS minimalizuje straty powierzchni i minimalizuje pomyłki. Magazynier ma obowiązek za każdym razem gdy coś odklada lub pobiera najpierw wejść czytnikiem w konkretną strefę. Nie ma sztywno zarezerwowanych pólek pod konkretne tytuły jak kolega napisał.
Przykładowo regał ma swój kod, następnie każdy poziom regału ma swój kod, następnie na każdym poziomie wyznaczone jest 10 pól odkładczych i magazynier chcąc pobrać paletę np. 7 cudów świata najpierw sprawdza umiejscowienie jej w WMSie i dostaje info, że paleta leży na regale D20, poziom 3, miejsce 7. Nie ma sztywno przypisanych miejsc magazynowych.
Ostatnio zmieniony 29 mar 2019, 10:42 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 414 times
Been thanked: 182 times

Post autor: japanczyk » 29 mar 2019, 10:40

AnimusAleonis pisze:
29 mar 2019, 10:26
szczególnie po północy (wysokie napięcie chyba weszło w tej cenie o 1, czy o 2 nad ranem? - nie jest aż tak ogromna, szczególnie w porównaniu ogółu klientów takiego merlina, na pewno są tacy (jak my tu na forum :P) ale myślę że to raczej mały procent.
Wysokie napięcie było ~22. Wiem po wielkie oczy zrobilem i siedziałem godzine rpzegladajac okazje i zastanawiajac sie czy wziac :P

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 42 times
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 10:48

No zobaczymy. Mi juz raz merlin anulował ciężarówką przez galaktykę, wiec w sumie mnie nie zdziwi jak te zamowienia pojda do piachu. Chociaz za 7 cudow przepłaciłem(bo nie z reflinka) i chyba dosc wczesnie kupiłem(stwierdzilem ze nie czekam bo znow będzie sytuacja ze ja sie zastanwiam i przegladam sklep a potem dla mnie braknie). Moze dojdzie.

Marcinus

Post autor: Marcinus » 29 mar 2019, 10:59

Imio pisze:
29 mar 2019, 10:37
Marcinus pisze:
29 mar 2019, 10:28
Czy też macie w koncie w statusie zamówienia wczorajszego z Merlina mimo opłaconego zamówienia puste pole. Brak informacji o statusie zamówienia (np. przyjęto do realizacji) ???
Tak.

Jeśli to się przemieli i mnie wylosuje i dostanę gry - fajnie.
Jak nie - też fajnie bo mnie poniosło :-). Nie zbankrutuję i nawet nie o zbyt duży wydatek chodzi, ale o miejsce. Dopiero co sprzedałem kilka pozycji, żeby odzyskać przestrzeń.

7 cudów świata regularnie w promocji po kilka sztuk za 75 zł sprzedaje u mnie w mieścinie Tesco. W takiej promocji 50% taniej wrzucają co chwilę kilka sztuk różnych gier. Kupiłem już Santorini i Domek. Tak sobie czekam, aż trafię Wsiąść do pociągu i 7 CŚ.
Ja też nie widzę tragedii. Gry miały być dla syna. A i tak już czekają w kolejce kupione wcześniej: Megawojownicy, Kingdomino i Wesoła farma.

Super
Użytkownik wspierający
Has thanked: 5 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Super » 29 mar 2019, 11:14

seki pisze:
W dużych magazynach, w których wdrożony jest system WMS nie wyznacza się sztywnych stref składowania konkretnych tytułów. (...) Nie ma sztywno przypisanych miejsc magazynowych.
Też się wtrącę - ogólnie się zgadzam, ale tylko ogólnie. Bo to nie jest takie proste. Dużo zależy od typu towaru, strategii pobrań z magazynu, terminów ważności produktów (to głównie w spożywce), czy ogólnie od tego w jaki sposób dany towar rotuje. Są sytuacje, w których marnotrawienie niewielkiej części przestrzeni na sztywno wyznaczone strefy magazynowania to mniejsze zło. Dochodzi jeszcze czynnik ludzki, pracownicy, związki zawodowe ( tak, potrafią mieć stanowisko w kwestii sposobu funkcjonowania magazynu :D ), szefostwo z różnymi wizjami. Generalnie jest bardzo dużo zmiennych, które mają wpływ na sposób składowania, NAWET jeśli wdrożone są nowoczesne systemy. Tak 1:1 w zgodzie z systemem to pracują w pełni zautomatyzowane, zrobotyzowane magazyny, w których magazyniera nie uświadczysz. Ale w przypadku planszówek prawdopodobnie masz rację (choć też nie wiemy jaki jest przepływ towaru w magazynach "grupy merlin", ani jakie to są w ogóle magazyny, ale mają bardzo szeroki i chaotyczny asortyment) :)

Awatar użytkownika
ShapooBah
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 78 times

Post autor: ShapooBah » 29 mar 2019, 11:16

Pozostaje na wszystkich podstronach grupy merlin nawrzucać gier do whishlisty i czekać.

Jak wędkarz.

Na szczupaka.

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Użytkownik wspierający
Has thanked: 29 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak » 29 mar 2019, 11:17

AnimusAleonis pisze:
29 mar 2019, 09:31
Myślę że nie, planszówki to za mała część biznesu tej grupy, a te 'wyprzedaże' za krótko trwały i na za mało tytułów były, by jakieś znaczące zmiany w wynikach czy to przychodu czy sprzedaży dały.
W skali firmy oczywiście tak, ale można sobie wyobrazić, że dział planszówek ma ustalony kwartalny poziom sprzedaży i od zrealizowania tego poziomu zależą premie pracowników.

Awatar użytkownika
Quille
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: Quille » 29 mar 2019, 11:53

seki pisze:
29 mar 2019, 09:50
Rzuciłem okiem na regulamin sklepu smarkacz i wynika z niego, że w momencie potwierdzenia "zamówienie w realizacji" umowa zaczyna być wiążąca. Mój status zmienił się na "w realizacji - opłacone" więc wydaję mi się, że pozytywnej realizacji można się spodziewać. Choć pewnie znajdą się też i anulowane zamówienia.
Do tego mają taki zapis w regulaminie:
"W przypadku braku możliwości realizacji całego lub części Zamówienia, ProfitM niezwłocznie zawiadomi o tym fakcie Klienta. Powiadomienie zostanie wysłane na Adres e-mail wskazany przez Klienta. Po dokonanym powiadomieniu o braku możliwości realizacji części Zamówienia, Klient podejmuje decyzję o sposobie dalszej realizacji Zamówienia tj. a) może zadecydować o anulowaniu całości Zamówienia i odstąpić od zawartej Umowy; b) może zadecydować o częściowej realizacji Zamówienia (w przypadku niedostępności części Towarów objętych Zamówieniem) i odstąpić od zawartej Umowy w zakresie niedostępnych Towarów; c) może podtrzymać żądanie wykonania Umowy. "

Więc jak coś, to ja podtrzymuję żądanie wykonania umowy. Mogę poczekać. Niech sprowadzą grę od wydawcy. Zwłaszcza, że:

"W przypadku złożonych Zamówień cena podana przy Towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta Zamówienia."

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający
Been thanked: 152 times

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 12:00

seki pisze:
Przykładowo regał ma swój kod, następnie każdy poziom regału ma swój kod, następnie na każdym poziomie wyznaczone jest 10 pól odkładczych i magazynier chcąc pobrać paletę np. 7 cudów świata najpierw sprawdza umiejscowienie jej w WMSie i dostaje info, że paleta leży na regale D20, poziom 3, miejsce 7. Nie ma sztywno przypisanych miejsc magazynowych.
Zanim zaczniesz wyzywać przeczytaj ze zrozumieniem, a nawet jeśli się nadal się nie zgadzasz to i tak nie ma powodu by wyzywać, nie dodaje to większej racji ani wagi Twoim argumentom.

Nie napisałem gdziekolwiek że dany towar ma 'sztywno wyznaczone miejsce w magazynie' jak sugerujesz, lub bardziej mi w usta wpychasz, miejsca są oczywiście zmienne i po to jest WMS by optymalizować i wyszukiwać gdzie jest dany produkt, to o czym ja mówiłem to że jest pewna minimalna powierzchnia magazynową która musi być używana nawet jeśli tylko jedno opakowanie na niej leży.
Jak sam opisujesz, regały mają swoje gabaryty, półki też, i miejsca na tych półkach też mają swoją minimalną szerokość (i nie jest to szerokość tubki pasty to zębów ale nawet jakby była to nadal jest niezmienna wysokość i głębokość półki/regału bo nic ani za tym tytułem ani na nim nie położysz), i ta powierzchnia nie jest elastyczna poniżej jakiegoś poziomu (nawet nie tak małego biorąc po uwagę gabaryty regałów wysokiego składowania np).
I dla towarów których nie będą w dalszej sprzedaży po wyczerpaniu tej dostawy, leżakowanie kilku egzemplarzy nawet na tej minimalnej powierzchni, zwyczajnie się nie opłaca, i lepiej się ich pozbyć po kosztach.
MichalStajszczak pisze:
29 mar 2019, 11:17
W skali firmy oczywiście tak, ale można sobie wyobrazić, że dział planszówek ma ustalony kwartalny poziom sprzedaży i od zrealizowania tego poziomu zależą premie pracowników.
Masz racje nie pomyślałem o tym z tej strony. Może rzeczywiście chłopaki z działu planszówek musieli na szybko wyrobić jakąś sprzedaż :P
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 12:04

Czy coś zostało edytowane/coś przeoczyłem, czy tylko ja nie widzę wyzywania ze strony seki? Spokojnie panowie, rzeczowa dyskusja.

Awatar użytkownika
Curiosity
Moderator
Has thanked: 211 times
Been thanked: 268 times

Post autor: Curiosity » 29 mar 2019, 12:17

Blue pisze:
29 mar 2019, 12:04
Czy coś zostało edytowane/coś przeoczyłem, czy tylko ja nie widzę wyzywania ze strony seki? Spokojnie panowie, rzeczowa dyskusja.
Nic nie było moderowane.
Miałem za dużo gier, regał trzeszczał w szwach. Dokupiłem drugi regał i teraz wieje pustkami :( trzeci by się przydał.
Hejtowałem Zombicide i Awaken Realms zanim to było modne.

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 12:19

Blue pisze:
29 mar 2019, 12:04
Może to wina mojej polszczyzny, ale dla mnie jeśli ktoś mówi wobec mnie że 'wygaduje bzdury', jest to wyzywanie (może to złe słowo ale odczucie chyba poprawne), bo 'bzdury' to tylko pewne osoby mówią które raczej nie opisuje się w superlatywach.
Ogólnie byłem wychowany że to co byś nie powiedział do swoich rodziców to na tyle nie stosowne by nie mówić w towarzystwie. Ja bym nigdy to mamy nie powiedział że 'wygaduje bzdury' tak więc też nie mówię tak do innych, ale to tylko ja :)
Quille pisze:
29 mar 2019, 11:53
....

Więc jak coś, to ja podtrzymuję żądanie wykonania umowy. Mogę poczekać. Niech sprowadzą grę od wydawcy. Zwłaszcza, że:

"W przypadku złożonych Zamówień cena podana przy Towarze jest wiążąca w chwili złożenia przez Klienta Zamówienia."
Tylko zwróć uwagę że na podstawie kodeksu każda ze stron ma prawo odstąpić od umowy. Więc jeśli zażądasz wykonania umowy to nie znaczy że po jakimś czasie wyślą Ci te gry po takiej cenie, po prostu oni odstąpią od umowy. Nie wiem czy mają swoją specyficzna umowę gdzieś na stronie do pobrania (bo często w takich umowach jest wpisane że produkty na 'wyprzedaży' są specjalnie traktowane), czy bazują tylko na kodeksie, ale nie zależnie jeśli oni odstąpią tak na prawdę mógłbyś tylko żądać rekompensaty poniesionych kosztów/strat... ale takie będzie trudno wykazać w przypadku planszówki, no może ewentualnie jeśli pokażesz że absolutnie musiałeś mieć ta grę na cito, i przez nich byłeś zmuszony bo większej cenie kupić to wtedy byliby Ci winni co najmniej tą różnicę... ale to i tak droga prawna/sądowa, co za ta 20 pln raczej nikomu nie warta świeczki, i pewnie też na to liczą.
Osobiście mi się takie praktyki nie podobają - to trochę podobne to tego jak ubezpieczyciele na każde zapytanie o odszkodowanie od razu odpowiadają nie bo statystycznie jakiś procent osób (i to nie taki mały) zaakceptuje i nie będzie dochodzić dalej - ale są zgodne z prawem.

Jakby nie było, mi kiedyś merlin tak anulował część zamówienia.
Expat który przeprowadził się do Polski rok temu, uczy się polskiego od trochę ponad roku - z góry przepraszam za jakiekolwiek gafy ortograficzne i gramatyczne i proszę o wyrozumiałość :D

Awatar użytkownika
Quille
Użytkownik wspierający
Been thanked: 5 times

Post autor: Quille » 29 mar 2019, 12:23

Jasne, że tak, ale skoro sami taki zapis do regulaminu wprowadzili, że jak nie mają towaru na stanie i chcą anulować zamówienie, to ja jako klient mam prawo je podtrzymać, to warto z niego spróbować skorzystać.

Btw, nie takie końcówki :wink:

accounter
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: accounter » 29 mar 2019, 12:26

AnimusAleonis pisze:
Myślę że nie, planszówki to za mała część biznesu tej grupy
To czemu w bestsellerach są głównie planszówki?

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 414 times
Been thanked: 182 times

Post autor: japanczyk » 29 mar 2019, 12:30

accounter pisze:
29 mar 2019, 12:26
AnimusAleonis pisze:
Myślę że nie, planszówki to za mała część biznesu tej grupy
To czemu w bestsellerach są głównie planszówki?
Bo bestsellery to sprzedaż produktów w okreslonym okresie, a takie akcje/promocje/wyprzedaze wrzucaja produkty wyzej
poza tym grupa M (tak to sie chyba nazywa?) to smarkacz, cpd, merlin, mestro i jeszcze jakies inne sklepy, wiec jak patrzysz na jedna strone to nie bedziesz miał calego obrazu co jest "główną częścią biznesu" całej grupy

Awatar użytkownika
AnimusAleonis
Użytkownik wspierający

Post autor: AnimusAleonis » 29 mar 2019, 12:35

Quille pisze:
29 mar 2019, 12:23
Jasne, że tak, ale skoro sami taki zapis do regulaminu wprowadzili, że jak nie mają towaru na stanie i chcą anulować zamówienie, to ja jako klient mam prawo je podtrzymać, to warto z niego spróbować skorzystać.

Btw, nie takie końcówki :wink:
Nie, nie sugerowałem że nie warto próbować. W moim przypadku gdy anulowali dzwoniłem do nich paro krotnie i rozmawiałem od konsultanta do kierownika sprzedaży, bo akurat zależało mi na tych tytułach w takiej cenie, i koniec końców mnie wykończyli :lol: i machnąłem ręką.

Mam nadzieje że nic Ci nie anulują, ale jeśli i będziesz potem szła tą droga to daj znać jak poszło :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2019, 16:25 przez AnimusAleonis, łącznie zmieniany 1 raz.

accounter
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: accounter » 29 mar 2019, 19:14

japanczyk pisze:
29 mar 2019, 12:30
Bo bestsellery to sprzedaż produktów w okreslonym okresie, a takie akcje/promocje/wyprzedaze wrzucaja produkty wyzej
poza tym grupa M (tak to sie chyba nazywa?) to smarkacz, cpd, merlin, mestro i jeszcze jakies inne sklepy, wiec jak patrzysz na jedna strone to nie bedziesz miał calego obrazu co jest "główną częścią biznesu" całej grupy
w każdym z tych sklepów planszówki stanowią od 1/3 do 2/3 bestsellerów nieustannie, kiedy bym tego nie sprawdzam, np. na ceneo.

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 29 mar 2019, 19:17

Ponoć z peppera ktoś dzwonił i twierdził że będą anulacje. Nie wiem ile w tym prawdy, ale ktoś rzucił, że są jakieś zmiany w zarządzie i to prezent od starego prezesa dla nowego, ale ile w tym prawdy nie mam pojęcia ;).

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/m ... em-zarzadu

"Do Merlin Group należą sklepy internetowe Merlin.pl, Topmall.ua i CPD.pl, a także przejęte w ub.r. wraz ze spółką Profit M Nieprzeczytane.pl, Profit24.pl, Mestro.pl i Smarkacz.pl. " Tak w kwestii tego czy na pewno to ten sam sklep ;).

Awatar użytkownika
Nidav
Użytkownik wspierający
Has thanked: 49 times
Been thanked: 89 times

Post autor: Nidav » 29 mar 2019, 19:44

Na grupie "gry planszowe - okazje" na fejsiku parę osób wrzuciło screeny z maili od Smarkacza, że zamówienie zostało anulowane, gdyż cena była niższa niż ta oferowana przez dostawcę i wystąpił błąd. Jedna osoba za to stwierdziła, że jej Wysokie Napięcie zostało skompletowane. Także trzymam za to kciuki, bo właśnie Wysokie Napięcie zamówiłem + dodatek do Wyspy Skye, ale bardziej nastawiam się na anulację w poniedziałek ;) No ale jeśli się uda, to będzie to bardzo miła niespodzianka :D

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Scamander » 29 mar 2019, 20:59

Ciekawe czy ktoś się załapał w ogóle.

Awatar użytkownika
Elo
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Elo » 29 mar 2019, 21:07

Kupiłem wczoraj około 22.20 Wysokie Napięcie i na chwilę obecną dostałem potwierdzenie mówiące że "otrzymało status: przetwarzanie. Oznacza to, że nasz system rozpoczął proces rezerwacji produktów do Twojego zamówienia." Termin dostarczenia też mam wyszczególniony, ale dopóki nie dostanę konkretu to nie wiadomo jak będzie. Najważniejsze, że nie ma informacji o anulowaniu. Było by to bardzo niefajne zagranie ze strony sklepu :/

Awatar użytkownika
seki
Użytkownik wspierający
Has thanked: 57 times
Been thanked: 65 times

Post autor: seki » 29 mar 2019, 21:36

Coś realizują. Ktoś zgłaszał, że dodatek do 7 cudów świata mu wysłali.

Awatar użytkownika
Propi
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time

Post autor: Propi » 01 kwie 2019, 00:32

U mnie Data zamówienia: 2019-03-28 23:38:14 - status w realizacji - opłacone. Rozumiem, że dziś jest dzień sądu jeśli chodzi o wyjaśnienie, czy wyślą czy wręcz przeciwnie? :)

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Kontakt:

Post autor: Blue » 01 kwie 2019, 09:17

Obstawiam ze jak do dzisiaj nie ma w realizacji znaczy ze anulacja.

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Scamander » 01 kwie 2019, 09:38

Z tego co po sieci idzie poczytać to raczej nie ma na co liczyć. Dziwne jest tylko to, że jednych smarkacz już poinformował o anulowaniu zamówienia a innych nie. Może to wynika z tego, że mieli tych zamówień ogrom i sprawdzają je manualnie jedno po drugim.

ODPOWIEDZ