"Sklep anulował moje zamówienie!" - dyskusje, teorie spiskowe, porady prawne, "januszerka".

Oferty, promocje, itp. sklepów z grami planszowymi oraz wydawnictw
Iro
Has thanked: 11 times
Been thanked: 7 times

Re: Okazje nie do przegapienia - dyskusje

Post autor: Iro » 01 kwie 2019, 10:19

Albo anulowali w pierwszej kolejnosci zamowiena co zawieraly wszystkie pozycje z przecen. Moje jeszcze wisi ze jest w realizacji. Bo procz jednej pozycji z wadliwa obnizka dobralem 3 z normalnych ofert. No i oczywiscie wszystko juz oplacone.
Wiec albo kasa przy jednej wadliwej cene albo anulacja i nic nie zarobia.
"Posty piszemy nie dla siebie, tylko dla innych, mam rację? Więc skoro dla innych coś nie jest interesujące, to może nie warto tego pisać? :)"
- cenzura?

Golfang
Użytkownik wspierający
Has thanked: 17 times
Been thanked: 41 times

Post autor: Golfang » 01 kwie 2019, 10:55

Jak do tego się ma oferta handlowa? Czy gdyby tak zebrać kilka/kilkanascie osób i wystosowac ładne pismo z żądaniem realizacji zamówienia?
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
Blue
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 42 times
Kontakt:

Post autor: Blue » 01 kwie 2019, 11:03

Iro pisze:
01 kwie 2019, 10:19
Albo anulowali w pierwszej kolejnosci zamowiena co zawieraly wszystkie pozycje z przecen.
7cudow kupilem zaraz jak wrzucili na forum i nadal nie jest anulowane, a obstawiam że będzie. Jak ktos mial miec wyslane to miał juz zmiany statusu przed weekendem.
Ostatnio zmieniony 01 kwie 2019, 11:05 przez Blue, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 20 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Scamander » 01 kwie 2019, 11:05

Iro pisze:
01 kwie 2019, 10:19
Albo anulowali w pierwszej kolejnosci zamowiena co zawieraly wszystkie pozycje z przecen.
U mnie wszystko było na przecenie w zamówieniu i dalej wisi w realizacji więc to nie to.

Imio
Użytkownik wspierający
Has thanked: 31 times
Been thanked: 4 times

Post autor: Imio » 01 kwie 2019, 11:07

Złożyłem dwa zamówienia, jedno na smarkaczu, jedno na Merlinie. W Merlinie stan to puste pole, ale na smarkacz mam "wysłane". 7CŚ, Preludium i Wielbłądy.
Podpis nieczynny. Najbliższy podpis powyżej lub w wątku obok.

Awatar użytkownika
citmod
Użytkownik wspierający
Has thanked: 25 times
Been thanked: 21 times

Post autor: citmod » 01 kwie 2019, 11:15

Golfang pisze:
01 kwie 2019, 10:55
Jak do tego się ma oferta handlowa? Czy gdyby tak zebrać kilka/kilkanascie osób i wystosowac ładne pismo z żądaniem realizacji zamówienia?
Czekałem na pierwsze komentarze tego typu. :D Zawsze się znajdą chętni do pisania pism, skarżenia sądami itp. za głupią grę planszową. Nie zdziwiłoby mnie jakby to były te same osoby co to ludzi od Januszy wyzywają kiedy to sprzedają grę 10zł drożej niż będzie dostępna za pół roku w sklepach. :D :D :D I kto tu tak naprawdę jest Januszem? :D

accounter
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Post autor: accounter » 01 kwie 2019, 11:26

Gorsi od Januszów są już tylko ci którzy ciągle piszą o Januszach i Grażynach.

Porfirion
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Post autor: Porfirion » 01 kwie 2019, 11:35

citmod pisze:
01 kwie 2019, 11:15
Golfang pisze:
Czekałem na pierwsze komentarze tego typu. :D Zawsze się znajdą chętni do pisania pism, skarżenia sądami itp. za głupią grę planszową. Nie zdziwiłoby mnie jakby to były te same osoby co to ludzi od Januszy wyzywają kiedy to sprzedają grę 10zł drożej niż będzie dostępna za pół roku w sklepach. :D :D :D I kto tu tak naprawdę jest Januszem? :D
A jaka różnica czy za "głupią grę planszową" czy za rolkę papieru? Każdy klient może dochodzić swych praw.

Heiken
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: Heiken » 01 kwie 2019, 11:48

Każdy kto popełni błąd (w tym sprzedawca czy przedsiębiorca) również może bronić swoich praw. Inaczej każdy sklep działałby do pierwszej większej pomyłki a potem bankructwo. Nie dajmy się zwariować. 99% kupujących miało pełną świadomość, że sklepy grupy merlin mają często problemy z cenami oraz stanem magazynowym i zamówienie będzie anulowane.

Jak wyślą mi 1 z 3 zamówień to będę już zadowolony ale jak zwrócą mi pieniądze za te 3 to nie będę miał z tym problemu.

Iro
Has thanked: 11 times

Post autor: Iro » 01 kwie 2019, 12:06

Ja sie o zamowienie nie bede z nimi plul. Jestem za nowy w swiecie planszowek i wiele tytulow mi brakuje a nie moge wszystkiego co chce kupic na raz:/ Jesli oddadza mi pieniadze tego samego dnia poleci to na Tzolkina:) A tez mam w koszyku za chyba sensowna cene jak na nowa bo za 107zl (znalezione gdzies chyba bezposrednio na ceneo).
"Posty piszemy nie dla siebie, tylko dla innych, mam rację? Więc skoro dla innych coś nie jest interesujące, to może nie warto tego pisać? :)"
- cenzura?

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 01 kwie 2019, 13:06

citmod pisze:
01 kwie 2019, 11:15
Golfang pisze:
Prawo jest prawem. Po co martwe prawo. Skoro wystawiają ofertę handlową to muszą się jej trzymać - tak czy nie? W ten sposób można powiedzieć, że jak idziesz do sklepu na półce jest coś za 5 zł, na kasie chcą od Ciebie 10 zł - płacisz te 10, czy może jednak zastanawiasz się co jest nie tak ze sklepem, który sam nie potrafi się ogarnąć?
Dodam od Siebie, że nic nie kupiłem na tych okazjach.
----------------
moja kolekcja
moje plany

Awatar użytkownika
roadrunner
Użytkownik wspierający
Has thanked: 18 times

Post autor: roadrunner » 01 kwie 2019, 13:23

Golfang pisze:
01 kwie 2019, 13:06
Prawo jest prawem. Po co martwe prawo. Skoro wystawiają ofertę handlową to muszą się jej trzymać - tak czy nie? W ten sposób można powiedzieć, że jak idziesz do sklepu na półce jest coś za 5 zł, na kasie chcą od Ciebie 10 zł - płacisz te 10, czy może jednak zastanawiasz się co jest nie tak ze sklepem, który sam nie potrafi się ogarnąć?
Wlasciwe podejscie do sprawy. Do podobnych okazji online rozsadnie miec dystansik, ale wykpiwanie ludzi, ktorzy czuja sie tym oszukani jest mega slabe.
Na rynku, gdzie sami konsumenci gardza - nie mam na mysli paru postow na forum, ale szersze podejscie zaskakujaco duzej grupy ludzi - prawami konsumenta, nigdy nie bedzie normalnie. PL rynek elektroniki po kilku takich akcjach i bankructwach sie ogarnal. Rynek planszowek tez. Potrzeba tylko wiecej akcji i bankructw. Roznica taka, ze minelo pare lat i dzieki aparatom w kazdym fonie + zasiegom FB, twittera, whatsappa i tego forum w mniejszym stopniu tez, wcale nie trzeba do tego pozwow.

Kolega @up poza kompem na pewno sie w takich sytuacjach po 5 zło wraca. Online to zgrywac "eee, za 10 zyla to ja sie nie schylam" latwe, nie :roll:
Mam | Mogę zagrać | Udane transakcje: 11 na forum, 1 na FB
100P |> Moje top

Awatar użytkownika
citmod
Użytkownik wspierający

Post autor: citmod » 01 kwie 2019, 13:32

Golfang pisze:
Porfirion pisze:
01 kwie 2019, 11:35
A jaka różnica czy za "głupią grę planszową" czy za rolkę papieru? Każdy klient może dochodzić swych praw.
Głównie rozchodzi się o to, że przy każdej takiej akcji znajdzie się jakiś typek co to nawołuje do "zbiorowych pism". Nigdy jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś takiego zrobił (mowa o świecie planszówkowym). Poza tym jest to po prostu śmieszne, wręcz żałosne, jak ktoś chce się "sądzić" po pierwsze o grę planszową, a po drugie o cenę która zazwyczaj w takiej sytuacji była po prostu zwykłym błędem. Nie wiem jak bardzo trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby w ogóle takie działania sugerować, nie mówiąc już o tym, że zawsze jest to tylko zwykłe puste gadanie.

Także ja osobiście lubię się pośmiać z takich ludzi co to są silni tylko we wklepywaniu tekstu w klawiaturę. Ale grupa merlin na pewno już robi w majty ze strachu przed tymi zbiorowymi pozwami rozwścieczonych planszówkowiczów. :D :D :D

Gooz
Użytkownik wspierający
Been thanked: 48 times

Post autor: Gooz » 01 kwie 2019, 13:37

citmod pisze:
01 kwie 2019, 13:32

Głównie rozchodzi się o to, że przy każdej takiej akcji znajdzie się jakiś typek co to nawołuje do "zbiorowych pism". Nigdy jeszcze nie słyszałem, żeby ktoś coś takiego zrobił (mowa o świecie planszówkowym). Poza tym jest to po prostu śmieszne, wręcz żałosne, jak ktoś chce się "sądzić" po pierwsze o grę planszową, a po drugie o cenę która zazwyczaj w takiej sytuacji była po prostu zwykłym błędem. Nie wiem jak bardzo trzeba mieć nie po kolei w głowie, żeby w ogóle takie działania sugerować, nie mówiąc już o tym, że zawsze jest to tylko zwykłe puste gadanie.

Także ja osobiście lubię się pośmiać z takich ludzi co to są silni tylko we wklepywaniu tekstu w klawiaturę. Ale grupa merlin na pewno już robi w majty ze strachu przed tymi zbiorowymi pozwami rozwścieczonych planszówkowiczów. :D :D :D
Są tacy co nie odpuszczają:

https://www.wykop.pl/link/4778867/final ... -obecnosc/
https://muve.pl/promocje/planszowka-z-gratisem - złap koszulkę do planszówki gratis :)

Awatar użytkownika
citmod
Użytkownik wspierający

Post autor: citmod » 01 kwie 2019, 13:40

roadrunner pisze:
01 kwie 2019, 13:23
Kolega @up poza kompem na pewno sie w takich sytuacjach po 5 zło wraca. Online to zgrywac "eee, za 10 zyla to ja sie nie schylam" latwe, nie :roll:
Rozumiem, że to niby do mnie miało być? Jeśli tak to szybko odpowiem. Jeśli zauważę, że sklep policzył mi nawet 50gr za dużo to zwrócę na to uwagę i jak najbardziej będę oczekiwał zwrotu. Porównanie jest zupełnie bez sensu bo wcale nigdzie nie sugeruję, że 10 zł to kwota którą sobie podcieram tyłek.

Powyżej wytłumaczyłem dlaczego kpię (i nadal planuję to robić) z takich ludzi. A tak jak wspomniałem też wyżej, jestem pewien, że jest to ten sam typ ludzi co człowieka będą chcieli wieszać za to, że sprzedaje grę za 10zł więcej niż będzie ona dostępna za pół roku ponownie w sklepie. Zwyzywają od Januszy, polaczków, cebularzy i nie wiadomo co jeszcze, natomiast sami mają ból kiedy to nie udało się zaoszczędzić na ewidentnej pomyłce sklepu... Żałosna hipokryzja i tyle.

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 01 kwie 2019, 13:48

citmod pisze:
01 kwie 2019, 13:32
Golfang pisze:
Porfirion pisze:
01 kwie 2019, 11:35

Powiedz mi, kupujesz przedmioty za pośrednictwem internetu? Pewnie tak. Odsyłasz przedmioty zgodnie z przysługującym prawem? Pewnie zdarza się? Gdy odsyłasz towar żądasz zwrotu kosztów wysyłki? Powiem Ci, że sprzedaję obuwie w internecie. Zwrotów jest całkiem sporo i nie wszyscy, ale większość osób żądają zwrotu kosztów także wysyłki. Czy to wg Ciebie jest fair? Dlaczego ja, jako sprzedawca mam ponosić koszty związane z czyimś kaprysem czy też czyjegoś widzimisię? Jedynym powodem jest ustawa, która mnie do tego zmusza, a cała rzesza ludzi z tego korzysta. Ja jako konsument też mam do tego prawo - ale jako człowiek uważam to za nie w porządku i NIGDY nie żądałem zwrotu kosztów wysyłki w przypadku zwrotu towaru z powodu mojego rozmyślenia się itp (co innego jak ktoś mi wysyła uszkodzony towar czy też zły rozmiar przedmiotu).
I co o tym sądzisz? W porządku jest takie "wyciskanie" biednego sprzedawcy o te głupie 8 czy 10 zł za wysyłkę? Czy raczej głupie i śmieszne?
PS
Dodam, że kiedyś też wystawiłem buty o 100 zł taniej niż powinienem - taka literówka. Pani kupiła. Zadzwoniłem, przeprosiłem i powiedziałem, że to była pomyłka. Pani powiedziała, że nie ma sprawy , następne buty mogę sprzedawać w dowolnej cenie - ale ona żąda ode mnie zrealizowania zamówienia. No i musiałem wysłac jej buty nie dość że nie zarobiłem to ze stratą... za błędy się płaci!
----------------
moja kolekcja
moje plany

hadlej2
Been thanked: 1 time

Post autor: hadlej2 » 01 kwie 2019, 14:10

@Golfang

To też zależy z jakiego powodu zwrot. Nie wyobrażam sobie żądać od sprzedawcy pokrycia kosztów wysyłki kiedy zamówienie jest zwracane przez kaprys/błąd z mojej strony. Jednak kiedy towar zwracany jest z winy sprzedawcy (np. niezgodność z zamówieniem) to jak najbardziej to sprzedawca powinien te koszty ponieść. Myślę że ze względu na uniki tego drugiego uregulowano to ustawą :)

Awatar użytkownika
brom69

Post autor: brom69 » 01 kwie 2019, 14:11

Kolega citmod piszę, że to była ewidentna pomyłka sklepu. Nie wiem skąd ta pewność. Na stronie merlina jest mnóstwo gier przecenionych o kilkadziesiąt procent, przy black fridayu co chwila pojawiały się topowe gry i nie były to pomyłki(pomijam fakt, że nie wszyscy, którzy zamówili gry dostali). Podczas najnowszej "promocji" były na forum wrzucane linki gier przecenionych od dawna i dostępnych nadal. Na Facebooku w grupie o ofertach gier jest już cała teoria rozpisana na temat tej promocji. I do końca nie wiem czy czasem nie ma tam ziarna prawdy.

MadejZO
Has thanked: 3 times

Post autor: MadejZO » 01 kwie 2019, 14:20

Ja z tymi teoriami poczekałbym do momentu anulowania zamówienia. Ja póki co mam na razie w przetwarzaniu.

Awatar użytkownika
brom69

Post autor: brom69 » 01 kwie 2019, 14:31

Nie chcę nikogo wprowadzić w błąd, ale obserwuje wątek z forum, dwa facebookowe i większość ludzi ma "w realizacji-opłacone". Przyznam się, że ja sam mam trzy takie zamówienia. Na Facebooku ktoś chwalił się, że ma skompletowane, dziś zadzwonił i mu anulowali.

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 102 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 01 kwie 2019, 14:35

Sklep internetowy oszczędza na prezentowaniu obuwia, za to ma koszty wysyłki, coś za coś. Sklep sklep stacjonarny wlicza koszt mierzenia obuwia do ceny sprzedaży, to sklep online też może.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

sabat24
Has thanked: 1 time

Post autor: sabat24 » 01 kwie 2019, 14:37

Golfang pisze:
01 kwie 2019, 13:48
PS
Dodam, że kiedyś też wystawiłem buty o 100 zł taniej niż powinienem - taka literówka. Pani kupiła. Zadzwoniłem, przeprosiłem i powiedziałem, że to była pomyłka. Pani powiedziała, że nie ma sprawy , następne buty mogę sprzedawać w dowolnej cenie - ale ona żąda ode mnie zrealizowania zamówienia. No i musiałem wysłac jej buty nie dość że nie zarobiłem to ze stratą... za błędy się płaci!
W razie zauważenia, że wystąpił błąd w cenie, a umowa została już zawarta, istnieje możliwość złożenia oświadczenia o uchyleniu się od skutków prawnych oferty złożonej pod wpływem błędu co do ceny. Wystarczy powołać się na art. 84 KC. Nie znam Twojego przypadku, więc ciężko stwierdzić, czy spełniasz wszelkie przesłanki, ale przedsiębiorca nie jest zawsze skazany na pożarcie.
Dodatkowo w regulaminach sklepów określa się, że strona internetowa sklepu jest zaproszeniem do składania ofert. Przyjęcie oferty następuje w momencie weryfikacji takiej oferty przez pracownika sklepu, skutkującej np. zmianą statusu zamówienia albo informacją e-mailową, że oferta została przyjęta.

Golfang
Użytkownik wspierający

Post autor: Golfang » 01 kwie 2019, 14:47

kwiatosz pisze:
01 kwie 2019, 14:35
Sklep internetowy oszczędza na prezentowaniu obuwia, za to ma koszty wysyłki, coś za coś. Sklep sklep stacjonarny wlicza koszt mierzenia obuwia do ceny sprzedaży, to sklep online też może.
Co do kosztów i ich wliczaniach - to na scenie internetowej pracuje się na mega niskich marżach - jak podniesiesz marże nikt nie kupi u Ciebie. Sklepy stacjonarne mają mniejszą konkurencję - w jednej okolicy jest powiedzmy 5/10 czy nawet 15 sklepów - przeważnie każdy ma inna ofertę. W internecie w okolicy masz 1000/5000 a może i nawet 10000 sklepów, które siłą rzeczy będą oferować podobne towary - dlatego marże muszą być konkurencyjne.
Wiem Co napiszesz - jak nie chcesz sprzedawać w necie - to nie sprzedawaj. Tak oczywiście - ale równie dobrze można powiedzieć sklepom stacjonarnym - jak nie chcesz sprzedawać stacjonarnie to nie sprzedawaj. Wg mnie nie można obarczać jednej strony kosztami bo druga strona ma koszty... to jest bez sensu.

Na koniec zapytam - czyli uważasz, że jak ktoś oszczędza to trzeba mu dokopać kosztami wysyłki? Czy ma być tak, że skoro ktoś dużo zarabia ma płacić więcej! Jesteś pracowity, inteligentny masz świetne pomysły - utrzymuj więc ze swojej pracy tych, którzy nie chcą i/lub nie umieją pracować. To Ci się podoba? Mnie nie... ale każdy ma prawo do swojego zdania.
----------------
moja kolekcja
moje plany

wojtaz

Post autor: wojtaz » 01 kwie 2019, 15:04

A co z tym że wiele osób założyło konto w tym sklepie właśnie ze względu na tą promocje? Czy jeżeli będę rozkrecal jakiś sklep/serwis etc. mogę się promować w taki sposób, a później anulować i przeprosić wszystkich za zamieszanie?

Co z tym że korzystając z tej promocji zrezygnowałem z zakupów w innych sklepach i ominely mnie promocje na gry które już minęły, a ja zostałem z ręką w nocniku?

Nie zamierzam się szarpać o te parę złotych, ale często jest tak że gdy ja popelniam błąd muszę ponieść jego konsekwencje. Gdy błąd popełnia podmiot większy nic się nie dzieje.

Awatar użytkownika
kwiatosz
Użytkownik wspierający
Has thanked: 26 times
Been thanked: 102 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz » 01 kwie 2019, 15:24

Golfang pisze:
01 kwie 2019, 14:47
kwiatosz pisze:
01 kwie 2019, 14:35
Co do kosztów i ich wliczaniach - to na scenie internetowej pracuje się na mega niskich marżach - jak podniesiesz marże nikt nie kupi u Ciebie. Sklepy stacjonarne mają mniejszą konkurencję - w jednej okolicy jest powiedzmy 5/10 czy nawet 15 sklepów - przeważnie każdy ma inna ofertę. W internecie w okolicy masz 1000/5000 a może i nawet 10000 sklepów, które siłą rzeczy będą oferować podobne towary - dlatego marże muszą być konkurencyjne.
Wiem Co napiszesz - jak nie chcesz sprzedawać w necie - to nie sprzedawaj. Tak oczywiście - ale równie dobrze można powiedzieć sklepom stacjonarnym - jak nie chcesz sprzedawać stacjonarnie to nie sprzedawaj. Wg mnie nie można obarczać jednej strony kosztami bo druga strona ma koszty... to jest bez sensu.

Na koniec zapytam - czyli uważasz, że jak ktoś oszczędza to trzeba mu dokopać kosztami wysyłki? Czy ma być tak, że skoro ktoś dużo zarabia ma płacić więcej! Jesteś pracowity, inteligentny masz świetne pomysły - utrzymuj więc ze swojej pracy tych, którzy nie chcą i/lub nie umieją pracować. To Ci się podoba? Mnie nie... ale każdy ma prawo do swojego zdania.
Przeciez to ja zycze sklepom jak najlepiej - swiadomosc konsumenta bedzie rosla. Marze nie moga byc takie, ze nagle zwrot 5 towarow robi sklepowi problem - niskie marze praktycznie nikomu nie sluza. A jesli nagle zwroty sa problemem, to z pewnoscia mniej osob zaryzykuje zakupy w sklepie. Wyzsze marze z kolei pozwalaja na lepsza obsluge klienta, bo nie trzeba tego tak liczyc. Dlatego ja np przeplacam za zakupy na Amazonie, bo wiem, ze w razie W nie ma zadnych problemow z oddaniem. Dlatego Rebel uznaje za uszkodzone podreczniki z okladka zarysowana w taki sposob, ze ryse widac tylko podczas pelni ksiezyca. Bo maja lepsza marze. Kllienci w koncu sie zorientuja, ze za niska cene w sklepie zaplaci co ktorys, pechowy klient - bo te koszty zawsze beda, tylko beda roznie ulokowane.

A to pytanie na koniec - troche za harda ta zmiana narracji z "klient ma prawo zwrotu kosztow" na "dokopanie kosztami wysylki". Proponuje lepsza: Czyli uwazasz, ze jak ktos otwiera sklep stacjonarny, to trzeba mu dokopac kosztami przymierzania rzeczy?

A jezeli te swietne pomysly inteligentnego i pracowitego czlowieka to "bede sprzedawal to samo, ale troche taniej", to ja musze go chyba rozczarowac w kwestii jego przymiotow ;)

Edit:
Nie zamierzam się szarpać o te parę złotych, ale często jest tak że gdy ja popelniam błąd muszę ponieść jego konsekwencje. Gdy błąd popełnia podmiot większy nic się nie dzieje.
Jesli popelnisz blad, to masz 14 dni na jego naprawienie, naprawde w Polsce konsument nie jest w zlej sytuacji w stosunku do sklepow.
Bólu sporo, chociaż faktów promil, jeden średnik. Więc literacko to się jakoś broni.

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier

ODPOWIEDZ