Opinie o sklepach

Oferty, promocje, itp. sklepów z grami planszowymi oraz wydawnictw
Acownik
Użytkownik wspierający
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Opinie o sklepach

Post autor: Acownik » 09 kwie 2019, 18:54

3trolle.pl

Niestety bardzo duży minus. W styczniu za pośrednictwem kolegi z forum zamówiłem u nich kilka rzeczy, w tym jedną grę z przedsprzedaży, której premiera miała być pod koniec marca. Opłaciłem i czekałem. Tuż przed wysyłką (a więc pod koniec marca) poinformowali, że wysyłają niekompletne zamówienie, tzn. bez jednego dodatku - nie zapytali o zgodę, tylko po prostu wysłali. Kolega zadzwonił do nich z żądaniem wyjaśnienia. Odpowiedzieli, że nie mają już tego dodatku (sic!), mogą jednak spróbować ściągnąć (sic!), ale będzie to trudne, ponieważ jest on w tej chwili trudno dostępny (sic!). Delikatnie mówiąc, wkurzyłem się. Bo jak mam to rozumieć - zamówiłem i opłaciłem u nich gry w połowie stycznia, a oni nadal nimi handlowali? Zamawiając towar z odległej czasowo przedsprzedaży wiedziałem tylko, że będę musiał poczekać, ale nie, że mogę stracić już opłacony przedmiot - to jakiś absurd. Gdyby jeszcze sklep od razu zaproponował np. podzielenie zamówienia albo usunięcie gry z przedsprzedaży, żeby uniknąć jakichś kłopotów logistycznych, to ok, ale nic takiego nie miało miejsca.

Żadnej rekompensaty nie uświadczyłem. Do tego o zwrocie gotówki trzeba było im przypomnieć, a przelew przyszedł dopiero po tygodniu. To znaczy, że dwa i pół miesiąca trzymali pieniądze za dodatek, który dawno już najwyraźniej sprzedali komuś innemu. Reszta zamówienia ok, a sam dodatek już zamówiłem w innym sklepie, ale przecież w międzyczasie jego nakład mógł się skończyć - sami napisali, że jest teraz trudno dostępny.

Miszon
Użytkownik wspierający
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Miszon » 09 kwie 2019, 18:58

Quille pisze:
09 kwie 2019, 15:56
Atamán pisze:
08 kwie 2019, 10:54
smarkacz.pl- totalnie odradzam: po tygodniu od złożenia zamówienia zostało ono anulowane, mija kolejny tydzień i cały czas nie zwrócili pieniędzy.
Identyczna sytuacja u mnie. Czekam jeszcze tydzień i uruchamiam chargeback przez bank.
Można wiedzieć jak takie coś działa?
planszomania.pl - 10%

Awatar użytkownika
Pisarka
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Post autor: Pisarka » 09 kwie 2019, 23:28

Miszon pisze:
09 kwie 2019, 18:58
Quille pisze:
09 kwie 2019, 15:56
Atamán pisze:
08 kwie 2019, 10:54
smarkacz.pl- totalnie odradzam: po tygodniu od złożenia zamówienia zostało ono anulowane, mija kolejny tydzień i cały czas nie zwrócili pieniędzy.
Identyczna sytuacja u mnie. Czekam jeszcze tydzień i uruchamiam chargeback przez bank.
Można wiedzieć jak takie coś działa?
https://www.spidersweb.pl/2018/12/platn ... eback.html
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien

Awatar użytkownika
Losiek
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: Losiek » 21 maja 2019, 19:46

Nie polecam GryPlanszowe.pl. Kupiłem dodatki do Kakaa i przyszły w zbyt dużym pudełku, do którego ktoś - chyba tylko dlatego aby mieć czyste sumienie - wetknął nieco szarego papieru pakowego. Zabezpieczenie gier - żadne! Pudełko wyglądało tak jakby zmęczony, nieprzesadnie szczupły pracownik InPostu usiadł na nim trzymając na kolanach słonia. Na szczęście pudełka gier nie ucierpiały - co mnie bardzo zaskoczyło. Jednak to mój pierwszy i raczej ostatni zakup w tym sklepie.

dziobanes
Użytkownik wspierający
Has thanked: 2 times

Post autor: dziobanes » 22 maja 2019, 05:45

Polecam sklep Dragoneye.pl . Zrobiłem pierwszy raz zakupy u nich tydzień temu, wszystko poszło szybko, dobrze zapakowane, bez problemów. Duży plus, na pewno do nich wrócę.

Awatar użytkownika
Lossentur

Post autor: Lossentur » 22 maja 2019, 07:53

Tania Książka

Marcowa promocja na Mage Knight Ultimate Edition. Pod koniec marca dostałem informację, że niestety jest problem z dostępnością i szacowana data premiery została przełożona na grudzień. Grę kupiłem, ze względu na promocyjną cenę i byłem gotowy poczekać więc zamówienie cały czas wisiało jako otwarte.

Jakie było moje zaskoczenie gdy 20 maja dostałem informację, że moje zamówienie zostało wysłane, a godzinę później mail z DPD, że paczka została wydana do doręczenia!

Co do samej paczki: ogromne pudło oznaczone "nie rzucać - fragile", środek wypchany tak aby nie było wolnej przestrzeni, a sama gra owinięta parę razy folią bombelkową.

Jak dla mnie plus i polecam.

Awatar użytkownika
rastula
Użytkownik wspierający
Has thanked: 46 times
Been thanked: 51 times

Post autor: rastula » 27 maja 2019, 12:34

Nie polecam

https://shopgracz.pl/

Sprzedali towar z dostępnością na magazynie, którego nie mieli ( a jako że to towar deficytowy, to nie zakupiłem go gdzie indziej).

5 dni trwała weryfikacja dostępności.

Teraz czekam 3 tydzień na zwrot pieniędzy - dodzwonić się nie można, odpowiedzi na maila brak.

EDIT pieniądze otrzymałem po 20 dniach od anulowania

Awatar użytkownika
Scamander
Użytkownik wspierający
Has thanked: 14 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Scamander » 30 maja 2019, 10:24

Smarkacz.pl

Niestety po ostatnie wtopie dalej słabo u nich. Okazało się, że sklep nie ma całości zamówienia na stanie i nie jest w stanie go sprowadzić, po mojej akceptacji wysyłki niepełnego zamówienia czekam trzeci dzień na wysyłkę tego co mają i cisza... Kontakt z tym sklepem też się bardzo ślimaczy.

dawta
Użytkownik wspierający

Post autor: dawta » 04 cze 2019, 08:47

UWAGA na CDP.PL

Cos bardzo zlego sie z nimi dzieje. Zamowienie z 19.05. niewyslane do dzisiaj. Slaby kontakt mailowy w ktorym skladaja obietnice, co do dat ktorych potem nie realizuja.
Infolinia nie dziala.

Szkoda to byl porzadny sklep - po przejeciu przez Merlina chyba nalezy juz go wykreslic z listy zakupowej.

Pozdr
Tadeusz

leśny człowiek

Post autor: leśny człowiek » 04 cze 2019, 12:10

Smarkacz.pl chyba tak przejął się swoją nazwą, że zasady obsługi klienta zostały dostosowane do nazwy sklepu. Bezpodstawne anulowanie zamówienia, ociąganie się z odpowiedziami na maile, wprowadzanie w błąd kupujacego - to tylko parę zarzutów.
Mam zamiar omijać szerokim łukiem, szkoda nerwów.

Golfang
Użytkownik wspierający
Been thanked: 3 times

Post autor: Golfang » 04 cze 2019, 12:28

dawta pisze:
04 cze 2019, 08:47
UWAGA na CDP.PL

Cos bardzo zlego sie z nimi dzieje. Zamowienie z 19.05. niewyslane do dzisiaj. Slaby kontakt mailowy w ktorym skladaja obietnice, co do dat ktorych potem nie realizuja.
Infolinia nie dziala.

Szkoda to byl porzadny sklep - po przejeciu przez Merlina chyba nalezy juz go wykreslic z listy zakupowej.

Pozdr
Tadeusz
Może Merlin specjalnie zabija markę CDP?
----------------
moja kolekcja
moje plany

elpormyko
Użytkownik wspierający
Has thanked: 4 times

Post autor: elpormyko » 04 cze 2019, 13:53

Uwaga bo coś się dzieje w merlin.pl
Mam zamówienie z 18.05 w statusie w realizacji
Na maile nie odpowiadają zupełnie, a infolinia wyłączona...

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 42 times

Post autor: japanczyk » 04 cze 2019, 13:58

Ja musze pochwalić nexto.pl
Anulowali zamówienie, ale odezwali się i ostatecznie zreazlizowali

Awatar użytkownika
Gromb
Użytkownik wspierający
Has thanked: 58 times

Post autor: Gromb » 04 cze 2019, 13:58

shopgracz.pl
Pierwsze i to naprawdę duże zamówienie. Były obawy, ale okazało się, że niezasadne. Paczka doszła migusiem, bardzo dobrze spakowana, a gry w środku zabezpieczone.
Sklep ma atrakcyjne ceny i całkiem przyzwoity wybór.
Ostatnio zmieniony 04 cze 2019, 22:02 przez Gromb, łącznie zmieniany 1 raz.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father

cycu

Post autor: cycu » 04 cze 2019, 21:13

gryplanszowe-basanti.pl

Scythe zamówione w przedsprzedaży w styczniu. Wysłane w pierwszym dniu oficjalnej sprzedaży dodruku poprzedzone telefonem dzień wcześniej od sklepu, że mają gotowe do wysyłki i powinno być wkrótce u mnie. Paczka bardzo dobrze zapakowana. Duży plus.

Porfirion
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Porfirion » 05 cze 2019, 11:59

Uwaga na merlin.pl!

Żona chciała kupić mi na urodziny polską wersję Flamme Rouge, zamówiła na merlin.pl w przedsprzedaży. Zamówienie nie poszło po premierze gry, przeminęły też urodziny, zero odzewu, brak odpowiedzi na maile. Po trzech tygodniach żona anulowała zamówienie, od ponad tygodnia czeka na zwrot pieniędzy. Kontaktu brak, nie odpowiadają na maile ani na FB. Infolinia nie działa To jakaś grubsza sprawa, spójrzcie na komentarze na FB:
https://www.facebook.com/merlinpl/photo ... 001242484/

Awatar użytkownika
doczek
Been thanked: 2 times

Post autor: doczek » 05 cze 2019, 17:01

Merlin już kiedyś padł i się odrodził to wygląda na kolejny zgon.

https://www.opineo.pl/opinie/merlin-pl#opinie

Largo
Użytkownik wspierający
Has thanked: 19 times
Been thanked: 11 times

Post autor: Largo » 10 cze 2019, 17:45

Trochę już kasy zostawiłem w poszczególnych sklepach to może podzielę się opinią :) Z reguły staram się zawsze kupować z odbiorem osobistym

AM76.pl
Opinia neutralna. Tam zrobiłem swoje pierwsze zakupy planszówkowe, gdy jeszcze nie wiedziałem, gdzie, co i jak. Dawniej na plus przemawiały ceny. Teraz już nie tak bardzo. Obsługa w sklepie co najwyżej średnia. Może akurat te parę razy jak tam byłem sprzedawca miał zły dzień, ale nawet nie próbował doradzić. Jak powiedziałem przy pierwszej wizycie, że nie bardzo nawet wiem, co kupić to na odczepnego podał jeden z najpopularniejszych tytułów. Trochę szkoda, że tak to wyglądało. O rosnących rabatach i w ogóle takiej możliwości nikt mnie w sklepie nigdy nie poinformował, mimo kilkukrotnych zakupów.

Strefa MTG.
Opinia pozytywna.
Ceny wysokie, ale bardzo często mają rzeczy niedostępne, gdzie indziej. Raczej w porządku obsługa, która zawsze coś doradzi, choć trafiali się sprzedawcy ze znikomą wiedzą. Bardzo na plus sytuacje, w których przy kupnie jakiejś gry sprzedawca sam informował, że mają również egzemplarze takowej oznaczone jako np. uszkodzone i są tańsze i można się zainteresować. Zawsze bezproblemowy odbiór.

Graal w Blue City w Warszawie.
Unikać jak ognia, chyba, że chcecie tylko pograć na miejscu. Ceny z kosmosu. Obsługa masakryczna. Ponadto sklep internetowy to podobno całkiem odmienny twór i nie można zamawiać z odbiorem osobistym u nich w sklepie.

Planszomania
Obecnie mój faworyt. Świetny asortyment, bezproblemowy kontakt i obsługa. Ceny nawet bez rabatu są ok. Wolę tam trochę więcej kasy zostawić niż zamawiać z nie wiadomo jak odległych krain :)

Merlin.pl
Dawniej wiele rzeczy tam zamawiałem. Nigdy nie było problemu z niczym. Tylko Detektyw miał lekko obite pudło, ale nie jestem, aż tak pedantyczny. Sklep podobno obecnie zarył o dno i siedzi w mule także zalecam ostrożność przy zakupach.

Awatar użytkownika
japanczyk
Użytkownik wspierający
Has thanked: 85 times
Been thanked: 42 times

Post autor: japanczyk » 18 cze 2019, 14:50

3trolle.pl
Bardzo duzy plus
Zamówiłem Brzdęka, Aeon's End Wieczną Wojne i Hero Realms. Ze względu na opóźnienie premiery WW skontaktowałem się w celu usunięcia jej z zamówienia przez co przesyłka wskakiwała płatna. Nie dość, że udało się wysłać zamówienie przed Bożym Ciałem i czeka już w paczkomacie, przesyłka została darmowa. Bardzo dobry kontakt i ogólnie nie mam nic do zarzucenia.

Awatar użytkownika
Shimrod
Użytkownik wspierający

Post autor: Shimrod » 19 cze 2019, 16:16

3trolle
Pierwsze zamówienie i pozytyw. Brzdęk z przedsprzedaży przyszedł porządnie zapakowany i chociaż paczka oberwała trochę w transporcie, gra dotarła w stanie idealnym. Bardzo duży plus, to możliwość dołożenia nowego zamówienia do już oczekującego na wysyłkę.
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies

ODPOWIEDZ