[Warszawa]Rzuć Kostką - czerwiec odwołany! Będzie lipiec!

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Zgrzytt »

Pierwszy dzień "Rzuć Kostką" za nami i był chyba jeszcze lepszy niż pierwszy dzień bardzo udanej poprzedniej edycji:) Dużo osób, wielka różnorodność gier, od euro przez ekonomie, zręcznościówki, karcianki, a na wojennych kończąc:) Trzy sale zajęte już o godzinie 11, są powodem do dumy. Pojawiło się sporo pytań od osób, które chciałyby przyciągnąć na następne kostki jeszcze kogoś, ale pod warunkiem gdyby zapewnić im zaplecze sypialne...zobaczę co się da zrobić :D

Zapraszamy dziś od 10 :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: berem »

A jakby tak możliwe było zorganizowanie spotkania od piątku w wieczór do niedzieli?
Dodatkowo gdyby można było grać do 1-2 w nocy?
Wtedy może pojawiłoby się dużo osób z całej Polski zainteresowanych strategicznymi grami historycznymi, które wymagają wiele czasu na rozgrywkę.
Takie spotkania są organizowane np. w Lublinie, Muszynie i inne i rzeczywiście przyjeżdża sporo ludu.
Jeszcze gdyby można było umożliwić zostanie na noc w salach by przespać się lub dać informacje o jakimś tanim noclegu w pobliżu.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: ragozd »

Idealnie byloby moc zostac na cala noc - ale to juz chyba z organizatorem rowiez ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: skiper_83 »

Wielkie dzięki dla chłopaków za partię Kutuzova! W doświadczonym gronie gra smakuje najlepiej, powtórzę się, według mnie to najbardziej niedoceniony carddriven u nas. Ciesze się że mogłem wreszcie pograć Rosjanami, mimo porażki w drugiej turze (Will to fight?). Zagrałem jeszcze z Damianem w Wilderness Wara, wyrobiłem chyba sobie wreszcie opinię o grze - oczekiwania były wyższe ale będziemy w to jeszcze grali klubie u nas. Do zobaczenia na następnej Kostce!
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Janek »

Również dziękuje za partię Kutuzova. Grało się naprawdę fajnie, gra ma na pewno spory potencjał, a mi osobiście bardzo do gustu przypadły karty. Koniecznie trzeba spróbować pozostałych 2 gier z serii i oczywiście zagrać rewanż w Kutuzova.
Awatar użytkownika
Roballo
Posty: 168
Rejestracja: 12 paź 2010, 00:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Roballo »

Było to moje pierwsze spotkanie i muszę przyznać bardzo sympatycznie :) żałuje że wczoraj nie wpadłem i już nie mogę się doczekać następnego POZDRAWIAM!

Czy może jednak w grudniu będzie coś organizowane?
pułkowniki


Nigdy nie ufaj maszynom....
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: berem »

Ja też jestem ukontentowany grą w Kutuzova i w takim towarzystwie.
Liczę na więcej byśmy zagrali w gry z tej trylogii: Napoleonic Wars, Kutuzov i Wellington.
W naszej rozgrywce w Kutuzova jeszcze pamiętam hardkorową obronę przez niewielkie siły francuskie błot pińskich, niemal całkowite rozbicie przez Napoleona sił Armii Północnej na początku gry ale niewykorzystane później, późniejsze uderzenie przez rzekę na świętujących zdobycie Rygi Rosjan pod Kutuzovem i mało brakowało do klęski ale zagranie karty Starej Gwardii tak przeważyło szalę że bitwa zakończyła się całkowitym pogromem Rosjan (tu Napoleon wykorzystał tą gwardię w przeciwieństwie do historycznego jej nie użycia pod Borodino). No i końcówka gdzie wcześniej wojska pod dowództwem Poniatowskiego zadały wielkie straty kozakom i wspólnie z Davoutem pomaszerowały na Moskwę doprowadzając do jej zdobycia i poddania się Rosji (siły poszły „tylną furtką” obok Smoleńska nie zdobywając tej „bramy na Moskwę”)
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: ArniK »

Ja również dziękuję za kolejną udaną edycję. Udało mi się "przytargać" ze sobą drugą Połówkę i też chyba złapała bakcyla do spotkań, a dzięki umożliwieniu gry w Galaxy Truckera i Runebounda teraz już wiem, czego mogę się spodziewać po tych grach i czy warto je kupić. Gratulacje ponownie i do zobaczenia w grudniu w szerszym gronie :-)

PS: A może jeszcze zagęścić spotkania, np: co 3 tygodnie??
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 27-28 X

Post autor: Keleno »

Dziękuję organizatorom i graczom za kolejne udane spotkanie, bawiłam się naprawdę świetnie! :D Jedyne czego żałuję to że nie udało mi się zagrać w grę Basilica, ale co się odwlecze to nie uciecze i mam nadzieję że uda się na kolejnej edycji Kostki, na którą czekam już z wielką niecierpliwością :!: :mrgreen: Jeszcze raz wielkie dzięki! :D
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Zgrzytt »

Gdyby nie dzisiejszy powrót do domu, który zazwyczaj zajmuje mi 40/50 minut, nie przerodził się w katorgę trwającą 2 h 10 min. napisałbym wcześniej, ale matka natura nie wybiera... no cóż, czas na podsumowanie.

Na początku chciałbym podziękować wszystkim osobom, które postanowiły spędzić planszówkowy czas na piątej edycji Rzuć Kostką, jest nas coraz więcej, wypełnienie trzech sal nie jest już żadnym problemem, co udało się osiągnąć od godzin porannych przez obydwa dni trwającej imprezy. Tym razem zgromadziliśmy (przy tej liczbie nie liczyłem dalej) przez dwa dni ok. 130 graczy, co mówi samo za siebie, widać, że taka impreza jest w Warszawie potrzebna. Po raz kolejny zwróciliśmy na siebie uwagę władz gminy, może wreszcie coś za tym pójdzie, moje gapiostwo powinienem ich do czegoś zmusić przed wyborami:)

Dziękuję również wszystkim osobom w organizacji, poczynając od ludzi głoszących wieść o Kostce wśród znajomych, na przyjaciołach pomagających wnosić ciężkie pudła, wszystkim robiącym zdjęcia (się nawet na sesje załapałem;) i umieszczającym je po forach, ustawiającym stoły, tłumaczącym gry i pogodzie, która śnieżyce postanowiła odsunąć o jeden dzień w czasie, co bardzo pomogło mi w powrocie na letnich oponach do domku:)

Następna edycja już niedługo bo 5-6 lutego 2011 r., na którą już wszystkich serdecznie zapraszam:) Na dniach umieszczę filmik z sobotnio niedzielnego wydarzenia:)

Do zobaczenia wkrótce :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: fluor »

A my już postaramy się by Wings of War nigdy nie brakowało :>
ArniK
Posty: 198
Rejestracja: 03 wrz 2010, 15:48
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: ArniK »

Kurtka wodna a dlaczego dopiero w lutym następna Kostka? Ja tu nakręcam Połówkę, że w grudniu sobie pogramy, a tu nici?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1341
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 549 times
Been thanked: 281 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Atamán »

W grudniu to są święta, sylwestry etc.
...ale styczeń? co wam zrobił styczeń? :P

a tak przy okazji: dziękuję organizatorom i współgraczom za ostatnie spotkanie :)
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Zgrzytt »

Ano Święta i Sylwester:) Co nam zrobił styczeń? Organizatorzy tej imprezy to nauczyciele, a styczeń to miesiąc kiedy następuje rzeź niewiniątek, czyli wystawianie ocen :wink: W lutym kostka będzie już w trochę innym wydaniu, jak pokazała ostatnia w niektórych porach dnia zrobiło się ciaśniej niż zwykle, więc do gry ruszy kolejne skrzydło:) i Jak zwykle, skoro to impreza to tworzone przez graczy dla graczy proszę o sugestie by stała się jeszcze lepsza, mogą być najróżniejszego kalibru :)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: berem »

Jakbyś podał jakieś namiary na możliwość łatwego załatwienia pobliskiego noclegu to może znaleźliby się chętni z innych miejsc z Polski by przyjechać. A jeszcze jakby można było grać np. do północy (do późniejszej pory już nie śmiem pisać) to na pewno byłaby to gratka dla „cięższych” strategów.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Micelius »

Tak, tak, tak, słusznie! (i niech ktoś powie, że się ciągle kłócę z Beremem :lol: )
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Zgrzytt »

Do środy odpowiem jak wygląda materia noclegowa :) Co do późnych godzin nocnych to ponaglany przez część uczestników poprzednich edycji zapytałem kogo trzeba i niestety nie jest możliwe, aby zostać w budynku dłużej niż do 20/21, właściciel budynku ma trochę inną wizję ...
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Micelius »

Eh, jak się nie da, to trudno... ale może właściciel ma błędną wizję "imprezy masowej" w naszym wykonaniu, jako hałaśliwej itp.? Ciekawe swoją drogą, czy tam są jacyś stali mieszkańcy... i czy im wolno zostawać po 21? :twisted:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Zgrzytt
Posty: 634
Rejestracja: 31 lip 2009, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Zgrzytt »

To już piąte spotkanie, tym razem będziemy obchodzić okrągły rok naszej inicjatywy:) Prawie rok temu grupka fanów naszego "sportu" zebrała się przy ul. Białostockiej 4 w Warszawie i zaprosiła do siebie podobnych maniaków:) Na pierwsze spotkanie przyszło 47 osób, którzy stanowią dziś żelazną gwardie bywalców. Na ostatniej grudniowej kostce było już nas ok. 150 więc impreza kwitnie i to dzięki Wam!:) Więc ogłaszamy co następuję:

Termin: 5-6 lutego 2011 r. (od 10:00 do 21 (sobota) i 20 (niedziela))
Miejsce: Białostocka 4 (budynek 3 Społecznego Liceum)
Wejście: BEZPŁATNE
Na Miejscu (również bezpłatnie) - herbata, ciastka, i różne rzeczy do chrupania:)
Wypożyczalnia (lista gier poniżej) - bezpłatna
Nasza strona - Rzuć Kostką
Facebook - Rzuć Kostką na FB

Agricola
Neuroshima Hex
Neuroshima Babel 13
Neuroshima Duel
Airships
Horror w Arkham
Horror w Arkham: Klątwa Czarnego Faraona
Aton
Cywilizacja poprzez Wieki
Civilization: The Boardgame
Fury of Dracula
Kung Fu
Kamień Gromu
Super Farmer
Talisman
Osadnicy z Catanu
Piraci
Pret a Porter
Stronghold
Podróż do wnętrza Ziemi
Race for the Galaxy
Wolsung
Wilki i Owce
Twilight Imperium
51 State
Filary Ziemi
Space Hulk: Anioł Śmierci
Awanturnicy
Szogun
Warhammer Inwazja
Zombiaki 1 i 2
Small World
Blokus
Architekton
2012 The Day of Fallout
Dungeoneer: Powrót Króla Nieumarłych
Piraci: Córka Gubernatora
Wings of War

Jak zwykle loteria gdzie za los za 1 zł (max. 5) można wygrać grę. tym razem będzie to gra:

Wikingowie
51. State

Gry ufundowane przez sklep http://www.game-troll.pl

Zapraszamy:)
Zapraszam do oglądania moich videorecenzji i subskrypcji kanału:)

Videorecenzje gier planszowych
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: fluor »

Powyższa lista gier, tylko alfabetycznie ;)

2012 The Day of Fallout
51 State
Agricola
Airships
Architekton
Aton
Awanturnicy
Blokus
Civilization: The Boardgame
Cywilizacja poprzez Wieki
Dungeoneer: Powrót Króla Nieumarłych
Filary Ziemi
Fury of Dracula
Horror w Arkham
Horror w Arkham: Klątwa Czarnego Faraona
Kamień Gromu
Kung Fu
Neuroshima Babel 13
Neuroshima Duel
Neuroshima Hex
Osadnicy z Catanu
Piraci
Piraci: Córka Gubernatora
Podróż do wnętrza Ziemi
Pret a Porter
Race for the Galaxy
Small World
Space Hulk: Anioł Śmierci
Stronghold
Super Farmer
Szogun
Talisman
Twilight Imperium
Warhammer Inwazja
Wilki i Owce
Wings of War
Wolsung
Zombiaki 1 i 2
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: skiper_83 »

Będę w sobotę od rana do wieczora. Nastawiam się na "wojenne" granie, najchętniej Wilderness War (tłumaczę zasady). Po za tym chętnie Twilight Struggle, Sukcesorzy lub GoT.
Janek
Posty: 45
Rejestracja: 31 sty 2010, 11:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: Janek »

Ja też nastawiam się na sobotę na cały dzień. Sylwek kusi wieloosobówkami ale tym razem chyba zostanę przy dwuosobówkach bo mam coraz więcej gier a coraz mniej okazji na grę. Chętnie poznam Wilderness War, ja wezmę TS, szybkie Manouevre, mogę też wziąć Grę o Tron (ewentualnie Labyrinth ale pewnie nie zdążę opanować zasad). Jeśli chodzi o wieloosobówki to poza Gotem jeśli byłaby ekipa (max 5 osób) to mogę zaproponować Sword of Rome (zasady są dosyć krótkie). Na takiego Evergreena jak Sukcesorzy zawsze chętny ;-)
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: fluor »

Ja mam nadzieję, że do tego czasu dojdzie już mój nowy nabytek, 1655 - Habemus Papam. Poza tym biorę przede wszystkim lżejsze pozycje: Wysokie Napięcie, Pandemic (z dodatkiem), Wings of War, Snow Tails. Plus Pret-a-Porter i In the Shadow of Emperor.
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: berem »

Ja jednak preferowałbym dłuższe gry i najlepiej wieloosobowe.
Najlepiej w 4 osoby w Orzeł i Gwiazda.
Mogę przynieść np.: Napoleonic wars, Wellington, Kutuzov, Imperium Romanum, Srebrną flotę, Here I Stand.
Chętnie dołączę do innych wieloosobówek.
Ostatecznie mogę przynieść dwuosobówki: Espana 1936, For the people (w to nie grałem i zagrałbym z kimś kto grę zna), samoróbkę Fortress Europe z 1978r., Wołomin 1920, Kreta, Wiedeń, czy inne dragonowe, Troll Football.

Chyba nie będę mógł być w sobotę a jeśli tak to raczej do 14:00.
Jesli tak to na maksa odbiję sobię w niedzielę.
Awatar użytkownika
adamns
Posty: 75
Rejestracja: 07 kwie 2009, 22:20
Lokalizacja: Ostrołęka
Kontakt:

Re: [Warszawa]Rzuć Kostką-terminy spotkań-najbliższe 5-6 II

Post autor: adamns »

Jak będę to piszę się na Sword of Rome , Here i Stand, Republic of Rome ewentualnie najnowsza cywilizacja i tylko w te pozycje :) więc proszę o wstępne ustawki na powyższe tytuły sobota od rana niedziela jeszcze nie wiem czy będę, ale jak miałbym być to pewnie z noclegiem do niedzieli (120 km do domu ) i najlepiej nocnym graniem :twisted: , tylko jeszcze nie wiem gdzie będę nocował :)
Kości zostały rzucone!

moja kolekcja
ODPOWIEDZ