[Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojennych

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

[Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojennych

Post autor: Richtie »

Nikt nie da nam zbawienia.
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: edrache »

Richtie, najlepiej odezwij się na Gramajdzie http://www.gramajda.pl/ na przykład na mini-czacie na dole strony głównej a jeszcze lepiej w temacie najbliższego spotkania lub nawet załóż osobny temat (aktualność) po zarejestrowaniu. Jest kilka osób, które grają w gry wojenne i na pewno się odezwą, bo niewielu ich jest i potrzebują graczy :)
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Ouragan »

Cze. Osób grających w takie gry jest bardzo mało. :D Ja nim jestem. Jest nim Zbyszek. Jest też Paweł. Jest i Błażej. Innych graczy grających w czysto wojenne strategie z Poznania nie znam. Kilku sie deklarowało, ale zawsze jakoś sie ociągali :P Problem z tymi graczami jest jeszcze taki, że mają ograniczoną ilość wolnego czasu (czytaj: żony :P), wiec gramy stosunkowo rzadko. Osobiście mam całkiem sporo wolnego czasu :D

Zgodnie z sugestią Edrache możesz zajrzeć na Gramajde. Chodzi o to, że co tydzień w jednym miejscu spotyka sie kilkadziesąt osób grających w różne gry. Duzo tam graczy grających w czyste gry wojenne nie uświadczysz, ale zawsze możesz tam zagrać w inne gry (kilka osób gra też w eurogry), no i przede wszystkim nawiązać kontakt ze światkiem graczy :P

Polecam też strone miłośników wargamingu:

http://www.strategie.net.pl/index.php

Osobiście mam bogatą kolekcje gier wojennych - gdzieś około 30 pozycji (także TISy) (m.in. For the Peopole, Labirynth, Ścieżki Chwały, czy Napoleonics War).

Daj znać na gg 8306056

Pozdrawiam i czekam na kontakt:

Konrad
Awatar użytkownika
Larry
Posty: 167
Rejestracja: 28 kwie 2006, 13:42
Lokalizacja: Poznań Wilda

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Larry »

Ha, czyli jednak są jakieś bratnie dusze tutaj- 2 czy 3 razy byłem na Gramajdzie ale takich rzeczy tam nie widziałem (ostatnio umawiałem się na Twilight Struggle'a ale w międzyczasie zaskoczyła mnie sesja). W każdym razie zobaczcie mój podpis- chętnie się na jakąś partyjkę tego rodzaju gier umówię (ToC na przykład, to jest epicka gra. Tylko koniecznie trzeba przeczytać angielską instrukcję ;) ). Tych trzech tytułów co wymieniłeś nie mam, aczkolwiek też bym się na to pisał.
Awatar użytkownika
idha
Posty: 402
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 31 times

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: idha »

Bo w Gramajdzie królują tytuły lekkie - komu by się chciało intensywnie myśleć w poniedziałek po 8 godzinach pracy ;) Wystarczy jednak, że napiszesz na stronie, że chciałbyś zagrać w dany tytuł, na pewno chętni się znajdą - wierz mi :)
Awatar użytkownika
idha
Posty: 402
Rejestracja: 04 sty 2009, 00:17
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2 times
Been thanked: 31 times

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: idha »

Oczywiście :P Jeden maniak tytułów wojennych, który w miarę regularnie chodzi na spotkania Gramajdy, odezwał się kilka postów wyżej (mówię oczywiście o Ouraganie). Potem pisze z tych gier relacje, które nie mają akapitów i których nikt nie chce czytać :P ;)
spiderblazz
Posty: 32
Rejestracja: 28 gru 2008, 23:25
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: spiderblazz »

Wbrew pozorom czytają. A Gramajda jest na tyle pojemnym środowiskiem miłośników gier planszowych, że znajdują w niej miejsce i hardkorowi gracze MiMa, eurogracze czy ameritrashowcy. Więc dla strategów też jest miejsce. Jedynie kluby w których się spotykamy ( może poza Lilu Cafe) są niezbyt przyjazne grą tego typu.
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Bogus_law »

Wypaliło coś z tego ? Kilka ładnych lat temu próbowałem pograć w strategie wojenne ale z braku chętnych odpuściłem i kolekcja się rozeszła.
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1304 times

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: rastula »

jest czwartkowa inicjatywa grania w Cube ...

Na forum Palladinusa można dopytać... ja tam chętny jestem, ale niestety wieczorami najczęściej usypiam dziecko ...:)


na gramajda.pl też można się umówić


PS - pogramy se na emeryturze - w końcu na nic innego nie będzie nas stać i stare tytuły się ogrywac będzie przy łojowej świeczce i szklance wody :D
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Bogus_law »

Czyli się nic nie zmieniło :)
Dziwny ten Poznań ani w wojenne ani w kolejowe się nie gra ;)
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: palladinus »

Dopiero zauważyłem ten wątek :) Czwartkowe spotkania w Cube na Winogradach się rozkręcają. Jak chcesz to wpadaj dziś, chłopaki się już umawiają. Jestem chętny na jakieś cykliczne spotkania w innym terminie.
Ja ostatnio preferuję spotkania w domu, bo bardziej elastycznie się można umawiać. Jakby co to pisz na priv.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Ouragan »

Taaa... ile ja już razy słyszałem o rozkręcaniu... ;)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: palladinus »

Przez wakacje trochę się uspokoiło, ale znów wracamy. Dziś spotkanie i liczę, że uda się znów przywrócić regularność.
I proszę nie siać defetyzmu, tylko przychodzić i grać.
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: schalonny »

Spotkania w GOSU są już rozkręcone ;). Od blisko dwóch lat co wtorek i piątek gramy od 18:00 do 2:00 ;).
Bierz piwko i wpadaj :).
Na fb można próbować się umówić na konkretny tytuł, jednak nie ukrywając, większość przychodzi "na żywioł" ;)
Awatar użytkownika
Bogus_law
Posty: 106
Rejestracja: 24 mar 2005, 15:37
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Bogus_law »

Jak często gra się tam w gry z tego tematu ?
1. Mathematics is the language of nature.
2. Everything around us can be represented and understood through numbers.
3. If you graph these numbers, patterns emerge. Therefore: There are patterns everywhere in nature.
Fuser.exe
Posty: 728
Rejestracja: 11 lip 2014, 13:11
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 23 times
Been thanked: 8 times

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Fuser.exe »

Nigdy, przejrzyj profil na FB. Lata po całym forum i wciska ludziom kit, jeszcze się wypiera, że nie jest pracownikiem (sam mnie skasował kiedyś więc jest albo pracownikiem, albo właścicielem, na pewno właścicielem była/jest jego żona).
Awatar użytkownika
schalonny
Posty: 128
Rejestracja: 01 lip 2013, 21:20
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: schalonny »

Ok, jestem w szoku...

Zapraszam serdecznie do sprawdzenia na własnej skórze, by wyrobić sobie zdanie.
Pozdrawiam.

edit: nie chciałem wchodzić w bezsensowną polemikę, ale stanę po stronie wszystkich miłośników GoT czy Szoguna - w to pierwsze mieliśmy nawet 3 partię równocześnie rozgrywane :) - i odeślę do tego samego - przejrzyj profil na fb :).
Richtie
Posty: 52
Rejestracja: 17 lip 2008, 12:06
Lokalizacja: Provinz Posen

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Richtie »

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że coś się w Poznaniu rozkręciło i teraz kilka osób z Poznania gra w coś wojennego w miarę regularnie.
Nikt nie da nam zbawienia.
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Re: [Poznań] Szukam miłośników gier strategicznych i wojenny

Post autor: Maciej »

Jestem ciekawy jak wygląda obecnie sytuacja? Da się w Poznaniu zagrać w coś z heksami i żetonami ?
Nie mam dużego doświadczenia w tej materii a brak przeciwnika praktycznie uniemożliwia jego zdobycie :)
ODPOWIEDZ