[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Nie - to miała być dla niego pierwsza gra w TSa ( tak jak i dla mnie :) )
Awatar użytkownika
Bogoria
Posty: 105
Rejestracja: 23 sty 2005, 14:37
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Bogoria »

To ja byłem chętny na Twilight Struggle :D Na razie jeszcze nie jestem na 100% pewien, czy będę w najbliższy piątek na Smolnej, niemniej instrukcję możesz mi już teraz podesłać, w razie czego zacznę się z nią zapoznawać. A co do obecności w piątek - dam jeszcze jakoś znać.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9426
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 503 times
Been thanked: 1441 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Browarion napisał:
Chetnie tez poznam kolejny nowy tytuł... choć czasem już "marzę" by pograć w jakies znane gry, co to nie musze się uczyć co i jak
Prawdopodobnie przyniosę Notre Dame, wiec masz szansę nauczyć się nowej gry :lol:
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MichalStajszczak pisze:Prawdopodobnie przyniosę Notre Dame, wiec masz szansę nauczyć się nowej gry :lol:
No to będą dwa egzemplarze :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wezme jeszcze Gheos i Midgard - tez chyba mniej znane na Smolnej tytuly.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

tym razem przyniose banga i cytadele :D
jest ktos chetny na puerto rico lub wysokie napiecie :?:
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

gigi pisze:
jest ktos chetny na puerto rico lub wysokie napiecie :?:
Jak będę (a jest to coraz bardziej prawdopodobne) to chętnie bym znowu zagrał w WN. Byłbym od 16 i miałbym Książąt Florencji i Fasolki.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

Sztefan pisze:
gigi pisze:
jest ktos chetny na puerto rico lub wysokie napiecie :?:
Jak bêdê (a jest to coraz bardziej prawdopodobne) to chêtnie bym znowu zagra³ w WN. By³bym od 16 i mia³bym Ksi±¿±t Florencji i Fasolki.
w takim razie wezme wysokie napiecie :D
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Bede jak zwykle ok 17:45 i tym razem powinienem byc bardziej wypoczety i chetny do grania do konca.
Moge wziac Colloseum, o ktore prosil Nataniel - chyba, ze wezmie je Janek to wtedy byl przyniosl najpewniej Goa.

Prosba z mojej stony do Pancho o Fire & Axe.

Prosba do wszystkich, zeby na mnie poczekali z rozgrywka w cos fajnego. Ale to jeszcze bede tutaj interweniowal telefonicznie! :-)

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

W końcu mi też się uda pojawić :) Co prawda po 19 dopiero (a ile po to zależy od PKP), ale zawsze, więc nareszcie będę kogoś kojarzył inaczej niż tylko z avatara :)
Wezmę Mall of Horror, bo po wątku wnoszę że nie jest jeszcze nazbyt na Smolej wyeksploatowane (tak mi powiedział szukaj, nie jestem na tyle twardy żeby 200 stron postów przewertować :wink: )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Ja będe z obstawą kolo 17:30 zabieram Twilighta i Bluemoona. Jak ktoś chce moge zapakować do samochodu jeszcze np Pirate's Cove. Chetnie popatrze/pogram w Colloseum - gra chyba warta jest zakupu :)
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

Polaros pisze:Jak kto¶ chce moge zapakowaæ do samochodu jeszcze np Pirate's Cove.
:D
poprosze Pirate's Cove :D
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Czy ktoś może na jutro przynieść C&C Ancients?
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Będę między 17:30 a 18. Zapisuję się - jeżeli się da - na Markt von Alturien.
Don Simon pisze:Prosba z mojej stony do Pancho o Fire & Axe.
Sorki, ale nie wziąłem. Nie jestem dzisiaj samochodem, a to ciężkie i wielkie pudło jest. Wezmę za tydzień.

Wziąłem Notre Dame, Jenseits von Theben dla ja_na oraz Pitchcar mini + dodatek (chętni na partyjkę w bolidy? :) )
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Post autor: raj »

chetnie pobawie sie w pitchcara... :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Pancho pisze:
Don Simon pisze:Prosba z mojej stony do Pancho o Fire & Axe.
Sorki, ale nie wziąłem. Nie jestem dzisiaj samochodem, a to ciężkie i wielkie pudło jest. Wezmę za tydzień.

Wziąłem Notre Dame, Jenseits von Theben dla ja_na oraz Pitchcar mini + dodatek (chętni na partyjkę w bolidy? :) )
Obys szczezl w piekle :twisted:! Jak nie przynosi to mowi, ze pisac na forum. Jak pisze na forum to tez nie przynosi, bo samochodem nie jedzie. I wez tu z takim cos ustal ;-).

Ja mam Goa,Jambo,Flix Mix i 6 Nimmt.

Chetnie pogram we wszystko, co Pancho.

Bede ok 17:45 - poczekajta na mnie.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Post autor: jax »

Ja tez dzis bede - wprawdzie nie jestem jeszcze w stanie do konca sprawnie sie poruszac, ale moze jakos sie przyczlapie. W razie niedyspozycji ogranicze sie do 1-2 szybkich gier.
Mam TuT Glanz und Gloria oraz gry dla Grzecha i Lim-Dula a takze kase dla Blazeja. Szymonowe Jambo brzmi interesujaco..
Aha i milo bedzie poznac slynnego kwiatosza :wink:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

A co Tobie? Na szczescie do planszowek nie musisz lazic tylko siadziesz i bedziesz...sie przygladal jak inni graja :twisted:.

Do Jambo zapraszam. Moze odwdziecze sie za pokazanie Ballon's Cup.

O ktorej bedziesz?

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Post autor: jax »

Don Simon pisze:A co Tobie? Na szczescie do planszowek nie musisz lazic tylko siadziesz i bedziesz...sie przygladal jak inni graja :twisted:.
No moze tak to sie skonczy :) A co sie stalo -> face to face juz (w kazdym razie zagipsowany/obandazowany nie jestem :) ).
Don Simon pisze: O ktorej bedziesz?
Ok. 16:30.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Na bolidy zawsze jestem chętny. Może dziś zaczniemy Mistrzostwa?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

dasilwa pisze:Na bolidy zawsze jestem chętny. Może dziś zaczniemy Mistrzostwa?
Nie, bo nie ustaliliśmy zasad turnieju (będzie trzeba na forum przeprowadzić parę brutalnych dyskusji o regułach).
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

jax pisze: Mam TuT Glanz und Gloria
tez bede ok 16.30 chetnie zagram w TuT Glanz und Gloria :D
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Ponieważ pogoda jest sensowna, spotykamy się tradycyjnie - w salach 306 i 307.
Aha - proszę nie grać w wyścigówki po 20.00. Gra wywołuje zbyt duże nagromadzenie decbeli i sąsiedzi mogą zacząć się skarżyć.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 416 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Heh, i ostatecznie nie przetestowałem z dawna mnie męczącego o zakup Pitchcara, ale za to mille grazie Lim-Dulowi za pokazanie Werewolves of Miller's Hollow, zapewne zakupię obowiązkowo :)
Jakbym kiedyś w Wawie jednakowoż zawodowo wylądował to się będę pojawiał na bank :)
(jak się okazało - jak się jest na tajniaka to można się ciekawszych rzeczy osłyszeć niż przy frontalnym tubalnym wejściu, osobiście polecam :wink: )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Bang!

Jestem dopiero w dzwiach, a już Gigi mnie napada: "Grasz w Banga?" Cóż miałem odpowiedzieć. :) Byłem szeryfem. Od razu na początku padł mój pierwszy vice (Lim-Dul). Myślałem już, że prawo nie ma szans. Na szczęście mogąc używać wymiennie Bangi i Uniki byłem w miarę chroniony. Swoje zrobił wypuszczony przeze mnie dynamit. No i mój drugi vice (Raj). Ostatecznie dobro było górą. Choć w sumie miałem szczęście, bo byłem pewny, że Raj to bandyta i ciągle do niego strzelałem :) Zorientowałem się dopiero pod koniec gry :) Lubię Banga.


Książęta Florencji

Chciałem tą grę jeszcze trochę pomęczyć, ale mnie jakoś zupełnie nie bierze. Kolejna nijaka partia. Wygrał (jak dobrze kojarzę po ksywce) Anomander Rake. Przy najbliższej okazji chciałbym przetestować któryś z dodatków. W samą podstawkę już nawet nie mam ochoty grać.


Die Werwölfe von Düsterwald

Czy warto coś takiego wydawać jako osobną grę? Przecież to mafia.

Graliśmy w 10 osób. Wilkołaki wygrały błyskawicznie. Na zebraniu typowani do powieszenia byli tylko wieśniacy. Myśliwy pociągnął mnie ze sobą (wieśniak), a wiedźma zabiła też zwykłego wieśniaka.

Nie jest to gra, by grać co tydzień jak np. Blef, ale od czasu do czasu można zagrać. Całkiem przyjemna.


Die Kutschfahrt zur Teufelsburg

Pierwszy kontakt z tym tytułem był negatywny. Wczorajsza partia nawet fajna, choć gra się bardzo długo rozpędza. Początkowo, gdy nie wiemy kto jest kto, jest mocno nudno.

Moja frakcja wygrała. Udało mi się zabrać Beacie 2 kielichy. Mocno pomógł nam Gigi, który nie wiedzieć czemu stawał w walce po naszej stronie (w momencie gdy już wydawało się wszyscy wiedzą kto jest kto).
Ostatecznie Lim-Dul uzbierał dwa klucze, jeden z nich wymienił ze mną na torbę, która stałą sie kluczem.

Było nawet nieźle. Okazionalnie można jeszcze spróbować.


Saga

Kramer ( dzięki Lim-Dul za sprostowanie) w wyjątkowo złej formie. Gra jest nudna. Musimy się pozbyć 12 kart (możemy w trakcie dokupywać więcej kart). Gdy już prawie się udaje, ktoś nam pprzejmie posiadłość i karty wracają nam na rękę. Jest to irytujące (choć w pewnym sensie podobna sytuacja w Elasundzie, gdzie ktoś nam może zabudować budynek zdecydowanie mi się podoba). Gra się dłużyła. Przy podliczaniu punktów Mgajda (jak dobrze kojarzę) nawet nie chciał się podliczać, szybko wrzucił swoje karty i punkty do pudełka i stwierdził, że go nie obchodzi ile ma punktów, może być ostatni :) Limd-Dul jeszcze rzucił tekst: "Po przeczytaniu instrukcji wydawało mi się właśnie, że to będzie kiepskie". Miło, że mogliśmy potwierdzić twoje pierwsze wrażenie :) Drugi raz nie dam się namówić na Sagę (chyba, że będzie chodziło o herbatę :D


Leg` das Rohr

Na koniec mieliśmy zagrać w Banga, ale okazało się, że nikt nie ma go przy sobie :) (Gigi już poszedł). Potem miał być Saboteur, ale część osób sie zdążyła rozejść. Ostatecznie padło na wyżej wymieniony tytuł. Jakoś specjalnie częśto bym w to nie grał, ale po nudnawej Sadze mogło być. (Układamy rury, dobre dokładamy do siebie, złe do przeciwników, mamy dwa klucze naprawiające przecieki, możemy też naprawiać feralne miejsca kartą z tym samym obrazkiem, tylko bez dziury, jak ktoś uzbiera ciąg 12 kart to wygrywa). Podobnie jak w Sadze wygrał Kwiatosz.

Ano właśnie, Kwiatosz, miło było poznać na żywo kogoś kojarzonego tylko z nicka na forum.
Ostatnio zmieniony 03 cze 2007, 13:39 przez Sztefan, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ