(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

hancza123 pisze: 02 wrz 2019, 14:15 Z tego co pamiętam to Miki grał po parę razy w RS, BR, Godfather, Nemesis, Time Stories, Studium w Szmaragdzie i parę innych gier z klimatem. Całkiem sporo jak na podobno "fana sucharów".
Trochę obiektywizmu Czeczot.
Hańcza między grał bo akurat wszyscy w to grali a proponować różnorodne gry jest różnica. Miki jednak lubi suche gry i to jest jego sprawa, każdy z nas lubi coś innego i bardzo dobrze. Nudne by to było jakbyśmy ciagle grali w automobile albo w Rising Sun.

Jak dla Mikiego sednem jest proponowanie różnych gier niż ja to mi to kompletnie nie przeszkadza. Odmiennie spostrzegamy różnorodność i tyle :D

Każdy gra w to co lubi !
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

Radek, dużo lepiej się z tobą pije wódkę niż dyskutuje na forum...skończmy ten temat :?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 545 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

@Czeczot: 90 % gier jakie proponujesz to AREA CONTROL , reszta to blotki
Generalnie to dzięki tobie "zdechły" euracze na poniedziałkowych spotkaniach

Jeśli mówimy o różnorodności to NIE JEST NIĄ wybór pomiędzy RS, BR, Kemet a Nemezis

RS był przepychany na stół do znudzenia

Miki pamięta czasy kiedy była prawdziwa różnorodność tytułów (polecam lekturę postów sprzed kilku lat) i zapewne o niej myślał pisząc swój post

Ja całkowicie wylogowałem się z poniedziałków dzięki ... RS :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Bezsensowny zarzut. Przecież nikt nikomu nie broni grać w euro!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

5 lat temu nie było żadnej różnorodności bo grane były niemal tylko eurosy. Te same mechaniki i sałatki punktów pokazane na 500 sposobów :wink:

Obecna sytuacja pasuje mi dużo bardziej. Całkowite wypieranie eurosów z naszych stołów uważam jednak za szkodliwe dla naszych spotkań i na dłuższą metę mogą zniszczyć frekwencję. Proponuję odbudujcie frakcję euro: Janek, Majek, Miki, Markus, Wolf - przecież to cholernie mocna ekipa! Nie wiem czemu wy tak pasywnie wobec ofensywy figurkowców ? :roll:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Markus pisze: 02 wrz 2019, 15:43 @Czeczot: 90 % gier jakie proponujesz to AREA CONTROL , reszta to blotki
Generalnie to dzięki tobie "zdechły" euracze na poniedziałkowych spotkaniach

Jeśli mówimy o różnorodności to NIE JEST NIĄ wybór pomiędzy RS, BR, Kemet a Nemezis

RS był przepychany na stół do znudzenia

Miki pamięta czasy kiedy była prawdziwa różnorodność tytułów (polecam lekturę postów sprzed kilku lat) i zapewne o niej myślał pisząc swój post

Ja całkowicie wylogowałem się z poniedziałków dzięki ... RS :mrgreen:
90% ? A jak to policzyłeś, podeślij proszę mi te wyliczenia każe jutro je sekretarce zweryfikować. Blotką to jest Key Forg a nie gry które ja podałem. No ale każdy ma swój gust

Co do Rising Sun to w niego graliśmy:
19 lipiec 2019
1 kwietnia 2019
18 marca 2019
11 marca 2019
8 październik 2018
20 sierpień 2018

W RS 6 razy w ciagu roku. Od pierwszej gry minęły 54 tygodni czyli w RS graliśmy co 9 tygodni czyli raz na 2 miesiące. 6 gier w ciagu roku to faktycznie jest dużo, może zniechęcić! Statystyka to jednak królowa nauk :)

Jak chcesz to ci mogę podesłać kto grał i kto wygrał. Np Miki w RS grał 3 razy i z tego raz wygrał.

Z poniedziałków wylogowałeś się 27 sierpnia o 18:54 kiedy oficjalnie ogłosiłeś to na forum czyli po jednej grze w RS w której ja uczestniczyłem i z tego co pamietam wtedy cie nie było w graciarni a ja na RS umawiałem się z Anią prywatna wiadomością. Wiec mi tu nie pier... że to przez 6 gier w RS się wylogowałeś bo do nich nie dotrwałeś

A tak po trzecie to kto ci karze grać w RS. Ja ci to juz kiedyś napisałem, Ja jestem tolerancyjny i graj sobie w co chcesz. Możesz przepychać Key Forg co tydzień i grać z kimkolwiek chcesz co tydzień. Mi to kompletnie nie przeszkadza!!!!!! Jak ciebie to że ja akurat ta grę lubię niszczy psychicznie to ja bym na twoim miejscu poszukał jakiejś specjalistycznej porady.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Spokój! Ruhe! Siląs! Spakojna! Poziom emocji zupełnie nieadekwatny do sytuacji :mrgreen:

W moim TOP10 eurosy są na miejscach: 3,4,7! Jestem za powrotem silnych eurosów na stoły! No ale fani euro muszą się obudzić bo kimają.
Wafelek
Posty: 137
Rejestracja: 31 lip 2018, 13:01
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Wafelek »

Dawno w Brassa nie graliśmy a to taka dobra gra. :)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Miki tak informacyjnie, statystycznie:
Zagrałem z tobą 36 razy

z tego w euro 13,5:
Scythe - 8; Cywilizacja: Nowy początek - 1, Fotosynteza - 1; Anachrony - 1; Automobile - 1,5; Imperial 2030 - 1

W gry inne ale poważne oczywiście nie wg Markusa 7 razy:
Rising Sun - 3; Blood Rage - 2; Inis - 1, Mare Nostrum - 1


Reszta to "gierki":
Bolidy - 12; Fold-It - 1, Bad Bones - 1; Dungeon Fighter - 1

Sam sobie możesz wyciągnic wnioski czy ja częściej gram z tobą w euro czy ty częściej ze mną w gry nie euro.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Na granie przyszli najbardziej niezawodni i skazani na kompromis: Miki Czeczot Przemek i Hancza.

Godfather pogodził wszystkich i Hańcza który wygrał (1-szy raz). Zawsze to Magda wygrywała ale pod jej nieobecność to można bardziej poharcować. Zależało mi na rewanżu z Czeczotem (za ostatni RS) no i przemyślałem sobie jak w to grać po okropnej klęsce w Pieninach rok temu. Zlecenia zlecenia zlecenia! No i łapówki 😉
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Wolf »

Markus pisze: 02 wrz 2019, 15:43Miki pamięta czasy kiedy była prawdziwa różnorodność tytułów (polecam lekturę postów sprzed kilku lat) i zapewne o niej myślał pisząc swój post
Patrząc z perspektywy lat to różnorodność oczywiście, że była większa. To nie ulega wątpliwości, wystarczy sobie przypomnieć jak to wyglądało dawniej, z takich popularnych nurtów to grane było mniej więcej wszystko. Dla mnie np. area control kojarzy się bardziej z początkami grania, wtedy grywało się w Cyklady, Chaosa itp. - wg mnie w nowszych odpowiednikach niewiele się zmieniło, a to co się zmieniło, to akurat niekoniecznie na lepsze, więc mnie niezbyt ciągnie do takich tytułów. Grane były przygodówki pokroju Posiadłości Szaleństwa czy Eldritch Horror, grane były karcianki, grane było oczywiście szeroko pojęte euro i ameri, jak również imprezówki czy fillerki.

Różnorodność dawniej wynikała też z tego, że tych tytułów było granych szerokie spektrum, nawet jeżeli było więcej euro to paleta tytułów była na tyle pokaźna, że właściwie często grało się co spotkanie w co innego. Czy to dobrze czy źle to już rzecz gustu, ale niejednokrotnie wybór tytułu to była osobna gra, bo stół się uginał od pudełek.

Dla mnie wtedy to było bardzo na plus, bo można było wiele gier poznać. Z dzisiejszej perspektywy to wygląda trochę inaczej, gdzieś tam po drodze gust zdryfował w inne strony, obracam się w bardziej zamkniętym towarzystwie oraz grach mniej popularnych. Więc no nie pomogę w odbudowaniu sekcji euro, bo już nie specjalnie grywam, nawet Brassa sprzedałem.

Jak gram to bardziej zależy mi obecnie na określonych tytułach, w szczególności klimaty: historyczne, symulacyjne, polityczne, wojenne. Więc naturalnie przychodzę na spotkania wtorkowe, do tego ustawiam się też na niedziele w podobnych klimatach i uzupełniam spontanicznymi spotkaniami w Gdyni. To nie zawsze wszystko się zgra, więc bywa, że w danym tygodniu zagram mało, a w innym więcej, ale zależy mi w większym stopniu w co, a nie jak często. Jako, że grywane w poniedziałki tytuły mnie raczej nie interesują, to się nie udzielam. Aczkolwiek zdarzało się wpadać na spotkanie celowe na jakiś konkretny tytuł.
Markus pisze: 02 wrz 2019, 15:43 Ja całkowicie wylogowałem się z poniedziałków
A np. na Eklunda byś nie wpadł? :wink:
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

hancza123 pisze: 02 wrz 2019, 22:20 Godfather pogodził wszystkich i Hańcza który wygrał (1-szy raz). Zawsze to Magda wygrywała ale pod jej nieobecność to można bardziej poharcować. Zależało mi na rewanżu z Czeczotem (za ostatni RS) no i przemyślałem sobie jak w to grać po okropnej klęsce w Pieninach rok temu. Zlecenia zlecenia zlecenia! No i łapówki 😉
Rany, jak wy tym razem zamulaliście przy tej grze! Jak prawdziwi eurosucharzyści :lol:

Z Przemkiem zostaliśmy jeszcze na zapoznawczą partyjkę KeyForga
Wolf pisze: 03 wrz 2019, 02:32 A np. na Eklunda byś nie wpadł? :wink:
Właśnie, Przemek musi poznać w końcu Megafaunę!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Dlaczego zarażacie Przemka karciankami!!?? Przemek, muszę cię ratować! :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

czeczot pisze: 02 wrz 2019, 17:04 Miki tak informacyjnie, statystycznie:
Sam sobie możesz wyciągnic wnioski czy ja częściej gram z tobą w euro czy ty częściej ze mną w gry nie euro.
Statystyką można pięknie manipulować no i jest sucha (jak euro) i nie uwzględnia wielu czynników. Wrzuciłeś Scythe tam gdzie chciałeś podbić wynik, a to był osobny projekt grany w kampanii i jako taki do czystego euro raczej się nie zalicza. To też tak informacyjnie, nie statystycznie :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

Jan_1980 pisze: 03 wrz 2019, 08:57 Dlaczego zarażacie Przemka karciankami!!?? Przemek, muszę cię ratować! :)
Gdybyś przyszedł to byśmy zagrali w Ulm :P
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Niestety nie wiem jak będzie z poniedziałkami:(
Ale jestem otwarty na zajęcia dodatkowe.
ps. Przemek nie ma czasu na karcianki! Przemek jest cenny, graczem euro przygodowym!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Z Jankiem jak to z Jankiem w miarę na bieżąco usprawiedliwia nieobecności ale zupełnie nie rozumiem co się dzieje z Anią i Vinim. Brakuje Was!!!
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

Po ustabilizowaniu się nowego roku szkolnego możemy rozważyć zmianę terminu spotkań.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Ja na razie nie śmiem o to prosić bo mi się muszą terminu ustabilizować.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Jan_1980 pisze: 03 wrz 2019, 09:02 Niestety nie wiem jak będzie z poniedziałkami:(
Ale jestem otwarty na zajęcia dodatkowe.
ps. Przemek nie ma czasu na karcianki! Przemek jest cenny, graczem euro przygodowym!
Przemek jest cennym graczem Blood Bowlowym w naszej lidze podwórkowej. Hańcza na razie stawia opory żeby zagrać w Blood Blow. To właściwie jest w interesie Przemka żeby Hańczę zachęcić bo inaczej gra z nami 3 sezon! :)
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Nie mówię Blood Bowl nie. Jest na mojej liście priorytetów na 11 miejscu czyli w poczekalni :wink:
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

To zanim dojdzie do 1 to my już przestaniemy grać w ta grę
Wafelek
Posty: 137
Rejestracja: 31 lip 2018, 13:01
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Wafelek »

Hańcza Blood bowl ma swoje uroki, na pewno zapewnia wiele emocji podczas rozgrywki. Na początku pierwsze partie są ciekawe, jak poznaje się grę i różne strategie radzenia sobie z przeciwnikiem. Na dłuższą metę jednak wszystko sprowadza się do jednego, rozbijania klatki przeciwnika. Jak widzę że przeciwnik formuje klatkę to mam ochotę zakończyć mecz. Najpewniej jest to problem naszego grona gdzie wszyscy jesteśmy ograni w niewielkim stopniu i nie znamy dobrych zagrań. Wole jednak zagrać co tydzień w coś innego niż tłuc jeden tytuł przez pół roku.

Chłopaki, Keyforge to mój świadomy wybór, Miki pomógł mi tylko podjąć decyzje zakupu ( i dostarczył zniżki :twisted: ). Szukałem gry w którą mógł bym pograć z bratem, kompaktowej, wciągającej, bez potrzeby budowania tali i taniej. Hm... brzmi to jak gra doskonała.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Od tego się zaczyna. A potem przestaniesz grać z nami w euro i przygodówki i zaczniesz zbierać jakieś talie! Nie idź tom drogom!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Ja nie wątpię że BB jest znakomity. Ale jest 10 gier jeszcze znakomitszych, takich wszechznakomitych! :wink:
ODPOWIEDZ