(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Żeby grać z nami to raczej nic nie potrzebujesz. Ja i Vini mamy po jednej drużynie, Radek ma wszystko:)
Ja powoli myślę o skompletowaniu drugiej drużyny, boiska i kości po to żeby w razie braku Radka móc z kimś zagrać.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

I tak i nie. Podstawki nie potrzebujesz. Boiska mam ja i można pożyczyć w krolmie. Drużyny też nie potrzebujesz bo ja mam wszystkie które wyszły do najnowszej wersji i ci pożyczę.

Jak byś chciał mieć własną drużynę - figurki. To możesz kupić drużynę za 100 + kostki za 30 i to prawie wystarczy, tzn można tym grać. Część drużyn ma tzw Big Guy czyli bardzo silnego ale bardzo głupiego zawodnika. Jak chcesz tak grać bardziej to jest on w drużynie potrzeby (nie wszystkie drużyny mogą go mieć w składzie) i mogę ci go na mecz ligowy wypożyczyć albo możesz sobie kupić za 100-200 (zależy który) jeżeli chcesz mieć własna drużynę.

Ponieważ Blood Bowl to Games Workshop wiec gotowe zestawy czasami nie są do końca gotowe. Ja gram w innej lidze Nieumarłymi i tam w drużynie w pudełku są 2 figurki Ghuli ale zasady dopuszczają 4 takich graczy i tak się gra lepiej. Wiec musiałem sobie dokupić 2 pudełko żeby mieć 4 takich zawodników. Czasami ktoś sprzedaje pojedyncze figurki. Można adoptować inne figurki z innych gier lub te co są w pudełku modelarsko dostosowywać - co jest w Blood Bowl w pełni dopuszczalne.

Podsumowując .Jak chcesz mieć własna drużynę to będzie cie to kosztować od 130 za figurki plus kostki, poprzez 180 - 230 za pudełko i kostki a do tego Big Guy albo dodatkowe pudełko lub dokupione figurki, do 300 - 450 jak ta drużyna ma Big Guya i lepiej działa w składzie którego nie ma w pudełku.

Jak chcesz z nami grać nie potrzebujesz nic. Pożyczę ci dowolną wolna konfigurację. My kolejkę ligową i tak gramy razem w jeden dzień.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Dojenie totalne. Aż dziwne że Markus spokojnie czyta i milczy :wink:

Nie wchodzę w to finansowo ale pogram chętnie :D
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

To jest Games Workshop I akurat Blood Bowl to najtańszy system u nich. W naszej lidze drużyna za 100 ci wystarczy chyba że ma możliwość Big Gay to kosztuje cię 200 i to wystarczy. W poważnej lidze od 200- 300 masz kompletną drużyne i grasz. Tutaj już musisz ją złożyć tak jak być powinna skomponowana. Jak grasz taka duża ligę to możesz taka drużyna grać kilak sezonów bo zawodnicy zdobywają umiejętności i coś ci się ciagle zmienia w drużynie. Możesz wykoksowywać zawodnika żeby robił konkretne rzeczy na boisku itp.

W innych systemach Games Workshop za 300 to nawet nie masz co zaczynać.

PS. Figurki są zajebiście ładne (2 półki wyżej od RS) i nie da się ich zrobić z drewna!
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

A da się oszukiwać i brać figurki np. z Gloomhaven i nimi grać? Tylko zasady tej drużyny poznać i je wdrożyć ale bez kupowania kosztownego plastiku?
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

tak ale musi być łatwo rozpoznać który zawodnik do której grupy zawodników należy. W przypadku pojedynczych różnych figurek może to być nieczytelne. Każda drużyna ma przeważnie od 2 do 5 rodzai zawodników i każda z tych grup powinna mieć podobne figurki. Częściej używa się takich figurek z innej gry właśnie jak big gay albo tych zawodników których brakuje w pudełku.

Tylko po co kombinujesz jak możesz odemnie pożyczyć kompletna drużynę na mecz bez opłat :)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

hancza123 pisze: 22 paź 2019, 10:06 Dojenie totalne. Aż dziwne że Markus spokojnie czyta i milczy :wink:

Nie wchodzę w to finansowo ale pogram chętnie :D
Czyta czyta na spokojnie.
Wbrew pozorom to nie aż takie duże dojonko.
1 drużyna to koszt 10 boosterków do magica (tyle co nic) :D :D :D
Wyjątkowo zgodzę się z Czeczotem, że próg wejścia nie jest taki straszny. Kupujesz tę 1 drużynę i grasz. Wydałeś 130 zł.
Big Boya proxujesz dowolną figurką i po sprawie. (chyba w tej podwórkowej lidze pozwolicie koledze na taki manewr?)
Jeśli chcesz w domu pograć to możesz kupić ten starter za 280 zł.

Czy to jest większe dojonko niż komplet Rising Sun ? nie sądzę
Spoiler:
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Markus, Hańcza - jak poczujecie co to znaczy dać komuś w mordę, przebić się przez linie obrony, wykonać udany faul albo zdobyć przyłożenie to nie będzie dla was odwrotu :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Oo jestem w szoku! Spodziewałem się zmasowanego ataku na BB ze strony Markusa, a tu propozycja wejścia do ligi!

Dobra Markus wchodzimy w to obaj i zaczniemy grając przeciwko sobie. Czeczot udostępni boisko i piłkę i wprowadzi nas w tajniki.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Markus pisze: 22 paź 2019, 11:46 Big Boya proxujesz dowolną figurką i po sprawie. (chyba w tej podwórkowej lidze pozwolicie koledze na taki manewr?)
Tak się robi wszędzie, też w lepszych ligach, i nikt nigdy nie protestuje. Wiec my tym bardziej nie będziemy :)
Warunek musi to być czytelne. Jak to jest tylko jako Big Guy to nie ma żadnych wątpliwości
Markus pisze: 22 paź 2019, 11:46 Czy to jest większe dojonko niż komplet Rising Sun ? nie sądzę
Dojonk jest większe jak chcesz mieć wszystko. Bo do drużyny wychodzi gazeta (Spike) za 40 zł, dedykowane kostki za 35 zł, dedykowane boisko za 120 zł. dedykowane kart (tego to chyba nikt w żadnej lidze nie używa) za 80 zł. Wiec jak być chciał mieć wszystko do drużyny z big gay to 500 nie starczy ale to tylko dla maniaków :) Cała zaleta tego że to wszystko jest nie konieczne do grania :)

I jeszcze Gwiazdy można kupować po 100-200 za figurkę :)

ps. Liga zmieniła nazwę na ligę separatystów
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Jak by Hańcza z Markusem dołączyli a Przemek by nie zrezygnował albo byśmy znaleźli innego gracza to było by nas 6. To jest 5 meczów w sezonie plus ewentualnie Play-Off. Moglibyśmy grać z rozwojem zawodników. Na 4 rozwój nie ma sensu bo za mało meczów.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

Markus pisze: 22 paź 2019, 11:46
Spoiler:
Mam nadzieję, że nie uciekniesz od KeyForga!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

mnowaczy pisze: 22 paź 2019, 13:07
Markus pisze: 22 paź 2019, 11:46
Spoiler:
Mam nadzieję, że nie uciekniesz od KeyForga!
Co ty za herezje szerzysz? Uciec od KF? Ja się w niego dopiero wkręcam!
Napisałem że rozważam wejście w BB (w sumie zawsze chciałem wypróbować tę grę), ale nie jest to jednoznaczne z porzuceniem tak przyjemnej karcianki jaką jest KF.
Ilość brzydkich zagrań w KF pewnie jest taka sama jak ilości takich zagrań w BB :-) więc obie gry mają szansę.
Ostatnio zmieniony 22 paź 2019, 13:14 przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

My kolejkę ligową gramy jedna mniej więcej co 2 tygodnie
vini
Posty: 150
Rejestracja: 06 maja 2018, 21:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: vini »

Co do figurek to jak wspomniał Radek, jest wiele opcji, w tym rynek wtórny, w którym jest co przebierać. Dla przykładu kupiłem sobie ładnie pomalowaną drużynę orków plus Big Guy, wszystko w cenie plastiku.
Obrazek
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: KROLM »

Jak macie czas to wpadnijcie w tę sobotę od 9 do 17 gramy turniej BB. To chociaż zobaczycie jak to wygląda. Oczywiście Ci co grają namawiam gorąco do wzięcia udziału. Dużo się nauczycie dzieki temu. Turniej z racji halloween jest raczej na śmiesznie potraktowany. No i każdy dostanie stosowne gadżety :)
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Uwaga co do Big Gayów - nie musisz kupować oryginału z Forge World za 100 plus przesyłka. Możesz kupić zastępczą figurkę z WF Battle lub np. Scibora - np. sciborowy ogr chodzi za 65 ziko.
ps. jestem graczem eurosuchrowym, tylko trochę teraz nie mam czasu:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Ja myślę tak: w poniedziałek Czeczot Markus i ja wpadamy do Krolma już na 17.30 i nauka zasad. Potem my z Markusem gramy w BB, a wy potestujcie tego Roota. Jeżeli dobrze pamiętam to Miki po nartach też chciał dać Rootowi szansę więc skład raczej będzie.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Blood Bowl ma trochę "drobnych zasad", wskazanych rozwiązań dla rasy, zagrań, ustawień albo czego nie robić w ogóle lub czego nie robić dana rasą. Tego nie da się wytłumaczyć w 30 minut i tego nie ma w zasadach! W 30 minut można pokazać ogólne zasady. Żeby to zrozumieć musisz zagrać z kimś mecz kto ci będzie podpowiadał dlaczego tak robi albo ktoś musi wam podpowiadać z boku w czasie meczu. Pierwszy mecz to tak minimum 3-3,5 godziny plus tłumaczenie zasad. Jak masz wprawę to mecz trwa 2-2,5 godziny. To wbrew pozorom nie jest gra o dawaniu komuś w morgę na boisku. To jest tylko przyjemny dodatek do tej gry. To jest jednak gra taktyczna / strategiczna i jak ktoś nie wie jak grać to się kończy wielka bijatyką na środku boiska i tyle. Ja tak na początku grałem. Przemek z Vinim potwierdzą jak grali swój pierwszy mecz.

Podsumowując lepiej umówić sie w inny dzień tylko na Blood Bowl (mogę czwartek o 18, niedziela o 9 w sztuce, środa w przyszłym tygodniu na 19:30) Ewentualnie poniedziałek na 16 a roota zaczniemy o18:30-19
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

@ Czeczot; Hańcza: BB - Na tę chwilę dla mnie dobrym terminem jest środa w przyszłym tygodniu.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Ja w weekendy nie mogę, a poza tym to niemal zawsze mogę, no o ile bardzo chcę. No chyba że nie bardzo chcę to coś tam wymyślam jak to robi każdy.

To niech Markus decyduje kiedy i gramy. Ja bardzo chcę.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Środa jest dniem idealnym bo w środę w Krolmie Adam prowadzi korepetycję z Blood Bowl a krąży plotka ze on na tej grze się zna bardziej niż ja. Oczywiście nie każdy wierzy w plotki :)
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: hancza123 »

Wpadnę dziś na chwilę zobaczyć mecz w lidze separatystów.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Wpadłem w panikę że Radek zacznie grać w euro suchary i zakupiłem własnego bb. Mam teraz 3 drużyny, plansze, kości i miarki:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Wpadłem w panikę że Radek zacznie grać w euro suchary i zakupiłem własnego bb. Mam teraz 3 drużyny, plansze, kości i miarki:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
ODPOWIEDZ