(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: AnnaBeee »

Ktoś chętny na sb u mnie na Posiadłość szaleństwa?
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Wstępnie ja - a na którą?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: AnnaBeee »

Wszystko jedno, wyjątkowo mam wolne, raczej od 16, ale do uzgodnienia
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Mi pasuje, mogę grać nawet od 14.15. Kto się wybiera do Ani?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: AnnaBeee »

Patrz Janek, nikt nie chce z nami grać, a Vini jeszcze żyje??
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Bo teraz na topie karcianki, BB i wojenne :/
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Byłem wczoraj w Next Levelu.
na plus:
normalne piwo a nie cipcipbenc z browaru koczkodan
fajny klimat bo tam była kiedyś kufloteka i klimat pozostał w wystroju wnętrza i wyglądzie toalet
na minus
ciemno, nie da się grać, oczy bolą mnie do teraz
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Janek jak znajdziesz lokal z dobrym oświetleniem, dużymi stołami, dobrym jedzeniem, roznegliżowanymi i co równie ważne ładnymi kelnerkami, piwo mi obojętne ale piwo o smaku bekonu już samej nazwy jest przygnębiające, bez wagino sceptyków (to dla Wolfa) to daj znać. Po co pisać o lokalach które maja minusy.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Bo wylewanie żółci na forum jest spoko;) ps. Wizyta w next level utwierdziła mnie że najlepszy do grania jest krolm, ale na środy z euro czasem do next level wpadać będę. Bo klimat kufloteki jest bardzo fajny. Ps. Dalej bolą mnie oczy!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: AnnaBeee »

A ja już się cieszę na poniedziałek. Tylko was chłopaki na chwilę zostawić i człowiek nie ma gdzie wracac😥 w pon gramy!!!! Tak tak i jeszcze raz tak
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Jan_1980 »

Dwa najbliższe poniedziałki ma zajęte przez BB, ale przypominam że w luty będę organizował eurogranie u mnie:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

Ktoś się jeszcze oprócz Ani wybiera?
Gdzieś w kuluarach padł pomysł rozegrania Chaosa.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Wafelek
Posty: 137
Rejestracja: 31 lip 2018, 13:01
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Wafelek »

Ja będę dzisiaj, coś mi Radek pisał na temat Nemesis i Roota ale na nic się nie nastawiam. Zobaczymy na miejscu.
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Ja będę, Ania ma być, Przemek potwierdził powyżej.
Ania chce grać w Nemesis, Przemek w Root, Tym Chaos. Ja mogę w każdą, chaos i root przyniosę

Jak cos mam chaos z dodatkiem na 5 osób
Wafelek
Posty: 137
Rejestracja: 31 lip 2018, 13:01
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Wafelek »

Spóźnię się 15 minut
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

Podjęto próbę rozegrania Chaosa
Po 3 godzinach byliśmy w połowie gry. :(
Pomimo głosów oporu przerwliśmy grę. 22:50 to nie jest dobry czas na kolejne 3 tury Chaosa
Hmmm..... sam nie wiem co poszło nie tak. W połowie gry dopiero pierwszy region został zruinowny.
Gramy jeszcze raz za tydzień? tylko może ciut szybciej

Na usprawiedliwienie napisze że graliśmy dekami z dodatku więc niektórzy uczyli się kart na nowo (ale i tak dla nowicjuszy było to bez znaczenia)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: mnowaczy »

Może Chaos na 5 osób nie jest najlepszym wyborem dla nowych osób plus takich które grały dawno temu i tylko coś tam kojarzą? Zapewne każdy powie, że to nie on zamulał tylko inni, ale chyba wszyscy jesteśmy winni.
Za tydzień ekipa się umawiała na Nemesis, ale jak dla mnie spokojnie możemy utworzyć drugą grupę na Chaosa. Jak na razie mamy 2 osoby.

ps. W oczekiwaniu na Markusa rozegraliśmy też wesołą partyjkę w Razzia. Nie wiem jak inni ale Ania była zachwycona :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
czeczot
Posty: 1275
Rejestracja: 09 wrz 2017, 20:23
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 29 times
Been thanked: 71 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: czeczot »

Zamulał każdy, Markus też bo sam go upominałem :)

I ja w dalszym ciągu nie wiem jak skrócić Korna żeby nie wygrał.

Co do gry za tydzień to albo wszyscy grajmy w Nemesis albo Chaos, no chyba ze będzie frekwencja 8 osób. Inaczej skończycie się tym że do każdej gry będą po 2 max 3 osoby i każda z tych gier będzie słaba.
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: AnnaBeee »

Gra jest fajna ale powiem tyle, czerwony ma zdecydowanie najłatwiej. I to nie znaczy Marcus że uważam, że to ja tak świetnie gralam, bo nie. Ale zauważcie, że od drugiej kolejki nie było rundy, żebym dwa razy nie kręciłam kołem. Wam się wydawało, że biedna Ania, po każdej rundzie znika prawie z planszy. I co z tego, wystarczył mi jeden wojownik, żeby zabił jakiegokolwiek kultyste. Nie było szansy mnie zatrzymać. Za łatwo czerwony dostaje te punkty. Może byłoby lepiej, gdyby choć musiał bitwę wygrać, a nawet to nie jest potrzebne. Problem z walka było tylko w 1 turze, gdy was mało było na planszy. Potem co rundę miałam od 3 do 5 żetonów na kole. I Markus w żaden sposób nie wygralibyscie na punkty. Za duzo wam brakowało a ja potrzebowałam 2 rund, pamiętaj, że koło liczy się pierwsze. Uważam, że ta gra jest mocno niezbilansowana, może gdyby inni bogowie zdobywali szybciej punkty. Korn juz potem ma 3 punkty rozwoju i może za free wstawiać misia wszędzie tam gdzie jest 6 żetonów zepsucia. Nic już nie mogło zatrzymać tej machiny, spokojnie bym kilku kultystów w rundzie ubijala, a tylko to było potrzebne. Korn nie potrzebuje dużej armii, przy 3 kostkach ubija praktycznie zawsze, a jak reszta chce swoje cele realizować, to musi kultystów wystawiać. Sama ucieczka nic nie da, a zabijanie wojowników Korna też nie wychodzi. Co z tego, że zginie, jak swoje zrobi. Niekoniecznie chce w te grę grać, co najwyżej mogę popatrzeć, jak się inni męczą. Widać, że to jednak wczesne dzieło Langa, choć całkiem sympatyczne, tyle, że niezbilansowane
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: AnnaBeee »

I dodam jeszcze, że miałam pelna kontrole nad torem mocy. Wystarczyły mi dwa regiony, które miały 6 żetonów zepsucia. Mogłam bez konsekwencji przeskakiwać między nimi demonem za zero mocy, aż wy wyprztykacie się że swoich punktów. I na końcu powstawiać wojowników, gdy już nie moglibyście uciekac
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

"Ha ha ha" -Powiedzieliby starzy wyjadacze Chaosa
Wyciągasz takie wnioski na podstawie pierwszej niepełnej rozgrywki ?
" Uważam, że ta gra jest mocno niezbilansowana, może gdyby inni bogowie zdobywali szybciej punkty."
Pograj więcej i potem pisz elaboraty na temat balansu.

Napisałaś teorię jakbyś to wygrała. Serio. 3 tury do końca. Wielu graczy w okolicach 20-25 punktów. (Nie wiem czy Miki nie zbliżył się do 30 po ostatnim przeręceniu kółka) Na horyzoncie widać było 3 duże ruinacje regionów (duuuużo punktów)+ kolejne dominacje. A ty twierdzisz że gracze słabo zdobywają punkty?

Opisujesz jakie miałaś wspaniałe karty kompletnie nie mając pojęcia jakie ulepszenia mogli wprowadzić inni gracze oraz jakie karty mieli w swoich dekach

Jak można przeprowadzać jakąkolwiek analizę gry typu Chaos jednocześnie nie znając kart???

edit: co masz na myśli pisząc "I dodam jeszcze, że miałam pelna kontrole nad torem mocy."
Przecież każdy ma kontrole nad torem mocy ….swoim :-)
Ostatnio zmieniony 22 sty 2020, 16:54 przez Markus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Valarus »

Markus pisze: 22 sty 2020, 10:03 "Ha ha ha" -Powiedzieliby starzy wyjadacze Chaosa
Oj tam, to chyba zawsze tak na początku wygląda. Najpierw jest "Khorn złamany, zawsze wygrywa", żeby po kilku partiach dojść do "Khorn złamany, nie da się nim wygrać", a potem do "Khorn bardzo mocny", jak się odkryje, że dużo większe szanse ma się grając nim na punkty z ulepszeniem do Krwiopuszczy.

Ale tak, balans w Chaosie jest bardzo przyzwoity na szczęście:)
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: KROLM »

Valarus pisze: 22 sty 2020, 11:22
Markus pisze: 22 sty 2020, 10:03 "Ha ha ha" -Powiedzieliby starzy wyjadacze Chaosa
Oj tam, to chyba zawsze tak na początku wygląda. Najpierw jest "Khorn złamany, zawsze wygrywa", żeby po kilku partiach dojść do "Khorn złamany, nie da się nim wygrać", a potem do "Khorn bardzo mocny", jak się odkryje, że dużo większe szanse ma się grając nim na punkty z ulepszeniem do Krwiopuszczy.

Ale tak, balans w Chaosie jest bardzo przyzwoity na szczęście:)
Chciałem to napisać, ale zostałem uprzedzony ;)

Jako stary wyjadacz Chaosa, wraz z bardzo starymi wyjadaczami Chaosa, podpowiem, że jest kolejny stopień wtajemniczenia. Losujesz Khorna i już wiesz, że Twoje szanse na wygraną spadają do minimum, bo sam wiesz jak łatwo da się go zablokować i musisz nad stołem grać i przekonywać innych do sojuszy z Tobą, bo samemu guzik ugrasz XD

Chaos to bardzo złożona i niesamowita gra. Zupełnie inna na początku, po paru partiach i po kilkunastu. Jedna z naszych ulubionych, bo każdy ma szansę w niej coś ugrać, nawet Khorne XD

PS. Jeśli miałbym mówić o najmocniejszej rasie to zdecydowanie szczury. Niepilnowane, są jak Khorne wśród nowicjuszy, wygrywają z palcem w nosie ;)
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2438
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 540 times
Been thanked: 269 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: Markus »

W sumie nie wiem kto napisał posta w imieniu krolma ale .... tak jak rozmawialiśmy z obsługą Krolma to figurki Szczurów liczą się jako żetony spaczenia TYLKO podczas punktowania ruinacji.
Próbowano mi przedstawić wersję że liczą się jako żetony do wymaganych 12 żetonów w celu ruinacji. Nie jest to prawidłowa interpretacja.
Czy szczury rzeczywiście są takie silne na właściwych zasadach? Czy może tylko na niewłaściwych?
KROLM
Posty: 107
Rejestracja: 02 paź 2016, 21:24
Been thanked: 4 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

Post autor: KROLM »

Markus pisze: 22 sty 2020, 13:50 W sumie nie wiem kto napisał posta w imieniu krolma ale .... tak jak rozmawialiśmy z obsługą Krolma to figurki Szczurów liczą się jako żetony spaczenia TYLKO podczas punktowania ruinacji.
Próbowano mi przedstawić wersję że liczą się jako żetony do wymaganych 12 żetonów w celu ruinacji. Nie jest to prawidłowa interpretacja.
Czy szczury rzeczywiście są takie silne na właściwych zasadach? Czy może tylko na niewłaściwych?
Tutaj tylko właściciel ma dostęp do konta ;)

Interpretujesz właściwie, jeśli Orian mówił inaczej, to niestety nie zna tej gry tak dobrze jakby chciał ;)

Szczury jak są dobrze prowadzone i mało pilnowane, to lecą po 2 oczka na torze zagrożenia, a jak ktoś chce grać na punkty to zawsze się doczepiają do niego i też punktują. Właściwa mieszanka kart i rozwoju pozwala bardzo szybko przerzucać hordę szczurów z jednego regionu do drugiego. Zatem łatwo się dostosować do kogoś, kto chce grać na punkty zwycięstwa. Kluczem są tu żetony spaczenia, które ciężko się usuwa z regionów, a które szczury szybko ustawiają i w połowie rozgrywki całą mapa w nich stoi.

4 Bogowie są zbalansowani po 25%, grając ze szczurami balans lekko na stronę szczurów, ale jak siadają zaprawieni gracze, to co turę należy solidarnie ściągać w dół kogoś, kto pnie się w górę i wtedy do końca nie wiadomo kto wygra (czasem nawet imperium). W tej grze bardzo ważne jest dogadywanie się, ale tylko na jedną turę, no i zdrady bardzo bolą. Dlatego taka fajna to gra :)
Gralnia/Wypożyczalnia/Sklep
www.krolm.pl
ODPOWIEDZ