(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Jan_1980 »

Coś małego i mało znanego, jak Ciebie znam, w stylu COIN. Już nie mogę się doczekać :p
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

To kto ma Chaos i przyniesie?
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 548 times
Been thanked: 270 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Markus »

Mam Chaosa z szczurem ale jest mały problem..... jutro + kolejne 2 dni będe w okolicach Rzeszowa :-( wiec Polufki nie odwiedzę
machnic
Posty: 27
Rejestracja: 15 paź 2012, 17:26

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: machnic »

Markus pisze:jutro + kolejne 2 dni będe w okolicach Rzeszowa :-( wiec Polufki nie odwiedzę
Damn, szkoda. Miałem nadzieję, że się nie miniemy :(
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 98
Rejestracja: 23 paź 2015, 21:19

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Julka »

Dr Bobaz pisze:Bede w poniedziałek. Julka wez moje suszi;)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Weźmiemy. [emoji2]

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 98
Rejestracja: 23 paź 2015, 21:19

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Julka »

Dr Bobaz pisze:Bede w poniedziałek. Julka wez moje suszi;)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Weźmiemy.

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Julka
Posty: 98
Rejestracja: 23 paź 2015, 21:19

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Julka »

Dr Bobaz pisze:Bede w poniedziałek. Julka wez moje suszi;)

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
Weźmiemy

Wysłane z mojego HUAWEI MT7-L09 przy użyciu Tapatalka
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: gabione »

Uh. Nas znowu nie będzie. Może za tydzień się uda...
Awatar użytkownika
Dr Bobaz
Posty: 437
Rejestracja: 10 mar 2011, 13:18
Lokalizacja: Gdynia

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Dr Bobaz »

Ja też nie wiem czy dojade. Czekam na gościa co naprawia pralki... Nie wiem czy się wyrobię.
Embrace Eternity!
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Muad »

Niestety dzisiaj odpadam :/
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: jacus666 »

Ja utknąłem i tez raczej dziś się nie wyrobie na granie :(
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
Ropsonik
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:02

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Ropsonik »

Witajcie
Robert z tej strony
Jeśli szukacie osób na czwartki to jestem chętny (i nie ma gry z którą bym sobie nie poradził ;P )
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

Na szybko:

--- Hansa Teutonica ---
Wiadomo, ja już w to trochę grałem, więc w rozgrywce z osobami, które grają pierwszy lub drugi raz, mam zauważalną przewagę, także nie należy się zrażać, ale najważniejsze to załapać ogólne koncepty gry. To się jak sądzę udało, więc za kilka rozgrywek sytuacja się na pewno wyrówna. Może nawet wcześniej, ale pewne zależności wymagają wyczucia, więc nie są zawsze takie proste do dostrzeżenia na początku. Tutaj nie ma z góry ustalonej strategii, trzeba cały czas reagować na bieżąco na sytuację. W tej grze zawsze jest jakaś droga, której się nie zauważy. Klucz polega na tym, żeby wchodzić w konflikt tam gdzie on się nam opłaca oraz wykorzystywać to co zostawiają nam przeciwnicy. Nie zawsze warto pchać się wszędzie na siłę, chociaż czasami trzeba jeżeli jest to dla nas kluczowe. Z drugiej strony nie można oddawać przeciwnikom łatwych ruchów. W praktyce wymaga to po prostu trochę ogrania, ale możliwości jest bardzo dużo. Szczególnie na planszach z dodatków, tam jest jeszcze więcej ciekawych zależności. Będziemy ćwiczyć... ;)

--- Brass ---
Wersja 3 osobowa, niedokończona z uwagi na zamknięcie lokalu. Niestety. Szło dobrze, sądzę że zapowiadało się ciekawie, rozkręcaliśmy się właśnie w erze kolei i nic nie było jeszcze przesądzone, a tu co zrobić jak klientów nie ma i zostaliśmy sami... no nic nie zrobisz, lokal zostaje zamknięty, a my, niedoszli magnaci przemysłowi, ze łzami w oczach udajemy się do wyjścia. No cóż okazało się, że Pupile Podziemi na 4 osoby trochę czasu zajmują... 5 osobowa Hansa z tłumaczeniem zakończyła się z... godzinę wcześniej? Może trochę mniej, ale różnica spora, a ponoć 90 minut na pudełku :P
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Jan_1980 »

Hansa Teutonica
Kolejna gra, którą chce poznać lepiej. Chyba trzeba zwiększyć częstotliwość spotkań ;)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Straszna lipa wyszła z tym Brassem. Wszyscy byli ciekawi jak to się skończy a tu lokal zamykają :( Rozgrywka zaczęła się dość nietypowo co spowodowało, że Wolf nie wiedział w czym ma się specjalizować. Nie będę wnikał w szczegóły ale potem też cały czas były jakieś nietypowe sytuacje, każdy musiał się nieźle nagimnastykować, żeby coś osiągnąć. Często padał tekst w stylu "nie mam pomysłu na sensowną akcję, więc zrobię to ...". Po raz kolejny okazało się też, że jeśli jest szansa na wyciągnięcie zera na torze popytu to należy to zrobić, lecz tym razem twardzieli zabrakło ;) Mimo wszystko bardzo przyjemna rozgrywka i jak to ujął Wolf każdy może się czuć moralnym zwycięzcą!
Do tłumaczenia Pupili się nie przygotowałem, więc musiałem kilka razy zaglądać do instrukcji co dodatkowo wydłużyło rozgrywkę. Zapomniałem też ostrzec nowych graczy przed kupowaniem zbyt dużej ilości zwierzaków, bo zaspokajanie potrzeb takiego stadka w pierwszej rozgrywce potrafi zagotować mózg :) Moja gra była wyjątkowo niskich lotów, ale mogę to śmiało zrzucić na wstrętną losowość. Z kart potrzeb zawsze wyciągałem te najmniej prawdopodobne symbole, a na straganie po jedzenie zgłaszałem się jak już był pusty. Nawet rośliny potrafiły mi zasrać klatkę, a kostki nieszczęścia były na porządku dziennym. Wspaniały pokaz jak nie należy prowadzić tego interesu.

Za skandal uważam też tak wczesne opuszczenie lokalu przez innych graczy. No jak tak można przed 21 uciekać do domu? ;)

ps. Dziś w Graciarni można przedpremierowo pograć w Projekt Gaja, czyli Terrę w kosmosie. Ja nie mogę się wybrać ale chętnie przeczytam wrażenia z rozgrywki.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
madeline.ska
Posty: 96
Rejestracja: 19 mar 2016, 15:04

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: madeline.ska »

Ropsonik pisze:Witajcie
Robert z tej strony
Jeśli szukacie osób na czwartki to jestem chętny (i nie ma gry z którą bym sobie nie poradził ;P )
Dzień dobry,
gramy w poniedziałki o 18 w Polufce, bo frekwencja w ten dzień tygodnia dopisuje bardziej niż w czwartki. Zapraszamy.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Za tydzien wracam po kontuzji. Juz wznawiam treningi. Zaczne od robali.
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Wolf »

mnowaczy pisze:Rozgrywka zaczęła się dość nietypowo co spowodowało, że Wolf nie wiedział w czym ma się specjalizować. Nie będę wnikał w szczegóły ale potem też cały czas były jakieś nietypowe sytuacje, każdy musiał się nieźle nagimnastykować, żeby coś osiągnąć. Często padał tekst w stylu "nie mam pomysłu na sensowną akcję, więc zrobię to ...". Po raz kolejny okazało się też, że jeśli jest szansa na wyciągnięcie zera na torze popytu to należy to zrobić, lecz tym razem twardzieli zabrakło ;) Mimo wszystko bardzo przyjemna rozgrywka i jak to ujął Wolf każdy może się czuć moralnym zwycięzcą!
Ja bym powiedział, że zaczęła się dość typowo, po prostu nie mam do końca wybadanego gruntu na wszystkie możliwości, przetarłem szlak ostrego pójścia w bawełnę, trochę porozkminiałem inne opcje, ale jeszcze niejednokrotnie trzeba będzie to zweryfikować na planszy. Akurat co zrobić jako ten ostatni jak już poszła bawełna i porty, mam najmniej przemyślane, sądzę, że w takim wypadku sensownie postawić węgiel i tak też zrobiłem. Problemem były trochę karty, ale dało się to ostatecznie przeboleć. Jest też trochę inna dynamika gry na 3 osoby, to też trzeba uwzględnić.

Nie udało mi się zwerbować nikogo do WSDV, ale po powrocie do domu dokończyłem jeszcze rozgrywkę na boardgamecore, niby miałem tylko zrobić jeden ruch przed spaniem, ale przeciwnik też był przy kompie, więc dokończyliśmy w czasie rzeczywistym. Nie pisałem szczegółowo jak mi idzie, ale trochę pograłem i obecnie mam rekord: 13-5, także chyba nie najgorzej, chociaż do najlepszych jeszcze brakuje, no ale to dobrze, bo bym popadł w samozachwyt ;)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: mnowaczy »

Co do pupili to sprawdziłem, że zwierzaka z punktacją zero lub mniejszą nie można sprzedać. W końcowym pośpiechu popełniliśmy też błąd bo te 2 końcowe punktowania to są 2 konkursy za które przyznaje się punkty konkursowe a dopiero miejsca w konkursie przekładają się na PZty.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Jan_1980 »

Zagrałbym w te Zwierzaki. Miałem niezły ubaw słuchając waszych rozmów. Taki ubaw, że grę przegrałem :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Ropsonik
Posty: 5
Rejestracja: 18 wrz 2017, 23:02

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Ropsonik »

madeline.ska pisze:
Ropsonik pisze:Witajcie
Robert z tej strony
Jeśli szukacie osób na czwartki to jestem chętny (i nie ma gry z którą bym sobie nie poradził ;P )
Dzień dobry,
gramy w poniedziałki o 18 w Polufce, bo frekwencja w ten dzień tygodnia dopisuje bardziej niż w czwartki. Zapraszamy.
Akurat jedynymi sensownymi dniami bez pracy to są u mnie Niedziele i Czwartki, a tak to po 22:30 dopiero :/
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: Jan_1980 »

Nie będzie mnie w poniedziałek, wtorek ani na zajęciach dodatkowych.
Wracam 2 października wygłodzony gier planszowych i zaczynam odrabiać.
Do rychłego!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Ja planuje byc i wrocic juz do regularnego grania.
Awatar użytkownika
jacus666
Posty: 261
Rejestracja: 07 lip 2015, 17:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 4 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: jacus666 »

Znajdą się chętni w najbliższy poniedziałek na pierwszą Asię (A Study in Emerald)? Conajmniej dwa miejsca przy stole będą wolne (może trzy, bo Kajetan jeszcze z małym znakiem zapytania)!
Podzielę się rabatem: Planszostrefa.pl -11%
Moja kolekcja
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Spotkania we Wrzeszczu

Post autor: hancza123 »

Chętnie zagram w cokolwiek. Byle mechanika i temat były jednak powiązane, a nie czysty model matematyczny (zawiły do policzenia) i na siłę doklejona fabuła (suchar) :D
ODPOWIEDZ