(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

To właśnie chciałem ustalić na miejscu, ale skoro nie jest dla nich problemem, że rezerwacja przez 30min zajmuje miejsce to rezerwujemy 2 na stałe i tyle. W przypadkach jasno wynikającej absencji z grzeczności zadzwonimy.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

mnowaczy pisze: 12 maja 2018, 15:06 W poniedziałek ci napiszę czy kumple z roboty przyjdą. Przemkowi się spodobało więc pewnie będzie chętny.
Byłoby super gdyby przyszli. Zapytaj Przemka i tego drugiego kolegę czy mają chęć na RS. Wydwało się że podobała im się gra.
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

Drodzy koledzy. Pieknie was proszę, nacieszcie sie slimakami i langiem, bo w nastepny pn, nie ten oczywiscie, tylko dalszy, prawdopodobnie przyniose Lords of Hellas. Znam wasze zdanie na temat Kickstartera, ale obiecuje ze będę nachalna i upierdliwa. Licze na zrozumienie:)
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

A Hancze Marcus bede bronic. Co prawdza zgadza sie ze 2 stoliki mozna zamowic na stale, ale rownie dobrze to tt mogles zrobic, wiec nie widze problemu. I on nic nie rozwala, raczej wyscie sie zrobili strasznie zamknieci w megafaunie i nie dziwcie sie, ze reszta ma obawy, czy bedzie miala z kim grac. TRroche boli, bo prog wejscia do slimakow jest wysoki, a nie bardzo mozna na was liczyc w jakiejkolwiek innej grEze, choc pamietam, ze mi Troyas obiecales, trzeba uczciwie przyznac:)Za 8 dni oglaszam embargo na Mf i RS. Chwila oddechu sie kazdemu przyda.
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

hancza123 pisze: 13 maja 2018, 08:56
mnowaczy pisze: 12 maja 2018, 15:06 W poniedziałek ci napiszę czy kumple z roboty przyjdą. Przemkowi się spodobało więc pewnie będzie chętny.
Byłoby super gdyby przyszli. Zapytaj Przemka i tego drugiego kolegę czy mają chęć na RS. Wydwało się że podobała im się gra.
Lubie Przemka i tego drugiego:) wpadne do was pewnie po 20 pokibicowac trochę. Na razie matury sprawdzam
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

Niech Markus pisze co chce, nie chce mi się odpisywać. Wiem jedno, chcę grać w gry które mi się podobają, a nie wkurzać się że znowu nie mam z nim. Stara ekipa ma dla mnie priorytet ale jeżeli nie da rady (a naciąłem się już zbyt wiele razy) to jestem bardzo otwarty szukać nowych ludzi za pomocą wszelkich forów internetowych. Nasze spotkania przez ostatnie 2 lata nieco "obrosły pajęczyną", starym się często nie chce, a nowi jakoś nie przybywają. Formuła się nieco wyczerpała i szukam nowych rozwiązań. Zmiana lokalu, otwarcie się na graczy którzy głównie używają FB aby się ustawiać na granie. Możliwe że "forum gry planszowe" to przestarzałe już narzędzie i zaglądają tu tylko stare skumplowane planszo-dinozaury? (bez obrazy ;-) )

Jak widzę że chłopaki są ustawieni na MF i mają bez problemu skład, a na RS nie mamy składu to ja ten skład zbiorę nawet jeżeli Markusowi to się nie podoba jak.

Na Lords of Hellas za tydzień ja się piszę!
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Wolf »

AnnaBeee pisze: 13 maja 2018, 10:43raczej wyscie sie zrobili strasznie zamknieci w megafaunie i nie dziwcie sie, ze reszta ma obawy, czy bedzie miala z kim grac. TRroche boli, bo prog wejscia do slimakow jest wysoki, a nie bardzo mozna na was liczyc w jakiejkolwiek innej grEze
Poziom absurdu w tej wypowiedzi wystrzeliło poza skalę, a że jestem trochę "allergic to bullshit" to chyba warto wyjaśnić kilka rzeczy. My jesteśmy bardzo zamknięci, bo zagraliśmy w Gdańsku 2 razy w Megafaunę? Faktycznie, za to umawianie się co tydzień na RS jest mega otwarte. Ja przynajmniej w RS grałem, więc mam jakieś porównanie, dla mnie jest to gra kompletnie wtórna i niezbyt mnie kręci przyjeżdżanie do Gdańska, żeby w to zagrać. W takim wypadku wolę zagrać w Gdyni w coś co mnie interesuje albo spędzić czas inaczej.

Megafauna nie ma wysokiego progu wejścia. To jakaś komiczna bzdura, ale trzeba najpierw zagrać, żeby się tego dowiedzieć. Wysoki próg wejścia to ma np. Race for the Galaxy z dodatkami, bo chociaż rozgrywka jest szybka, to żeby na prawdę solidnie pograć trzeba się nauczyć kart, więc pierwsze gry są poruszaniem się po omacku pomimo rozumienia zasad, a pewne zależności wykorzystuje się dopiero po dziesiątkach partii. W porównaniu Megafauna chociaż zawiera całkiem nie mało zasad, jest łatwiejsza do opanowania, żeby grać sensownie. Oczywiście płynne wykorzystanie różnych mechanizmów będzie wymagało doświadczenia i ogrania, ale sandboxowy charakter rozgrywki daje spore pole do popisu oraz frajdę dla wszystkich już od pierwszych partii i chociaż zupełnie pierwsza partia może zostawić spory mętlik w głowie, to w drugiej można już grać o wiele bardziej świadomie.
hancza123 pisze: 13 maja 2018, 11:54otwarcie się na graczy którzy głównie używają FB aby się ustawiać na granie. Możliwe że "forum gry planszowe" to przestarzałe już narzędzie
Na Snapchata się przenieś jak chcesz być "na czasie"
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

Wolfik, nie denerwuj się. Ja strasznie lubię wasze rozgrywki i uwielbiam o nich czytac. Tyle ze przez ostatnie spotkania wy macie komplet ustawiony, a my z Hańcza jak te sieroty, nie wiemy czy bedziemy mieli z kim grac. Nie wykluczam gry w slimaki, ino tam max 4 osoby. To z zazdrosci tylko i żalu:) jestescie duzo lepsi w marketingu i tyle. Trzeba namowic Mickiego zeby czesciej swoich kumpli z roboty przyprowadzal. No i mam nadzieję ze Vini zostanie z nami na stale.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Markus »

Ania wy gracie co tydzień w RS. Rozumiem to. Fajnie jest czerpać pełnymi garściami z gry grając w nią co tydzień. Poziom skila rośnie, gracze znają więcej trików jakie oferuje gra więc satysfakcja z rozgrywki jest dużo większa niż granie w grę której się nie zna.
Inne osoby robią dokładnie to samo tylko że z innym tytułem. Konkretnie z megafauną.
Pechem w tej całej sytuacji jest fakt pojawienia się na spotkaniach tych 2 gier w tym samym czasie. Coś jak 2 hity kinowe w tym samym czasie konkurujące o duże sale kinowe w multiplexie (przez badziewny BOTOX trzeba było oglądać nowego BLADE RUNBERA w najmniejszych salkach :-))
Ja z ciekawości zagrałbym w RS (lubię gry zrobione przez Langa) ale naprawdę zainwestowałem dużo czasu aby poznać tajniki Megafauny. I chce w nią grać tak jak wy chcecie grać w RS.
Ostatnio dużo czasu straciłem na przypominanie sobie zasad gier które potem i tak nie wylądowały na stole. Nie chcę powtarzać tego błędu.

Edit: co do używania fejsbuka: jest to badziewne narzędzie które można zdefiniować "żyj chwilą".
Odnalezienie tam jakiejkolwiek informacji sprzed około 2 -3 tygodni graniczy z cudem. zrób test i zobacz czy jesteś w stanie oszukać odpowiedź na pytanie o zasady gry zadane na fb około miesiąc temu.
Dlatego istnieją takie "przestarzałe" formy komunikacji jak fora. Wszystko jest tu uporządkowane.
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

Marcus, ale i tak cię bede meczyc o Troyas i Lords of Hellas:)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Markus »

AnnaBeee pisze: 13 maja 2018, 14:30 Marcus, ale i tak cię bede meczyc o Troyas i Lords of Hellas:)
O TROYES to ja nawet sam siebie męczę. Zawsze mam w plecaku MF i Troyes :-)
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

A ciekawa jestem tej gry Kwapinskiego. Recenzje ma calkiem ok. Teraz tylko podstawka będzie, gadżety z Kickstartera dopiero za kilka miesiecy.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Markus »

Ania, Zróbmy zawieszenie broni :D :D :D
Za tydzień zagrajmy w Troyes. (Działa dobrze od 2 do 4 graczy). Za 2 tygodnie na stól wjeżdża MF i RS , za 3 gramy w LofH. (Jeśli uda ci się opanować zasady do tego czasu)
Ty uwolnisz się od RS a ja od MF. Detoks każdemu się przyda :-) :-) :-)
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

Zgadzam się całkowicie. Robmy choc co drugi tydzień cos razem:)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Ania, całego kikstartera wykupiłaś? ;) Ja się zapisuję, chętnie sprawdzę. Póki co trzeba patyk odświerzyć.
Ps. Ten drugi to Piotrek. Jest jeszcze trzeci Grześ ale on z Zabrza ma trochę utrudniony dojazd ;)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
AnnaBeee
Posty: 588
Rejestracja: 16 lis 2017, 12:16
Been thanked: 3 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: AnnaBeee »

Tylko tę jedną:) zastaanawiam sie jeszcze nad Nemesis. Hancza, podobno jutro nie ma sprawdzania, wiec jest szansa, ze dotre. Bede dzis wieczorem wiedzieć
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

Mamy w ekipie rabato do planszosfery?
pzdr
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2442
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 543 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Markus »

Jan_1980 pisze: 13 maja 2018, 17:59 Mamy w ekipie rabato do planszosfery?
pzdr
Wolf ma 11%

Neandertale? :-)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

No ba, zamawiam po wypłacie. Tylko mam odczucie, że o ile Neandertalne to gra powiedzmy naukowa, to Grenlandia jest bardziej ekonomiczna, oparta na luźnych pomysłach autora. Co nie zmienia faktu, że biere obie.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Przemek będzie.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

DW

Graciarnia zGRAJmy się
Grupa zamknięta

Zbyszek Hancza
13 min
Jesteśmy zorganizowaną grupą z Polufki która dopiero co przeniosła się (chyba na stałe) do Graciarni. Zapraszamy w poniedziałki na 18.00. Jutro mamy zaklepane 2 stoły i gramy prawdopodobnie w Rising Sun i Bios Megafauna.
Lubię to!
Komentarze
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: hancza123 »

Marcin Emanuel Meyer: Jeżeli jest to możliwe, to a miłą chęcią dołączyłbym do stołu w Rising Sun.
Lubię to! · Odpowiedz · 1 min

Z FB to dziecinnie proste...
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Jan_1980 »

Wolff - będziecie z Moniką?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: mnowaczy »

Janek nie ogarniasz...Wolf pisał, że go nie będzie.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia)

Post autor: Wolf »

Jan_1980 pisze: 13 maja 2018, 21:05Wolff - będziecie z Moniką?
Na najbliższym spotkaniu mnie nie ma. Będziemy za tydzień.
ODPOWIEDZ