Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: kolderek »

w związku ze zbliżającym się EURO 2O12 wpadnijmy w piłkoszał!

szukam chętnych na grę: The World Cup Game do rozegrania jednego (kilku) Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. :-)
Leszku555
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2010, 22:34

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Leszku555 »

kolderek pisze:w związku ze zbliżającym się EURO 2O12 wpadnijmy w piłkoszał!

szukam chętnych na grę: The World Cup Game do rozegrania jednego (kilku) Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. :-)
Chetnie poznam. Wytlumaczysz zasady?
Awatar użytkownika
mn3006
Posty: 326
Rejestracja: 06 maja 2007, 19:46
Lokalizacja: Krk
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: mn3006 »

Widzę, że w MASZu są zniżki na salę konferencyjną:
min. 15 osób sala konferencyjna -50%
min. 30 osób sala konferencyjna -75%
min. 45 osób sala konferencyjna - 100%
Czyli jak się nas uzbiera 45 osób... :P
Nie umiałem tylko znaleźć info, jaka jest normalna cena wynajmu tej sali.
repcio
Posty: 29
Rejestracja: 30 wrz 2008, 22:54

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: repcio »

a2na pisze:szukamy z Russem transportu na trasach:
a) Wrocław - Pionek,
b) Pionek - Masz,
c) Masz - Pionek,
d) Pionek - Wrocław :-)

podania ze zdjęciem samochodu oraz kierowcy prosimy kierować na adres... :-)

rozumiem, że nie ma co ropaczać nad Łabędami - trzeba Masza rezerwować, czy tak?
a.
Szukam chętnych do upakowania do BUS'a ;-) z Wrocławia
Mogę zapewnić transport w kierunkach a,b,d
Ostatnio zmieniony 24 maja 2012, 00:09 przez repcio, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: RedImp »

Informacja dla osób, które chciałyby zagrać w nasz prototyp gry „Zakon Krańca Świata” na podstawie powieści Mai Lidii Kossakowskiej.

Planujemy go zabrać na Pionka. Co prawda jedziemy tam spędzić miło czas przy różnego rodzaju grach, ale jak znajdą się chętni to zaprezentujemy grę na obecnym etapie projektu.
Nie będziemy mieli stoiska, więc złapać mnie można pod telefonem, który podaję dla zainteresowanych na PW. :twisted:
przyPlanszy
Posty: 167
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:07
Lokalizacja: Piasek koło Pszczyny
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: przyPlanszy »

Witam

Szczegóły pionkowej Giełdy Gier już ustalone, wiec wrzucam na forum najważniejsze informacje .
------------------------------------------------------------

Każdy uczestnik Pionka może przywieźć używaną grę, którą chce sprzedać i przekazać na Giełdę Gier. Na pionku przy wejściu będą dostępne formularze dot. giełdy, które
należy wypełnić zanim gry trafią do mnie na stoisko.Mam nadzieję że mocno usprawni to proces przyjmowania gier.
Istotną informacją jest podanie przewidywanego termin odbioru gier lub kasy jeżeli gry zostaną sprzedane,gdyż pozwoli to informować kupujących do kiedy mają czas na podjęcie decyzji.Telefon kontaktowy jest także bardzo ważny.Jeżeli ktoś wyjedzie i zapomni swoich gier to jakoś muszę zapominalskiego o tym fakcie poinformować :)

No i jeszcze poniżej garść informacji jak to wszystko będzie działało

Z każdej transakcji sprzedaży 2,00 PLN trafia do puli nagród, a cała kwota zostanie przekazana jednej wylosowanej osobie spośród kupujących z przeznaczeniem na zakup gier w sklepie http://przyplanszy.pl/

Ponadto - w stosunku do poprzedniej edycji zrobimy podział na strefy cenowe:
I strefa gry od 0,01 do 49,99
II sterfa gry od 50,oo do 99,99
i III strefa od 100,oo wzwyż

Będzie to zdecydowanie wygodniejsze dla kupujących z ograniczona gotówką.

Przy giełdzie tradycyjnie będzie mini stoisko sklepu http://www.przyplanszy.pl z nowymi grami (z każdej sprzedanej gry 2,00 PLN trafia także do puli ).
Aktualnie istnieje możliwość składania zamówień na gry w sklepie http://www.przyplanszy.pl z możliwością odbioru zamówień na stoisku sklepu podczas trwania Pionka. Informację o odbiorze na pionku należy dopisać w uwagach do zamówienia, a zamówienia można składać do 30.05.2012 włącznie.
Jeżeli gry nie ma dostępnej w ofercie sklepu to spokojnie można słać zapytanie o dostępność tytułu i cenę bo co jest dostępne u dystrybutorów da się sciągnąć na Pionka.

Kontakt do prowadzącego giełdę Jacka czyli mnie to 604 53 90 53
Odpowiem na wszelkie dodatkowe pytania.

Pozdrawiam
Jacek Kobiela "przyPlanszy"
http://przyplanszy.pl/
gramy w każdą środę od 17:00 w katowickim pubie Proscenium (Katowice, Rynek7)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Andreus »

Szukam transportu:

Pionek - Masz
Masz - Pionek
A jeśli wybiera sie ktoś z Warszawy z wolnym miejscem, to chętnie zabralbym sie z i do stolicy :)

Sam mogę zaoferować wolne miejsce w pokoju (dwojka z lazienka)
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Andreus »

mn3006 pisze:Widzę, że w MASZu są zniżki na salę konferencyjną:
min. 15 osób sala konferencyjna -50%
min. 30 osób sala konferencyjna -75%
min. 45 osób sala konferencyjna - 100%
Czyli jak się nas uzbiera 45 osób... :P
Nie umiałem tylko znaleźć info, jaka jest normalna cena wynajmu tej sali.
Mnie możesz liczyć. Myślę, że przynajmniej 15 osób się uzbiera.
Może umówimy się na jakieś konkretne tytuły na wieczór/noc?
Awatar użytkownika
Władca Areny
Posty: 221
Rejestracja: 29 wrz 2010, 15:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Władca Areny »

Pojawię się w sobotę na PIONKU z grą "Władca Areny".
Zainteresowanych grami pokazowymi lub kupnem, serdecznie zapraszam.
Dla niezorientowanych co to za dziwo, odsyłam do ŚGP.
http://www.swiatgierplanszowych.pl/2012 ... adiatorzy/
Grzeniu
Posty: 836
Rejestracja: 28 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Grzeniu »

Czy na pionku będzie tradycyjna salka dla przedszkolaków?
trzewik

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: trzewik »

Bedzie sala, w ktorej w sobote do godziny 16:30 oraz w niedziele do godziny 16:30 beda wystawione gry dla maluchow - taka strefa dzieciaków. Natomiast nie udało nam się wynająć przedszkolanki, tak więc rodzice muszą sobie tych pociech pilnować.
Grzeniu
Posty: 836
Rejestracja: 28 paź 2010, 12:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 9 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Grzeniu »

No i ok - tak na prawdę to rodzice nie są od pilnowania dzieci, tylko od pilnowania, żeby gry nie zostały rozniesione na strzępy :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bri
Posty: 437
Rejestracja: 18 sie 2009, 14:40

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Bri »

Z ramienia "Czasu na planszówki" damy w sobotę Trzewikowi kilka koszulek z naszym logo do rozdania (wedle uznania Trzewika).
Zagramy z Wagnardem w co tylko się da (władcę, futbol itp.). I postaramy się poprowadzić jakąś transmisję "live" z imprezy na naszej stronie.
A prywatnie do giełdy dorzucamy: nową małą agricolę (im więcej grasz tym fajniej), NS Hex i ten słaby pożar londynu.
Do jutra.

------------------

Dla mnie pionek się już skończył niestety, grania było ci niemiara, pozytywnych wrażeń jeszcze więcej.

Na profilu na rejsie kilka fotek.
http://www.facebook.com/pages/Czas-na-P ... 0776266352

Szczerze jestem zaskoczony zwycięstwem labiryntu
Awatar użytkownika
Ryu
Posty: 2750
Rejestracja: 28 gru 2009, 19:58
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 83 times
Been thanked: 161 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Ryu »

Bri pisze:Szczerze jestem zaskoczony zwycięstwem labiryntu
Oj chyba nie Ty jeden ;)

Ja chciałem podziękować Trzewikowi za udaną imprezę, współgraczom za mile spędzony czas a także współbiesiadnikom za wieczór (w szczególności za ciasto czekoladowe :mrgreen: )... I już :)
Największy zawód Pionka to brak partii Brassa z "leszczem" Asiokiem oraz Skanną i Macike. Następnym razem ugadujemy się od razu co by nie było jak teraz :evil:
Awatar użytkownika
RedImp
Posty: 603
Rejestracja: 03 maja 2012, 20:53
Been thanked: 8 times
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: RedImp »

Ja też gratuluję Ignacemu naprawdę świetnie zorganizowanej imprezy, na której udało się nam przeprowadzić testy prototypu gry Zakon Krańca Świata.
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: skanna »

Ryu pisze: Największy zawód Pionka to brak partii Brassa z "leszczem" Asiokiem oraz Skanną i Macike. Następnym razem ugadujemy się od razu co by nie było jak teraz :evil:
Ryu, to był dość skandaliczny numer z Twojej strony, że Cię dziś nie było, Twoje miejsce zajął Nataniel, który w Brassa grał ponoć pierwszy raz, w efekcie złoił nas wszystkich, a my z Maćkiem zostaliśmy po prostu zmiażdżeni.

Za drugi pionkowy skandal uważam nieobecność "warszawki" - Costi, zabrakło mi partnera, musiałam znaleźć partnerkę i w związku z tym poległyśmy z mongą w quizie na typowo męskim pytaniu (które to zresztą uważam za kolejny pionkowy skandal - następnym razem poproszę zadanie tematycznie związane z pieczeniem ciast i punktowane potrójnie :mrgreen: ). Honor "warszawki" ratował w pojedynkę Andreus, który na szczęście grywa w nasze ulubione gry i dzielnie dotrzymywał nam towarzystwa razem z Andrzejem (Firenskim), który z kolei ratował honor Wodzisławia, bo Veridiana nie dość, że była zajęta, to w ogóle tylko przez jeden dzień raczyła zaszczycić imprezę swoją obecnością.

W ogóle, choć Pionek rzecz jasna, nie może być nieudany, więc oczywiście był udany, odnotowałam strasznie niską frekwencję starych wyjadaczy, co było oczywiście koszmarnym minusem, za to wyjątkowo wysoką frekwencję nowych twarzy, grających w poważne tytuły, co dobrze wróży na przyszłość.

To co Ignacy, kiedy międzyPionek?
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
clearview
Posty: 148
Rejestracja: 01 wrz 2009, 15:16
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: clearview »

Zdaję się, że wśród starych wyjadaczy większą popularnością cieszą się jesienno-zimmowe imprezy.

No tak, Ty z macike na Pionku i wszystko jasne dlaczego Maciek od wczoraj nie wykonał ruchu w TtA on-line :wink:
Moje podium: TtA, Le Havre, Brass
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: skanna »

clearview pisze:Zdaję się, że wśród starych wyjadaczy większą popularnością cieszą się jesienno-zimmowe imprezy.

No tak, Ty z macike na Pionku i wszystko jasne dlaczego Maciek od wczoraj nie wykonał ruchu w TtA on-line :wink:
Teraz też nie wykona - jego komputer zajęty przez dziecko, co się zapóźniło z pracą z historii :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Leszku555
Posty: 3
Rejestracja: 28 sty 2010, 22:34

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Leszku555 »

szkoda, iz nie bylo tradycyjnej loterii :(
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: komar france »

Dzięki za świetną zabawę! Pionek żondzi :wink:
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: macike »

Było super. Nie udało się zagrać w Eclipse - sorry Korzeń - chciałem, ale Tichu... tyle lat byłem 5 a tu wreszcie brakowało 4., A potem 3. - wrrrrrr niedobra Merrrrrrry. :twisted:

Kolejne nicki nabrały dla mnie realnych twarzy. palmer - gratulacje wygranej w konkursie. Andreus - dzięki wielkie za przesympatyczne towarzystwo.

asiok, nataniel - wielkie dzięki za masę mosiężnych XPków. ;)
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: WRS »

Tradycyjnie podziękuję z serca za wspaniały pomysł i świetną organizację.

Tym razem, co mnie zaskoczyło mile :), trudno było znaleźć wolne stoły w sobotę! Również z miłym zaskoczeniem skonstatowałem, że bardzo wiele nowych twarzy było! To cieszy!
Szkoda, że loteria Wujka Alka nie odbyła się... Tyle świetnych komentarzy z kolejki nie miało okazji być wypowiedzianych :P

Colorio - prosta gra korzystająca z mechaniki Ramzesa rozpoczęła nasze rodzinne granie, bo trzeba było udać się na eliminacje Qwirkle!
Skarb mój niestety odpadł (ale ze zwyciężczynią całego Turnieju), ale humoru nam to nie zważyło, bo emocji pozytywnych było mnóstwo. Sorki Gienia, ale tak czasem musi być :)

Dziękuję Zachiemu za objaśnienie 7 cudów (pomógł też nieco Grymir! - thx). Dość fajna gra, pewnie nie raz jeszcze do niej zasiądę, ale nie jest to mój klimat, bym miał jakieś straszne parcie na nią.

Dziękuję Michałowi za objaśnienie Na chwałę Rzymu. Wielka gra! Sporo czasu trzeba (a nie ma go w Pionkowym warunkach), by poznać możliwości kart, ale widać, że tu granie może być bardzo różnorodne i emocjonujące.

Nieco czasu pochłonęły rozmowy ze starymi znajomymi - dzięki za to!

W niedzielę luźniej. MaNiKi, zawsze mi się to podoba, choć mój Skarb nie daje mi żadnych szans. :) a2na też się o tym przekonała - szkoda, że Trio ani SET! nie były naonczas dostępne.
Dzięki mn3006 za partyjkę Podaj cegłę - całkiem sprytna gra!
Na koniec miażdżenie Tokio - King of Tokyo - głupawka pełna radości :)

Jednak hitem i odkryciem dla mnie była niepozorna gra - Duchy - dobre i złe od Granny.
Szczerze polecam odrzucenie skojarzeń z dziecinnym tytułem (jak to jest w profilu Granny). Gra kapitalnie zaskakuje możliwościami blefu, nieoczekiwanymi zwrotami i wyzwaniem rosnącym z każdą partią, gdy coraz lepiej wyczuć musimy przeciwnika.

Dziękuję za Pionka!
Kiedy międzyPionek?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Beti
Posty: 238
Rejestracja: 14 cze 2010, 09:48
Lokalizacja: Chorzów miasto jedno na sto

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: Beti »

Konkurs WC - jak zwykle miażdży wszystko :)
Mam nadzieje, że w Grudniu będziemy mogli jednak wystapić..

Parę słów o grach:
- Robinson - jak dla mnie super, pierwsza kooperacja kiedy wszysyc grają;)
- Konwój - rewelacja, mało zasad sporo opcji, gdybym tylko miał z kim grać;)
- Adel Verpflichtet - dziwaczny dziwoląg.. Ale po niemiecku, więc dla mnie może być ;)

Podsumowująć:
śmierć nie chodzi piechotą :lol:
Nie chodzi o to, żeby zmieniać świnie przy korycie.
Trzeba zabrać świniom koryto.
Awatar użytkownika
zaba
Posty: 235
Rejestracja: 21 sie 2008, 09:09
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: zaba »

Bielsko również bawiło się zacnie :) jak co Ponek !. Dzięki Mirek za Boże Igrzyska i resztę :P tylko Pionek bez Łabend to nie...pełny Pionek brukowało wspólnego posiłku rozmów i nocnego grania :( :(
trzewik

Re: Pionek XIX - Gliwice - 2/3 Czerwiec 2012

Post autor: trzewik »

98% czasu Pionka spędziłem nad planszą do Robinsona / tłumacząc Konwój, więc trudno mi wypowiedzieć się z jakąś taką 100% pewnością, ale mam silne przekonanie, że...
- jak zwykle było bardzo sympatycznie, spontanicznie, ciepło i pozytywnie,
- że Pomaranczowy skład (z debiutantami!) dał radę,
- że Silent tradycyjnie dostarczył nam w sobotę rano zastrzyku adrenaliny jak najlepsza Tchibo, kiedy oznajmił, że jego program nie działa na Win7 (ale w końcu uruchomił ten program do wypożyczalni, brawo!),
- że jak zwykle nagrody trafiły we właściwe ręce (brawo Korzeń!)
- że WC znowu przebił sam siebie z konkursem,
- że pogoda dopisała

A to, że Adam spóźnił się na koloqium i dostał pałę (bo utknął na wypożyczalni), a to, że Damian, nasza nowa Pom Koszulka, w niedzielę biegnąc na Pionka wpadł pod samochód (spokojnie, nic poważnego, tylko jest nieco potłuczony), a to, że jak już posprzataliśmy w niedzielę wieczorem cały budynek i zmęczeni lecz szczęśliwi zeszliśmy na dół, odkryliśmy, że jedno z kół w aucie Krzema nie ma nic a nic powietrza wcale nas nie załamuje.

No troszkę nas załamało to, że gdy odkryliśmy, że bryka Krzema ma dziurawą oponę, to Krzemo odkrył, że ma w bagażniku co prawda dwa podnośniki, ale za to oba zepsute... Ale ostatecznie i to nas nie zalamało.

Wyśmienity Pionek! Zapraszam na miniPionka we wrześniu i dużego Pionka w grudniu!
ODPOWIEDZ