[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Janek Dzbanek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2013, 20:58

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Janek Dzbanek »

Oj, trochę za późno tu trafiłem, ale widzę, że dla mnie tu Paweł się starał. Dzięki :D
Skoro o 16:30 będą jeszcze ewentualne tłumaczenia przeróżnych zasad, to się odrobinę spóźnię.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: gryfius »

Janek Dzbanek pisze:Oj, trochę za późno tu trafiłem, ale widzę, że dla mnie tu Paweł się starał. Dzięki :D
Skoro o 16:30 będą jeszcze ewentualne tłumaczenia przeróżnych zasad, to się odrobinę spóźnię.
Janek Dzbanek = Janek z facebookowej grupy NAP? Jeśli tak, to miejsce w GoT dla Ciebie jest, trzymamy i pilnujemy ;)
Janek Dzbanek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2013, 20:58

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Janek Dzbanek »

Tak, to ja. Super że się załapałem :D
Przypadek
Posty: 4
Rejestracja: 18 cze 2013, 13:44

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Przypadek »

Ja również grałem kilkanaście razy w 1 edycję i kilka w pierwszą z dodatkiem, ale druga wprowadza trochę zmian, zatem sam muszę nieco nadrobić. Ale podstawy z chęcią mogę tłumaczyć ;) Zatem skoro rozkładamy od 17, a startujemy o 18, to wtedy się pojawię. Do której otwarta jest Fenomenalna, i czy wszyscy gracze wiedzą, że na pełną grę potrzeba jakichś 3-4 godzin?
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

Przypadek pisze:Ja również grałem kilkanaście razy w 1 edycję i kilka w pierwszą z dodatkiem, ale druga wprowadza trochę zmian, zatem sam muszę nieco nadrobić. Ale podstawy z chęcią mogę tłumaczyć ;) Zatem skoro rozkładamy od 17, a startujemy o 18, to wtedy się pojawię. Do której otwarta jest Fenomenalna, i czy wszyscy gracze wiedzą, że na pełną grę potrzeba jakichś 3-4 godzin?
Do której dziś będzie otwarta - szczerze mówiąc nie wiem. Pani, która zajmuje się organizacją od strony Fenomenalnej też nie wie ;), bo dziś będzie "zebranie całego personelu".
W ostatni czwartek wyszedłem ok. 00:20 ;) , ale wtedy był BUW dla SÓW. Standardowo kawiarnia jest otwarta do 21:00, ale w praktyce do ostatniego klienta. Zawsze kończyliśmy później. Sądzę, że GoT powinien się dograć, jeżeli wystartuje punktualnie. Ostatnio 6 lordów (w większości niedoświadczonych) uporało się przez 4,5h z krótką przerwą na obiad włącznie. Tydzień wcześniej wystarczyły nawet 3h (bo gra skończyła się w 7 albo 8 turze).

W kwestii zasad zauważyłem, że najwięcej kłopotów dostarczają okręty w portach w kontekście rozkazu umocnienia władzy. Dla przypomnienia: umocnienie władzy w porcie działa tak, jak na innych polach, czyli daje tu konkretnie jeden żeton władzy, bo w portach nie ma nadrukowanych koron (bez względu na to, ile okrętów jest w porcie - tzn. jeden musi być, bo inaczej nie można położyć rozkazu). Dodatkowo, w przypadku rozpatrywania wydarzenia "Gra o Tron", port przynosi dochód w postaci żetonu władzy, o ile zawiera przynajmniej jeden okręt i nie jest blokowany przez obce jednostki na przyległym do portu akwenie.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Janek Dzbanek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2013, 20:58

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Janek Dzbanek »

No serio, te porty stwarzały niezłe kłopoty :?
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: gryfius »

Przypadek pisze:Ja również grałem kilkanaście razy w 1 edycję i kilka w pierwszą z dodatkiem, ale druga wprowadza trochę zmian, zatem sam muszę nieco nadrobić. Ale podstawy z chęcią mogę tłumaczyć ;) Zatem skoro rozkładamy od 17, a startujemy o 18, to wtedy się pojawię. Do której otwarta jest Fenomenalna, i czy wszyscy gracze wiedzą, że na pełną grę potrzeba jakichś 3-4 godzin?
Jeśli zjawisz się wcześniej, zagramy sobie w coś innego przed GoT ;)
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: jules »

Ja niestety zwalniam dzis miejsce w szogunie nie wyrobie sie po prostu z pracy ech. Takze mozna mnie wykreslic z dzisiejszej partii szoguna moze za tydzien sie uda :(
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

jules pisze:Ja niestety zwalniam dzis miejsce w szogunie nie wyrobie sie po prostu z pracy ech. Takze mozna mnie wykreslic z dzisiejszej partii szoguna moze za tydzien sie uda
To do zobaczenia za tydzień :)
Obcy pisze:Witam
Wpadnę się przedstawić i przywitać. Tak mniej więcej 16-17 na miejscu.
Jak będzie jakieś wolne miejsce w czymś co znam to zagrałbym chętnie.
Jak nie znam to się zobaczy.
Grywałem kiedyś w Descenta, AGoTa i TI, bywały tez inne ale najwyżej raz.
Pozdrawiam
:)
Z wymienionych będzie GoT. Na TI raczej trzeba się specjalnie umawiać ;), ale chętnie zagram np. następnym razem.


Przy okazji: z zasobów Wypożyczalni będą dostępne:

Dominion
Gra o Tron 2ed. (komplet)
Osadnicy z Catanu
Polowanie na robale :D
Szogun (póki co 2 wolne miejsca)
Talisman: Magia i Miecz (podstawka)

oraz prawdopodobnie Agricola.

Dodatkowo także (po kilku minutach oczekiwania odpowiadających odległości Fenomenalna-parking-Fenomenalna):

7 Cudów Świata
Lords of Waterdeep
Nightfall
Orzeł i gwiazda
Sigismundus Augustus Dei gratia rex Poloniae
Terra Mystica

Oprócz powyższych tytułów pewnie coś niecoś dorzucą Inni :)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
dedoem
Posty: 5
Rejestracja: 07 lip 2011, 20:43

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: dedoem »

Cześć
Prawdopodobnie ok. 17.30-18 wpadnę z dziewczyną sprawdzić miejsce i zagrać w Blood Bowl: Menedżer drużyny. Będzie to nasza pierwsza rozgrywka w tę grę poprzedzona ogarnianiem zasad więc jeżeli ktoś nie zna i chciałby spróbować lub zna i chciałby spróbować przy okazji pomagając z zasadami, to mamy 2 miejsca wolne.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Pasza26 »

Wielkie dzieki za GoTa! Greyjoy z mieczykiem troszke mi zepsul plany zawojowania Westeros ale i tak milo spedzilem czas ;)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Pasza26 »

Panowie, tak jak mowilem, za tydzien przyniose Chaosa - lista wydaje sie byc juz kompletna:) Wybaczcie ze rodami z GoTa, ale nie kojarze nickoe z forum:

1.Pasza26
2. Tyrell
3. Merell
4.wlodek666
5. Loganoid

Kolo 18 bysmy wystartowali, w razie potrzeby wrzuce zasady. Gdyby mialo sie cos zmienic dajcie znac.
Janek Dzbanek
Posty: 4
Rejestracja: 19 cze 2013, 20:58

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Janek Dzbanek »

Nie zdążyłem nawet do domu trafić, a już komplet :lol:
Awatar użytkownika
Obcy
Posty: 5
Rejestracja: 09 cze 2013, 22:56

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Obcy »

Dzięki za miłą grę.
Choć na Gota się nie załapałem to i tak czas zleciał na wyśmienitej zabawie.
Carcassone potrafi wciągnąć, zaś Shogun jest po prostu świetny.
Pozdrawiam

PS. Niestety 27 nie wpadnę do Fenomenalnej. Praca.
Ostatnio zmieniony 20 cze 2013, 22:27 przez Obcy, łącznie zmieniany 1 raz.
Lannister zawsze spłaca swoje długi. Za całą resztę zapłacisz Kartą.
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: von Mansfeld »

Najpierw partyjka w Rok 1863. Geez... jak ja nie lubię gier, które mocno karają tych, którzy w pierwszej turze rozpoczną słabo i ekstremalnie nagradzają tych, którym przynajmniej częściowo dobrze idzie. A szczególnie dotyczy to osób grających po raz pierwszych Poza pierwszą i ostatnią turą, praktycznie nie grałem, bo nie miałem czym z racji tego, że w pierwszej turze zostało mi odebranie niemalże wszystko na etapie przygotowań do bitwy. Podobnie jak przykładowa Helvetica grana gdzie indziej kilka tygodni temu, Rok 1863 trafia na mój "śmietniczek" gier, w które nie pogram bez co najmniej parogodzinnej głębokiej analizy całej treści gry (karty, strategie i solucje) włącznie z instrukcją.

Potem Szogun. Szkoda, że partia niedokończona (podobno zebranie w Klubie Fenomenalna), zakończona na wiośnie drugiego roku. Gra w piątkę pokazała pazur, działo się dużo i bywało hazardowo. Jak na mój pierwszy raz, nie grałem jakoś źle, ale nie zebrałem imponującej ilości punktów po pierwszym roku... Grunt, że zachowałem osiem prowincji w trzech regionach i nie małem problemów z ryżem i buntami.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: jolietjake »

GoT chyba nie chce żebym go do końca poznał. Za równo dziś, jak poprzednia (pierwsza) moja partia zakończona w połowie. Grało mi się przyjemnie, ale wiem, że na miejscu Lannistera trochę bym się nudził - odnoszę wrażenie, że gra średnio wybacza i jak kogoś się z początku przyświdruje to potem już ciężej mu rozwinąć skrzydła (podczas gdy kolega Beratheon zgarniał żetony władzy jak grzyby po deszczu :wink: ). Po drugie, takie skromne pierwsze wrażenie - dużo wygodniej rozwijać się Starkom czy Martelom i Tyrellom, gdyż oni mogą nie wchodzić nikomu w drogę i przy brzegu się spokojniej rozwijać i zawsze móc cofnąć się za siebie. No a ci umiejscowieni na środku zawsze idą na pierwszy ogień. Co prawda bardziej w moim guście są gry lżejsze lub gry 1vs1, gdzie czuję większą kontolę nad planszą, ale grało się bardzobardzo miło :wink: Następnym razem (w lipcu) bardzo chętnie zagram w Shoguna lub 51. Stan (w tym z dodatkami Nowa Era i Winter) - mogę przynieść, mogę nauczyć i zapoznać. Jak ktoś lubi Hexa, Neuroshime, postapo albo poprostu dobre gry ekonomiczne to polecam :wink: Poza tym chciałbym potestować Witchcrafta i Basilice, bo leżą na półce i się kurzą - chętnych zapraszam!
Joliet Jake na BGG
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Pasza26 »

Dla panów od Chaosa - instrukcja do podstawki:

http://galakta.pl/download/chaos_w_star ... rukcja.pdf

Zagramy z dodatkiem Szczura - oprócz 5 "bóstwa" i małej korekcie na znacznikach nie ma większych zmian. Przed samą grą będę jeszcze tłumaczył zasady.


Co do dzisiejszego GoTa - taka to jest właśnie gra :) Z jednej strony rozstawienie wspierające bunkrowanie się rogach planszy i sporadyczne wypady z okopu na okop (broni dwóch chłopków ale wspiera pół planszy :) ), a z drugiej przymusowa bitka na środku. Z kolegami po kilku-kilkunastu partiach na dobre się wkurzyliśmy i przerzuciliśmy się na Rexa i Chaosa. Jeśli lubisz 1vs1 to popatrz na YT za Mage Wars bo posiadam egzemplarz - jeśli miałbyś ochotę to moglibysmy kiedys spróbować.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 763
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 478 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: _Berenice_ »

Może ktoś za tydzień ma ochotę na :

-Boże Igrzysko
- Sigmundus Augustus
- Samuraja - dla odpoczynku od Shoguna :D

Albo porolować dajsa :wink: w Zombicide?

Chyba, że szykuje się jakieś euro/worker placment/ mózgożer :D
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

_Berenice_ pisze:Może ktoś za tydzień ma ochotę na :
- Sigmundus Augustus
Mam :)
_Berenice_ pisze:- Samuraja - dla odpoczynku od Shoguna :D
No nie ;) , Shoguna już obiecałem, chociaż jeszcze się okaże.
_Berenice_ pisze:Albo porolować dajsa :wink: w Zombicide?
Dlaczego nie ;) Zwłaszcza, że to dość krótkie, nie? Więc może być jako, ze się tak wyrażę: starter?
_Berenice_ pisze:Chyba, że szykuje się jakieś euro/worker placment/ mózgożer :D
Może się szykować np. Lords of Waterdeep, gdyby ktoś chciał. Mózgożer to nie jest, ale euro/worker placement to już raczej tak :)
Janek Dzbanek pisze:Nie zdążyłem nawet do domu trafić, a już komplet :lol:
Jeżeli chcesz Chaosa, mogę przynieść :) tylko we wszystko pewnie nie dam rady zagrać ;)

Przy okazji:
Jak zwykle TUTAJ moja krótka relacja. Niestety tylko z części w której w miarę aktywnie uczestniczyłem ;)

Mam nadzieję, do zobaczenia za tydzień :)
A tak ogólnie, to postaram się wcześniej ustalić czy za tydzień nie spotka nas tzw. sudden death jak wczoraj.
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 19:37 przez Chmurnik, łącznie zmieniany 1 raz.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: von Mansfeld »

Chmurnik pisze:Może się szykować np. Lords of Waterdeep, gdyby ktoś chciał. Mózgożer to nie jest, ale euro/worker placement to już raczej tak :)
Byłbym nawet za, raz w to grałem i poszło mi nawet nietragicznie (~145 pkt). ;-)
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: gryfius »

Pasza26 pisze:Panowie, tak jak mowilem, za tydzien przyniose Chaosa - lista wydaje sie byc juz kompletna:) Wybaczcie ze rodami z GoTa, ale nie kojarze nickoe z forum:

1.Pasza26
2. Tyrell
3. Merell
4.wlodek666
5. Loganoid

Kolo 18 bysmy wystartowali, w razie potrzeby wrzuce zasady. Gdyby mialo sie cos zmienic dajcie znac.
Gryfius/Tyrell/Patryk - moja obecność w najbliższy czwartek jest - póki co - niepewna. Na razie wykreśl mnie z listy i śmiało wpisujcie kogoś, kto na pewno będzie i chce zagrać.
Jeśli coś się zmieni, dam znać; jeśli nie, pogramy innym razem. :)
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Pasza26 »

gryfius pisze:
Pasza26 pisze:Panowie, tak jak mowilem, za tydzien przyniose Chaosa - lista wydaje sie byc juz kompletna:) Wybaczcie ze rodami z GoTa, ale nie kojarze nickoe z forum:

1.Pasza26
2. Tyrell
3. Merell
4.wlodek666
5. Loganoid

Kolo 18 bysmy wystartowali, w razie potrzeby wrzuce zasady. Gdyby mialo sie cos zmienic dajcie znac.
Gryfius/Tyrell/Patryk - moja obecność w najbliższy czwartek jest - póki co - niepewna. Na razie wykreśl mnie z listy i śmiało wpisujcie kogoś, kto na pewno będzie i chce zagrać.
Jeśli coś się zmieni, dam znać; jeśli nie, pogramy innym razem. :)
Dzięki za info.

Ok, a więc mamy vacat na Chaos w Starym Świecie - ktoś chętny? Gry chyba nie trzeba nikomu reklamować. Przez samą rozgrywką będę tłumaczył zasady. Zaczniemy o 18:00, sama gra trwa 2-2,5h.

1. Pasza26
2. vladek666
3. Raajon
4. Loganoid
5. WOLNE
Ostatnio zmieniony 24 cze 2013, 21:44 przez Pasza26, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: jules »

Czy w czwartek znalazłby się chętny na Star Wars LCG (PL) tak w okolicach 18 (może 17:45), najlepiej równie zielony co ja :) grę mam, mogę przynieść i wytłumaczyć.

Chętny ktoś na poznanie?
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
nozetsu
Posty: 69
Rejestracja: 14 cze 2013, 03:05
Lokalizacja: Warszawa (Ząbki)

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: nozetsu »

W ten czwartek szykujemy powtórkę z Shogun'a, czy przesuwamy ją na kolejny tydzień a tym razem coś innego wypróbujemy?
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:15 - 2

Post autor: von Mansfeld »

Jak zwykle będę. Mógłbym skusić się na Shoguna, zależnie od tego co się szykuje.

No właśnie, coś się szykuje? :-)
ODPOWIEDZ