[Warszawa] Środowe wieczory planszowe w BUW 16:00 - 22:00

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: ragozd »

jax, a rowerem nie myślałeś przyjechać? Czy jest tam w środku miejsce dla rowerów?
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: _Berenice_ »

A będzie można zagrać w coś innego nić Got czy TI? W tym tygodniu ja i Marek będziemy prawdopodobnie mieli czas do oporu;)

Czy ktoś jeszcze będzie i pisze się na inny tytuł? Może być długi i ciężki;)

To co mogę przynieść - lista w stopce.
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

No to do GoT jest już komplet.

Na 99% będą też inne gry niż GoT i TI. Ostatnio np. grałem w tzw. międzyczasie w Dominiona, Ticket to Ride i Mr Jack a nie wszędzie zajrzałem ;) - głównie ze względu na słabe wyniki w zakresie bilokacji ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: _Berenice_ »

Może ktoś ma ochotę zagrać w:

Boże Igrzysko
Sigmundus Augustus
Animal Farm
Nightfalla
Glory to Rome
Letnisko
Belfort
Dracula
Samuraj

Osobiście zależy mi najbardziej na trzech pierwszych tytułach, w tym gorącym okresie :wink: trudno znaleźć trzeciego gracza. Ale w inne też z chęcią popykamy:)

Jeśli są jacyś chętni to proszę o znak tutaj lub PW.

A i mogę przynieść ten rok 1863:)
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

_Berenice_ pisze: Jeśli są jacyś chętni to proszę o znak tutaj lub PW.
A i mogę przynieść ten rok 1863:)
Hej Berenice,
przypuszczalnie od ok. 17:30 będę zajęty GoTem. Przedtem chętnie zagram w 1863, jeżeli byłaby taka możliwość. Będę pewnie już po 16:00.
Ostatnio GoT w podobnym składzie trwał do ok. 20:30, więc powiedzmy ok. 21:00 (o ile TI nie odpali) zagrałbym w Sigmundus Augustus lub Nightfalla.
Wiem, że sporo tych "jeżeli" i "o ile"... ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: piotrsmu »

Jako ze mamy sporo czasu proponuje Die Machera. Przewiduje tlumaczenie zasad. Gra jest 5 osobowa zajmie nam okolo 4h + 40 min tlumaczenia zasad.
Byc moze mam juz jednego chetnego.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: gryfius »

cześć :)

Co powiecie na żółtodzioba w swoich szeregach? Tak, takiego któremu będzie trzeba zasady większości gier wytłumaczyć! Ale też takiego, co szybko się uczy, i takiego, że mimo iż dostanie łomot, i tak chętnie zagra kolejną partię.

Dużo w tych sprawozdaniach pisaliście o Dominion, zawsze miałem ochotę w to pograć, a nigdy nie było z kim.
Poza tym - w zasadzie jestem otwarty na wszystko, choć wolę pograć w cztery godzinne gry czy nawet dwie dwugodzinne, aniżeli jedną cztero-pięcio godzinną - przynajmniej podczas mojej pierwsze wizyty u Was :)

Patryk
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

gryfius pisze:[...] takiego któremu będzie trzeba zasady większości gier wytłumaczyć! Ale też takiego, co szybko się uczy, i takiego, że mimo iż dostanie łomot, i tak chętnie zagra kolejną partię. [...]
Mi też trzeba wszystko tłumaczyć. Niekiedy nawet to co przyniosę ;) a i łomot często zbieram, więc śmiało :)
gryfius pisze:Dużo w tych sprawozdaniach pisaliście o Dominion, zawsze miałem ochotę w to pograć, a nigdy nie było z kim.
Poza tym - w zasadzie jestem otwarty na wszystko, choć wolę pograć w cztery godzinne gry czy nawet dwie dwugodzinne, aniżeli jedną cztero-pięcio godzinną - przynajmniej podczas mojej pierwsze wizyty u Was :)
Zwykle jest ktoś z kim można zagrać w coś krótszego. Ewentualnie trzeba chwilę poczekać. Wprawdzie już się wstępnie umówiłem na dłuższe gierki, ale Dominion jest na tyle krótki, że mogę zagrać w tzw. międzyczasie lub nawet ... równolegle ;) Ostatnio próbowałem combo Dominion + GoT ;)
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: _Berenice_ »

piotrsmu pisze:Jako ze mamy sporo czasu proponuje Die Machera. Przewiduje tlumaczenie zasad. Gra jest 5 osobowa zajmie nam okolo 4h + 40 min tlumaczenia zasad.
Byc moze mam juz jednego chetnego.
Możesz mnie i Marka zapisać na Die Machera, jeśli gra jest niezależna językowo. Ostatni raz niemiecki miałam lata temu w liceum :wink:
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: piotrsmu »

Gra jest niezalezna jezykowo, mam nadzieje ze ktos sie jeszcze zglosi
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 757
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 475 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: _Berenice_ »

piotrsmu pisze:Gra jest niezalezna jezykowo, mam nadzieje ze ktos sie jeszcze zglosi
na 99.9 % przychodzimy z kumplem, wiec jesli ta osoba od ciebie, dalej jest chetna to juz mamy 5
Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

ragozd pisze:jax, a rowerem nie myślałeś przyjechać? Czy jest tam w środku miejsce dla rowerów?
W środku nie bardzo, ale na zewnątrz dużo ramek do przypięcia w pobliżu północnego wejścia (od strony wjazdu do HulaKula).
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

1863
Czwartkowy wieczór w Fenomenalnej zaczął się nieco wcześniej niż zwykle od 1863 z jakiegoś niewytłumaczalnego powodu kategoryzowanej jako gra kooperacyjna. Partyzantka i partyzanci rozpoczęli powstanie ok 16:15, po sprawnym wytłumaczeniu zasad przez Berenice. Już w pierwszym starciu z Moskalami odczułem na własnej skórze czym jest owa "kooperacyjność" w 1863 tracąc niemal wszystkie punkty chwały na rzecz Nikodema - trzeba sprawdzić rzetelność wydawcy Dziennika Narodowego ;) Walki miały kilka zwrotów, lecz ostatecznie wygrał albo Patryk albo Nikodem a na pewno Alzheimer. Jak mi się trafi okazja, zagram z przyjemnością.

Gra o Tron
Mimo, że w nieco innym składzie niż początkowo planowano ;) udało się obsadzić każdy z 6 rodów.
Początkowo niemal wszyscy pretendenci do Tronu skupili się na "ogarnięciu" najbliższej okolicy i konsolidacji sił. W początkowych turach jedynie na samym południu rozgorzały cięższe walki, gdzie Lord Patryk Baratheon usiłował wydrzeć Lordowi Denisowi Tyrellowi Reach z przyległościami. Nim minęła tura do zmagań włączył się Lord Przemek Martell najwyraźniej z zamiarem zgniecenia różanego sąsiada (do spółki z Jeleniem). Początkowo agresorzy odnieśli pewne sukcesy, jednak z czasem lord Denis zdołał jednak obronić swe włości rodowe a nawet ruszyć (zwłaszcza Lorasem) na wschód. W wyniku powyższych zmagań talia Tyrellów obróciła chyba ze trzy razy ;)
Lord Nikita Stark korzystając z panującego na północy względnego spokoju opanował cały obszar na północ od Fosy Cailin (którą dość wcześnie zajął Lord Michał Greyjoy von Mansfeld) oraz Orle Gniazdo z większością Doliny Arrynów. Dopiero, gdy zbrakło obszaru do ekspansji zdecydował się na dwa równoległe uderzenia - jedno na Barathenów, drugie na Greyjoyów. Oba natarcia przebiegały ze zmiennym szczęściem. Orle Gniazdo przechodziło z rąk do rąk (także przejściowo pod władzę Krakena), lecz ostatecznie pod koniec gry Wilkor pozostał na wschodzie mniej więcej na pozycjach wyjściowych. Natarcie wzdłuż zachodniego wybrzeża Westeros rozpoczęło się wprawdzie od dość niefortunnego szturmu na Fosę Cailin. Wkrótce jednak, gdy do walki z Greyjoyami włączyli się Lannisterowie, Starkom udało się zająć ów ważny zamek.
Lannisterowie natomiast niemal do końca gry nie toczyli bojów. Lord Paweł Lannister zawarł życzliwy pakt o nieagresji z Tyrellami oraz solidnie zabezpieczył się od północy między innymi blokując flotę Krakenów w Zatoce Żelaznych Ludzi. Po napaści Wilkora na Fosę, Lannister uznał, że nadszedł czas na atak. W decydującej bitwie morskiej pod Pyke Tyrion odesłał Victariona do domu. Po tej porażce upadek Greyjoyów był już tylko kwestią czasu - zwłaszcza w obliczu dość zgodnej współpracy Starków z Lannisterami. W każdym razie Kraken tanio skóry nie sprzedał.
W wyników powyższych wydarzeń pod koniec 10 tury Lwy dysponowały 6 zamkami. Wprawdzie nie wyszedł im szturm na Królewską Przystań, by zakończyć rozgrywkę zdecydowanym akcentem, lecz w aktualnej sytuacji nie miało to większego znaczenia. Tzn. miało, ale tylko prestiżowe ;) Nowym królem został tym razem Paweł Lannister :)

Die Macher
Równolegle do GoTa na tym samym stole przebiegał Die Macher. Niestety nie mogę zrelacjonować, jak wyglądały zmagania na niemieckiej scenie politycznej, ponieważ parcie na Żelazny Tron nie pozostawiało zbyt wiele swobody na buszowanie po okolicy i wycieczki po komitetach choćby najbardziej obiecujących partii ;) Poprzednio próbowałem równolegle do GoTa grać w Dominiona i tak średnio to wyszło ;)

Dominion
A właśnie - wracając do Dominiona ;) Po skończeniu GoTa stało się jasne, iż Die Macher jeszcze trochę potrwa ;) Swoją drogą widać, że są gry, które trudniej wytłumaczyć i potem rozegrać od Gry o Tron ;) Wtedy właśnie król Westeros oraz królowie uzurpatorzy (z wyjątkiem Przemka, którego czas już się skończył) zasieli do rzeczonego Dominiona. Partię z dużą przewagą wygrał Patryk. Co ciekawe, była to jego pierwsza gra, więc wynikiem tym zasłużył na szczególne uznanie :)

Pierwszy Dominion nie wystarczył na wyczekanie Die Machera, więc rozegraliśmy jeszcze jednego i właściwie na tym planszowanie czwartkowo-piątkowe się skończyło, gdyż zarówno towarzystwo "polityczne" jak i "Westeros" były już zdziesiątkowane i ogólnie wyczerpane ;)

Do zobaczenia za tydzień :)

Jak zwykle kilka fotek na stronie wydarzenia na FB, a także wcześniejsza dyskusja w grupie NAP.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
berem
Posty: 1217
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: berem »

A w gry o tematyce historycznej dałoby się dobrać skład?
Na przykład w Orła i Gwiazdę z opcją dokończenia w kolejnym terminie?
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

@Berenice,
przyniesiesz w czwartek 1863?

@Berem
Na mnie można liczyć w temacie Orła :) Może uda się jeszcze dobrać dowódców pozostałych 2 frontów, ale sądzę, że dopiero po przeszkoleniu typu wyprawa kijowska. Chyba, że od razu zgłoszą się chętni na kampanię?
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: piotrsmu »

Na przyszle spotkanie proponuje caylusa 2 godzinna gra na (2-5) optymalnie (3-4) berenice z markiem wstepnie zglaszali chec wiec maja pierwszenstwo.

Przeliczylem jeszcze raz sumy punktow w die macher ostateczne wyniki to
Marek 351
Ja 344
Berenice 311
Spd 210
Leo (ktory zagral 5/7 rund, punkty liczylismy mu do konca) 172. gdyby gral do konca mial by z 80 pkt wiecej.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: jules »

Chetnie pojawilbym sie w najblizszy czwartek, tak ok. 18

o ktorej planujecie wystrtowac Caylusa?
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

Ktoś może chętny na Shoguna? Są jeszcze trzy miejsca.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
von Mansfeld
Posty: 71
Rejestracja: 03 kwie 2013, 09:25
Kontakt:

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: von Mansfeld »

Chmurnik pisze:Ktoś może chętny na Shoguna? Są jeszcze trzy miejsca.
Nie grałem, ale mogę się zapisać.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: jules »

[quote="Chmurnik"]Ktoś może chętny na Shoguna? Są jeszcze trzy miejsca.[/quote


A o ktorej zaczynacie i czy uwzgledniacie tlumaczenie zasad?
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

jules pisze:
Chmurnik pisze:Ktoś może chętny na Shoguna? Są jeszcze trzy miejsca.
A o ktorej zaczynacie i czy uwzgledniacie tlumaczenie zasad?
Godzina startu jeszcze nie jest ustalona. Jeżeli nie możesz wcześniej, mogłoby być od 18:00. Tłumaczenie zasad przewidziane, bo z dotychczasowych chętnych chyba tylko ja grałem.

W tej chwili wygląda to tak:
1. MM
2. von Mansfeld
3. Chmurnik
4. wolne
5. wolne
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
Awatar użytkownika
jules
Posty: 163
Rejestracja: 19 kwie 2012, 13:01
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2 times

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: jules »

Chmurnik pisze:
jules pisze:
Chmurnik pisze:Ktoś może chętny na Shoguna? Są jeszcze trzy miejsca.
A o ktorej zaczynacie i czy uwzgledniacie tlumaczenie zasad?
Godzina startu jeszcze nie jest ustalona. Jeżeli nie możesz wcześniej, mogłoby być od 18:00. Tłumaczenie zasad przewidziane, bo z dotychczasowych chętnych chyba tylko ja grałem.

W tej chwili wygląda to tak:
1. MM
2. von Mansfeld
3. Chmurnik
4. wolne
5. wolne
w takim razie dopiszcie mnie bede na 18:00 moze uda mi sie wczesniej . Postaram sie przeczytac instrukcje
Polska Kronika Gier - recenzja wideo Race for the Galaxy
http://youtu.be/287bIu5JI-I
Awatar użytkownika
nozetsu
Posty: 69
Rejestracja: 14 cze 2013, 03:05
Lokalizacja: Warszawa (Ząbki)

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: nozetsu »

Jak podchodzicie do totalnie nowych i początkujących planszówkowiczów? Można wpaść? Niewielkie doświadczenie mam jedynie z Grą o Tron i podstawowymi Osadnikami z Cataanu, ale bardzo chętnie poznałbym inne gry.
gryfius
Posty: 105
Rejestracja: 17 lut 2012, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: gryfius »

Chmurnik pisze:
jules pisze:
Chmurnik pisze:Ktoś może chętny na Shoguna? Są jeszcze trzy miejsca.
A o ktorej zaczynacie i czy uwzgledniacie tlumaczenie zasad?
Godzina startu jeszcze nie jest ustalona. Jeżeli nie możesz wcześniej, mogłoby być od 18:00. Tłumaczenie zasad przewidziane, bo z dotychczasowych chętnych chyba tylko ja grałem.

W tej chwili wygląda to tak:
1. MM
2. von Mansfeld
3. Chmurnik
4. wolne
5. wolne

Z tego co widzę, GoT w ten czwartek nie ruszy, więc możecie i mnie policzyć :)
Jeżeli chodzi o godzinę, postaram się być na 16.
Awatar użytkownika
Chmurnik
Posty: 282
Rejestracja: 25 sie 2010, 19:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Czwartkowe wieczory planszowe w BUW 16:30 - 0

Post autor: Chmurnik »

nozetsu pisze:Jak podchodzicie do totalnie nowych i początkujących planszówkowiczów?
Przyszedł kiedyś taki jeden... Nie wiem co się z nim stało, ale widziałem dwóch kolegów kopiących na zapleczu dół 2 na 1...
A tak poza tym, to śmiało wpadaj :) Prawie zawsze jest tłumaczenie zasad. Można się umówić wcześniej (szczególnie na długie gry) tu na forum albo tutaj. Można też przyjść bez umówienia - najwyżej trzeba będzie chwilę poczekać.
nozetsu pisze:Niewielkie doświadczenie mam jedynie z Grą o Tron i podstawowymi Osadnikami z Cataanu, ale bardzo chętnie poznałbym inne gry.
Jak masz za sobą Grę o Tron i klasykę w postaci Osadników, to nie są już takie początki ;)
Obie te gry będą, ale też sporo innych. Np. PiotrSmu zbiera ochotników do Caylusa a ja np. do Shoguna.
"Freedom's just another word for nothing left to lose" J.J.
ODPOWIEDZ