(Wrocław) Spotkania planszówkowe

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Chaaber »

W sobotę od 17 gramy w NH w Lords of Waterdeep. Nie widzę przeszkód w Cosmica potem jakby się ekipa zebrała :)
Awatar użytkownika
zbajszek
Posty: 530
Rejestracja: 18 sie 2012, 19:18
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 7 times
Been thanked: 17 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: zbajszek »

Takie mało planszówkowe a bardziej bitewniakowe zapytanie, czy gra ktoś w tych okolicach w Mordheim? Bo zainteresował mnie system małą dozą skomplikowania i tym że nie trzeba wydawać milionów na bandy, tylko zastanawiam się czy będzie z kim grać w okolicach.
--------------------Zbajchu Plays--------------------
---Moja Planszoteczka --- Sprzedam/Wymienię Topic ---
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: pattom »

zbajszek pisze:Takie mało planszówkowe a bardziej bitewniakowe zapytanie, czy gra ktoś w tych okolicach w Mordheim? Bo zainteresował mnie system małą dozą skomplikowania i tym że nie trzeba wydawać milionów na bandy, tylko zastanawiam się czy będzie z kim grać w okolicach.
Kiedyś była ekipa do grania w Mordheim i nawet długie kampanie się grało. Musisz dopytać na forum www.wargaming.pun.pl
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Niby tak, tylko teraz z Sigmara można zrobić taki prawie skirmish. Proste, łatwodostępne zasady mogą się przełożyć na sporą bazę współgraczy zarówno do mniejszych jak i większych potyczek.
Chai Hu
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2014, 09:16

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Chai Hu »

W Bardzie nadal są piątkowe spotkania planszówkowe?
Awatar użytkownika
tokage
Posty: 964
Rejestracja: 26 cze 2008, 20:44
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tokage »

Bard we Wrocku jest do końca miesiąca i raczej nie ma tam w międzyczasie żadnych spotkań. W listopadzie na ich miejscu otwiera się nowy sklep i pewnie będą ogłaszać rozkład jazdy wtedy.
Niedługo ma się też otworzyć Hex - wielkie otwarcie ma być jakoś 17?
Cały czas można też pograć w planszoweczce w NH, w poniedziałki w Kociej i w tygodniu do 20.00 w planszoweczce w Astrze.
No i w niedzielę w Pad Barze.
Chai Hu
Posty: 6
Rejestracja: 09 sie 2014, 09:16

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Chai Hu »

A jaki to będzie nowy sklep?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: pattom »

We wtorek widziałem w Kociej Kołysce 2 osoby grające w Ashes: Rise of the Phoenixborn:-). Panowie dajcie znać kiedy gracie następnym razem, chętnie się dołączę
Ostatnio zmieniony 26 lis 2015, 11:17 przez pattom, łącznie zmieniany 1 raz.
Yooreck
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yooreck »

Nie gramy regularnie, ale jeśli masz jutro ok. 15-16 czas to chętnie zagram :)

Edit: widzę, że też masz Ashes to nawet możemy constructed ;) lub jeśli uda nam się 4 osoby w sumie to możena drafta
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: pattom »

Yooreck pisze:Nie gramy regularnie, ale jeśli masz jutro ok. 15-16 czas to chętnie zagram :)

Edit: widzę, że też masz Ashes to nawet możemy constructed ;) lub jeśli uda nam się 4 osoby w sumie to możena drafta
Jutro raczej nie dam rady się spotkać. Będę we wtorek w Kociej około 18:00, może wtedy?
Yooreck
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yooreck »

W przyszłym tygodniu wyjeżdżam, to zgadamy się jakoś jak wrócę.

A tak przy okazji: na spotkania w Pad Barze w niedziele można też wpadać ze swoimi grami, czy tylko jest to ograniczone do gier z Planszska/Wielosferu?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: pattom »

Yooreck pisze:W przyszłym tygodniu wyjeżdżam, to zgadamy się jakoś jak wrócę.

A tak przy okazji: na spotkania w Pad Barze w niedziele można też wpadać ze swoimi grami, czy tylko jest to ograniczone do gier z Planszska/Wielosferu?
Można bez problemu przyjść do PadBaru ze swoimi grami.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1901
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 147 times
Been thanked: 172 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: tomuch »

Za tydzień Gratislavia w leśnickim zamku. Ktoś orientuje się, gdzie dokładnie będą się mieścić sale, w których przyjdzie usiąść przy planszach? W podziemiach, jak już drzewiej bywało? Mam nadzieję, że nie, bo strasznie kiepskie światło tam jest.
Jest gdzieś dostępna lista gier? Będzie coś z Essen?
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Solaro
Posty: 12
Rejestracja: 03 lis 2015, 09:37
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Solaro »

Ogólnie coś strasznie cicho na temat tego festiwalu.

Nie ma jeszcze dostępnej listy gier w wypożyczalni?
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: vojtas »

tomuch pisze:Za tydzień Gratislavia w leśnickim zamku. Ktoś orientuje się, gdzie dokładnie będą się mieścić sale, w których przyjdzie usiąść przy planszach? W podziemiach, jak już drzewiej bywało? Mam nadzieję, że nie, bo strasznie kiepskie światło tam jest. Jest gdzieś dostępna lista gier? Będzie coś z Essen?
Tu możesz zadać swoje pytania:
https://www.facebook.com/events/1679967698886164/

Na Dniach Fantastyki rok temu planszówki ulokowano w kazamatach. I faktycznie, za jasno to tam nie było.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: pattom »

Witam,

czy ktoś we Wrocławiu gra w Iron Kingdoms: High Command ? albo w Ashes: Rise of the Phoenixborn?

Może Star Realms ? Epic Card Game ?
Yooreck
Posty: 132
Rejestracja: 28 kwie 2014, 06:35
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 58 times
Been thanked: 23 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yooreck »

Cześć,

Gdzie we Wrocławiu można przyjść pograć w ciągu dnia ze swoją grą? Najlepiej od 12 albo wcześnie nawet i najlepiej z dużymi stołami (chcę zagrać w Tail Feathers) :)

Z Cybermachiny napisali mi że od 14 są otwarci.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Yavi »

Yooreck pisze:Cześć,

Gdzie we Wrocławiu można przyjść pograć w ciągu dnia ze swoją grą? Najlepiej od 12 albo wcześnie nawet i najlepiej z dużymi stołami (chcę zagrać w Tail Feathers) :)

Z Cybermachiny napisali mi że od 14 są otwarci.
Mieszkając we Wrocławiu najczęściej grywaliśmy w Nowych Horyzontach. Na dole jest wypożyczalnia Planszóweczki, ale na ogół siadaliśmy przy stołach naprzeciwko baru (lepsze światło). Można przynieść własną grę, jest stosunkowo cicho. Na samej górze jest też 1 duży stół, ale w weekendy często od rana siedzą tam bitewniakowcy ;P.
alojzy_bombel
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:37

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: alojzy_bombel »

Szybkie pytanie, gdzie i kiedy można dołączyć się do jakowychś planszówkowych rozgrywek we Wrocławiu? Pytam, bo byłem ostatnio w Kociej Kołysce, ale spotkane tam osoby były raczej zainteresowane grą we własnym, zapewne bardzo miłym, towarzystwie...
saq
Posty: 11
Rejestracja: 13 sty 2007, 10:47

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: saq »

alojzy_bombel pisze:Szybkie pytanie, gdzie i kiedy można dołączyć się do jakowychś planszówkowych rozgrywek we Wrocławiu? Pytam, bo byłem ostatnio w Kociej Kołysce, ale spotkane tam osoby były raczej zainteresowane grą we własnym, zapewne bardzo miłym, towarzystwie...
https://web.facebook.com/groups/305872359532046/
alojzy_bombel
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:37

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: alojzy_bombel »

saq pisze:
alojzy_bombel pisze:Szybkie pytanie, gdzie i kiedy można dołączyć się do jakowychś planszówkowych rozgrywek we Wrocławiu? Pytam, bo byłem ostatnio w Kociej Kołysce, ale spotkane tam osoby były raczej zainteresowane grą we własnym, zapewne bardzo miłym, towarzystwie...
https://web.facebook.com/groups/305872359532046/
A jeśli ktoś nie ma facebooka...
Ostatnio zmieniony 21 sty 2016, 21:08 przez alojzy_bombel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6528
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 27 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: abadura »

alojzy_bombel pisze:
saq pisze:
alojzy_bombel pisze:Szybkie pytanie, gdzie i kiedy można dołączyć się do jakowychś planszówkowych rozgrywek we Wrocławiu? Pytam, bo byłem ostatnio w Kociej Kołysce, ale spotkane tam osoby były raczej zainteresowane grą we własnym, zapewne bardzo miłym, towarzystwie...
https://web.facebook.com/groups/305872359532046/
A jeśli ktoś nie ma facebooka...
To nie istnieje. Parafrazując Kartezjusza: Facebook, ergo sum. ;)

A tak bardziej poważnie, to to forum jest takim miejscem. Przy czym lepiej wejść poziom wyżej (Spotkania, konwenty, kluby), bo ten konkretny wątek jest tak sobie aktywny. W dodatku - przynajmniej kiedyś - były na niego ograniczenia w dostępie.

Z drugiej strony ogólnie to forum - przynajmniej dla Wrocławia - jest takie sobie jeśli idzie o aktywność. Na FB też zresztą nie wydaje mi się, żeby było dużo lepiej. Gdzie się grywa jest trochę "wiedzą plemienną". W dodatku zmienia się to w czasie.

Sam niestety nie mogę pomóc, bo bardzo rzadko korzystam z takich okazji. Preferuję umawiane domówki. ;)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Browarion »

Dokładnie jak pisał powyżej Abadura.
Jednym z lepszych rozwiązań jest wypad na jakis lokalny konwent planszówkowy - ot niebawem konwent w Brzegu, ostatni weekend stycznia, i tam poznanie ludzi, popytanie co i gdzie.
[emoji6][emoji106]
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Senthe »

Ogłoszenie drobne:

Para planszówkowiczów szuka drugiej pary lub singla do kompletu, by popykać wieczorami/weekendami w planszóweczki. Mile widziane osoby z własnym lokum. Posiadamy i chętni jesteśmy, by grać na przykład w: Agricolę, Blue Moon City, Blokusa, Carcassonne, RftG, Love Letter. W innym mieście, niebawem tutaj zjawią się także m.in. Eclipse i Wikingowie. W planach zakupy. Chętnie poznamy inne złote szlagiery i nowości. Lista moich preferencji, nieaktualna, acz dająca jakieś rozeznanie, dostępna jest tu. Jesteśmy mili, przynosimy ciastka, nie plujemy na podłogę. Tylko poważne oferty. ; )
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Awatar użytkownika
Magic
Posty: 40
Rejestracja: 02 sie 2011, 00:28

Re: [Wrocław] Spotkania planszówkowe

Post autor: Magic »

Czy ktoś we Wrocławiu posiada grę Homeland i potrzebuje jednocześnie kogoś aby w nią zagrać ? :)
ODPOWIEDZ