[Bydgoszcz] Spotkania

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

[Bydgoszcz] Spotkania

Post autor: Misiołak »

Spotkania planszówkowe są fajne, co zostało już dowiedzione w innych miastach. Warto spróbować podobnej zabawy na naszym terenie.
Chętnie poznam innych graczy z naszego regionu. Dajcie znak życia!

EDIT
Spotykamy się w pierwszą sobotę miesiąca w pubie "Pod Pegazem" na ulicy Pod Blankami 5.
Godzina 19:00
Ostatnio zmieniony 03 lut 2007, 17:58 przez Misiołak, łącznie zmieniany 2 razy.
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Też jestem z Bydgoszczy i za namową Szanownych Kolegów wpisuję się gdzie trzeba żeby wzmocnić potencjał kadrowy naszego regionu, chociaż jestem tu bardziej jako obserwator, bo grywam w klasyczne strategie.Jakby co chętnie przyjrzę się z bliska działaniom planszówkowców!
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Brawo wujaw. Ja znam jeszcze trzech strategów z Torunia. Mogę podać Wam do nich kontkaty. Niegdyś w Bydgoszczy działała duża grupa miłośników gier wojennych. Mogę spróbować odnaleźć tych ludzi. Pytanie czy tylko tego chcecie.
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

Jestem jak najbardziej ciekaw takiej inicjatywy i z chęcią, jeżeli czas pozwoliłby, pograłbym! :)

btw: sobotnie spotkanie z urodzinową "strategią", przyjęty plan biegu Chińczyków okazał sie słuszny i nawet udało sie wygrac ;) http://img333.imageshack.us/img333/1263/img5784tx1.jpg
Alea iacta est!
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Dziękuję wszystkim za odzew. Cieszę, że znalazło się pare chętnych dusz. Na razie nasza grupa wygląda skromnie, więc póki co możemy spróbować nieformalnych potyczek.
Osobiście nie jestem ogromnym miłośnikiem klasycznych strategii, ale jeżeli jakiś strateg potrzebuje przeciwnika, jestem gotów. Tylko przeczytam instrukcje.
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

No to pozostaje nam zebranie sie w garść i wyznaczenie moze jakiegos terminu i miejsca w miare składnego do grania :) macie dogodne lokum w Bydzi?
Alea iacta est!
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Patrząc na liczebność naszego grona, bez problemu zadowoli nas stolik w każdym lokalu :lol:
gislan
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2004, 18:00
Lokalizacja: Toruń

Post autor: gislan »

Z drobnym opóźnieniem, ale się odezwę ;)

W Toruniu przed wakacjami często graliśmy w planszówki podczas cotygodniowych spotkań Klubu Fantastyki Mithost w MDK.
Od czasu wznowienia spotkań jeszcze tam nie byłem, ale dzisiaj planuję się tam wybrać.
Możliwości gry są, kilka gier w swoim arsenale (prywatnym i klubowym) mamy, a ja na dobrą grę planszową zawsze chętny!
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Fajnie, że u sąsiadów coś się dzieje. Sytuacja wygląda od razu lepiej. Mogę prosić o więcej informacji nt. spotkań?
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

gislan pisze:Z drobnym opóźnieniem, ale się odezwę ;)

W Toruniu przed wakacjami często graliśmy w planszówki podczas cotygodniowych spotkań Klubu Fantastyki Mithost w MDK.
Od czasu wznowienia spotkań jeszcze tam nie byłem, ale dzisiaj planuję się tam wybrać.
Możliwości gry są, kilka gier w swoim arsenale (prywatnym i klubowym) mamy, a ja na dobrą grę planszową zawsze chętny!
Z tym (chyba) towarzystwem spotkałem sie raz podczas wakacyjnego "Popołudnia z fantastyką", zagrałem jedna partie w heksa, a pozniej juz (poza grupą "marynarzy - kolekcjonerów") nie było z kim pograc - wszyscy przeniesli sie koło wejscia i bawili sie dobrze we własnym towarzystwie, a ze nic ciekawego z kategorii gier dla jednego nie wystawili w games roomie musiałem sie pozegnac ;)
Alea iacta est!
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Witam wszystkich z Bydgoszczy i sąsiadów z Torunia - fajnie że ktoś nareszcie się odezwał bo aż wstyd że centrum takie nie "grywalne". Ale może wreszcie dałoby się coś zorganizowac. Jak coś dajcie znac można spotakac się w jakimś klubie czy nawet Pałacu Młodzieży na partyjke - może się uda !! :wink:
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Wozzie: to ja rodowity bydgoszczanin mam Toruń organizować? Wstyd! ;)
Osobiście bywam w Toruniu z racji studiów, więc zawsze możemy zorganizować jakieś one-on-one :)

Tomi: Słuszną i wzorową postawę prezentujecie kolego Tomi! :)
Wozzie
Posty: 28
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:04
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Wozzie »

Z racji studiów też bywam ;) w Toruniu, więc myśle że można by... inna sprawa ze czas wolny jest w deficycie :? Warto jednakże rozmawiac to moze do jakiejs przyjemnej rozgrywko-ustawki dojdzie. Pozdrawiam.
Alea iacta est!
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

W bydgoszcy w mdk2 ( na leszczynskiego) w kazdą pierwszą sobotę miesiaca jest spotkanie BFSW ( bydgoskiego fanklubu star wars) chociaz na poczatku kazdego zebrania jest do omówienia pare spraw pózniej praktycznie zawsze w cos gramy no i na pewno znajdzie sie ktoś chętny do spróbowania czegoś nowego. Najpopularniejsze jest jungle speed( chyba nie było spotkania bez partyjki w to nasz rekord to gra z małymi przerwami , wyłączie w js, która skończyliśmy mozno po północy), często gramy też w neuroshima hex,Star wars Risk, gralismy tez w Spadamy, World of Warcrat, Bohnanze i kilka innych gierek około starwarsowych. Zapraszam Najbliższe spotkanie w sobotę 4 listopada
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Osobiście mogę bezproblemowo wygospodarować czas w poniedziałki wieczorem oraz w piątki, soboty i niedziele w zasadzie o dowolnej porze.

Lista moich gier:
http://boardgamegeek.com/viewcollection ... letter=ALL

Piotr-Solo7th: Rewelacyjnie! Jednak są jacyś gracze w Bydgoszczy. Tylko się dekują w jakichś podejrzanych MDKach ;)
Jest jeszcze jeden mały problem: zapomniałeś podać godziny, o której rozpoczynacie spotkania!
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Zawsze można ją wygooglać :) Albo zajrzeć na stronę BFSW.for.pl stronka albo bfsw.fora.pl - forum. Spotykamy się o 16.
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Wygooglać sobie można sobie różne rzeczy, ale skoro zapraszasz, to wypada podać i dokładny adres, i czas.

"W najbliższą sobotę odbędzie się już drugie spotkanie BFSW w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Leszczyńskiego 42. Dla osób niewiedzących jak tam trafić o 15:40 wyruszy ze Starego Rynku grupka fanów. Jak zwykle miejsce mieć będą wszelakie gry oraz dyskusje starwarsowe. Jeśli chcesz rozwijać swoje zainteresowania w tej dziedzinie przyjdź koniecznie. Ważna wiadomość. Spotkanie trwa w miejscu gdzie jest kategoryczny zakaz spożywania alkoholu oraz palenia tytoniu. Po 19:00 grupa fanów wyruszy jak zwykle na nieoficjalną mniej starwarsową część spotkania do zaprzyjaźnionego pubu "Pod Pegazem" przy ulicy Pod Blankami 6."

A na przykład z tego, co wygooglałem, wynika, że ewentualne granie ma miejsce w Pegazie o 19.00, skoro bywa, że gracie do północy :twisted:
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

Chyba się trochę "zamotałem" - spotkanie na Leszczyńskiego mialo być 4 listopada o 16-tej czy to znaczy że w tą niedizele 12 listopada tez bedzie bo chętnie bym poszedł zobaczyć jak się Star Warsowcy bawią.......
Dajcie znać !!!! :D
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Z tego co zrozumiałem, to spotykają się zawsze w pierwszą sobotę miesiąca. I tyle. Następna okazja będzie zatem na początku grudnia.

Małą notatkę z ostatniego spotkania (4 listopada) zamieściłem w osobnym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=2441
Piotr-Solo7th
Posty: 35
Rejestracja: 03 lis 2006, 13:25

Post autor: Piotr-Solo7th »

Szedłem sobie spokojnie gdańską, gdy nagle zobaczyłem na wystawie Osadników. Wyszedłem po paru godzinach i skonczonej partyjce wysokiego napięcia, bohnanzy i jungle speed.

Bydgoszcz od poniedziałku ma swój sklep z planszówkami.

Jest on własnośćią miłego małżeństwa. Jest miejsce do pogrania, są nawet demonstracyjne egzemplarze gier no i właściciele są chętni do pogrania/zademonstrowania gier. Jutro też skoczę sobie tam w coś zagrać.

Sklep mieści się na ulicy gdańskiej 34 ( w takim "zaułku" po przeciwnej stronie do sklepu BSS Rywal.)
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Wow! :shock:
Awatar użytkownika
Misiołak
Posty: 245
Rejestracja: 05 cze 2004, 13:06
Lokalizacja: Bydgoszcz // Londyn
Been thanked: 20 times
Kontakt:

Post autor: Misiołak »

Dzisiaj dotarłem do owego przybytku. Powiedzmy sobie szczerze, że idąc "sobie spokojnie gdańską, gdy nagle zobaczyłem na wystawie Osadników", to jednak pewne nadużycie :) Sklepik faktycznie mieści się w budynku nr 34, ale jest sprytnie ukryty w podwórku. Idąc Gdańską warto koncentrować się na poszukiwaniu numeru 36, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie owego numeru znajdziemy przejście na podwórze. Możemy jeszczę się upewnić czy dobrze trafiliśmy wyszukując szyld. Dla weteranów Jungle Speeda to fraszka. Dalsza droga nie sprawia kłopotów, wystarczy skierować wzrok na prawo, by ujrzeć pierwsze planszówki.

W sklepie zostałem uraczony zagadką logi(sty)czną z gatunku "przeprowadź gwiazdkę przez kółeczko" - rozrywka w sam raz na długie samotne dni w sklepowym zaciszu. Mam jednak nadzieję, że to się szybko zmieni i ruszą zapowiadane pełnokrwiste spotkania czy turnieje.

Generalnie fakt powstania sklepu pozwala mi optymistycznie spojrzeć w przyszłość. Zatem przyklaskuję działaniom podjętym przez właścicieli, obiecuję ganić i krytykować... eee... to znaczy wspierać; tak, to miałem na myśli ;)
Awatar użytkownika
TOMI
Posty: 378
Rejestracja: 20 maja 2006, 13:14
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 19 times

Post autor: TOMI »

SUPER nareszcie coś się ruszylo w naszym mieście i nie bedziemy już planszówkowym zaściankiem . Chętnie się wybiorę :D
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Macie już sklep, to teraz poszukajcie miejsca na spotkania. Raz w miesiącu, od wielkiego dzwona to generalnie mało. Chyba, że wynika to z braku czasu lub niewielkich potrzeb.

Pozdrawiam Bydgoszcz
wujaw
Posty: 53
Rejestracja: 18 paź 2006, 12:31
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: wujaw »

Misiołak pisze:Dzisiaj dotarłem do owego przybytku. Powiedzmy sobie szczerze, że idąc "sobie spokojnie gdańską, gdy nagle zobaczyłem na wystawie Osadników", to jednak pewne nadużycie :)

W sklepie zostałem uraczony zagadką logi(sty)czną z gatunku "przeprowadź gwiazdkę przez kółeczko" - rozrywka w sam raz na długie samotne dni w sklepowym zaciszu. Mam jednak nadzieję, że to się szybko zmieni i ruszą zapowiadane pełnokrwiste spotkania czy turnieje.
Ja też byłem i też powątpiewam w te słowa o spokojnym spacerze i nagłym objawieniu się Osadników. :wink: Prawdą jest, że sympatyczma Pani proponuje rozgrywkę w kilka gier i widac, że to lubi i z czasem zaplecze zostanie zagospodarowane na potrzeby rozgrywek.Wybór gier, chociaż Pani ocenia go ze skromnością jest moim zdaniem dobry-dla każdego coś miłego się znajdzie, więc i ja znalazłem.Najsłabiej oceniam "masy graczowskie", które chyba na razie nie doceniają dobrodziejstwa sklepu we własnym mieście.
ODPOWIEDZ