(Głogów) gra się tu w coś?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

(Głogów) gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

j/w :D
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

Podobno co sobotę w MOKu o 16 coś się dzieje?
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: grabash4u »

Pofatygowałem się na stronę MOK'u i tu masz OFERTĘ . W wakacje podobno było coś w MCK na Koperku, jednak nie wystarczyło mi siły by tam dotrzeć.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

chodzisz na te spotkania?
Awatar użytkownika
grabash4u
Posty: 348
Rejestracja: 30 sty 2013, 16:11
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 6 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: grabash4u »

No właśnie nie :-). Nie wiem jakiego kalibru gry tam się prezentują.
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

Byłem wczoraj, czekałem do 16.30 i oprócz chłopaków na oko sp-gim nikogo tam nie było. Następnie podszedł jeden z nich do mnie i mówi, że dziwna sytuacja bo zawsze jest ktoś z prowadzących a dziś go akurat nie ma. Z tego co widziałem to chłopaki grali na szybko w 'Jungle speed' ;)
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

Czy ktoś chętny jest?
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

hejo

to jest nas już dwójka? :)
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Col. Frost »

Trójka, jeśli czas pozwoli ;)
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

Jak zauważyliście jestem świeżutki w tym ogromie jakim są gry planszowe i ich wariacje, ale wciąga to gorzej jak bagno (chociaż nie wiem, nigdy nie wpadłem). Tym samym moja skromna kolekcja, nie wie w którą stronę ma się rozrastać z racji braku skoncentrowania zainteresowań, ale wszystko przede mną (nami)

moja kolekcja bardzo skromniutka ale to dopiero początek :twisted:

- Ewolucja (podstaka)
- iKnow
- 7 Cudów Świata (podstawka)
- Pandemia Legacy (Legacy jeszcze nie zaczęta, puki co zagraliśmy 2 razy samą pandemie)


pozdro
Tomek
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Col. Frost »

Nie wiem po czym mieliśmy wyciągnąć wniosek, że jesteś "świeży", chyba po liczbie postów ;) Ale wtedy ja też nie byłbym dużo bardziej doświadczony... i w sumie rzeczywiście nie jestem (może w tym szaleństwie jest metoda?). W swoim życiu zagrałem w może kilkanaście tytułów, a w swojej kolekcji mam dokładnie pięć.
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

No właśnie o ilość postów mi chodziło :) do mojej kolekcji doszla dzis kolejna imprezowka, na jutro do tesciowej i szwagierki :) Tajniacy. Ogralismy z zona puki co wariant na 2 osoby, mysle ze sprawdzi sie duzo lepiej w wiekszym gronie.

A Ty czym sie aktualnie zagrywasz?
Pozdro
Tomek

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Col. Frost »

Aktualnie w Eldritch Horror i Martwą Zimę, bo najnowsze w kolekcji ;) Ponadto posiadam Wojnę o pierścień (podstawka), Bitwy Westeros (plus dodatki) i Wiedźmina. I tyle, ot cały mój zasób.
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

Wszystko znam tylko ze slyszenia :) ale duzo slyszalem o wojnie o pierscien. wlasnie obczajam nowego SW rebelion :) chwala sobie, ale zakup bedzie ciezki.

Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Col. Frost »

Wojnę o pierścień polecam zawsze i wszędzie. To dzięki niej wciągnąłem się w planszówki. Moja ukochana gra i chyba nawet Eldritch tego nie zmienił, choć pewnie w najbliższym czasie, z racji tego, że jest nowszy, będzie częściej grany.

Co do Rebelliona to sam się na niego nastawiam, ale jako, że ostatnio już trochę na planszówki wydałem, będzie musiał póki co poczekać. Może nie na polską wersję, no chyba, że się nakład wyczerpie. Z kupnem nie jest znowu tak ciężko, chyba że chodziło Ci o cenę ;)
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

No o cene mi chodzilo :) i tez raczej poczekam na PL - II polowa 2016, jak nam sie uda kiedys wspolnie pograc i bedziemy sie dogadywac to mozna na spilke zakupic :)

Dzis zagkebilem sie troszke w wojne o pierscien. Chetnie bym zagral, ale martwie sie zasadami :) pisza ze do latwych nie nalezy, wiec zostaje tylko wspolna partyjka :) no i Ty masz egzemplarz.

Ten eldrich tez ciekawie wyglada i kooperacja, puki co pandemia sie podoba, ale to raczej inny rodzaj kooperacji.

Chyba czas najwyzszy sie cos zgadac na partyjke ... :)



Wysłane z mojego LG-V490 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Col. Frost
Posty: 256
Rejestracja: 15 lis 2015, 17:40
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 50 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Col. Frost »

Czemu nie? W końcu taki jest sens istnienia tego tematu. Choć najpierw bym proponował spotkanie na neutralnym gruncie, żeby się trochę poznać, a potem już można myśleć nad tym w co i kiedy zagramy ;)

Co do zasad Wojny o pierścień to rzeczywiście przeprawa przez nie jest niełatwa, szczególnie że instrukcja jest napisana dość kiepskawo. Ja miałem to szczęście, że miał mi je kto wytłumaczyć, a i tak, mimo że pierwszy raz zagrałem jakieś cztery lata temu, do dziś się zdarza, że nagle odkrywam, że coś robię źle (chodzi oczywiście o jakieś szczegóły). Ale małymi kroczkami się poprawiam i może kiedyś w końcu zagram zgodnie ze wszystkimi zasadami (a może nawet ta chwila już miała miejsce, kto wie?).

Co do Eldritcha i Pandemica, nie wiem jaka kooperacja obowiązuje w tym drugim - o grze oczywiście słyszałem, ale jakoś nigdy nie zgłębiałem mojej wiedzy na jej temat, choć nie powiem, zaciekawiła mnie - ale w Eldritchu jest ona totalna. Gracze to prawie jeden zbiorowy gracz. Nic nie stoi na przeszkodzie by samemu rozłożyć na stole osiem postaci i grać wszystkimi (choć sam nie próbowałem). Plansze jednak w obu grach podobne (obie przedstawiają mapę świata) ;)

Co zaś się tyczy Rebelliona to miałem na myśli, że być może nie będę czekał na polską wersję. Może płynnie po angielsku się nie wysławiam, a i Szekspira w oryginale nie byłbym w stanie przeczytać (próbowałem Tolkiena i poległem ;) ), ale opanowałem go w stopniu umożliwiającym grę. Przykładowo w Wojnę o pierścień grałem po angielsku, choć sam mam polską wersję. Niemniej wszystko zależy od tego czy Rebelliony utrzymają się w sklepach do czasu, aż mój portfel wyliże rany po ostatnich zakupach (czyli minimum miesiąc, może dwa). Jak będą, to biorę bez zastanowienia, jak nie to czekam, a w międzyczasie zapewne dozbroję Eldritcha w jakiś dodatek albo dwa.
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

Jak najbardziej jestem zainteresowany. I w takiej kolejności jak napisałeś. Przecież najzwyczajniej w świecie możemy się nie dogadać i mogłaby być lipa :)

Pasuje mi każdy dzień oprócz poniedziałku i czwartku, oczywiscie wieczorem.
Divusinski
Posty: 18
Rejestracja: 04 kwie 2016, 09:48

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: Divusinski »

działamy coś? PW poszło :)
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

Zimna Wojna, Paths of Glory i 1989 DoF. Ktoś chętny?
adi
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:53
Has thanked: 1 time

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: adi »

I co tam? Gracie w cos? Mam kilka fajnych tytulow. O prezestomek z Glogowa jestes:)
Te tytuly z dolu mam pod reka w kilka innych tytulow umiem grac;)

Hannibal: Rome vs. Carthage

Hannibal Barkas- Golebiowskiego

Sekigahare

Gre o Tron karcianke dwie podstawki

WOjne o pierscien

Field of glory-karcianke Martina Wallace

Bitwy Westeros
Zapraszam do gry. Jak zaczniecie swoją przygodę z grą WoWs przez ten link to dostaniecie i ja także bonusy do gry jak okręty premium i surowce potrzebne w grze. Uważajcie gra uzależnia:P
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

Jak będzie 2. głogowska noc planszówek czy ktoś chętny na w/w pozycje?
adi
Posty: 36
Rejestracja: 28 cze 2013, 14:53
Has thanked: 1 time

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: adi »

A kiedy bedzie ta noc?
Zapraszam do gry. Jak zaczniecie swoją przygodę z grą WoWs przez ten link to dostaniecie i ja także bonusy do gry jak okręty premium i surowce potrzebne w grze. Uważajcie gra uzależnia:P
prezestomek
Posty: 432
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: prezestomek »

Nie wiem. Może na fb Bastion Głogów będzie ogłoszone.
cinek74
Posty: 2
Rejestracja: 06 mar 2017, 20:51

Re: [Głogów] gra się tu w coś?

Post autor: cinek74 »

- 18 marca w czasie Fazy Fest na Perseusza będziemy jako Stowarzyszenie Bastion organizować Wieczór Planszówej - od 18 do 24 na salce gimnastycznej w Filii Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych (Perseusza 7) - naprzeciw Biblioteki i Maydaya

- 25 marca organizujemy II Noc Planszówkową w MCWR na Folwarcznej
ODPOWIEDZ