(Warszawa) Grupa Tarchomińska - czasem na emigracji (Targówek / Bemowo)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: nahar »

1. Pictomania. Jesli nie gralas to sa takie kalamburo rysowanki na czas. Dla mnie genialne.
2. Sabotazysta.
3. Fasole z dodatkiem
4. Karasone z dodatkami (byle ze 120 kafli bylo bo jak jest mniej niz 20/osobe to jest slabo)
5. Power Grid

Wszystko to klasyki ale maja opcje na 6 osob, o co nielatwo. Wszystkie raczej sa niekonfliktowe dla niedzielnych graczy to zwykle plus. Wszystkie maja proste zasady. Easy to play hard to master. Wszystkie maja jakas tam interakcje. Nie za duza nie za mala.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4093
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2616 times
Been thanked: 2541 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Gizmoo »

walkingdead pisze: 23 kwie 2018, 08:06 Na majówkę potrzebuje pomysł na grę, dla 6 osób, w tym 4 osoby nie mają z grami nic wspólnego (pary mieszane). Ktoś? Coś? HELP
Jeżeli absolutnie nie mają nic wspólnego z planszówkami, to lepiej ich nie odstraszyć i zaproponować klasyczne imprezówki - Tajniacy, Dixit, Potwory w Tokio (z dodatkiem ciekawiej), Avalon. Trudne do dostania, ale kapitalne - Fake Artist Goes to New York. Pictomania też jest spoko, ale może być stresująca dla niektórych. Ja np. nie przepadam za grami, w których muszę ścigać się z czasem. ;)

Jeżeli grali już w cokolwiek - to można sięgnąć po Asking for Trobils i 7 Wonders - w obydwie można zagrać w 7 osób. ;) No i jeżeli negatywna interakcja nie przeszkadza - to koniecznie Survive: Escape From Atlantis. Rewelacyjna zabawa na 6 osób!

U mnie ostatnio kapitalnym "wprowadzaczem" okazało się Queendomino, ale tutaj niestety zabawa ograniczona jest do 4 osób. Dużo więcej jest dobrych pięcioosobówek - Century, Łowcy Skarbów, Wyspa Skye, no ale... Ktoś musi wtedy zająć się czymś innym, albo grać w parze. ;)
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Kilson »

Ja z imprezówek mam sabotażystę i tajniaków i obie zazwyczaj podobają się "niegrającym" ;)

Jak nieco dłuższe, to chyba Ticket to Ride jest takim lodołamaczem na nieograne serca.

Ja mam Power Grid i też jest spoko, ale jednak już bardziej specyficzny i wymaga odrobinę większego zaangażowania :P Ale chyba Wam opowiadałem, jak moja babcia przyjechała kiedyś jak graliśmy i stwierdziła, że marnujemy czas na głupoty i moglibyśmy zrobić coś pożytecznego w tym czasie i w ogóle, a po paru minutach tylko siedziała i komentowała: "czemu taka kiepska elektrownie kupujesz", "kup sobie wiatrową, albo atomową, a nie tego kopciucha" itp. ;)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

Hej,

serdecznie dziękuję za wszystskie odpowiedzi. Nie chce kupować nic drogiego, bo nie grywam w takie rzeczy i mam wrażenie, że to będzie się kurzyło na półce. Ale z drugiej strony, jeden tytuł na zachętę dla gości może być dobrym pomysłem! I to niekoniecznie taki typowo imprezowy.


Potwory w Tokio bawiłam się wysmienicie grając w PwT. Więc to chyba dość oczywisty wybór, ale zobaczę co mogę jeszcze znaleźć w weekend w sklepach stacjonarnych.
Ticket to Ride i Kolejka- wydają się o tyle interesujące, że są jednak nieco bardziej skomplikowane i dają nieco lepsze wrażenie tego jak mogą wyglądać współczesne planszówki. Niestety, dla 5 osób.
Power Grid idealnie się wstrzeliwuje w ilośc osób a rekomendacja babci chyba najcenniejsza :)
Sabotażysta- to jest gra, która spowodowała, że jestem tu gdzie jestem jeśli chodzi o to hobby,ale nie wiem czy temat się przyjmie w tym gronie.

Tajniacy/Dixit- bezpieczna opcja, mnóstwo osób poleca! Zdecydowanie do rozważenia.

Mega negatywna interakcja to może nie...jedziemy w gronie moi rodzice+ "teściowie", więc na tej linii chyba lepiej nie generować aż TAKICH napięć :mrgreen: :wink:

Pictomania Wpada na listę do sprawdzenia koniecznie.
Carcasonne- zniechęca mnie totalnie wzrokowo! Ale to jednak klasyka,od której wielu zaczyna. Nie bez powodu. :)

A co powiecie na Catan albo Colt Express?

PS.
Podczytywacze się ujawnili :)
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: sirwei »

Hello.
A propos gier imprezowych to szerokim łukiem omijam Dixit i catan. Sam bym wrzucił prawo dżungli, tajniaków (grałem i było ok), Colt express (to jest mega imprezówka). Poza tym warto spróbować "na sprzedaż" a moja lepsza połowa na pewno poleciłaby ticket to ride (USA albo germany)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Pisarka »

Moja niegrywająca rodzina uwielbia "Kolejkę" i "Reglamentację". Można mieć dużo śmiechu przy przepychankach przed sklepami czy targowaniu się o cukier i mąkę.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1340
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 123 times
Been thanked: 84 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: nahar »

Tylko mowimy o 6 graczach. Catan z dodatkami to ze 200 i na okazjonalne granie troche duzo. TtR, zawsze i wszedzie ale 5 osob tylko. Kolejka niezla mozna grac w parach - sprawdzone dziala tym lepiej im wiecej piwa wypijemy. My gralismy chyba w 8 osob kiedys.

Ogolnie duzo gier jest dla "normalsow" ale malo dla 6.
Awatar użytkownika
Pisarka
Posty: 509
Rejestracja: 24 kwie 2018, 08:49
Has thanked: 12 times
Been thanked: 31 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Pisarka »

A, tak - trzeba mieć Ogonek i wtedy gra się w szóstkę.
„Władca Pierścieni” jest zasadniczo dziełem religijnym i katolickim; początkowo niezamierzenie, lecz w poprawkach świadomie.” — J.R.R. Tolkien
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

Dzięki Wam za wszystkie podpowiedzi! :D
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Kilson »

Ktoś planuje pograć w piątek/sobotę ? Czy wszyscy na majówkę wyjeżdżają?
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

My chyba będziemy jeszcze w sobotę :mrgreen:
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1654
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: sirwei »

Piątek/sobota ok. Najlepiej po 20 w piątek lub po 18 w sobotę.
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
janmega
Posty: 61
Rejestracja: 06 sie 2017, 02:31

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: janmega »

2 chetnych na dzisiejsze granie w piątek :)

Coś się kroi? Ktos by przygarnal ;) ?
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: awawa »

Dzisiaj niestety nie dam rady. Sobota po 18 jak najbardziej.
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

Ja (z albo bez D) chetnie na sobote wieczor! :mrgreen:
maxtoon
Posty: 20
Rejestracja: 30 cze 2012, 12:35
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: maxtoon »

Hej

Ja dziś jestem ostatni dzień w wawie, jutro wyjeżdżam. Na granie mam całą noc. Od biedy można u mnie, chociaż mam dość średnie warunki (mały stół, bardzo twarde krzesła :-P ). Jeśli są chętni to dajcie znać, może.cos wymyślimy ;-)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

Hej my dziś gramy z D i Kilsonem u Mln, ale niestety ogranicza nas miejsce do gry i ilość osób do Galaxy Trucker, na które się umówiliśmy.
Chyba, że ktoś ma pomysł jak to zrobić, żeby zagrać dziś w większym gronie u kogoś innego tak żeby zacząć dwoma różnymi grami i potem może zgrać coś na więcej osób? Ktoś coś?
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2018, 09:42 przez walkingdead, łącznie zmieniany 3 razy.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: jakmis83 »

Ja dzisiaj niestety odpadam.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Mln »

walkingdead pisze: 28 kwie 2018, 09:38 Hej my dziś gramy z D i Kilsonem u Mln, ale niestety ogranicza nas miejsce do gry i ilość osób do Galaxy Trucker, na które się umówiliśmy.
Chyba, że ktoś ma pomysł jak to zrobić, żeby zagrać dziś w większym gronie u kogoś innego tak żeby zacząć dwoma różnymi grami i potem może zgrać coś na więcej osób? Ktoś coś?
Nie pisałem na forum, bo na ost. spotkaniu się już umówiliśmy, a tak jak napisała Ania, ogranicza mnie miejsce do gry i ilość osób do Galaxy Trucker :oops:
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: awawa »

Gdyby zebrała się drużyna najchętniej do kampanii w Descenta, Posiadłość, Shadows over Brimston albo inne Zombicide/WP LCG lub zwykłe jednostrzałówkowe Ameritrashe to moglibyśmy też grać u mnie na Bemowie. Warunki idealne zwłaszcza teraz jak zrobiło się cieplej, obecnie mam do dyspozycji 'taras' :)
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

Cy możemy u Ciebie w przyszłą sobotę?:)
Awatar użytkownika
awawa
Posty: 1101
Rejestracja: 02 paź 2014, 10:28
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 43 times
Been thanked: 38 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: awawa »

Przyszła sobota jak dla mnie OK
Granie na Bemowie
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2036
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 121 times
Been thanked: 331 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: walkingdead »

awawa pisze: 28 kwie 2018, 18:58 Przyszła sobota jak dla mnie OK
Super!

Panowie, dziękuję za dzisiejszy wieczór.Jak zwykle napchałam się jak dzika świnia, a przede wszystkim pograłam w zacnym gronie.

Ciężarówką przez Galaktykę- początkowo mogloby się wydawać, że to gra z cyklu niewymagających i imprezowych, bo przecież presja czasu i podbieranie sobie kafelków.Nic bardziej mylnego! Trzeba kombinować, choć ze zmiennym szczęściem, jednak nie sposób przewidzieć karty,które uderzają we wszystkich (albo wybranych). Niektórzy mają w sobie więcej z inzyniera, inni za to odkrywają zaskakujące pojazdy kosmiczne napędzane alternatywnymi źrodlami mocy- bo przecież silniki są zbyt mainstreamowe :) Zdecydowanie do zagrania kolejny raz, aby nieco bardziej oswoić się z mechaniką i wyuczyć się właściwych wyborów.

Martwa Zima to Martwa Zima. Solidny tytuł.Najbardziej lubię tajne cele i pewną dozę podejrzliwości, bo może nie każdy ma dobre intencje. Cieszę się, że przypomniałam sobie ten tytuł po dluzszym czasie. Gra niczego nie straciła wraz z upływem czasu.

Dzięki jeszcze raz! :mrgreen:
Mln
Posty: 229
Rejestracja: 24 cze 2015, 11:32
Been thanked: 2 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Mln »

walkingdead pisze: 29 kwie 2018, 00:42
awawa pisze: 28 kwie 2018, 18:58 Przyszła sobota jak dla mnie OK
Super!

Panowie, dziękuję za dzisiejszy wieczór.Jak zwykle napchałam się jak dzika świnia, a przede wszystkim pograłam w zacnym gronie.

Ciężarówką przez Galaktykę- początkowo mogloby się wydawać, że to gra z cyklu niewymagających i imprezowych, bo przecież presja czasu i podbieranie sobie kafelków.Nic bardziej mylnego! Trzeba kombinować, choć ze zmiennym szczęściem, jednak nie sposób przewidzieć karty,które uderzają we wszystkich (albo wybranych). Niektórzy mają w sobie więcej z inzyniera, inni za to odkrywają zaskakujące pojazdy kosmiczne napędzane alternatywnymi źrodlami mocy- bo przecież silniki są zbyt mainstreamowe :) Zdecydowanie do zagrania kolejny raz, aby nieco bardziej oswoić się z mechaniką i wyuczyć się właściwych wyborów.

Martwa Zima to Martwa Zima. Solidny tytuł.Najbardziej lubię tajne cele i pewną dozę podejrzliwości, bo może nie każdy ma dobre intencje. Cieszę się, że przypomniałam sobie ten tytuł po dluzszym czasie. Gra niczego nie straciła wraz z upływem czasu.

Dzięki jeszcze raz! :mrgreen:
Nic dodać nic ująć, dzięki za super wieczór :wink:
Awatar użytkownika
Kilson
Posty: 765
Rejestracja: 11 kwie 2010, 19:15
Lokalizacja: Warszawa / Marki
Has thanked: 35 times
Been thanked: 72 times

Re: (Warszawa) Grupa zmiksowana zewsząd

Post autor: Kilson »

Dzięki za spotkanie i do następnego razu :)
ODPOWIEDZ