[Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

[Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: Legrad »

Krótko i na temat, kilkanascie gier leży i sie kurzy, znajomi wykazali słomiany zapał. Lista gier ktore posiadam ponizej. Jestem otwarty również na inne tytuły. Jest na dwoje, ja i moja lepsza połówka. Co do miejsca z checia ugoszcze, mieszkam na Pogodnie.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: krecilapka »

Nie wiem czy Ci się na coś przyda mój wpis po miesiącu. W sumie lepiej żeby nie, i obyś się właśnie zagrywał gierkami, no ale na wszelki.

Zerknij tutaj:

https://www.facebook.com/groups/1409778355957540/

Nie wiem czy w poniedziałek ktoś przychodził (bo nie bywałem), ale w środy w Fenixie po kilka/naście osób zawsze było i w planszówki grało. Więc miałbyś świetną okazję by poznać graczy do gry chętnych i odpowiadających wam temperamentem, wiekiem i osobowością. Bo przekrój społeczny pełen ;).
Aczkolwiek ostatnim razem już było jedynie parę osób i żeby nie zaangażowanie sprzedawcy pewnie poszliby sobie. Nie wiem czy to połączyć z sezonem wakacyjnym czy też z powstaniem tego lokalu:

https://www.facebook.com/exp.szczecin

W którym w środę właśnie był ponoć turniej Warhammera:Inwazji. Piszę ponoć, bo nie byłem więc nie wiem. Ale może tam byłeś, bo jak widzę w kolekcji inwazję masz.
Exp ma szansę przejąć graczy którzy dotąd grywali w Fenixie z przyczyny ekonomicznej. W Fenixie za granie po 19 trzeba było 10 zł zapłacić, a w Expie nie. Można tę kasę wydać na piwo, colę czy paluszki. Albo pazernie nie dać im zarobić wcale ;). Nie wiem czy byłeś w Expie, jakby co, polecam jako miejsce dla graczy właściwe. Gdy ja byłem to ludzi trochę było. Jedyny minus to stoły stricte PUBowe nie do końca dobre dla dużych planszy. Bo są składane z dwóch stołów. Jakbyś rozłożył np. planszę z Eldritch Horror to na środku masz nierówność. Pewna niedogodność, chociaż da się to przeżyć. Zwłaszcza, jeśli się wie które dwa stoliki w lokalu są równiutkie ;).

Jeśli nadal kogoś szukasz to ja doradzałbym byś napisał na tym forum:
https://www.facebook.com/groups/1409778355957540/
W co chciałbyś zagrać, jakie dnie Ci pasują, a może jaki tytuł którego nie znasz, a jesteś ciekaw chciałbyś poznać i dalej powinno być już z górki. Ja na ten przykład zamierzam w najbliższym czasie poodwiedzać Expa po to żeby wspierać taką lokalną inicjatywę :).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: zomboni »

Tutaj znajdziecie "recenzję" lokalu

Tutaj strona pubu (nie FB). Na stronie znajdziecie kalendarz z zapowiedziami wydarzeń i imprez.

Jeszcze tam nie byłem ale wybieram się na czasie. Zapowiada się fajnie.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: krecilapka »

EXP to Pub jak to Pub. Stoliki, piwo i paluszki.
Ale za to nikt nie popatrzy się dziwnie, gdy na stole zacznie się rozkładać planszówkę. A wręcz zaciekawi w co się gra. No i fajna sprawa z grami na miejscu. Teoretycznie nie trzeba swoich z domu dźwigać. Teoretycznie, bo praktycznie jakoś moi znajomi miewali chęć grania w to co się przyniosło :lol: Mimo tego, że półce nie tylko casualowe imprezówki mają.
Jestem za tym by wspierać takie inicjatywy, bo to świetne miejsce dla integracji graczy. Dlatego zamówiłem np. drinka chociaż miałem na niego dość średnią ochotę ;).
Wiadomo, że praktycznie rzecz biorąc najwygodniej gra się z osobami bliskimi. Ale męczyć się noszeniem kaganka oświaty planszówkowej do ludzi o "słomianym zapale", gdy są gracze naprawdę to lubiący. Nie zastanawiający się "czy w ogóle", ale "w co by tu jeszcze".
Przyznaje, że granie w chacie ma swoje plusy. Ot choćby łatwiej poskładać gierkę z mnóstwem żetoników. Ale za to w domu sprzątać trzeba :? .

EDIT:
W najbliższą środę będą "plantacje" w EXPie właśnie:

https://www.facebook.com/plantacje

to chyba niezły moment by przetestować miejscówkę na granie.
Jeśli wakacyjna pora nie przetrzebi trochę zwyczajowej ilości graczy, to może być pewien problem z zapewnieniem stosownej ilości miejsc do grania. Ja tam profilaktycznie nie zamierzam się spóźnić ;).
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: zomboni »

Tak się złożyło, że w zeszłym tygodniu byłem w Expie dwa razy. Raz w weekend, raz w tygodniu. Wrażenia ogólnie pozytywne. Dwa drobne zgrzyty które rzuciły mi się w oczy to:
  • *stoły - wszystkie które widziałem były na jednej nodze. Jeśli ktoś się zapomni w ferworze gry i oprze mocniej na rogu wszystko leci.
    *oświetlenie - tylko kilka stołów miało oświetlenie usytuowane bezpośrednio nad sobą. Część stolików tonęła w ciemnościach. Dla jednych może to być klimatyczny dodatek, dla mnie jest to sytuacja na minus.
Żeby nie było tylko negatywnie na plus zaliczam:
  • *fajną obsługę (tłumaczą zasady!),
    *dużą biblioteczkę gier
    *tani browarek (jak na lokal)
Ktoś chętny na partyjkę w przyszłym tygodniu? Pasuje mi wtorek, czwartek i weekend.
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: michasm »

Ja postaram się tam pojawić w przyszłym tygodniu. Szczerze nawet wczoraj z kolegą rozmawiałem o czymś podobnym i narzekaliśmy, że w szczecinie nie ma takiego miejsca :D
Jeśli nie będzie tam zbyt tłoczno to może to być miejsce dla mnie.
Ile kosztuje piwko?
Jak wiekowo to wygląda? Rzeczywiście niektórzy tam grają? Ostatnio mam problemy, żeby zebrać osoby chętne do grania. Mamy co prawda tylko 1 grę, ale potencjału jeszcze nie wykorzystaliśmy :D

A tak w ogóle to my najczęściej gramy w miejscu gdzie pracuję - w sklepie w centrum w okolicach kina helios. Mamy spory stół i dodatkowy stolik. Cyklady w 5 osób to żaden problem. Jutro staramy się zagrać po zamknięciu sklepu - około godziny 20. Najprawdopodobniej będzie tylko 3 chłopa, więc 2 miejsca wolne są. Piwko itp. W sumie tak co 2-3 tygodnie gramy. Jakby był ktoś zainteresowany cykladami z dodatkami to może do mnie napisać PW. Podam więcej szczegółów. Wiekowo u nas 24-26 lat. Względna kultura, ale pod koniec zawsze bełkoczemy trochę :D Jak się spodoba nasze towarzystwo to można pograć też w coś innego jak ktoś coś przyniesie.

Gdy jestem w pracy to nawet podczas działania sklepu można w coś zagrać tak po 17, gdy ruch jest mniejszy, ale raczej coś we 2 osoby, gdzie tą drugą byłbym ja :D Chętnie kogoś ugoszczę w zamian za umilenie mi często nudnych godzin pracy. Mogę poczęstować kawą :)
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: zomboni »

Browarek zdaje się, że po 6 z kija, ósemkę kosztuje butelka. Wiekowo różnie, widziałem młodziaków, widziałem starszych. W tygodniu luzy, trzy ~ cztery stoliki zajęte (nie wiem jak na spotkaniach typu Plantacje). W sobotę było sporo luda w okolicy 20:00 3/4 lokalu zajęte. Potwierdzam ludzie tam grają :D

Pisałbym się na granie u Ciebie, mogę przyprowadzić jeszcze jedną osobę. Zgadamy się pod koniec sierpnia, za chwilę zaczynam urlop i wyjeżdżam. Wracam po 17.08.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: b3r53rk3r »

@ michasm Ja wraz ze swoją lubą chętnie przetestowalibyśmy Cyklady. Jeżeli byłaby możliwość to chętnie byśmy dołączyli do gry :)

Generalnie chętnie byśmy dołączyli do grona innych planszówkowiczów. Chętnie poznamy nowych ludzi i zapoznamy się z nowymi grami. Oczywiście możemy też się umówić na granie w coś z mojej kolekcji.
Już trochę gier mamy za sobą i w sumie nasi znajomi też chętnie grają w to co im się zaproponuje, jednak zawsze to my uczymy i my wynajdujemy nowe tytuły - zwykle ograniczamy się do tytułów łatwych do nauczenia. Teraz chętnie byśmy poznali gry trochę bardziej wymagające.
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: michasm »

Możemy zagrać we wtorek o 20.
Jeśli pasuje wam dzień i godzina to napisz. Spróbuję wtedy zorganizować jakieś osoby ode mnie, bo najfajniej gra się w 5 osób.

Z drugiej strony gra 5-osobowa u nas zajmuje przeważnie około 4h i rozumiem, że w tygodniu może z tym być problem.

W sklepie zmieniły się godziny otwarcia. Teraz w sobotę zamykamy o 16, więc chyba jest to idealny dzień na granie, ale "niestety" w następny weekend wybieram się na wesele :D

Stąd jeśli bylibyście chętni na 30 sierpnia godz. 16 to też daj znać. Bardzo ciężko u mnie ostatnio ze zorganizowaniem ekipy.

Chętnie też bym zobaczył 7 cudów świata.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: b3r53rk3r »

Odpisałem w sprawie Cyklad. Co do 7 Cudów to dostałem cynk, że kolega Legrad też by chętnie w to zagrał, więc można spróbować jakoś się dogadać na same 7 Cudów ;)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: michasm »

Mogę Was zaprosić do sklepu, w którym pracuję, we wtorek o 20, bo wtedy zamykamy. Znajduje się on w okolicy kina helios w centrum. Jeśli zbierzecie wystarczającą ilość osób do gry to zapraszam. Dajcie tylko informację czy mam spróbować wziąć kogoś od siebie.

Ja preferuję grę przy piwie, więc Wam też bronić nie będę przynosić procentów.
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: Legrad »

michasm pisze:
Ja preferuję grę przy piwie, więc Wam też bronić nie będę przynosić procentów.
A ktos gra bez? :wink:
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: michasm »

Legrad pisze:
michasm pisze:
Ja preferuję grę przy piwie, więc Wam też bronić nie będę przynosić procentów.
A ktos gra bez? :wink:
No właśnie nie mam pojęcia kogo spotkam :D Jeśli to nie problem to byłbym wdzięczny jakbyście określili swój wiek przynajmniej w przybliżeniu. Nie przepadam za niespodziankami, a wiadomo, że jeśli ktoś ma 18 czy 40 lat to spotkanie będzie wyglądać odpowiednio inaczej.

No i daj znać czy pasuje Ci wtorek i czy wpadasz z lubą!
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: b3r53rk3r »

No więc nasz wiek to 26, 28 wiosen. Co do wtorku to jeszcze muszę się dogadać z tą ładniejszą połówką ;) Także dam znać. Co do ilości graczy to w 7 cudów da się fajnie pograć już od 3 osób. 5 osób myślę że by było optymalne (oczywiście z mojej strony 7 to też nie problem). Uprzedzam, że gra jest dość stołożerna :)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: b3r53rk3r »

Do admina: Przepraszam za podwójny post - chciałem, żeby było wiadomo, że są nowe informacje w temacie.

@ michasm Ok to już można się umówić na wtorek 20 w tajemniczym sklepie na granie w 7 Cudów Świata. Będziemy we dwoje. Niestety nikogo dodatkowego nie zwerbuję raczej. Ale jakbyś miał pomysł na kogoś dodatkowego to z mojej strony nie ma problemu :)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: michasm »

Ode mnie wpadnie jeden znajomy. Kolejnych 2 jeszcze się zastanowi, ale najpewniej zagramy w 4 osoby.
Jakby ktoś jeszcze miał ochotę wpaść to zapraszam.
Legrad
Posty: 45
Rejestracja: 04 lut 2014, 22:52
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: Legrad »

Ja niestety nie dam rady dzis do Was dolaczyc. :(
Awatar użytkownika
michasm
Posty: 56
Rejestracja: 15 sty 2014, 19:57
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: michasm »

Legrad pisze:Ja niestety nie dam rady dzis do Was dolaczyc. :(
Chyba jeszcze będziesz miał okazję ;)
Gra bardzo mi się spodobała. Prosta, szybka i regrywalna.
Towarzystwo też spoko. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się zebrać :)
gaciak
Posty: 189
Rejestracja: 16 sie 2014, 21:11
Lokalizacja: Szczecin

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: gaciak »

michasm pisze:
Legrad pisze:Ja niestety nie dam rady dzis do Was dolaczyc. :(
Chyba jeszcze będziesz miał okazję ;)
Gra bardzo mi się spodobała. Prosta, szybka i regrywalna.
Towarzystwo też spoko. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda nam się zebrać :)
Dzięki michasm za wspólne granie, myślę, że ciąg dalszy nastąpi :)

Jeśli ktoś jest chętny na pogranie w 7 cudów świata lub inną grę z naszej kolekcji to jesteśmy otwarci :) Chętnie poznamy też inne tytuły, których nie znamy.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2612
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: janekbossko »

Ja tez szukam graczy w szczecinie chcacy sprobowac gier wojennych, euro lub ameritrasha.
Mam cos kolo 180 gier w lokalu mieszczacym sie na pomorzanch ;)
Jesli ktos szuka gracza lubujacego grac w domowym zaciszu, zapraszam.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 965
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 38 times
Been thanked: 187 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: krecilapka »

gier wojennych, euro lub ameritrasha.
Czyli wszystko poza karciankami ;).
W zasadzie chciałem tylko napisać, że zbudowałeś naprawdę imponujący portfel gier. Szacun.
Z ciekawości się spytam: da się zagrać w każdy tytuł chociaż raz do roku? Ja mam siedem i miałem z tym problem ;). Cóż, przeważnie jakoś w nie swoje łupię.
Awatar użytkownika
b3r53rk3r
Posty: 143
Rejestracja: 12 sie 2014, 00:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: b3r53rk3r »

krecilapka pisze: W zasadzie chciałem tylko napisać, że zbudowałeś naprawdę imponujący portfel gier. Szacun.
Z ciekawości się spytam: da się zagrać w każdy tytuł chociaż raz do roku? Ja mam siedem i miałem z tym problem ;)
Pewnie jak kolega się nie może zdecydować to rzuca 180-ścienną kostką ;)
Zawsze wybieram czerwone.
Moja skromna kolekcja
Awatar użytkownika
zomboni
Posty: 143
Rejestracja: 12 maja 2013, 13:55
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: zomboni »

Właśnie wakacje skończyły się na dobre a moja stała grupa jeszcze nie zaczęła się spotykać i wygląda na to, że trochę potrwa zanim wszyscy się zbiorą. Ktoś byłby chętny na partyjkę w Expie? Najbardziej odpowiada mi sobota po południu (np 18:00). Chętnie przytargam coś z mojej kolekcji.
skot400
Posty: 3
Rejestracja: 29 wrz 2015, 18:09

Re: [Szczecin] Ktos chetny na partyjke?

Post autor: skot400 »

Siema, chciałęm zacząć grywać w planszówki, zbierze sie jakaś grupa chętna na spotkania?
ODPOWIEDZ