[Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

[Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: Czuki »

Hej, chciałbym zaprosić ludzi z Warszawy (oraz tych, którzy przez Warszawę czasem się przewijają, może akurat trafią na spotkanie) do grupy na Meetup.com, żeby ułatwić spotykanie się, organizowanie eventów i powiadamianie się na bieżąco co i jak. Widziałem jak działa to w innych dużych miastach europejskich i jestem bardzo zazdrosny :).
http://www.meetup.com/Warsaw-Board-Games-Group/

Poszukiwani są też oczywiście event-organizerzy. Zamiast zakładać tematy na forum, będziecie mogli po prostu wrzucać je (wraz z miejscem, datą i godziną) do wspólnego kalendarium, info dostaną wszyscy członkowie i będziecie wiedzieć z dużą dokładnością ile osób przyjdzie. Osobiście nie mam niestety odpowiednich znajomości w Warszawie, żeby samodzielnie cokolwiek organizować, po prostu uznałem, że najwyższy czas, żeby się w końcu zebrać do kupy na meetupie.

Idealnie byłoby, gdybyśmy z czasem mieli bazę cyklicznych spotkań, na każdy dzień tygodnia minimum jedno, tak żeby każdy gracz wiedział, że może sobie zawsze przyjść na otwarte spotkanie i w coś zagrać. Zauważyłem, że planszówkowcy w Warszawie (w innych miastach pewnie też) są bardzo podzieleni na różne "ekipy", które grają zawsze w tych samych miejscach i w pewnym sensie ze sobą momentami konkurują, a żeby zachęcić ludzi muszą regularnie podbijać tematy na forum.

Meetup pozwala na tworzenie spotkań cyklicznych, edytowanie ich całościowo lub pojedynczo, wysyłanie zaproszeń i przypomnień do wszystkich zapisanych osób, ustalanie limitów miejsc, wybór opcji, że przychodzi się z kimś (zwykle 1-3 osób dodatkowych na każdego uczestnika), jest nawet zautomatyzowany system kolejkowy - jeśli skończyły się miejsca na jakiś event z ograniczeniem, można wpisać się do kolejki, wtedy automatycznie system wrzuci nas, jeśli tylko zwolni się jakieś miejsce. Koniec z ciągłym ręcznym aktualizowaniem list chętnych i zastanawianiem się, czy na pewno dane spotkanie jest aktualne. Osoby zakładające spotkanie biorą na siebie dużą odpowiedzialność. Jeśli okaże się na przykład, że uczestnicy zostali wystawieni do wiatru, mogę odebrać takiemu organizatorowi prawo do tworzenia eventów równie szybko, jak je nadałem. Wszystko ląduje w jednym, wspólnym kalendarzu, który bardzo wygodnie się przegląda. Osoby z Facebookiem nie muszą tworzyć nowych kont, mogą logować się z FB. Pod każdym eventem można się dogadywać z hostem i innymi graczami co do gier i innych szczegółów. Możemy nawet wrzucać zdjęcia ze spotkań.

Nikt nic na tym nie zarabia - ja opłacam grupę na meetup.com z własnej kieszeni (prowadzenie grupy jest płatne, dzięki czemu eliminuje się potencjalne trolle i niepoważne grupy) i od nikogo nic za to nie chcę. Bardzo zależy mi na lepszym zorganizowaniu nas w tym mieście (może z czasem inni wezmą przykład). Zawsze brakowało mi takiego "agregatu". Teraz spójrzcie jak zorganizowani są ludzie w Londynie: http://www.meetup.com/LondonOnBoard/ i uwierzcie na słowo, że to działa, bo mam relacje z pierwszej ręki. Pełno graczy, pełno gier, każdego dnia coś się dzieje.
Ostatnio zmieniony 16 lip 2014, 00:01 przez Czuki, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Rocy7 »

Czuki pisze: Zamiast zakładać tematy na forum, będziecie mogli po prostu wrzucać je (wraz z miejscem, datą i godziną) do wspólnego kalendarium, info dostaną wszyscy członkowie i będziecie wiedzieć z dużą dokładnością ile osób przyjdzie. Osobiście nie mam niestety odpowiednich znajomości w Warszawie, żeby samodzielnie cokolwiek organizować, po prostu uznałem, że najwyższy czas, żeby się w końcu zebrać do kupy na meetupie.
identycznie działają grupy na Facebooku nie widzę tu w zasadzie żadnej przewagi Meetupa, wiem, że nie każdy ma FB, ale by korzystać z Meetup też trzeba sobie konto założyć.

Minusem tego systemu jest to, że dołączając do grypy ogólnej Planszówki w Wawie, dostanę info o każdym spotkaniu, z czego spora cześć mnie nie będzie interesowała.

Chyba, że stworzę własną grypę, do gry w określone rodzaje gier lub określonym miejscu, wtedy mechanizm automatycznego powiadamiania o zmianie daty/czasu spotkania dla członków grupy może mieć sens. Z tym, że zakładając temat na forum oraz śledząc go osiągnę podobny efekt.
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Czuki »

Kwestia preferencji. Na Meetupa można się logować przez FB, nie trzeba zakładać nowego konta. Mnie format organizowania się przez forum bardzo średnio pasuje.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Paskudnik »

Rocy7 pisze:ale by korzystać z Meetup też trzeba sobie konto założyć.
To dokładnie tak samo, jak z facebookiem :>

Ogólnie to uważem, że stronie trzeba też dać szansę - klonowanie bytów nie ma jakiegoś wielkiego sensu, ale skoro to rozwiązanie sprawdza się w świecie _teraz_, to - przynajmniej dla mnie - wszelkie alternatywy dla Jedynej Słusznej Strony są zawsze w cenie ;]
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Hiu »

meetup wysyla mailem powiadomienia, gdzie w tresci maila widac CO/GDZIE/KIEDY - czego nie ma na forum
jest to bardzo wygodne rozwiazanie - jednak z tego co widzialem, to to forum ma bardzo wiernych uzytkownikow :)
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Czuki »

Pozwolę sobie jeszcze rozwiać pewne wątpliwości, które się pojawiają lub mogą pojawić:

Ja z tego nic nie mam i nie pobieram żadnych opłat. Zarówno bycie uczestnikiem, jak i organizatorem jest darmowe. Założyłem grupę na meetupie sam z siebie i sam za nią płacę (prowadzenie grupy jest płatne, dzięki temu nie ma tam miliarda dziwnych, niepoważnych grup). Wystarczy napisać do mnie, że chce się być organizatorem, a ja od razu nadaję uprawnienia, no strings attached, bo zwyczajnie zależy mi na tym, żeby ludzie się łatwiej i liczniej organizowali z planszówkami w Warszawie.

Tak, grupa nie jest jeszcze bardzo rozwinięta, bo istnieje dopiero od kilku dni. Argument "nie zapiszę się, bo za mało osób" jest dziwny, bo osób jest mało właśnie dlatego, że się nie zapisujesz.

Widzę same pozytywy zarówno dla organizujących spotkania, jak i dla uczestników. Brak konieczności przeczesywania całego forum i masy wpisów, brak konieczności robienia list i aktualizowania ich ręcznie, brak ryzyka, że coś gdzieś jest niezaktualizowane. Każdy event można ogłosić, wtedy informację o nim dostają osobiście na skrzynkę wszyscy ludzie zapisani w grupie (chyba że wyłączyli opcję otrzymywania takich powiadomień). Można tworzyć eventy odnawiające się automatycznie co tydzień. Spotkania same przychodzą do nas i atakują nas z każdej strony, "przyjdź na mnie, jestem fajny!".

Mamy już pierwszy event w środę. Tytuł co prawda sugeruje, że będziemy grać tylko w Posiadłość Szaleństwa (już na dwa stoły najpewniej), ale nie znaczy to, że nie możecie przyjść z czymś innym i rozłożyć się obok :). A jak dacie znać organizatorowi, to odpowiednio zaktualizuje tytuł i opis wydarzenia.

Wiem, że trudno się przestawić na coś nowego, ale dajcie chociaż szansę :)

Edit: już są dwa eventy :)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Pierzasty »

Jak się tu dodaje nowe spotkania? Widzę tylko możliwość wysłania propozycji organizatorowi. Mam do tego mieć jakieś specjalne uprawnienia?
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Warszawska grupa na Meetup.com

Post autor: Czuki »

Pierzasty pisze:Jak się tu dodaje nowe spotkania? Widzę tylko możliwość wysłania propozycji organizatorowi. Mam do tego mieć jakieś specjalne uprawnienia?
Nadałem Ci uprawnienia. Odśwież i powinien Ci się na głównej stronie pojawić link "SCHEDULE A NEW MEETUP".
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Pierzasty »

Już mam, wrzuciłem wtorkowe spotkania. Nie znalazłem natomiast opcji jak zrobić cykliczne co tydzień.
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Czuki »

Pierzasty pisze:Już mam, wrzuciłem wtorkowe spotkania. Nie znalazłem natomiast opcji jak zrobić cykliczne co tydzień.
Już ustawiłem. Przy edycji na samym dole prawie jest rozwijalne menu "Automatically repeat this Meetup". Teraz za każydm razem edytując masz wybór, czy zmiana ma dotyczyć tylko jednego spotkania, czy również wszystkich kolejnych.
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Pierzasty »

Dzięki, już znalazłem, ale przy edycji a nie przy pierwszym ustawieniu o.O
Tak czy owak jutrzejsze spotkanie jest i zapraszam :D
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 237
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: MarekB »

Też poproszę uprawnienia, będę wrzucał spotkania w Respublice. Faktycznie tak jest przyjemniej i łatwiej niż co tydzień podbijać wątek :) Mój podpis na grupie to "nie-anonimowy planszoholik".
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Rocy7 »

Rowniez poprosze uprawnienia do tworzenia spotkan na meetup "Rocy7".
Pewnie nie da sie tworzyc spotkania na zasadzie osoba podaje kiedy ma czas, w co chce grac a system robi z tego grupe?

Polecam tez ustawic powiadomienia tylko o nowych spotkaniach i komentarzach oraz aktualizacjach, tylko do spotkan w ktorych bierzecie udzial. Teraz nie ma problemu, ale jak spotkan bedzie wiecej to system zawali wam skrzynke.
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Czuki »

Rocy7 pisze:Pewnie nie da sie tworzyc spotkania na zasadzie osoba podaje kiedy ma czas, w co chce grac a system robi z tego grupe?
Niestety nie. Ale można w Discussions dawać propozycje i z tego wykluwać konkretne spotkania.

Uprawnienia nadane :)
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Maxxx76 »

A można tam uprawiać handel grami?:-)
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Czuki »

Maxxx76 pisze:A można tam uprawiać handel grami?:-)
Do tego jednak lepiej już by się nadawało Allegro albo niniejsze forum ;). Ew. zorganizuj spotkanie, gdzie wszyscy przynoszą gry na sprzedaż :).
Awatar użytkownika
SaszaPL
Posty: 361
Rejestracja: 06 maja 2014, 15:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: SaszaPL »

Czuki pisze:
Maxxx76 pisze:A można tam uprawiać handel grami?:-)
Do tego jednak lepiej już by się nadawało Allegro albo niniejsze forum ;). Ew. zorganizuj spotkanie, gdzie wszyscy przynoszą gry na sprzedaż :).
+1

Admin: naprawdę trzeba wprowadzić jakąś opcję "dziękowania" innym użytkownikom za dobre/pomocne posty!

Taki "Pchli Targ" może być świetnym pomysłem :) Rejestruję się i czekam na zaproszenie!
Moje gry: Board Game Geek.
Poszukuję Kilku tytułów - sprawdź!
S/W:CampRoskilde i inne (chętniej wymienię)

If you don't know where you're going, any road will get you there.
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Zbieramy graczy w grupie w serwisie Meetup.co

Post autor: Czuki »

Proszę wszystkich o informowanie i zachęcanie swoich "ekip" do rejestracji i przychodzenia na różne spotkania :). Potrzebujemy jakiejś masy krytycznej, żeby to zaczęło rzeczywiście żyć własnym życiem. Uzupełniłem pierwszy post wymieniając różne korzyści z serwisu. A zorganizowanie pchlich targów jest świetnym pomysłem!
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2045
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 123 times
Been thanked: 336 times

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: walkingdead »

Jeszcze nie dostałam maila aktywacyjnego (czy to tak długo trwa?), ale z uwagi na to,że inicjowałam tu tematy spotkaniowe- proszę o uprawnienia do tworzenia spotkań, gdy się już pojawię na meetup.

Login taki sam jak tu: walkingdead.

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: Maxxx76 »

W mojej skrzynce był natychmiast.
Try again, don't give up:-)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: Rocy7 »

Walkingdead sprawdz spam;).
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: balif »

Ja widzicie umawianie się na konkretną grę w ramach spotkania?
- umawianie się w komentarzach do spotkania.
- tworzenie oddzielnego spotkania per gra ale z miejscem i datą tą samą co spotkanie cykliczne.

Idealnie by było definiowanie podspotkań w ramach spotkania cyklicznego ale chyba czegoś takiego nie ma.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: Rocy7 »

2 opcja wydaje sie sensowniejsza, w ten sposob zreszta jest TI organizowane.
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: Maxxx76 »

Raczej w komentarzach, inaczej się namnoży spotkań niepotrzebnie...
Awatar użytkownika
Czuki
Posty: 35
Rejestracja: 27 lip 2013, 16:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Organizujemy się na Meetup.com

Post autor: Czuki »

balif pisze:Idealnie by było definiowanie podspotkań w ramach spotkania cyklicznego ale chyba czegoś takiego nie ma.
Chyba komentarze pozostają najoptymalniejsze.
ODPOWIEDZ