(Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

Dodałem komentarz w arkuszu excela na wydarzeniu przy Clash of Culturs, ale może nie jest on widoczny - napisałem w nim: "nigdy nie grałem w Clash of Culturs, ale chętnie bym zagrał, jeśli nie zagram w Eclipse", a choć jestem zapisany na Eclipse, to bardzo możliwe, że w niego nie zagram, a zastąpi mnie Marta, która się nie załapała, bo jest już komplet 6 graczy, a jeszcze ewentualnie mam jedną osobę chętną na Eclipse, która jednak preferuje grę w TI4, ale przy min. 5 graczach, a nie wiadomo, czy tyle się uzbiera, a sam też rozważam TI4, także jest dużo zmiennych i ciężko przewidzieć, co się wydarzy, ale jedno jest pewne - początkiem wszystkiego jest Eclipse i jak zwolni się miejsce z listy, którą przedstawił vir3ns, czyli ktoś odpadnie, to my z Martą gramy w Eclipse, jak nikt nie odpadnie, to jedno z nas zagra w coś innego i może to będzie Marta w TI4, a może ja w CoC lub w TI4.
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

Marta jednak nie da rady przyjechać, więc gram w Eclipse, a nie Clash of Culturs.
Nicram
Posty: 10
Rejestracja: 03 sty 2018, 06:05

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Nicram »

Przepraszam, że nie dotarłem na rozgrywkę. Losowa sytuacja z rana spowodowała, że nie mogłem przyjechać i nawet uprzedzić o nieobecności.
Nicram
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Speedy_new »

Czesc,
Dzieki za gre. Bylem tym nowym. Eclipse jest swietny. Jezeli bedziecie szukac chetnych to ja sie pisze. Twilighta tez chetnie bym poznal.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: vir3ns »

Dzięki za wczorajszą rozgrywkę! Cieszę się, że udało się zwerbować nowego gracza :D
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: dicer »

Ja również dziękuję za ciekawą rozgrywkę, aczkolwiek uważam, że gry od 5 osób w górę grane bez sojuszy bardzo dużo tracą. W takich rozgrywkach wajcha przesuwa się w stronę klasycznego euro i gra staje się momentami nudnawa, gdy "każdy sobie rzepkę skrobie". Tak więc jestem zdecydowanym zwolennikiem rozgrywek z możliwością zawierania sojuszy, co podnosi zarówno aspekt strategiczny, jak i taktyczny rozgrywki na o wiele wyższy poziom.

Co do zmian w drugiej edycji, to za wyjątkiem zaledwie kilku, nie podobają mi się. Najgorszą zmianą jest dla mnie skrócenie gry do 8 rund, co znacząco osłabia kilka ras (Oświeceni, Wygnańcy, Octantisi, Rho Indi, Shapersi, Hydranie), a tym samym pogarsza balans. Utrudnia to też kupienie najdroższych technologii, na które często stać było graczy dopiero w ostatniej 9. rundzie (z reguły najważniejszej i najciekawszej). Również grzebanie przy zasobach początkowych i heksach startowych niektórych ras uważam za chybione, no ale to moja subiektywna ocena.
Generalnie zdecydowanie pozostaję przy wersji pierwotnej. 8)
Awatar użytkownika
weejet
Posty: 98
Rejestracja: 25 kwie 2016, 10:51
Been thanked: 3 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: weejet »

Najblizszy Zgrany Wawer odbedzie sie 9 lutego. Planuje przywiezc ze soba dwie nowe gry: Xia: Legends of a drift system wraz z dodatkiem Embers of a forsaken star, oraz Space Empires 4x. Obie gry sa dla mnie nowe, Xia plynie z Chin na statku jeszcze, do tego czasu powinna juz dotrzec, ale dużo się po nich spodziewam. Szczegolnie Space Empires 4x to podobno solidny tytul od GMT i nawet kartonowe zetony statkow mozna wybaczyc, bo ta eksploracja kosmosu miazdzy jajka. Jak bedzie to sie okaze ;)

Virens piszesz sie na ktoras z powyzszych? Jest ktoś chetny?

A jesli nic z tego sie nie zrealizuje, to co... Eclipse? Zakazane Gwiazdy?

https://boardgamegeek.com/boardgame/844 ... empires-4x

https://boardgamegeek.com/boardgame/822 ... ift-system
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: vir3ns »

Ja do xia chętnie, o space empires też słyszałem wielokrotnie więc może nawet się skuszę. Gdybyśmy grali w 4 osoby to na spokojnie dalibyśmy radę zagrać np. xia i Eclipse :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Speedy_new
Posty: 793
Rejestracja: 09 gru 2018, 00:19
Has thanked: 11 times
Been thanked: 16 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Speedy_new »

Ja to bym sie pisal na kazda gre z wymienionych tzn Xia, Empire Stars, Forbidden Stars i Eclipse. W te pierwsze 3 preferowane bo w zadna nie gralem ale Eclipse nie pogardze gralem tylko raz.
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: vir3ns »

To ktoś się pisze na dwie gry? :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: puciek2 »

Ja chętnie, Eclipse i coś jeszcze.
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

W sobotę 11 stycznia na Zgranym Wawrze planuję zorganizować grę w pierwszą edycję Eclipse z dodatkami: Rise of the Ancients oraz Shadow of the Rift.
Ktoś byłby chętny?
Awatar użytkownika
vir3ns
Posty: 567
Rejestracja: 20 paź 2016, 16:14
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: vir3ns »

A wolisz pierwszą edycję, czy edycję 1.5? Bo też mogę się pojawić (i jeszcze kogoś zabrać) :)
Moje konto na BGG
Sprzedam/Wymienię
TOP 5: Eclipse 2. ed, Mage Knight, Tash-Kalar, Galaxy Trucker, Nexus Ops
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

Upierać się nie będę, ale za pewne w pierwszym kwartale 2020 pojawią się już w Polsce pierwsze egzemplarze II edycji, więc pomyślałem, że warto rozegrać porządną partię w dobrze znaną I edycję ze wszystkimi jej wadami i zaletami ;)
Myślę, że możemy ustalić to, czy ja wezmę swoją wersję 1.0, czy Ty swoją 1.5 przed samym wydarzeniem w zależności od tego ile osób się zbierze i jakie będą mieć preferencje.
puciek2
Posty: 305
Rejestracja: 05 gru 2014, 14:38

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: puciek2 »

Ja jak zwykle Eclipse obowiązkowo.


Marcin
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: berem »

Gdzie gracie w Eclipse?
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: dicer »

berem pisze:Gdzie gracie w Eclipse?
Deszczu84 pisze:W sobotę 11 stycznia na Zgranym Wawrze planuję zorganizować grę w pierwszą edycję Eclipse z dodatkami: Rise of the Ancients oraz Shadow of the Rift.
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

berem pisze: 01 sty 2020, 23:27 Gdzie gracie w Eclipse?
Zgrany Wawer, czyli event planszówkowy organizowany przez Wawerskie Centrum Kultury Filia Anin, które mieści się przy ulicy V Poprzecznej 13 - jak masz fb, to tam bez problemu znajdziesz to wydarzenie - berem byłbyś chętny na grę?

Na razie mamy trzech graczy: Deszczu84, Marta oraz puciek2, liczę że vir3ns też się dołączy - dicer widzę, że wkręciłeś się w Zakazane Gwiazdy, ale może jednak zmienisz zdanie? ;)
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: berem »

Arkusz w necie bardzo dobra rzecz ale nawet nie wiedziałem że będzie impreza bo FB nie śledzę a tu na forum nic nie było.
Ale na Eclipse bardzo chętnie a jeszcze chętnie gdyby gry w wersji PL. Ja mam komplet Eclipsa lecz tylko zapoznany jestem z zasadami po wstępnym ich przetłumaczeniu.
Czy potrzeba przynieść dodatek "Ship pack one"?
O której zamierzacie zacząć tłumaczyć?
Ja będę po pracy to mogę być trochę niedysponowany.
A może jeszcze w Battlestara lub inną emocjonującą grę planujecie zagrać?
Awatar użytkownika
dicer
Posty: 755
Rejestracja: 11 sty 2014, 00:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: dicer »

Deszczu84 pisze:dicer widzę, że wkręciłeś się w Zakazane Gwiazdy, ale może jednak zmienisz zdanie? ;)
Jak się nie zbierze ekipa na ZG (co najmniej 3 osoby), to chętnie dołączę. Ale na razie jest.

berem pisze: Arkusz w necie bardzo dobra rzecz ale nawet nie wiedziałem że będzie impreza bo FB nie śledzę a tu na forum nic nie było.
viewtopic.php?f=4&t=63334
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

berem pisze: 04 sty 2020, 11:15 Arkusz w necie bardzo dobra rzecz ale nawet nie wiedziałem że będzie impreza bo FB nie śledzę a tu na forum nic nie było.
Ale na Eclipse bardzo chętnie a jeszcze chętnie gdyby gry w wersji PL. Ja mam komplet Eclipsa lecz tylko zapoznany jestem z zasadami po wstępnym ich przetłumaczeniu.
Czy potrzeba przynieść dodatek "Ship pack one"?
O której zamierzacie zacząć tłumaczyć?
Ja będę po pracy to mogę być trochę niedysponowany.
A może jeszcze w Battlestara lub inną emocjonującą grę planujecie zagrać?
Podczas gry w Eclipse nie ma znaczenia, czy grasz w wersje polską czy angielską, bo na wszystkich elementach gry są oznaczenia graficzne i nie ma tekstu, więc wystarczy sobie przeczytać polską instrukcję, którą powinieneś znaleźć w necie w wersji pdf bez problemu i śmiało możesz grać w każdą wersję językową gry.
Mi do szczęścia nie potrzeba Ship pack one - w tym dodatku zmienili tylko wygląd plastikowych jednostek, co nie wpływa na grę - jeśli jednak zależy Ci żeby każda z ras miała inny wygląd statków, to możesz wziąć.
Jeśli przyjedzie vir3ns, to pewnie będzie miał swoją wersję gry, która ma wszystkie możliwe dodatki i modyfikacje, w tym Ship pack one.
Jako takiego tłumaczenia zasad nie przewiduję, ale jak zapoznasz się z instrukcją i nasuną Ci się jakieś pytania, to bez problemu odpowiemy przed grą - po 1-2 rundach gry załapiesz o co chodzi, bo gra nie należy do skomplikowanych, a zawsze podczas gry możesz się zapytać o coś w razie wątpliwości.
Na Zgranym Wawrze jest bardzo wiele pozycji, więc może znajdą się chętni na Battlestara - ja przyjeżdżam tylko na Eclipse - nie wiem ilu graczy się ostatecznie zbierze, ale gra może potrwać nawet z 6 godzin.
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

Na razie na sobotnią grę (początek 9:30 na Zgranym Wawrze) mamy 5 osób:
1. Krzysiek (Deszczu84)
2. Marta
3. Marcin (puciek2)
4. Berem
5. Kuba
Ktoś jeszcze jest chętny?, vir3ns a jak u Ciebie wygląda sytuacja?
Deszczu84
Posty: 29
Rejestracja: 11 gru 2017, 20:58

Re: (Warszawa) Piątki/soboty z Eclipse

Post autor: Deszczu84 »

Mam lekkie opóźnienie - będę ok. 9:45, początek gry ok. 10:00. O ile nikt się nie dołączy w ostatniej chwili, to gramy w 4 osoby (odpadł Kuba).
ODPOWIEDZ