(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

j_g pisze: 16 sty 2019, 23:37 - Port Royal - [...] Też musiałbym podejrzeć w jakimś faq'u za dwa niuanse w zasadach.
FAQ stanowi: Admiral i Governor działają dopiero od następnej tury. W instrukcji stoi "Za każdym razem, kiedy jest twoja kolej dobierania kart w fazie 2, możesz dobrać 1 kartę więcej z portu." - a "jest twoja kolej dobierania" oznacza wyłącznie sam początek fazy 2.
A "Jeżeli aktywny gracz straci możliwość rozegrania fazy 2 podczas dobierania kart w fazie 1, wszyscy gracze posiadający
błazna otrzymują po 1 monecie" oznacza, że jeśli aktywny gracz wtopi przy dobieraniu karty to jemu Błazen też daje dublona (nie wiem czy tak graliśmy). I nie wiem, czy jak ktoś brał Governorem np. dwie karty to dawał aktywnemu graczowi dwie monety (a powinien).

I to tyle z tego co byłem Wam winien za wczoraj. Miłego.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Odnośnie Port Royal, to chyba jeszcze jedno źle robiliśmy. Wykonując expedycję nie odrzucaliśmy kart z symbolami, a w instrukcji jest: "Żeby ukończyć ekspedycję (...) aktywny gracz musi odrzucić ze swojej puli osoby z odpowiadającymi symbolami i umieścić je na stosie kart odrzuconych".
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dobrze wiedzieć. To podnosi poprzeczkę, aczkolwiek nie pamiętam, czy ktoś zaliczył jakąś drugą ekspedycję.

Pograliście sobie? W więcej osób?

<piton priv encoded>
Odzamek w 2/3 ukonczony. Kowbojska część jakoś tak szybko zeszła. Kart rozłożonych na raz tyle, że blatu brak, a zagadek tyle co kot napłakał. Byłoby fajnie, jakby część 3/3 z Dorotką była bardziej epicka.
</piton priv encoded>

PS. Mam nadzieję, że dam radę w środę, bo coś dziś mnie się z gardłem zaczęło dziać.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jacku, pędzisz jak ten pociąg. Nie ma pośpiechu - delektujcie się.
Co do zagadek to mi się podobały w każdej części, ale liczba kart na dzikim zachodzie była faktycznie ogromna. Mimo wszystko nie ma tam schematycznych tworów i próbują wymyślać nowe rzeczy - napady bandytów, telefon dzwoni itp. Zagadki trzymają poziom i dla mnie są logiczne, co uważam za ogromny plus. Rozwiązywanie daje wielką satysfakcję i ja tam bawię się z każdą częścią coraz lepiej, wiadomo kwestia gustu.

Pyknąłem z rodziną w rowerki epicki 3etapowy tour. Fantastyczna zabawa! Matka połknęła kolarskiego bakcyla i następnym razem chce grać o nagrody rzeczowe :D prosta gra, a generuje masę emocji i każdy w to zagra, bo proste jak drut - cudo :)

Jak tak myślę o środzie i tych sucharach... to mje sie nie kce :P Jakoś ostatnio wolę mniejsze sprytne szybkie gierki niż kobyły - pewnie zmęczenie noworoczne :P albo sił umysłowych i witalnych po pracy nie starcza. Czekam na wiosnę ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 20 sty 2019, 22:13 Jacku, pędzisz jak ten pociąg. Nie ma pośpiechu - delektujcie się.
To tylko po części przez ten Twój mathandel. Druga rzecz, że moja druga połówka (bez banderoli) nie ma cierpliwości i ochoty zastanawiać się nad jedną zagadką pół godziny, więc jak już zaczniemy to nie ma hamulca na nasz pociąg. Wtedy np. pozwalam jej hintnąć, ale przetwarza info i mi podpowiada z większym umiarem/inaczej niż appka.

Fajnie, że czasem coś znienacka wyskoczy na tablecie - tego chyba jakoś wcześniej nie było.

BTW. nie wiem jakich gabarytów wyświetlacza używasz, ale niektóre takie wyskakujące screeny lub grafiki mechanizmów mają dziwnie niską rozdzielczość - w takim dużym tytule to trochę słabe. Nie to żebym bardzo narzekał, mi to nie przeszkadza, ale dziwne, że takie coś przechodzi.

No i ta 1h na rozwiązanie - powinni sobie darować i dać ludziom jakieś szanse na ukończenie całości w wyznaczonym czasie. Teraz nie idzie tak fatalnie, ale w poprzednich częściach czasem chyba ze 2.5-3h nam potrafiło zejść.

piton pisze: 20 sty 2019, 22:13 Pyknąłem z rodziną w rowerki epicki 3etapowy tour.
Nie powiesz chyba, że Ula poradziła sobie z tymi wymagającymi profilami trasy?
piton pisze: 20 sty 2019, 22:13 Matka połknęła kolarskiego bakcyla i następnym razem chce grać o nagrody rzeczowe :D
Ostrożność wskazana - zaczyna się od małych stawek, zakładów o to kto robi herbatę, a ani się obejrzysz a dasz się wpuścić w wynoszenie śmieci przez cały tydzień albo mycie naczyń.
piton pisze: 20 sty 2019, 22:13 prosta gra, a generuje masę emocji i każdy w to zagra, bo proste jak drut - cudo :)
Wymyśl jakby ją urozmaicić - usterki rowerów, lepsze rowerki, skróty i alternatywne ryzykowne trasy, przebicie dętki, punktujące lotne premie, zdolności specjalne kolaży, skauting - nie wiem, pewnie jest w czym przebierać, ja tego w zasadzie nie oglądam. Jak widać tuhttp://q7nmiggao5e8.az.pl/mlodzi-blizej ... nduszy.jpg - można rozsądnie zakombinować.
piton pisze: 20 sty 2019, 22:13 Jak tak myślę o środzie i tych sucharach... to mje sie nie kce :P
Czas na złote środki.
serafin
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019, 12:40
Lokalizacja: Krapkowice/Gliwice
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: serafin »

Hej,
właśnie przeprowadzam się do Krapkowic. Można tu z kimś i gdzieś pograć w planszówki?

Rafał :D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Hej,
właśnie przeprowadzam się do Krapkowic. Można tu z kimś i gdzieś pograć w planszówki?
Rafał :D
Witaj Rafale, zapraszamy do gry!

w Opolu, jako Planszowe Opole, organizujemy spotkania dla wszystkich - gramy w każdą środę na Politechnice Opolskiej:
- Wydział Mechaniczny ul. Mikołajczyka 5, II p. sala E-208
- w godzinach 16:01 (+/-20minut) do 21:00
- tutaj, w tym wątku umawiamy się w co gramy i kto będzie.

Co do Krapkowic, to musisz poczekać na reakcję kolegów z Krapkowic. Są tam gracze, grają, więc bądź dobrej myśli ;)
Niemniej my zapraszamy do Opola :)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

My z żoną niedaleko Krapkowic mieszkamy, choć dzieci delikatnie ograniczają czas na gry
serafin
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2019, 12:40
Lokalizacja: Krapkowice/Gliwice
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: serafin »

W tą środę chyba nie dam rady przyjechać, ale w kolejną postaram się wygospodarować trochę wolnego czasu. Tylko wcześniej niż o 18 nie dam rady być.
Widziałem też, że w sklepie Graszki we wtorki były spotkania, dalej się odbywają?

@Sharky22 zawsze można spróbować dogadać się co do terminu :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Spieszę donieść, że jutro mnie nie będzie. Jakaś migdałkowata angina mnie dopadła.
serafin pisze: 22 sty 2019, 10:33 Tylko wcześniej niż o 18 nie dam rady być.
Trochę słaba pora, bo ok. 17.30 przybywali ostatni 'do brydża' i wtedy szły w ruch jakieś longpleje. Ale coś będziemy myśleć. Jeśli ta pora wchodzi w grę to na pewno musiałbyś mocno pilnować, aby się tu wcześniej zapowiadać.
serafin pisze: 22 sty 2019, 10:33 Widziałem też, że w sklepie Graszki we wtorki były spotkania, dalej się odbywają?
Wydaje mi się, że są. Tyle wiem, ile na fejsie od czasu do czasu jakieś info zobaczę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jacek mnie zranił swą absencją, buu

to ja na tej fali powiem, że nie wiem czy będę :P
z dzieckiem siedzę do "po 17", aż małżonka powróci, a potem nie wiem czy mi się będzie chciało :P
dam wam znać bliżej jutra. Sorry, życie :D
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja niestety też jutro odpadam - dyżur z dziećmi :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 22 sty 2019, 15:22 Jacek mnie zranił swą absencją, buu

to ja na tej fali powiem, że nie wiem czy będę :P
Kurka, zawsze myślałem, że to działa odwrotnie.

Cóż, popedałujemy następnym razem... i jest szansa na rychłe przejście odzamku, bo tydzień mam leżeć w łóżku.

Skrobnijta, jeśli łaska, o tym, co tam wylądowało na stoliku.

Miłego planszowania.
buszman
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:43

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: buszman »

Witam, ja się jutro chętnie pojawię, jednak trochę się spóźnię, będę jakoś 16:20/30
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Ja dzisiaj nie przybędę, sorry.
Udanej zabawy, kto będzie :)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja dzisiaj będę myślę że do 17 się pojawię, o ile ktoś otworzy...
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Staszku, uda Ci się otworzyć podwoje dla kilkorga?
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Niestety nas też dziś nie będzie - praca :(

Do za tydzień :)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ktoś dzisiaj się pojawi? Po pierwsze aby w coś zagrać po drugie aby otworzyć?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja też nie dam rady zostać, ale kluczyk zostawię na portierni. Kto przyjdzie sobie pobierze :)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Sharky22 pisze: 23 sty 2019, 12:57 Ktoś dzisiaj się pojawi? Po pierwsze aby w coś zagrać po drugie aby otworzyć?
Damianie, jeśli chcecie sobie we dwóch, póki co, pograć to kontaktuj się ze Staszkiem w sprawie otwarcie wrót (numer fonu podawał chyba w zeszłym tygodniu, albo dwa tygodnie temu). Jeśli Staszek się też zdecyduje pograć to byłoby Was, na tą chwilę, trzech. (nieaktualne)

Napisz tutaj co ustalone, bo jeśli byś sobie odpuścił to trzeba by dać znać Kubie, aby nie szedł na darmo (nie wiemy czy tu jeszcze zajrzy, a może Piton ma numer fonu do niego).
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

To trzeba dać znać Kubie tylko ja nie mam do niego żadnego kontaktu...
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Tzn. nie zamierzasz przybyć?
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Nie, bo średnio opłaca mi się przebijać przez opole w tych korkach jak prawie wszyscy mają swoje wymówki
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

dam znać Kubie,w końcu H2O7 ;)
Buziaczki
ODPOWIEDZ