(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

To ja może przyjdę by przynajmniej otworzyć okna, żeby kwiatki nie pozdychały z duchoty (np. w pastelowej Portugaliji bardzo dbają o kwiatki... i o kasztany na pigal platzu; a słyszałem, że żyrafy tam nawet wchodzą do szafy).

PS. Właśnie, kto by tam grał?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Tak, przynajmniej trzech niegrających śmiałków, w zamkniętej sali, to będzie coś
cytując klasyka
piton pisze: 22 lip 2019, 14:47
Spoiler:
Gafiku daj znaka.
Biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia na PO, tym bardziej
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ja bym zagrał w Lizbonie. Zorganizuję klime
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Cichaj tam, nie reklamuj, przeca jutro granie "zamknięte"
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Jak prywatne to muszę przyjść inkoguto bez zapowiedzi:P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Śmigiel, jak masz gry na komórce to na korytarzu se poklikasz

Sprawa wygląda tak - jak uda mi się wymigać od obowiązków domowych , czego nie powinienem i nie chcę robić... to będę. okoliczności zaszły, Jacek wie, nie powie.
Pograłbym tak jak ustalaliśmy. Gafiku/Dżej-Dżeju dam znaka telefonem.
(kto chce niech się martwi o innych, ja to robiłem 7 lat i mi bokiem wyszło. #samolub)

@J-Jackson
Kilku Panów maczało palce w Nefertiti (brzmi kontrowersyjnie) . Był to pan odpowiedzialny za Kemeta i pan odpowiedzialny za Unlocki. Taka ciekawostka.
Może zrobili ze 3 gry w życiu, ale za to im wyszły. Pozbierałbym krzesła ponownie, bardzo zmyślna pozycja. Thx
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 24 lip 2019, 08:25 Śmigiel, jak masz gry na komórce to na korytarzu se poklikasz
O proszę, kolega, nie dość, że miejsca przy stole, to jeszcze klimy bliźniemu żałuje. A niech se klika w salce - jeśli tylko będzie cicho to co Ci to przeszkadza. Jedno źródło 36,6 st. więcej, wiele nam nie dogrzeje (no chyba, że bliźni przyjdzie z gorączką).

Jakby co to ja wziąłem ElGauczów (dajsplejsment, 3-4 os., 90 min.) i jakąś drobnice.

PS. W Kemeta bym spróbował. Jest w biblio, więc tylko się określać wcześniej i grać.
PS2. @Piton: Nefrowe krzesła - ok. Zabrakło mi czegoś bardziej zakręconego, finezyjnego w tym odpalaniu zamykania targów (jakieś dodatkowe fajne warunki zamknięcia, jakaś gra w grze (w jednym targu było bardzo fajnie - w tym zamykanym po linii - takie kółko i krzyżyk, chcesz dostawić trzeciego i zamknąć, to dostaw, ale we wskazanym przez dwa pozostałe sługusy miejscu, tj. drogim, piramidka też ok, ale więcej sługusów było potrzebnych) - ale pewnie znów nadmiarowo wybrzydzam, bo nawet o miłośników rzucania kośćmi zadbano) i wow-efektownego-obok. Gra jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

O której najwcześniej ktoś będzie żebym wiedział o której godz przyjść?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 24 lip 2019, 12:01 O której najwcześniej ktoś będzie żebym wiedział o której godz przyjść?
Ja standardowo dla mnie, ok. 16:25-16:40.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

To ja nie przyjdę bo się przestraszyłem Pitona.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Śmigiel pisze: 24 lip 2019, 12:14 To ja nie przyjdę bo się przestraszyłem Pitona.
Cóż Ty taki bojaźliwy? Prawda jest taka, że np. nie wiadomo (przynajmniej mi) czy Ania będzie (chyba, że przez domniemanie), Piton też na razie w zawieszeniu, więc wszelka obrona lizbońskiego stolika przed najeźdźcami z północy połączona z tałer difens z hordami zombich może wyjść dziś niektórym mocno bokiem.

Dozo, jakbyś jednak.

PS. Bym się chętnie zaoferował na jakiś 1-on-1, ale nie ogarniam tych Twoich traszów, więc wyszłoby pewnie drętwo...
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

będę
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

weźcie sobie Śmigla na zastępstwo za mnie
(ojczyzna wzywa)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

No i pastelowa stolica zaliczyła kolejny kataklizm.

Może weźcie coś, w miarę możliwości, do przezwyciężenia tego pitonowego kryzysu.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Przyniosę Lisboę. Nastawcie się na jej granie
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Stolica odbudowana. Jakie to proste.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Lizbona to arcydzieło. Chętnie zagram jeszcze raz.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

gafik pisze: 24 lip 2019, 23:34 Lizbona to arcydzieło. Chętnie zagram jeszcze raz.
Za mało grałem żeby wydawać osądy, ale w kościach przeczuwam - dla mnie najlepsza gra Lacerdy

Może następnym razem uda się pograć w wariancie mistrzowskim.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Chciałem pięknie podziękować za wczoraj. Aniu, dzięki za przytarganie i wytłumaczenie... i za kilka cennych wskazówek podczas grania.

Lizbonowaliśmy w ich troje (Piton drugi dzień z rzędu zagrał w krzesła, tyle, że choć nie chciał to zabrał krzesło ze sobą; sorki Krzyśku; nienaturalny dobór stolikowy zdaje się nadal najsłabszym ogniwem naszych spotyków). Wyszło jakieś 3godz. 15min grania. Było zacnie, bo i tytuł zakręcony pozytywnie. Było nad czym główkować, dużo ścieżek, trochę niewygodnych wyborów (a w zasadzie to same takie). Ania ledwie ustąpiła Staszkowi, ja troszkę za tą dwójką. Prawdziwe wybory, ciężko wyczuć co robić, aby ostatecznie było najoptymalniej. Nawet zmieściło się to co lubię, czyli przewidywanie w co pójdzie przeciwnik, aby się pod niego podczepić i zyskać dodatkową akcję.

Jeszcze kilka takich pozycji jak ta i co niektórzy stracą serce do grania w cokolwiek prostszego, będzie z definicji banalne, płytkie i, oczywiście, głupie, losowe, bez sensu i fanu.

Dzięki i do zoba.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jakie były wyniki punktowe?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Będę mocno szczelał (patrząc na zdjęcie planszy i zapamiętane bardzo mniej-więcej położenie znaczników): Staszek - 54, Ania - 52, ja - 47.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Zadziwiająco słaby szczał, mocno niski. Czekam na korektę.
Naprawdę jestem ciekaw ile uciułaliście punktów - Staszek i Ty (Ania pewnie grała wcześniej) - przy pierwszej partii i przy takim długim czasie rozgrywki. Im w to się dłużej gra tym wyższe wyniki.
Bardziej cele statystyczno-poznawcze.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 26 lip 2019, 10:52 Zadziwiająco słaby szczał, mocno niski. Czekam na korektę.
Być może mogłem jakoś zapamiętać miejsce na obwodzie niefinalne, sprzed ostatnich pozycji punktowania. Może Ania lub Staszek coś będą pamiętać lepiej. Dla mnie nie liczą się punkty i miejsca na pudle (zresztą każdy przegrany Ci to powie). Po prostu my sobie mocno wchodziliśmy w drogę, a Twoje towarzystwo to najpewniej takie bardziej pasjansowate (pewnie małżeństwa grały, tak z miłością) i wtedy łatwe punkty wpadają.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Może zapamiętałeś wynik przed podliczaniem końcowym.
W tej grze nie da się grać bez interakcji/przeszkadzania. heheszki jak zawsze. Spoko. Statystyki badam. Nie brałem poprawki na długi czas gry ze względu na zamulanie początkujących. Ale zaciekawiło mnie to, że wyniki były aż tak zbliżone.

Mi akurat ta gra bardzo "pasuje" - z marszu jakoś łatwo mi się w to gra, planuje bez wysiłku, wszystko się szybko klei, widzę zależności itd. - pomimo ciężaru gry/rozgrywki. Tak samo mam z Kanbanem (który jest moją najmniej ulubioną grą Vitala - muszę więcej pograć),
ale za to Gallerista nijak nie umiem tak rozgryźć/ rozłożyć na czynniki pierwsze - co, gdzie i kiedy - a grałem w niego naście razy (potrafię w niego grać bardzo dobrze). Te 3 gry mają wiele wspólnych mechanizmów, a takie mam różne doświadczenia. Może Gallerist jest najbardziej "ruchomy", a gry taktyczne to nie mój konik.
Takie tam dywagacje - po prostu badam statystyki i profil gracza :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 26 lip 2019, 11:35 Może zapamiętałeś wynik przed podliczaniem końcowym.
Aaaaa, jasne... bo tam pełne kółeczko było... to trzeba do tego dodać tyle ile kółeczko liczy sobie pól. No chyba, że już zupełnie żyję w innej rzeczywistości (bym się bardzo nie zdziwił).
ODPOWIEDZ