(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

piton pisze: 09 lip 2020, 21:31 Gry nie są dla każdego, ale jak ktoś się wciągnie nie będzie grał w nic innego.

tego się właśnie boję :P Bo ja jednak lubię inny gry ;) Poza tym Teresa trochę przesadziła z tym moim graniem, pykam sobie coś internetowo od czasu do czasu, głównie jakieś lekkie gierki, do tego czasem jakieś Puerto Rico plus Cywilizację. Ale to wszystko trwa maksymalnie półtorej godziny, 3-4 godzinnego siedzenia przed kompem (o dłuższym nawet nie wspominam) raczej sobie nie wyobażam.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: nikozja_dg »

Hej jak może już wiecie Graszki w wakacje mają stacjonarny punkt przy ul. Koraszewskiego. Jesteśmy tam codziennie od 15.30 do 17.00. Mamy też dużą salę, w której można grać. Możemy któregoś dnia zostać dłużej jeśli chcielibyście wpaść i pograć. 🙂Tylko zaproponujcie jakiś termin. :-)
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 09 lip 2020, 21:31 Jacek mógłby - może nawet nie używając meta języka -coś dobrego o tym napisać.
Już dwa dobre słówka przed chwilą napisałem, ale niech Ci będzie.

Teleaudioinformatyczne braki - skąd ja to znam. Na szczęście po dłuższych bojach jakoś to przeskoczyłem - warto było, polecam gorąco... a jak nie onlajn, to może Ania przyniesie w dobroci swej, jak świat otworzy się na drugiego człowieka i jego system immunologiczny.

Też mam opory przed graniem ciurkiem 3-4 godziny onlajn. Dlatego grałem turowo (1-3 tygodnie), graniu na żywo się jedynie przypatrując i przysłuchując. Czasem trzeba odejść od kompa na 10-30 minut - wtedy nie mam wyrzutów, że inni czekają.

Piton, jak widzę, jako gorący popularyzaTOR, strzela sobie trochę w stopę ze swoim zmieniającym życie 18nastawieniem. Nie musi to być żadna rewolucja, która wywróci Wasz planszowy świat. Jak dla mnie jest to po prostu bardzo dobra, inna niż inne, gra, troszkę do spamiętania zasad, większość tych łatwo wchodzących i trochę tych niuansowatych i co najważniejsze, poznanie kilku schematów strategii i myków, które z tych zasad wynikają (tu porady naszego mistrza gry nieocenione, bo samemu by się dochodziło do tego przez n partii). Takie to trochę dwie i kawałek gry w jednej grze (przynajmniej ten ponoć ugładzony gejtłejowy odprysk, który ja poznałem) - na początku jest licytacja o ekstrasy na późniejszy czas gry, jest działanie na giełdzie (część grana po kolei przez każdego z graczy i za ich kasę, sprzedaż i kupowanie akcji firm), jest operowanie firm na mapce (gracze grają jako prezesi firm i za kasę firm, grają ci gracze, którzy mają większość udziałów w firmach - przeważnie każdy prędzej czy później ma większość udziałów jakiejś firmy - budowanie tras na mapie, jeżdżenie pociągami po trasach i zarabianie, kupowanie pociągów o coraz większym zasięgu).

Co trzeba przyznać to to, że jest w tej grze coś takiego, co sprawia, że inne średnio skomplikowane euraski (rodzaju np. HansyTeutoniki) po jej poznaniu wydają się być niewinną igraszką (z czym akurat ja nie mam problemu, bo nie mam ambicji grać tylko w najcięższe tytuły, wprost przeciwnie - szybko się nudzę, lubię urozmaicenie, pełen wachlarz, od małego do dużego, byle było pomysłowe).

Jak dla mnie to z jednej strony jest tam trochę takiego niby sandboksowego podejścia - jest kilka możliwych nieoczywistych trików, trochę grania szeroko. Z drugiej strony jest tam trochę schematyzmu w strategii, które psuje trochę tę piaskownicę (ale może przesadzam, być może jest tam tyle schematyzmu co w każdej innej grze z określonymi sztywno zasadami). Inną, też niewielką, wadą jest liczenie monet - niejednokrotnie kalkulator idzie w ruch i przelicza się różne warianty, bo jak się źle policzy to można się mocno przejechać. Na szczęście w graniu onlajn nie jest to problem, bo widać jak na dłoni kto ma ile kasy i początkujący 18matematycy mogą się posiłkować na boku obliczeniami w ekselku.

Ja stale łapię analizyz paralizyz i z tego też powodu mam opory przed graniem lajw - trzeba mieć ogarnięte, by to wszystko szybko przekalkulować.

Podsumowując - bardzo polecam, pozycja obowiązkowa, ale też trzeba się nad tym pochylić, poświęcić trochę czasu i napsuć pitonowych nerwów, liczyć na to, że mistrz gry nie straci do reszty cierpliwości (a trzeba przyznać, że jest, skubany, twardy - nawet pytanie o oczywistości w trzeciej partii zniechęca go tylko na trochę - rzuca torami o ścianę, po czym, po ochłonięciu, idee pozytywistycznej judymowej pracy u podstaw biorą górę i, po porażkach na wyjeździe z żabojadami, znów męczy się z amatorami lokalsami, pewnie chcąc złapać trochę łatwych punktów).
piton pisze: 09 lip 2020, 21:31 (Jacek wracaj na slacka i gramy, czekamy)
Dzięki za pamięć. Wrócę, mam w planach, słowo, ale raczej później niżbyśmy obaj chcieli (tajmlesne adwentury bardzo dobre, a epickie zaczęły się czarno-biało tylko dobrze, ale wierzę, że najlepsze jeszcze przed nami).
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki Jacku za wpis, bardzo dziękuję :)
brak kobiecego wpisu, może jakaś koleżankA grała w 18xx i by coś wpisała...
j_g pisze: 12 lip 2020, 19:45 Piton, jak widzę, jako gorący popularyzaTOR, strzela sobie trochę w stopę ze swoim zmieniającym życie 18nastawieniem. Nie musi to być żadna rewolucja, która wywróci Wasz planszowy świat. Jak dla mnie jest to po prostu bardzo dobra, inna niż inne, gra,

Dla mnie gałąź 18xx wywróciło planszowy świat (w sumie już dawno) i piszę to po sobie. Zgadzam się, te gry są bardzo, bardzo dobre i warto chociaż spróbować. To po prostu "jakieś" gry, z których tzw. euro ukradło sporo pomysłów.
Różnice pomiędzy tytułami są (mechanicznie) kosmetyczne, ale odbiór gry jest totalnie inny, Trzeba tego doświadczyć.
Te gry akurat mają wszystko co najbardziej cenię w grach - interakcję cały czas, długofalową strategię, ciekawe zagrania taktyczne, ekonomię, budowanie własnego imperium. Do tego uczenie się gry i poznawanie z każdą rozgrywką czegoś nowego. Najbardziej lubię grać i "masterować" zamknięty krąg tytułów. Granie na najwyższym poziomie z trudnym przeciwnikiem mnie najbardziej satysfakcjonuje.
To gry, które DLA MNIE zastępują kilkanaście jak nie kilkadziesiąt innych i daje efekt 10 w 1. Ludzie w to grają 5-10...30-40 lat i im się nie nudzi.

A znowu na drugim biegunie, powtórzę - niestety nie są to gry dla każdego.
Czas gry to sprawa względna (ja go nie odczuwam, bo cały czas jestem zaangażowany w grę), liczenie - mi idzie szybko, można używać kalkulatora na stole (to norma).
ALE umiejętność grania (!) i kupienie tego pomysłu to już jest zero-jedynkowe. Albo się to pokocha albo nie. Dla mnie nie ma środka. Recepta jest prosta - trzeba spróbować i zobaczyć.
Trzeba się nauczyć tych gier, stąd konieczne jest większe zaangażowanie i częste granie - wtedy błyszczą. Jak ktoś złapie bakcyla i będzie umiał grać, to nie będzie zawiedziony na 100%. Gier z gałęzi do zagrania od ręki jest co najmniej kilkadziesiąt (100?).
Dla mnie to Himalaje i Karakorum grania - wyżej się nie da i po co schodzić w dół.

co do:
j_g pisze: 12 lip 2020, 19:45 Jak dla mnie to z jednej strony jest tam trochę takiego niby sandboksowego podejścia - jest kilka możliwych nieoczywistych trików, trochę grania szeroko. Z drugiej strony jest tam trochę schematyzmu w strategii, które psuje trochę tę piaskownicę (ale może przesadzam, być może jest tam tyle schematyzmu co w każdej innej grze z określonymi sztywno zasadami).
To wg mnie jest kwestia podejścia graczy, którzy stwierdzają, że już wszystko wiedzą. Ja wiem, bo tak (parafrazując). Wiele razy sam tak robię i po 1-2 partiach w jakieś średnie euro albo do bólu wtórny pomysł i wydaję taki osąd. Tam gdzie widać wszystko na dłoni, czemu nie.
Jednak w grach mocno zaawansowanych daje sobie zwykle na wstrzymanie i z taką łatwością nie wydaję osądów - tez kwestia doświadczenia... Zawsze mnie bawi łatwość wydawania osądów z mina eksperta, w gry, które niektórzy ogrywają dziesiątkami lat (1830) i dalej ich nie rozgryźli. Szczególnie jak ktoś widzi 2 możliwe rozwiązania - krytykuje grę, bo zepsuta- a ja w tym momencie widzę 10. To raczej kwestia własnych ograniczeń, nie gry. No i pokory.
Radą na takie rozkmniy gier jest zagranie w grę kilkanaście razy i wtedy człowiek widzi ile nie widzi i nie wie.
Te gry są tak głębokie i mają taki wachlarz potencjalnych strategii, że głowa mała. Akurat wiem co piszę, szczególnie po ostatnich miesiącach grania. Wystarczy pograć (sporo) i najlepiej z różnymi ludźmi.
To już Jacek Wam pisałem/mówiłem - jak gramy razem to ja uczę się Waszego stylu grania nie odkrywam gry (szczególnie jak są niedostatki w Waszej grze).
j_g pisze: 12 lip 2020, 19:45 a stale łapię analizyz paralizyz i z tego też powodu mam opory przed graniem lajw - trzeba mieć ogarnięte, by to wszystko szybko przekalkulować.
na to receptą jest właśnie granie i nie bać się podejmować jakieś decyzje. Ja się tego nauczyłem z internetowych wpisów - grać szybko i planować w turach innych graczy. Można.
Powtarzam to jak mantrę i stale się tego trzymam (staram się bardzo mocno) . Lepiej grać szybko i zagrać 2 gry po 2 godziny niż jedna w 4.
Każdemu to powtarzam i "nowi" się do tego nie stosują niestety... z wyjadaczami to norma i zupełnie inny fun z gry.

Poza tym zawsze ktoś podpowie - bo to taki charakter gier, co jest fenomenem, że przeciwnik doradza nawet wbrew sobie. Z kim bym nie grał tak jest (dlatego to tez nie gry dla każdego...)

Tutaj jest fajny podcast o szybkim graniu i podejściu do gry, odcinek 13, od minuty mniej więcej 27
https://pl.player.fm/series/train-shuffling

Pan, który tam opowiada grał ze 300 razy (!) w 1846 i powiada, że nie poznał jeszcze gry (apropos Jackowych schematów)
Grają w grę bardzo szybko, podpowiadają sobie, uczą się ruchów podpatrując innych graczy. Robią błędy, ale zapamiętują jakie. Planują w turach innych graczy.
najważniejsze grać szybko i się nie bać popełniać błędów - a stąd wynika paraliż decyzyjny, Ja gramy żeby inni się nie nudzili,szybko. Uczę się na błędach i zawsze gram z myślą jak zagram za 5 kolejnych gier, a nie, ze to jest moja pierwsza i ostatnia rozgrywka.

Po kilkunastu grach człowiek się uczy pewnych schematów i je potem powtarza, lepiej widzi co się dzieje. Zresztą to do każdej ciężkiej gry można przypasować. Ja lubię grac na wysokim wyrównanym poziomie dlatego odpowiada mi takie granie.
Przekładając na język euro - Brass jest dla mnie genialny, ale dopiero po 30-40 grach doceniłem geniusz, a po kolejnych 100 nauczyłem się grać. Zupełnie inaczej odbieram grę, której poświęciłem sporo czasu i teraz mi daje niesamowitą radochę. Nie zrozumie tego nikt, kto gra raz na rok. Patrzymy i mówimy o tym samym, ale odbiór jest totalnie inny.

Można pograć online - nowa strona 18xx.games działa wybornie. Polecam.
Jak ktoś chcę chętnie zagram live albo turowo (ruch-dwa na dzień). Co do tłumaczenia to zostaje skype albo kiedyś na żywo...

się rozpisałem, ale o 18xx warto. Pozdro.
P.S. Jacku kończ przygody i dawaj na slacka ;)
konsu
Posty: 45
Rejestracja: 25 maja 2011, 21:29
Lokalizacja: Opole

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: konsu »

Szukamy chętnych na SeaFall. Planujemy grać raz w tygodniu.Jest ok 13 rozgrywek.
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: nikozja_dg »

Po kilku miesiącach w końcu wracamy. Zapraszamy w piątek 28.08. do naszego sklepu (ul. Koraszewskiego 7-9) na spotkanie przy grach. Możecie przynieść swoje egzemplarze, możecie zagrać w nasze gry (jeśli chcecie żebyśmy zabrali konkretny tytuł - dajcie nam znać)
Maksymalnie w spotkaniu może uczestniczyć 15 osób (mamy dwie sale do Waszej dyspozycji).
Na miejscu pamiętajmy o maseczkach oraz o dezynfekcji rąk.
Zapisy: kontakt@graszki.pl lub PW na Facebooku - podajcie liczbę osób.
Zapraszamy!
Lista gier, które możemy Wam udostępnić:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/ ... sp=sharing
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Cześć wszystkim po wakacjach! :D
Z salą w Polibudzie na razie jest problem. Władze się zmieniły i muszę to ogarnąć.
Jak tylko coś będę miał to natychmiast dam znać.
Ma ktoś jakiś pomysł na alternatywną cotygodniowo-środową miejscówkę dopóki nie uporam się z tematem sali w PO?
Odczuwam głody planszówkowe mimo że coś tam gramy po domówkach. Ale to zdecydowanie za mało.
Pozdro!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 08 wrz 2020, 20:35 Cześć wszystkim po wakacjach!
Achoj (ja akurat wakacji w wakacje nie zauważyłem; dopiero jutro zaczynam się urlopować w Kołobrzegu).

A, Staszku, są w ogóle szanse, że polibuda się otworzy na nas w dobie kowida?

Żadna koncepcja przez cały ten czas od nas nie wyszła, więc, jak rozumiem, chyba po prostu wszyscy czekają na jakieś info od Ciebie. Czekamy pół roku, to i możemy poczekać jeszcze trochę. Jak napiszesz, że nie ma szans to może wtedy będziemy coś myśleć. Zresztą nie wiadomo, czy cała ekipa w komplecie będzie chętna do potencjalnego zarażenia się przy planszy. Jeśli chodzi o mnie to zaryzykowałbym.

Pozdro.
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: adrturz »

Cześć!

Gdybyście mieli ochotę zagrać w gry PHALANX i szukali miejsca - to proponuję zarezerwować sobie 10-11 października. W Cellarium planujemy zorganizować przystanek naszej trasy :)

Więcej szczegółów wkrótce (tu i w zakładce z PHX w trasie w eventach/spotkaniach etc.).
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dzięki adrturz.
Zapiszemy sobie w terminarzach.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

adrturz pisze: 09 wrz 2020, 16:38 Gdybyście mieli ochotę zagrać w gry PHALANX
O, no to może i zawitam...
Awatar użytkownika
nikozja_dg
Posty: 598
Rejestracja: 27 kwie 2009, 21:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: nikozja_dg »

🔝UWAGA! UWAGA! 📢📢📢

Graszki zakładają Klub Miłośników Gier Planszowych oraz Gralnię❗❗❗

Ma to być miejsce, do którego zaprosicie znajomych na partyjkę w ulubioną grę. Dobrze wiemy, że w rozwijaniu naszej pasji często problemem jest brak miejsca. A to stół za mały, a to żona chce zaprosić koleżanki, a dzieci muszą odrobić zadanie domowe. Do klubu będziecie mogli przyjść po to, żeby spędzić kilka godzin przy świetnych planszówkach. Harmonogram spotkań będziemy ustalać z klubowiczami. Przygotowaliśmy także dwa progi, dzięki którym klubowicze będą mogli zrobić prywatne spotkanie przy grach - tylko dla siebie i zaproszonych gości (z poszanowaniem regulaminu miejsca).

Jeżeli popierasz nasz pomysł i chcesz mieć swoje miejsce do grania w gry w Opolu - zostań naszym patronem! 👍

⬇Więcej szczegółów na Patronite! ⬇

https://patronite.pl/graszkipl
W Opolu gry dostarczamy do domów - https://graszki.pl/
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Niestety cala Polibuda jest zamknięta na jakiekolwiek wydarzenia poza zajęciami. Do końca 'pandemii' musimy zorganizować alternatywę. Ktoś coś? Ja myślałem o jakiejś herbaciarni... moze jasminum? Nie wiem...
Awatar użytkownika
DarkBogas
Posty: 433
Rejestracja: 10 wrz 2013, 19:43
Lokalizacja: Krapkowice
Has thanked: 22 times
Been thanked: 10 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: DarkBogas »

Hej, przecież Graszki organizują Klub Gier Planszowych (patrz post wyżej), weźcie się skrzyknijcie, (może wesprzyjcie na Patronite) i macie stałe miejsce do grania i to jeszcze z bibioteką gier na miejscu.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Czas trzeba mieć na granie - to podstawa, a miejsce to bym nawet na chacie zapewnił kilku śmiałkom(oczywiście do grania w 18xx hehe).

A w czasach zarazy ciężko ze spotkaniami będzie gdziekolwiek w miejscach publicznych, takie są realia.
Pograjcie online z braku laku, my tak łupiemy "na żywo" i jest milutko. Pozdro.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

ja niestety nie cierpię grać online. Uwielbiam na żywo. Nawet w Medzika nie gram online! Wyobraź sobie piton! Ale na szczęście co piątek jest turniej w Opolu więc jest dobrze i ze sredżikowcami się spotykam.
Cellarium dobra rzecz chyba wesprę tą piątką...
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

DarkBogas pisze: 30 wrz 2020, 12:00 Hej, przecież Graszki organizują Klub Gier Planszowych (patrz post wyżej), weźcie się skrzyknijcie, (może wesprzyjcie na Patronite) i macie stałe miejsce do grania i to jeszcze z bibioteką gier na miejscu.
Masz rację Bogas... zostałę klubowiczę! (wsparłę 15 ziko) :P
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

DarkBogas pisze: 30 wrz 2020, 12:00 Niestety cala Polibuda jest zamknięta na jakiekolwiek wydarzenia poza zajęciami.
Zrozumiałe. Wielkie dzięki Staszku, że próbowałeś.

Jeśli o mnie chodzi to poczekam, aż koronalicznik może nieco przystopuje i wrócę do tematu (Graszki?) za jakiś czas.

A do 18onlajna to jakoś dopiero za dwa miechy mógłbym pomału wbijać, o ile ekipa nie uciekła mi do tego stopnia, że już nie miałoby to najmniejszych szans powodzenia.

Bywajta zdrowi.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 05 paź 2020, 20:26 Zrozumiałe. Wielkie dzięki Staszku, że próbowałeś.
Jeśli o mnie chodzi to poczekam, aż koronalicznik może nieco przystopuje i wrócę do tematu (Graszki?) za jakiś czas.
A do 18onlajna to jakoś dopiero za dwa miechy mógłbym pomału wbijać, o ile ekipa nie uciekła mi do tego stopnia, że już nie miałoby to najmniejszych szans powodzenia.

Bywajta zdrowi.
Jacku wbijaj na Slacka ;) albo na priv (nowe eskejpy są)
na 18xx.games jest genialny automat,tam gra jest super płynna i szybka. Strona jest niesamowita, ludzie rozwijają ją do granic możliwości, naprawdę geniusz. Oczywiście B18 stoi otworem , a jak!
Czekamy na powrót z zapartym tchem (coś jak Legia do Ligi Mistrzów).
Pewnie reszta już Tobie odjechała, do Władywostoku transyberianem, a ja tam w tym czasie Ziemię okrążyłem ze dwa razy dieslem ;)
Zorganizuj się lekko i nawet towarzyski czit-czat będzie wskazany (my zazwyczaj piąteczek-łikendunio).
Duże pozdrOoO
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
adrturz
Posty: 455
Rejestracja: 26 lis 2019, 14:50
Has thanked: 137 times
Been thanked: 254 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: adrturz »

Cześć,

w ten weekend (10-11 października, g. 15:00-22:00) widzimy się w Cellarium na ogrywaniu naszych nowości i nadchodzących premier. Gdyby ktoś miał ochotę spotkać się, pograć, pooglądać, poznać zasady, pogadać, podpytać o coś – serdecznie zapraszam! Nie trzeba się zapisywać, ani anonsować, ale jak komuś bardzo zależy na konkretnym czasie i tytule, to zapisy wystartowały w dyskusji wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/3319680881440939

Mam nadzieję, że uda nam się spotkać i pograć! 😉
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 05 paź 2020, 20:57 Jacku wbijaj na Slacka ;)
Cały Piton, zamiast mieć mi za złe i smęcić, że się wypiąłem na 18towarzystwo (pozornie mogłoby się tak wydawać) to niezmiennie mnie, syna marnietrawionego, z otwartymi ręcyma... złoty człowiek z marmuru; drugiego takiego ze świecą i kołkiem osikowym szukać...
piton pisze: 05 paź 2020, 20:57 Czekamy na powrót z zapartym tchem (coś jak Legia do Ligi Mistrzów).
Nie wiem o co chodzi (co prawda pamiętam nad łóżkiem naklejkę z wesołym ludkiem z sombrero i piłką z napisem Mexico'86, ale niedługo potem mi przeszła ta fascynacja, choć ochota na kopanie jeszcze pozostała jakiś czas potem), ale przypuszczam, że pewnie mnie obrażasz.
piton pisze: 05 paź 2020, 20:57 ja tam w tym czasie Ziemię okrążyłem ze dwa razy dieslem
Nawet widziałem, że awansowałeś na niejakiego gesTORa... Nie rozbijaj się tym 6D za bardzo - zawsze mówiłeś, że trzeba wiedzieć kiedy kurs dieslem zakończyć i zacząć od nowa, z jakąś poczciwą 2T.
piton pisze: 05 paź 2020, 20:57 Zorganizuj się lekko i nawet towarzyski czit-czat będzie wskazany (my zazwyczaj piąteczek-łikendunio).
Nie będę Was rozpraszać marnej jakości rozmową. Chwilowo wdepnąłem ździebko w jakieś trochę elektroniczne tematy i djunowe czytanie - jak się z tego wygrzebię to postaram sobie przeczytać mój 18faq i dorzucić trochę do kotła.

Na łikendowych falanksach też raczej nie będę. Idea bardzo zacna (dzięki), ale czas nieciekawy. Pętla kowidowa coraz bardziej z każdym dniem zacieśnia się wokół mnie, a w piątek mam iść się zczepić, na grypę, a, wiadomo, jak mówił Herakles, urywając w kołysce łeb hydrze (jeden?) - 'Przede wszystkim nie szkodzić'.

PS. A w Łotergejta ktoś grał? Głębsze to nieco, czy spływa jak po kaczce? Widziałem na jutubie jakiś gejmplej i sam nie wiem... Kusi, ale, znów, kurzyło by się u mnie, jak wszystko teraz.
PS2. Piton, co do eskejpów to zrobię wywiad środowiskowy, czy jest ochota. Jeśli będzie to się odezwę.
SANSPECNAZ
Posty: 8
Rejestracja: 16 paź 2020, 12:45
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: SANSPECNAZ »

Cześć Wszystkim

Niedawno przeprowadziłem się do Opola i szukam osób do pogrania w jakieś planszówki (Gra o tron, Colt express, Bang). Są w tym mieście jakieś miejsca gdzie można się spotkać i pograć pomimo epidemii?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

SANSPECNAZ pisze: 16 paź 2020, 13:03 Są w tym mieście jakieś miejsca gdzie można się spotkać i pograć pomimo epidemii?
Witamy,

Niestety teraz raczej z tym słabo (chyba, że o czymś nie wiem). Przeczytaj, proszę, posty z ostatniego miesiąca. My graliśmy co tydzień na politechnice - obecnie nieczynne. Graszki organizują lokal (czytaj nieco wcześniej). Poguglaj jeszcze za klubem Fenix (raz w miesiącu organizowali coś otwartego, rgp i planszowego). Reszta pewnie gra po domach lub online (ja na razie wcale). Miejmy nadzieję, że się pandemicznie uspokoi za jakiś czas i będzie okazja się poznać.

PS. A jakbyś miał już z kim grać, to biblioteka miejska ma trochę gier do wypożyczenia; możesz sprawdzić katalog onlajn.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Wesołych Świąt dla całej planszoferajny i zdrowego 2021 roku... No i byśmy mogli jak najszybciej wrócić do naszych wspólnych spotyków nad kawałkami tektury i drewnianymi kosteczkami.

Pozdro i do siego.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

gafik pisze: 30 wrz 2020, 19:03
DarkBogas pisze: 30 wrz 2020, 12:00 Hej, przecież Graszki organizują Klub Gier Planszowych (patrz post wyżej), weźcie się skrzyknijcie, (może wesprzyjcie na Patronite) i macie stałe miejsce do grania i to jeszcze z bibioteką gier na miejscu.
Masz rację Bogas... zostałę klubowiczę! (wsparłę 15 ziko) :P
Zostałem jeszcze większym wspieraczem (25 ziko/mc) bo często tam gramy.
Nie ogłaszają się na Fejsach itp. no bo niby zakazy... ale jeśli się ten vir w końcu skończy to pewnie ruszą z kopyta.

Polibuda nadal zamknięta... :(

A jak tam reszta ferajny? Meldować mi tu zaraz co robicie by złagodzić głód na karton?
ODPOWIEDZ