(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Nala pisze: 31 maja 2018, 20:31 Piton Ty to potrafisz fajnie nakreślić klimat bardzo jestem ciekawa jak byś sobie poradził z poprowadzeniem "Mafii"...
Gracie w tego typu rzeczy? Może umówimy się kiedyś (po powrocie Pitona) na taką rozgrywkę? Co Wy na to?
Prawdziwej mafii bym nie dał rady prowadzić :P
Z całym (należnym) "mafii" szacunkiem...:lol: to jakbyś nam proponowała w chińczyka czy Monopol zagrać :mrgreen:

Z tego klimatu, to możemy zagrać w Avalona (lub Resistance), bo szybkie i daje mocne wrażenia.
A z ekstraklasy w BSG, ale zbyt dobrze wam z oczu patrzy na BSG :wink:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

piton pisze: 01 cze 2018, 09:39 Prawdziwej mafii bym nie dał rady prowadzić
Z całym (należnym) "mafii" szacunkiem... to jakbyś nam proponowała w chińczyka czy Monopol zagrać

Z tego klimatu, to możemy zagrać w Avalona (lub Resistance), bo szybkie i daje mocne wrażenia.
Co do chińczyka czy monopolu to z całym szacunkiem dla tych gier, ale w nie akurat nie mam ochoty grać...
Także ten... Przepraszam za propozycję - mam nadzieję że nikogo nie uraziłam?
W prawdziwą mafię miałam okazję zagrać dosłownie kilka razy i bardzo dobrze to wspominam - tak się złożyło, że w większości byłam szefem mafii i wygrywałam grę i chciałam sprawdzić swoje szczęście/zdolności w ekipie profesjonalnych graczy :lol:

Co do Avalona (lub Resistance) to brzmi bardzo ciekawie, a co do ekstraklasy i BSG to nie mnie on (jeszcze) nie przeraża - z ciekawości mamy jakichś fanów w grupie?
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 01 cze 2018, 09:39 Prawdziwej mafii bym nie dał rady prowadzić :P
Pewnie tak jak i prawdziwego monopolu...
piton pisze: 31 maja 2018, 18:28 Ja miałem okazję zagrać w BSG [...]
A Ty nie miałeś wziąć sobie nieco na wstrzymanie i odpocząć od tego planszowego tałatajstwa, pochodzić po łąkach, poszukać kleszczy? Rób tak dalej,to po miesiącu wrócisz zgrany, zniechęcony, malkontenty... jak teraz.
Nala pisze: 01 cze 2018, 20:12 Co do chińczyka czy monopolu to z całym szacunkiem dla tych gier [...]
Co Wy z tym szacunkiem? Bez przesady. Było, minęło. Usprawiedliwione, bo kiedyś nie było wiele innego. Ale w dzisiejszych czasach? Młodsi nie powinni tego w ogóle znać - już mieli jakiś wybór.
Nala pisze: 01 cze 2018, 20:12 Co do Avalona (lub Resistance) to brzmi bardzo ciekawie [...]
Piton i jego opisy przyrody. W sumie, w życiu nie uczestniczyłem w żadnej mafijnej potyczce (nawet jak dołączyłem raz do harcerskiego biwaku), ale z drugiej strony - jest tyle bardzo dobrego dobra pochowanego na półkach u niektórych, że proponuję z tymi dwoma na koniec kolejki i niech czekają na swój czas. Kto się zgadza - ręka w górę (chyba, że zdrajca - to też ręka w górę, by się nie wydało).
piton pisze: 01 cze 2018, 09:39 [...] zbyt dobrze wam z oczu patrzy na BSG :wink:
Właśnie dlatego nie miałbyś najmniejszych szans.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja Resistanse noszę w miarę regularnie licząc, że uda się zagrać. Jak będzie więcej chętnych, to może w końcu zbierze się ekipa do zagrania :)
W tym tygodniu raczej będę to też zabiorę, a nuż widelec się uda :)
Na BSG chyba jeszcze nie zasłużyłam ;(

Kto będzie w środę ? W co gramy ?
Ktoś tym razem chętny na BoraBora (suchar Felda, ale tytuł pasuje do aktualnie panującej nam pogody ;)?
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze: 02 cze 2018, 11:12 Na BSG chyba jeszcze nie zasłużyłam ;(
Zasłużyłaś podwójnie. Przypomnieć pragnę wszem i wobec, że układ jest taki - dajecie mi odpowiednio wcześniej znać, że chcecie bym przyniósł coś konkretnego z biblioteki (nawet średnio sensowny tytuł, pod warunkiem, że w niego nie grałem), ja lecę, pożyczam, nauczam się, przynoszę, tłumaczę i gramy... BSG jest w bibliotece.
Shantall pisze: 02 cze 2018, 11:12 Kto będzie w środę ? W co gramy ?
Powinienem być. Ze swojej strony co mogę sensownego zaoferować to jedynie albo Exodus, albo Wiek złodziei (obie w 4 graczy), Orlean (w 4 lub lepiej w 5). No i jakąś drobnicę, albo coś na 2 osoby. Albo w cokolwiek co ktoś inny przyniesie, o ile w to wcześniej nie grałem. Możemy poboroborować, czemu nie.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Jakbyś dał radę ten BSG pożyczyć, ogarnąć i było wystarczająco chętnych to ja bym się pisała na termin 27 czerwca :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze: 02 cze 2018, 14:06 Jakbyś dał radę ten BSG pożyczyć, ogarnąć i było wystarczająco chętnych to ja bym się pisała na termin 27 czerwca :)
Ale tego roku?

Druga połowa czerwca to niby mam we wstępnym planie jakieś wyjazdowe urlopowanie, ale nie wiem jeszcze czy wypali.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

[/quote]Ale tego roku?
[/quote]
:)
A zdążysz na tę środę?
W następną J. ma 2 zmianę, potem 20-ty i w obie mnie nie będzie, więc potem dopiero 27 mi pasuje :(
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 02 cze 2018, 14:15 Jakbyś dał radę ten BSG pożyczyć, ogarnąć i było wystarczająco chętnych to ja bym się pisała na termin 27 czerwca :)

Ale tego roku?
Boskie! :lol: :lol:
mnie znokautowałeś :mrgreen:

Jadzia,
Mafia jest baaardzo prosta grą i mooocno uproszczoną wersją takich z ukrytymi tożsamościami. Jak zagrasz w te "lepsze" (bardziej rozbudowane), to zapewne się zorientujesz dlaczego ;)

W BSG zwykle grałem przy piwie, z dobrymi znajomymi. Atmosfera raczej luźna, język dość frywolny. My nie przebieramy w słowach, do tego tam są chwyty poniżej pasa i wycieczki osobiste... to nie zabawa, to walka :twisted:
Po prostu trudno mi sobie wyobrazić teraz inną formę tej gry... a na polibudzie raczej grzecznie bardzo będzie :P

ale gra z Jackiem będzie interesująca, tylko trzeba mu dać tabliczki na których będzie pisał :mrgreen:
jak będziecie grać, to nagrajcie :lol:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Piton trza było od razu mówić odnośnie niezbędnych elementów do BSG, przytargałabym parę sześciopaków i nawet się poświęciła i jakieś wypiła jakby to miało pomóc w dobrej zabawie ;)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze: 02 cze 2018, 15:20 A zdążysz na tę środę?
Dałoby radę. Oczywiście, trzeba by mieć na względzie, że będzie to nasza pierwsza gra (wolniejsze tempo i może zaglądanie do instrukcji). Widzę na bgg, że zabawa zaczyna się od 4 osób.
Shantall pisze: 02 cze 2018, 16:05 [...] przytargałabym parę sześciopaków i nawet się poświęciła i jakieś wypiła jakby to miało pomóc w dobrej zabawie ;)
Ale tylko wtedy, jeśli to wystarczyłoby, abyś się stała krzykliwa i wulgarna. Graniczne wymagania Pitona by z grubsza były spełnione.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Taaa, jeśli piwo i bluzgi są odebrane jako sens tego co chciałem oddać, to się poddam.
Ja w to grałem 'kilka' razy z 'różnymi' osobami i dlatego nie opieram swoich odczuć/obserwacji z gry na akademickich założeniach.
Grunt to się dobrze bawić, każdy może to robić po swojemu i z kim chce, o!

Czekam na relację ze środowych spotkań, co by tam grane nie było :)
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My z Marcinem będziemy teraz w środę 6.0-6 ok 17:30. Weźmiemy Tzolkina, Zamki i jakieś drobne. Możemy zagrać w Bora Bora.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

A czy ktoś poza Ewą i mną jest chętny na Battlestar Galactica (albo kto na pewno niechętny), bo nie wiem, czy dziś pożyczać i dalej studiować instrukcję? Uprzedzam - chodzi o rozgrywkę szkoleniową, bez spinania pośladów, być może nawet niedokończoną.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Okazuje się, że ja niestety znów nie mogę przyjść, bo przedszkole organizuje akurat w tę środę popołudniu piknik dla dzieci.
Więc Jacek ja do BSG najwcześniej tego nieszczęsnego 27 :(
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze: 04 cze 2018, 12:24 [...] przedszkole organizuje akurat w tę środę popołudniu piknik dla dzieci.
To pokaż kto tam rządzi i przełóż to nielegalne zgromadzenie na czwartek. Co oni, z choinki się urwali, nie wiedzą, że w środy masz planszówki?!

No, ale nam się przynajmniej wyjaśniło - ani BSG, ani BBora.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 04 cze 2018, 11:13 A czy ktoś poza Ewą i mną jest chętny na Battlestar Galactica (albo kto na pewno niechętny), bo nie wiem, czy dziś pożyczać i dalej studiować instrukcję? Uprzedzam - chodzi o rozgrywkę szkoleniową, bez spinania pośladów, być może nawet niedokończoną.
Jak coś, to ja mogę dołączyć jeśli uważacie, że się nadam :)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 05 cze 2018, 00:05 Jak coś, to ja mogę dołączyć jeśli uważacie, że się nadam :)
Pewnie, że się nadasz, aczkolwiek z braku chętnych (na tą środę zapisy były do wczoraj, dziś nie zdążę tematu obrobić) projekt BSG pozwoliłem sobie przełożyć na 27.06. Z tego co kojarzę, chciałaś Tzolkina pomęczyć więc jutro będziesz miała niejaką okazję.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Mnie niestety tym razem nie będzie. Mam trochę więcej zajęć i najzwyczajniej się nie wyrobię. Dozo w przyszłym tygodniu!
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Jutro się pojawię po 16:00.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Prosilbym o informacje czy jest potrzebne bym otworzyl jutro sale o 17:30. Tak do 15 jutro. Niestety jeszcze pare tygodni mnie nie bedzie na graniu. Ale na wakacje zostaje w opolu wiec bym mogl otwierac w razie potrzeby( dalej 17:30 bo tu juz praca a nie studia)
W co grałem:
Spoiler:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

melusina pisze: 05 cze 2018, 17:20[...]po 16:00.
A właśnie, wychodzi na to, że ja bym jutro klucznikował. Zatem, o ile żaden inny klucznik nie przybędzie i jeśli Ania planuje być wcześnie to <taa daa>zrezygnuję z jedzonka na mieście</taa daa> i będę pewnie jakoś około 16.15.

Mam nadzieję, że wypuszczą mnie z roboty punktualnie i transport dopisze (powinno się udać). Jakby coś się miało zmienić to postaram się tu napisać jak najwcześniej. Zaglądajcie zatem.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Alkes pisze: 05 cze 2018, 19:53 Prosilbym o informacje czy jest potrzebne bym otworzyl jutro sale o 17:30. Tak do 15 jutro. Niestety jeszcze pare tygodni mnie nie bedzie na graniu. Ale na wakacje zostaje w opolu wiec bym mogl otwierac w razie potrzeby( dalej 17:30 bo tu juz praca a nie studia)
Ach, uczynny i trzymający puls na ręce Jarek mnie uprzedził. Dzięki Jarku, na razie sytuacja opanowana. Nie musisz się fatygować. Jeśli żadna awaria się nie wydarzy to z klucznikowaniem będzie ok.

Ale rzeczywiście, zasilaj szeregi, zasilaj, czekamy....
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

j_g pisze: 05 cze 2018, 19:56A właśnie, wychodzi na to, że ja bym jutro klucznikował. Zatem, o ile żaden inny klucznik nie przybędzie i jeśli Ania planuje być wcześnie to <taa daa>zrezygnuję z jedzonka na mieście</taa daa> i będę pewnie jakoś około 16.15.

Mam nadzieję, że wypuszczą mnie z roboty punktualnie i transport dopisze (powinno się udać). Jakby coś się miało zmienić to postaram się tu napisać jak najwcześniej. Zaglądajcie zatem.
Jacku, nie ma pośpiechu. Powiedz, o której jest ci najwygodniej dotrzeć,a ja się dostosuję. Myślałam, że ktoś przyjdzie wcześnie i będzie stał sam pod drzwiami. Późniejsze przybycie jest mi nawet na rękę ;)
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

melusina pisze: 05 cze 2018, 20:07 Jacku, nie ma pośpiechu.
Ok. No to jeśli nikt nie ma nic przeciwko to otworzę w miarę najedzony i nastąpi to jakoś w okolicach 16:30-16:40.

Aniu, wiesz co przyniesiesz? Póki co naliczyłem 5 osób, ale niezbadana jest frekwencja nasza (niestety)...
ODPOWIEDZ