(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Mr. Fox
Posty: 33
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:03

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Mr. Fox »

Kto będzie jutro?
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Ja powinienem się pojawić
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja się zjawię.
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Ja też będę :)
O której jutro zaczynamy oraz jak tam zbieranie ekipy na Mare Nostrum?
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Jak nie ma chętnych to chętnie zagram w mare mostrum
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jeśli ja mam otwierać o'drzwia i o'kna - a wszystko na to wskazuje - to nastąpi to w tradycyjnym dla mnie terminie (gdy nie muszę się zbytnio spieszyć na epicką 5-godzinną potyczkę), czyli około 16.30-16.50.

Zbieranie ekipy na marę monstrum, jak widzę, pomału do przodu (nie było zgłoszeń zakulisowych, więc widać wszystko jak na zaciśniętej dłoni)... a i tak wszystko, jak zwykle, niestety, okaże się na miejscu, gdy dajmy na to, przyjdzie 6 osób.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Jak dla mnie czas na rozpoczęcie jest idealny :)
Postaram się być jak najszybciej, ale zapewne standardowo będę bliżej 16.50

Razem ze mną (i pomysłodawcą) jest 4-ka ochotników, więc szykuję się na jutrzejszą rozgrywkę w Mare Nostrum.
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Nas dziś nie będzie.
Przepraszam, że tak późno ale dopiero teraz nam się wykrystalizowała sytuacja.
Za tydzień na pewno mnie nie będzie, a Marcin sam napisze, jak będzie wiedział.
Miłego grania :)
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

odnośnie gier w dobrych cenach to ostatnio kupiłem w wiejskim sklepiku Bumeranga za 40 złotych. Taniej niż w internecie :mrgreen:
Mr. Fox
Posty: 33
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:03

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Mr. Fox »

Niestety dzisiaj mnie nie będzie - muszę poprawić projekt :(
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Sorki, że nie pisałem, ale przyjąłem zlecenie, z którego nie potrafię się wyplątać (czyt. Nie umiem zrealizować) a czas mi się kończy...
Czy ktoś z tu obecnych ma jakieś doświadczenie z wnioskami o dofinansowanie do termomodernizacji? Potrzebuję porady z punktu widzenia oceny wniosku... Mam nóż (w zasadzie topór) na grdyce...
Jestem duży ale grdykę mam małą...
Istnieje taka możliwość, że głowa ma w rynsztolu wyląduje...
Pomożecie?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Senkju za wczorajsze.

Ostatecznie dotarły 4 osoby (+ 2 gołębie i +1 chwilowy Piton aka Game Reseller). Na stole rozłożyła się, zgodnie z zapowiedzią, Mara Niestara. Gra sama w sobie ok. Trochę wymaga ogrania, aby skutecznie kontrolować całość i pilnować siebie nawzajem przez osiągnięciem jednego z kilku kryteriów zwycięstwa. Raczej statyczny i zbrojący się na lepsze czasy Daniel, zaślepiona rządzą zemsty Jadzia (poznałem, co to znaczy narazić się kobiecie) i ja zepchnięty nieco do narożnika, jakoś nie zauważyliśmy, kiedy Damian zajął czwarte miasteczko na tyłach wroga i wygrał. Na szczęście troszkę powalczyliśmy. Trochę mniej ciekawie w fazie wymiany zasobów, bo celowo byłem hamulcowym i decydowałem o jak najskromniejszych wymianach. Trochę zawiedziony jestem sposobem w jaki gra się rozwijała. Jak dla mnie na pewno gra się skończyła za szybko. Wiele przepychania nie było. Przydałoby się zagrać jeszcze z kilka razy, aby sprawdzić czy jest tam więcej emocji i zwrotów akcji, wzlotów i upadków narodowych. Fajnie jakby gra promowała bardziej konflikty, bo wydaje mi się, że można grać defensywnie - okopać się na z góry upatrzonych pozycjach i zbierać karty cudów. Takie, wydumane na siłę, przemyślenia początkującego

W pozostałe 40-50 minut pyknęliśmy z rozpędu aż 3x w Prezencik. Mi się podobało. Sprytna gierka, choć chyba może się zrobić przewidywalna, jeśli pogra się z tymi samymi graczami i pozna się ich próg ryzyka.

Mara oddana, BSG pożyczona. Zapisy nieustająco trwają. Mam nadzieję zobaczyć się wzajem za tydzień.

Pozdrowionka.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Staszku pytałem o sprawy termo i nikt nic :/


w BSG 99% gry to gadanie, także powodzenia,szczególnie z powściągliwością Jacka. Najlepiej się umówcie, że oskarżacie ludzi po kolei, a przewodniczący gry udziela głosu innym, po tym jak się zgłoszą :lol:
buziaczki
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 21 cze 2018, 22:16 a przewodniczący gry udziela głosu innym, po tym jak się zgłoszą :lol:
oj, zaraz "głosu"... a gestami się tam nie da dogadywać?
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Jeśli się nic nie zmieni a nie powinno:p to ja na następny tydzień zaklepuje Cylona i wsiadam na stacje:)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Śmigiel pisze: 22 cze 2018, 15:27 Jeśli się nic nie zmieni a nie powinno:p to ja na następny tydzień zaklepuje Cylona i wsiadam na stacje:)
Każdy ochotnik-Cylon jest na wagę złota, bo przecież na pewno nikt nie chciałby być zdrajcą. Witamy na pokładzie.

No to naliczyłem, póki co, 5 osób (optymalna liczba wg bgg), tj. Ewa, Jadzia, Damian, Krzysiek, ja. Dodam, że giera jest na 6 osób max.

PS. Czyżby pierwszy raz udało nam się umówić na konkretny tytuł i to prawie tydzień przed spotkaniem? No jestem w szoku i nie poznaję towarzystwa. To chyba pozytywny wpływ lata/wakacji. Normalnie aż przeliczę jutro elementy w pudle, aby nie było wtopy...
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Licz, licz a my liczymy na Ciebie - obyś nie okazał się zdrajcą... :lol:
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 22 cze 2018, 21:50 obyś nie okazał się zdrajcą... :lol:
Już wiem, że nie ma co z Tobą zadzierać - nawet jak będę zdrajcą to się ujawnię dopiero po zakończeniu partyjki, przy składaniu gratów do pudła; a i to się zastanawiam, czy w ogóle...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jakbyście grali na 6 osób to grajcie bez "sympatyka", na 4 można - czy należy - zrobić tak samo.
Nic nie stracicie, a gra będzie zdecydowanie ciekawsza.

Śmigiel was stłamsi swoją osobowością ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Widzę, najśmielsze dmuchanie balonu od czasów mojego forumowania. Oby nie było tak, że z balonu, ku rozczarowaniu grających, ujdzie z cicha powietrze, a zyskają wyłącznie ci, którzy zarabiają sobie w reklamach, publikowanych międzyśrodowo.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

No widzisz Jacku zapeszyłeś. ^^ Na tę chwilę muszę zwolnić miejsce u Cylonów także jeśli ktoś chętny to niech wskakuje:)
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Śmigiel pisze: 23 cze 2018, 10:06 Na tę chwilę muszę zwolnić miejsce u Cylonów także jeśli ktoś chętny to niech wskakuje:)
Z jednej strony szkoda, żal i smutek, ale z drugiej - przynajmniej nie będziemy stłamszeni cudzą osobowością... Ech, bez cylona ta gra nie ma najmniejszego sensu, więc może jeszcze coś pokombinuj; kurka, wakacje masz, jak by nie było...
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

Witam,
Ostatnio bardzo zapracowany byłem i nie dało rady się pojawić przez jakiś czas. Mam zamiar zjawić się w przyszłą środę i rozważam co zabrać. W sumie są trzy opcje Conan z Monolith, New Angeles lub Zombicide Green Horde. Ogólnie miejsce się znajdzie jak by ktoś się pisał :D.
Pozdrawiam,
Krzysiek
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Krzysztof Kobalczyk pisze: 23 cze 2018, 15:50 Ogólnie miejsce się znajdzie jak by ktoś się pisał :D.
Ja się piszę na wszystko czego nie znam (a powyższych nie znam), ale, Krzyśku, jutro zamierzamy w 4 (5?) osób przysiąść do Batylstara Galaktikera (być może dlatego taki umiarkowany odzew na Twą propozycję).

Postaram się jutro pojawić z BSG i odkluczyć drzwiczki jakoś między 16.30-16.50 (zakładam, że uczelnia nie zamknięta na cztery spusty).

Do juterka.
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

j_g pisze: 26 cze 2018, 17:15 Ja się piszę na wszystko czego nie znam (a powyższych nie znam), ale, Krzyśku, jutro zamierzamy w 4 (5?) osób przysiąść do Batylstara Galaktikera (być może dlatego taki umiarkowany odzew na Twą propozycję).

Postaram się jutro pojawić z BSG i odkluczyć drzwiczki jakoś między 16.30-16.50 (zakładam, że uczelnia nie zamknięta na cztery spusty).

Do juterka.
Nie ma problemu. Ogólnie na jutri dogadywałem się jeszcze z dwójką znajomych i też widziałem, że ustawialiście się na BSG. Ja w podstawkę BSG grałem już naprawdę sporo i myślę że Śmigiel potwierdzi że jestem wrednym szyją Cylonem. Jak coś to za tydzień też się pojawię to można coś ograć. Chciałem spróbować New Angeles bo pożyczyłem ale to gra na 4 osoby minimum.
Do jutra.
ODPOWIEDZ