(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

RasTafari pisze: 13 kwie 2018, 08:00 ciągniemy żeton z wora i wpychamy go w tzw. katedrę czyli pole 3x3, na którym leżą już jakieś żetony akcji, wpychamy z dowolnej strony co powoduje że zawsze mamy 3 akcje w turze do zrobienia
Jakaś namiastka tego była, o ile mnie pamięć nie myli, w Wendake przyniesonym by Piton, wtedy te kafelki akcji spadały w dół (jakaś grawitacja kafelkowa). Czego to oni nie zmiksują. Niedługo trzeba będzie na boku w tetrisa grać, aby jakiś zestaw akcji wykonać.
RasTafari pisze: 13 kwie 2018, 08:00 dla innych polecam Mare Nostrum (ale na więcej niż 3 osoby :wink: ).
Kiedyś raz Arletka przyniosła. Mnie, niestety, ominęło, ale opolska biblioteka ma stale w ofercie. A my zamiast tego w VuDu...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: Kiedyś raz Arletka przyniosła. Mnie, niestety, ominęło, ale opolska biblioteka ma stale w ofercie. A my zamiast tego w VuDu...
Jedni vudu, drudzy wódu :mrgreen:

Rasta my znamy Mare - znaczy reklamuj, ćwicz :lol:
U nas takie gierki słabo, tam gdzie jest potrzeba gadania i gadania. Kilka osób by zagrało, ale faktycznie deficyt gadaczy jest. Wbij kiedy do nas i pogramy/pogadamy ;)
Kogo nie pytałem to mówił,m że ULM jest w chu-słabe...

Ja pograłem w Santa Marię. Raczej lajtowo-średnia gierka z mechanizmem wykorzystania kostek. Interakcyjnie to taki wyścig po kości i kafelki. Sporo planowania, ale jest i taktyka jak nam kostkę lub kafel zabiorą.
Zabudowujemy sobie planszę kafelkami (1), potem odpalamy cały rząd lub kolumnę kostką o odpowiedniej wartości oczek(2). Ewentualnie odpalimy dowolny kafel pinądzem(3). Tyle akcji, znaczy 3 + pass. Chodzi o optymalizowanie i robienie combosów. Gra daje satysfakcję, można sobie pomóżdżyć. Dupy nie urywa, ale działa dobrze. Akurat do pynknięcia w godzinkę.
Pewnie mi się znudzi po kilku grach, bo dróg do punktowania tak wiele nie ma i będzie trzeba robić cały czas to samo, tylko innymi kafelkami/kostkami... coś ala Lewis i Clark (o! sprzedam Kamilowi, on lubi takie powtarzalne gry...).
Pewnie przyniosę na polibudę to można zagrać. Max 4 osoby., tłumaczenie to jakieś 10 minut.
Tyle, buziaczki. Do środy.

P-k-S
w środę bym zagrał w Lignum, ale na 3 osoby... ewentualnie Gaję przyniosę (dla innych)
a pyknąłbym też w Pulsara na 3
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Gafiku-u!
jesteś na miejscu czy wojażujesz?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 17 kwie 2018, 09:57 jesteś na miejscu czy wojażujesz?
no przecież jak Staszek nic nie pisze to znaczy, że albo jest na miejscu i otworzy, albo żuje woja, nie ma dostępu do netu i nie otworzy... i wszystko jasne. cieszę się, że mogłem pomóc... i już nie mogę się doczekać na jutrzejszą walkę o stołki.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 17 kwie 2018, 10:28
piton pisze: 17 kwie 2018, 09:57 jesteś na miejscu czy wojażujesz?
no przecież jak Staszek nic nie pisze to znaczy, że albo jest na miejscu i otworzy, albo żuje woja, nie ma dostępu do netu i nie otworzy... i wszystko jasne. cieszę się, że mogłem pomóc... i już nie mogę się doczekać na jutrzejszą walkę o stołki.
Brawo Jacku.

@Staszek
daj cynk czy jesteś na miejscu, czy Polanica na tapecie. Dzięki :)
....
(Alkes, bądź w pogotowiu)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

Staszek w Polanicy siedzi bo spamuje FB zdjeciami z jakiejś wystawy :wink:
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

My byśmy chętnie zrobili drugie podejście w Gaję, a jak nie, to w coś innego mUzgożernego ;)

Będziemy w godzinach tradycyjnych.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze: 17 kwie 2018, 14:17 Staszek w Polanicy siedzi bo spamuje FB zdjeciami z jakiejś wystawy :wink:
właśnie dlatego pytałem tutaj, bo nie chciałem mu dupy zawracać telefonem.

Alkes jesteś w stanie otworzyć, a do tego nową salę B-116?
chyba nie trzeba dodatkowych upoważnień mieć?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Jeśli chodzi o otwarcie sali, powinienem dać radę w okolicach 17:30. B-116. Mam nadzieje że przez zmianę sali moje upoważnienie nie wygasło. :)

Nie chciałbym obiecywać że zostanę zagrać ( znaczy chciałbym obiecać ale gorzej jak się obietnica nie spełni)
I niestety najszybciej kiedy będę wstanie zapewnić że zostanę zagrać, to już na miejscu :s
A więc w skrócie, sale otworze w razie potrzeby. Co do reszty pozostaje sobą.
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Alkes pisze: 17 kwie 2018, 20:31 Jeśli chodzi o otwarcie sali, powinienem dać radę w okolicach 17:30. B-116. Mam nadzieje że przez zmianę sali moje upoważnienie nie wygasło. :)


Niech będą dzięki ;)
Zatem widzimy się o 17:30

Mogę zabrać gaję(i nawet zagram jak trzeba...) ale jestem otwarty na cokolwiek.
mam czas do 20:25 tylko, po tej godzinie wychodzę. Jacku nie zapewniam jutro transportu.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 17 kwie 2018, 22:52 Niech będą dzięki ;)
Dołączam do dziękczynienia. Jarku, proponuję wymienić się nr telefonu na prywatnym boku. Jakby udało się nam pozyskać klucz przed czasem to damy Ci znać, abyś nie musiał się fatygować (no chyba, że mógłbyś pograć to jak najbardziej, byłoby miło).

Zabieram Exodusa i chyba nic więcej. Ortopeda nie kazał mi drewnem obciążać kręgosłupa (albo pewnie nie kazałby mi, jakbym do niego poszedł), a miejskie rowery mają ciut za mały kosz... a i tak nie wiem, czy będą chętni.

PS. Piton, jak będziesz chciał złodziei to daj znać kiedykolwiek. Postaram się Ci podrzucić w ramach niewielkiej spłaty zaciąganego co tydzień długu wdzięczności (i nawet nie mówię tu o podwózkach). Po Exodusie złodzieje są u mnie następni w kolejności, więc tak czy siak będę cisnął, aby np. w kolejną środę w to przyciąć.
PS2. No i właśnie zwolniło się jedyne zajęte miejsce przy Exodusie (chlip, chlip).
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja się zjawię dzisiaj. Będę o tej 17:30.

Wziąć Dominiona, czy Kingdom Builder (czytaj: ma sens przywozić)?
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

rman89 pisze: 18 kwie 2018, 08:53 Wziąć Dominiona, czy Kingdom Builder (czytaj: ma sens przywozić)?
W związku z brakiem wybornego zorganizowania forumowego naszej zacnej grupy (nad czym ubolewam from day one), podejrzewam, że przed spotkaniem nie dowiemy się, czy Twoje perełki się przydadzą (zresztą tak jak i mój Exodus).
Mr. Fox
Posty: 33
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:03

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Mr. Fox »

Na dzisiaj postaram się przynieść IGranie z gruzem 😀
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Mr. Fox pisze: 18 kwie 2018, 11:57 Na dzisiaj postaram się przynieść IGranie z gruzem 😀
Jacku, gdzie jesteś...
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 18 kwie 2018, 15:04 Jacku, gdzie jesteś...
Ja się już jakoś tam nastawiłem na ten Exodus... Z kolei Ty pisałeś, że jesteś otwarty na cokolwiek (sic!), więc jakbyś był tak miły... Wiem, że masz niewykorzystane pokłady dystansu do siebie, więc na pewno będzie przesympatycznie.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: cezner »

To jak będzie IGruz to ja przyniese Munchkina :mrgreen:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

wy... Brutusy!
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Rozumiem, że jesteście umówieni... Da się?
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Dzisiaj dalej spotkanie w sali B116? Bo jakoś tu głucho i pusto...
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

dziś trochę osób było (11), bo wpadły niespodziewanie trzy Krzyśki (dwa znane i jeden nieznany - zapraszamy).

było:
- ta gajowata gra z zeszłego tygodnia (Tereska, Marcin, Piton),
- kingdom builder (Jadzia, Miłosz, Daniel, Krzysztof, Jarek - chyba... w tyle osób chyba jeszcze nie grałem) + rzucanie gruzem (jedynie w uszy mi się rzucił jakiś orgazm... mam nadzieję, że było przyjemnie),
- zakazane gwiazdy (Damian, Krzyśki i ja) - jest trochę podwyższony próg wejścia ze względu na poznanie tych wszystkich kart i jest trochę niuansów w zasadach, które jakoś docierały do mnie dopiero w trakcie partii. zliczanie tarcz, ataków, morale - tu musiałem liczyć na liczenie i podpowiedzi właściciela, ale jakby to poznać i dobrze ogarnąć to w sumie jest w czym rzeźbić. partyjka z braku czasu zatrzymana w połowie. nie wiem, jak fotosejw się spisze, ale wstępnie jesteśmy umówieni na kończenie za tydzień. Krzyśki, napiszcie wcześniej czy dojdzie do skutku to postaram się przejrzeć instrukcję. dzięki za kolejny liźnięty tytuł.

jeśli coś pomyliłem/pominąłem to na pewno to zrobiłem.

Jarku, dzięki za otwarcie wrót.

przyjmijcie moje pozdrowienia na cały nadchodzący tydzień.
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

Witam, jakoś wreszcie się zalogowałem tak aby lepiej się ustawiać na granie.

j_g - Dzięki za grę wczoraj. Tak owszem Zakazane Gwiazdy trzeba trochę poznać ale jest sporo możliwości kombinowania i z czasem wychodzi więcej zależności i fajnego kombinowania. Ja też jeszcze czasami partolę ruchy a grałem tylko trzy razy. Za tydzień jeśli nic mi nie wyskoczy i się nie zmieni to na pewno będę i możemy skończyć.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

pisałem i pisałem, ale mi się komp zawiesił i skasowało tekst :lol: :lol: :lol: wena zdechła, a nie powtórzę tej poezji drugi raz :evil: :P :lol:

W skrócie:
CZYTAJCIE FORUM I PISZCIE NA FORUM - że będziecie, spóźnicie się. Będzie nam łatwiej się zorganizować. Można dowiedzieć się o której sala zostanie otwarta itp. Wprowadzajmy dobre praktyki i się ich trzymajmy.

Na stołach:
Kingdom Buildery, Zakazane Gwiazdy, gruzy (nazwa faktycznie pasuje...) Projektowanie Gajów u nas.
napiszcie jakie wyniki, Daniel zlałeś ich? ;)

Gaja - Zmieściliśmy się w dwóch godzinach, bardzo dobry czas. Grało mi się bardzo fajnie, bo było szybko i sprawnie. Jak każda gra by tak wyglądała byłoby idealnie. Czas około 3 godzin mnie do tej gry zniechęca, a 2 godziny to ideał. Niesamowicie głęboka gra, regrywalna przez losowy setup. Każda rasa inna, po tym względem mistrzostwo świata - nie ma "jedynej słusznej strategii" na daną rasę, bo losowy setup i poczynania przeciwników skutecznie zmieniają każdą grę.
Wygrałem :D

poza polibudą pograłem w Decrypto i Santa Marię, kto pitonowi zabroni (żona :P)
Decrypto - gra bardziej angażująca niż Tajniacy, Top3 imprezówek jak dla mnie. Polecam serdecznie, bardzo fajna gra. Drużyna cezner-piton zwycięża jeee ;)
znaczy wygrałem ;)

Santa Maria - zabawny temat i klimat hehe
na 4 osoby zdecydowanie lepsza niż na 2 osoby. Stosunkowo prosta gra (3 akcje do wyboru), ale da się sporo nakombinować i optymalizować. Mam obawy co do powtarzalności zagrań, ale chce pograć więcej i to zweryfikować. Na 4 osoby trzeba faktycznie ścigać się z przeciwnikami i nie jest tak przyjemnie jak na 2 osoby. Lubię konkurencję, wiec ten wariant mi sie bardziej podobał. Ogólnie polecam zagrać, udana gra.
Wygrałem :mrgreen: hat-trick :D

Następnym razem zapiszę co tworzę w wordzie i będziecie mieli szczegółową analizę i relację z gier. No trudno, złośliwość i zazdrość kompa ;)
Dziękii piękne za wczorajszy wieczór/noc. Do za tydzień!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1980
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 19 kwie 2018, 09:12 pisałem i pisałem, ale mi się komp zawiesił
Te Twoje szykowane tendencyjne wtręty polityczne nie mogły pozostać bez odgórnej reakcji...
piton pisze: 19 kwie 2018, 09:12 W skrócie:
CZYTAJCIE FORUM I PISZCIE NA FORUM
Na bank, zanim Ci się zwiesił komp miałeś napisany lepszy scenariusz niż apel na forum do nieczytających forum, aby czytali forum... Ale sama idea jest wielce słuszna. Z mojego egoistycznego, niezmotoryzowanego zazwyczaj, punktu widzenia to nawet bardzo wielce - bym wiedział, że Krzyśki będą cisnąć na Zakazane gwiazdy to bym nie studiował dzień wcześniej godzinami instrukcji Exodusa, nie tarabanił się rowerem do roboty z tym pudłem, nie szwędał się z nim po mieście bez celu po robocie połtorej godziny i wracał do domu z tym kilogramami na plecach, a przede wszystkim miałbym w miarę obcykane te gwiazdy, a nie męczył potem Krzyśka o definicję przyjaznego sektora.
piton pisze: 19 kwie 2018, 09:12 Zakazane Gwiazdy[...]napiszcie jakie wyniki
Na początku miałem ze dwa przypadkowe posunięcia robiące wrażenie na przeciwnikach, ale później to raczej równia pochyła w moim wykonaniu. Druga połowa gry to będą jakieś wielce epickie wykańczające krwawe rzeźnie, bo w sektorach nastawiane jest już trochę tego plastiku. Przebić się przez choćby jeden sektor to, dla moich, podskubanych już, chaotycznych wojsk chaosu, himalaje sudetów.
piton pisze: 19 kwie 2018, 09:12 poza polibudą pograłem w Decrypto i Santa Marię
Jesteś niezniszczalny. Szacun.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 19 kwie 2018, 22:52 Te Twoje szykowane tendencyjne wtręty polityczne nie mogły pozostać bez odgórnej reakcji...
Bankowo cenzura ;) już pomijam wulgaryzmy, bo je jestem w stanie odtworzyć z zamkniętymi oczami i ustami (stukając na klawiaturze)
ale zrobiłem jakże wypaśną analizę Projektu Gaja i Santa Marii - i tego szkoda :P

Wroclove-->Gratislavia --> już w ten weekend. Można pograć, poznać nowości. Tak dla przypomnienia.
Ja wybieram jednak plener i aktywny wypoczynek :) polecam!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ