(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Jako, że w końcu mam te wakacje pełną gębą, to jeśli jakieś dziwne okoliczności nie przeszkodzą to Dominant brzmi zacnie i chętnie pobawię się w pana ptaka tudzież innego pająka:D
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Ja bym pyknął w Dominanta - najchętniej z ludźmi, którzy znają grę. Bez tłumaczenia - siadamy i gramy.
Ania, Śmigiel, piton, pudel, Teresa - skład idealny.

tylko jeden "problem" - w środę o 20 jest półfinał - ja mogę sobie spauzować mecz, ale inni mogą uciec z grania :P To zastanówmy się czy gramy za tydzień, czy za dwa. ja w Dominanta jestem zawsze na tak.

Dzięki za wczoraj, pograłem po miesiącu politechnikowej przerwy. Tobago spoko, taki raczej familijny tytuł - nie głupie, można kombinować, zamyślić się przed ruchem, popsuć komuś plan. Przyjemna gra, raczej na wyluzowanie się. Musimy zagrać kiedyś na 3 osoby.

Wiekowi złodzieje - spodziewałem się raczej słabizny jak to polskie produkcje. Gra jednak działa, ma ciekawe koncepcje mechaniczne. Plansza mało czytelna jak dla mnie, brzydka to nie problem, ale mogłaby być większa, mieć inne kolory etc. co poprawiłoby czytelność. To, że gra jest fajniejsza po kradzieży klejnotu wszyscy wiemy, szkoda tego leniwego początku.
mi się nie podoba losowość - momentami zbyt wielka - w stosunku do tego co gra oferuje i do czasu rozgrywki. Dużo nie zależy od nas i może to być mocno frustrujące. Mi się cała gra układała świetnie, ale to nie moja zasługa.
Dobieram super karty, ktoś nie i już jest problem. Nie muszę tracić ruchu na przygotowanie czy jak tam ta akcja się nazywała (dodatkowe karty/PA). Ania dostała od Daniela kilka razy kartą - kradzieży, wpadła do lochu etc. Bo akurat tak wyszło. Karty działające na cała plansze - zabierz coś komuś itd. są jakieś przegięte. Karty działające na określoną odległość OK, już lepiej. Mi brakuje konieczności zapłacenia większego kosztu punktami akcji za te "przegięte" karty.
Ja całą grę maiłem 5 kart niewidzialność - czyli nic mi nie mogli zrobić strażnicy. Dla mnie ten aspekt gry nie istniał, też coś tu zgrzyta. Inni nie mieli szczęścia byli widoczni,grają w zupełnie inną grę. Niby te punkty akcji/inicjatywa super - okazało się to ważne na końcu gry - ale 90% czasu totalnie nie miało to dla mnie znaczenia.
Źle zagrałem wędkę, mój błąd, ale tutaj miało znaczenie kto jest pierwszym graczem - też jakoś kijowe z punktu rozstrzygania kolejności, bo nijak nie da się tego zaplanować. Cośtam się dzieje i akurat jest pierwszy/ostatni super dla mnie. Jakieś takie do dupy, poszli na skróty.
Może kwestia poznania/ogrania, ale losowość zawsze bezie sporo zmieniać w rozgrywce. Dla mnie ta losowość "z czapki" psuje obraz z gry. Z taką dawką nieprzewidywalności powinna być krótka. Tutaj mulimy przy planowaniu, szybkie akcje na planszy, znowu mulenie. Napięcie jest ale dynamika jak na grę pościgową mocno spada.

jakby punkty akcji się traciło i odzyskiwało dopiero co 2 rundę, lub można by było zdobyć w jakimś miejscu na planszy (tawerna?)- a nie zawsze 10 - pomysł na mózgożera.
Lub mieć talię 10-15 kart na całą grę i gramy tylko ze swojej talii - każdy ma takie same karty - dobieramy do 3 kart na rękę i z tego rzeźbimy co rundę. Szanse byłyby wyrównane, każdy by się czaił z zagraniem sroki etc.
Padaki nie było, pewnie bym zagrał, ale gra wydaje się taka mocno średnia. W wielu miejscach się zastanawiam - a czemu to tak, a czemu nie inaczej, to zgrzyta, to nie pasuje. Naprawdę źle nie było - mocno jestem zaskoczony, ale do dobrze brakowało ;)

Niemniej dzięki Jacku za tłumaczenie, a reszcie towarzyszy za dobrą zabawę :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dla zainteresowanych grą GO: https://ik.po.opole.pl/?p=4899
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 05 lip 2018, 00:21 Znów wyszedłem na złodzieja.
Czy Ty kiedykolwiek grasz te "dobre" role?
j_g pisze: 05 lip 2018, 00:21 PS. Daniel zbiera ekipę na Orlean za tydzień. [...] no i na wcześnie zaczęte BSG też byłaby chęć, z tego co słyszałem. Tak wiele opcji, tak mało godzin...
Jak będzie miejsce to ja chętnie dołączę do ekipy Daniela ;)
Jakiś plan kiedy najlepiej przysiąść ponownie do BSG?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 07 lip 2018, 01:40 Czy Ty kiedykolwiek grasz te "dobre" role?
Coż, jeśli ktoś mówi "- Planszówki uczynią z Ciebie lepszego człowieka..." po prostu nie ma racji (chyba, że mówi do al-Asad'a). Od trzech tygodni zdradzam, kłamię i kradnę. Wszystko w imię zasad. (Kamilu, wpadnij w końcu z tym Spartakusem, bo moja zła passa może być przerwana jakimś przyjacielskim koopem).
Nala pisze: 07 lip 2018, 01:40 Jak będzie miejsce to ja chętnie dołączę do ekipy Daniela ;)
Miejsca tam jest sporo, byle chętnych się tyle (4-5) uzbierało... Ja tam jednak wolałbym, zamiast w Orlę, zagrać np. w zapowiadany ewowy Czerwony Listopad (zawsze to okazja do zdradzenia wszystkich i pozostawienia ich na pastwę głębin przed końcem rozgrywki) i w coś jeszcze (btw. Celestię mogę mieć do czwartku).
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

piton pisze: 05 lip 2018, 09:23 a bym pyknął w Dominanta - najchętniej z ludźmi, którzy znają grę. Bez tłumaczenia - siadamy i gramy.
Ania, Śmigiel, piton, pudel, Teresa - skład idealny.

tylko jeden "problem" - w środę o 20 jest półfinał - ja mogę sobie spauzować mecz, ale inni mogą uciec z grania :P To zastanówmy się czy gramy za tydzień, czy za dwa. ja w Dominanta jestem zawsze na tak.
Masz słuszność Pinot, myślę, że bezpieczniej będzie ustawić się na za tydzień na pewno, bo jednak półfinał to półfinał:)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

skoro pontona cytują, to musi się znać ;)
Słuchajcie, to przełóżmy Dominanta na "za tydzień" - 18.07

Teraz mogę przynieść jakiegoś eurasa - Le Havre, Pulsar, Agricola? (inne?) zagra ktoś?

ALE się zwinę przed 20 :P

-----
Inna beczka - ma ktoś jeszcze grę MADEIRA? pożyczyłbym :P
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Teresa
Posty: 378
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 21 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

Ponieważ my oboje z Marcinem będziemy razem dopiero w środę 25.07, wiec jak możemy prosić, to zagrajmy wtedy w Dominanta - będziemy ok 16:30, więc mamy dużo czasu na grę.

Jutro mogę przyjechać ok 17:30 i mam czas do 20:30, wiec mogę zagrać Le Havre lub innego suchara :) - nawet Agricole, choć na pewno dostane w dupę, jak zawsze - ta gra mnie nie lubi :wink:
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Jakby co to planszowe jest otwarte przez całe wakacje!
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 07 lip 2018, 16:46 Od trzech tygodni zdradzam, kłamię i kradnę. Wszystko w imię zasad. (Kamilu, wpadnij w końcu z tym Spartakusem, bo moja zła passa może być przerwana jakimś przyjacielskim koopem).
Nala pisze: 07 lip 2018, 01:40 Jak będzie miejsce to ja chętnie dołączę do ekipy Daniela ;)
Miejsca tam jest sporo, byle chętnych się tyle (4-5) uzbierało... Ja tam jednak wolałbym, zamiast w Orlę, zagrać np. w zapowiadany ewowy Czerwony Listopad (zawsze to okazja do zdradzenia wszystkich i pozostawienia ich na pastwę głębin przed końcem rozgrywki) i w coś jeszcze (btw. Celestię mogę mieć do czwartku).
Jak tam Twoja passa?
Ja bardzo chętnie zaczęłabym jutro Celestią, a później jestem otwarta na propozycje/wcześniejsze umówienia. Nie widziałam więcej chętnych, czy Orlean aktualny?
piton pisze: 09 lip 2018, 08:10 Teraz mogę przynieść jakiegoś eurasa - Le Havre, Pulsar, Agricola? (inne?) zagra ktoś?
<zerka_zaciekawiona> Chciałabym kiedyś zagrać z Wami w Agricolę... a następnie namówić paru śmiałków na umówioną wcześniej partyjkę Kawerny.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Kawerna, po co jak jest Agricola :mrgreen:
albo Stefan Feld :lol:
A kawerna nie jest podobna do Gaia project twoim zdaniem? to dla mnie baaardzo podobny rodzaj gier, które nie do końca lubię ;)

Ja pojawię się po 16, więc wtedy zapraszam do stołu.
To bardziej jutro Le Havra proponuję - max 3 osoby i akurat przed godziną 20 koniec. Chyba, że Council of 4 wezmę - relatywnie krótkie i sporo kombinowania.
Ja uciekam od stołu przed 20, potem będziecie dopasowywać do mojej półki zgubiony dekiel od gry...

Dominanta ustawmy jak będzie pudel, czyli 25.07.
Buziaczki, jutro szpilujemy.

(Agri jak będzie więcej czasu, nie ma sprawy)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Czy to, że lubię i mam Kawernę jest wystarczającym powodem?
Masz racje, styl rozgrywki jest podobny do Gaii, ale może kiedyś kogoś namówię... Oczywiście nikogo zmuszać nie będę ;)

Zjawię się jutro dopiero w okolicy 17 i będę do końca.

(To czekam na czas i Agri)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Spoko spoko
Mi bardziej podchodzą gry, gdzie muszę walczyć z graczami i grą. Interakcja to klucz do zabawy.
Optymailzacyjne pasjanse to nie jest mój konik ;) Kilka takich gier lubię, reszta zlewa mi się w jedną całość.
Kawerna bankowo znajdzie swoich wielbicieli u nas, a pewnie gro osób nie zna tego tytułu. Mi tam przeszkadza nadmierna pasjansowość i zawsze mogę wykonać ruch dobry lub lepszy - ja wolę walczyć o wykonanie akcji ;) Nie jest to zła gra, ale po Agricoli wydaje mi się średnia (dałem 6 na BGG).
Oczywiście jako zblazowany gracz piszę o swoich wrażeniach przez pryzmat kilkuset innych gier :P na to bierzcie poprawkę.

Dyskusje o grach i umawianie się na przyszłość powracają w naszym wątku! dobry znak :D
teraz oglądać mecz!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Jakby co to potwierdzam, że będę pewnie tak jak zwykle ostatnio ok 16:30
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Będę jutro pewnie jakoś 16.20-16.50 (zależne od pewnej rzeczy i od transportu jednośladowego finansowanego przez lokalnych podatników). Biorę Orlę i dwunastocalowego Celestiona (trochę drajwu i wuala - podżemujemy).
piton pisze: 10 lip 2018, 19:42 Dyskusje o grach i umawianie się na przyszłość powracają w naszym wątku! dobry znak :D
Widzę, że kolega unosi się nieznacznie nad długowłosym dywanem na skrzydłach chmuraoptymizmu (i uśmiech gości znów na twarzy mej, po miesiącu zapaści)... Chociaż widzę, że LH na dwie osoby też jakoś działa (następnym razem proszę o info o LH dzień wcześniej niż teraz i stawię się przygotowany - jeszcze w to nie grałem).
piton pisze: 10 lip 2018, 19:42 teraz oglądać mecz!
Boszzz... jeszcze się to nie skończyło? to już chyba nawet w biedrze dali se spokój i wycofali biało-czerwonego ciucha...
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja mam ostatnio za dużo pracy i niestety nie dam rady dzisiaj dotrzeć :(
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Na mnie również nie czekajcie :(
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dziś słabo z frekwencją, a ci co byli to albo spieszyli z kurami na mecz albo jakieś łupanie głowy. Nawet nie zaczynaliśmy większych tytułów. Cóż, następnym razem już nie będzie meczowych wymówek.

Dziś Coloretto aka Kameleon (chyba 4 lub 5 partyjek) - wydawało mi się, że kiedyś grałem, ale wyszło, że tylko widziałem kiedyś, jak graliście (chyba Ania przyniosła). Gra całkiem sprytna. Ktoś miał pomysł. Można udanie pograć na lekko.

Później ze 2 partyjki Celestii. Kolejna okazja do pokłamania i poblefowania. Trochę kości były za łaskawe, a karty specjalne z negatywną interakcją jakoś za rzadko wchodziły na stół. Raz jeden, Daniel zasugerował Pitonowi, że nie jest mile widziany na pokładzie wannolotu i trochę balastu zeszło z pokładu. Dla mnie gra jest ok, ale jakoś teraz, mimo dodatku, mało się działo. Gdy grałem na kompie było trochę ciekawiej.

Na koniec, jak już wszyscy wybyli, pokazałem Jadzi o co idzie w Orleanie. Zdążyliśmy przegrać jakieś 60% gry. Spodobało się. No, ale tu dla mnie zabawa się zaczyna od 4 osób.

Dzięki.

PS. Staszku, ponoć jakieś wielkie pastowanie podłóg się szykuje i może sala być nieczynna. Prośba, jakbyś mógł się wywiedzieć, jak będzie za tydzień z salą. Od biedy można (o ile można, oczywiście) pograć na korytarzu, ale chyba światełko tam słabsze. Tam gdzie graliśmy kiedyś, na drugim końcu korytarza był potężny stół.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki za wczoraj - szybko i kame-leon-ralnie w istocie.
5 razy łapaliśmy Kameleona. Za każdym razem byłem gorszy od Jacka, przypadek? no raczej!
Gierka spoko, jak w nią grałem keidyśtam dawno temu, na etapie poszukiwania uber suchara, to mi się wydawała bez polotu i oczywiście zbyt prosta. Po latach doceniam produkcje, które nie są przeładowane i przy małej ilości komponentów/skromnej mechanice oferują fajną zabawę. Kameleon oferuje dobrą zabawę jak na szybką (czy aby na pewno? Danielu :P) grę. Fajnie się przy tym można pobawić, a jak towarzystwo jeszcze się będzie angażować werbalnie i psuć szyki innym to jest bardzo dobrze. Na szybką (sic!) grę super :D
Produkcja z 2003 roku!

Celestia - mocno takie sobie. Widać, że to gra rodzinna/ dla dzieci. Do piwka czy zabawy wiadomo, ale do tego brakuje mi większej dozy gadania czy negatywnej interakcji jak na "poważniejszą" grę przystaje. Nasze gry przebiegały wyjątkowo szybko i zgodnie, mało emocji. Rach ciach ciach, koniec.
Wprowadziłbym więcej gry nad stołem, jakieś mocniejsze konsekwencje, ale to zmienia grę całkowicie. Ktoś stworzył lekką gierkę, miała tak wyglądać i działać, tylko grupa docelowa jest inna niż ja - bo reszta była zafascynowana :mrgreen: takie sobie, zagrać mogę zagrać bo szybkie, ale emocji i śmiechu emituje mało.
Dzięki za spotkanie, zawsze fajnie się oderwać od piłki ;)

powielę:
j_g pisze: 11 lip 2018, 23:58 PS. Staszku, ponoć jakieś wielkie pastowanie podłóg się szykuje i może sala być nieczynna. Prośba, jakbyś mógł się wywiedzieć, jak będzie za tydzień z salą. Od biedy można (o ile można, oczywiście) pograć na korytarzu, ale chyba światełko tam słabsze. Tam gdzie graliśmy kiedyś, na drugim końcu korytarza był potężny stół.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Siema.
Jak chcecie to możecie pograć na korytarzu koło biblioteki. Tam jest dużo światła. Poproszę jeszcze żeby włączyli tam oświetlenie na czas spotkania. Krzesła i stoły weźmiecie sobie ze stosów, potem odłóżcie na miejsce. Hehe aż kusi by sobie zagrać tymi krzesełkami w pełnowymiarowe Mistakos...
Pozdro.
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 489 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dzięki za czujność.
gafik pisze: 14 lip 2018, 11:28 Jak chcecie to możecie pograć na korytarzu koło biblioteki.
Jak domniemowujewam, masz na myśli:
Biblioteka Wydziału Mechanicznego
pokój B-112
ul. S. Mikołajczyka 5
45-271 Opole
gafik pisze: 14 lip 2018, 11:28 Hehe aż kusi by sobie zagrać tymi krzesełkami w pełnowymiarowe Mistakos...
A nie kusi Cię przypadkiem, aby pograć z nami w cokolwiek?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dobrze domiemajewujujesz!
Hol na lewo od naszej sali...
Oczywiście, że bym był pograł z wami, ale środa w tym roku to najfunkcyjniejszy mój dzień w tygodniu... Teoretycznie 16go zaczynam urlaub... Może się coś zmieni?
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3062
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 87 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cezner »

W Aushan kolo ZWM jest Timeline Wynalazki i Odkrycia za 20 zl. A w drugim Aushan po 25 ale wszystkieTimeline
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3640
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 54 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

O! Akurat szukałem coś na prezent... A może i sam wezmę na wyjazdy że studentami...!? Hehehe.
...
Chyba że ktoś jeszcze ma używkę na oddanie po taniości?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1136 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

cezner pisze: 16 lip 2018, 18:07 W Aushan kolo ZWM jest Timeline Wynalazki i Odkrycia za 20 zl. A w drugim Aushan po 25 ale wszystkieTimeline
a jakieś DOMKI lub coś bardziej dziecięcego? w Polsce Domki w oszonach po 40 zeta były.
w tym Zwm widziałem kiedyś smallworlda po 80 zeta i TTR za 95, także zdarzają się jakieś okazje. Teraz wakacje, to wyprzedaże się pojawią bankowo.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ