(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Post autor: ozy »

Hoho widzę że szeregi rosną, bardzo dobrze :) Wszystkich serdecznie zapraszam - piątek, 23 marzec, godzina 18.00 na chodniku pomiędzy kościołem a plebanią, ul. Hallera 2.
Mieć ze sobą 2 PLN, będzie nas więcej wiec bedzie juz mniej kameralnie, ale tym razem się upewnie żeby nie włączali alarmu. ;)

Następnym razem możemy rozpuścić wici do klubów fantastyki - Feniksa, Niwii itp. bo grywa się tam czasami w planszówki. Tyle że chcę to rozwijać partiami, jesteśmy tam tylko gośćmi.

TI3 może być, ale proponowałbym ISC 2VP tylko dla kontrolującego Centrum, albo dla każdego ale z 1 VP. Bo zbieranie ponad połowy VP z tej karty (a nie z zadań) średnio mi sie podoba, promuje bezkrwawe granie ;)
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

byla taka sytuacja z ISC, bo bylo tylko 3 graczy.
teraz moglibysmy zagrac z Imperial II z dodatku, albo w ogole z pelnym zestawem nowych kart strategii.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
malleusbellum
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2007, 14:07
Kontakt:

Czołem

Post autor: malleusbellum »

Cze i czołem!

Chciałem się przywitać i zgłosić swoje zaangażowanie ;P

Mam nadzieję, że spotkamy się w piątek.

Turek, fajny avatar LOL

Pozdrawiam,

Wojtek
http://malleusbellum.wordpress.com
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

dzieki za cieple slowa o moim awatarze, wiem ze sa w 100% szczere :)

widze ze moj nastepny naturalny wrog zglosil sie do gry :D
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
pioter
Posty: 21
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:45

Post autor: pioter »

W takim razie zgłaszam się i ja do gry w tą głupią grę ze stateczkami i kosmosem :D

Będą nowe rasy, nowe techy, nowe miny w kosmosie i inne nowe...

Nie pamietam tylko czemu chciałem zagrać Embers of Muaat :twisted:
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Zaczyna być tak dużo chętnych na TI3, że chyba czas na uściślenie ile już tych chętnych osób jest. Bo może już jest za dużo i być może czas na usciślenie w co by tu jeszcze zagrać... :)
Awatar użytkownika
pioter
Posty: 21
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:45

Post autor: pioter »

Akurat już byłem liczony :), a w TI można już grać na 8 osób, chociaż pewnie to samobójcze przedsięwzięcie. W każdym razie jestem gotów zaryzykować hehe.
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

cezner pisze:Zaczyna być tak dużo chętnych na TI3, że chyba czas na uściślenie ile już tych chętnych osób jest. Bo może już jest za dużo i być może czas na usciślenie w co by tu jeszcze zagrać... :)
Ja akurat mialbym ochote sprobowac sil we Fryca, na ktory sie juz wczesniej wstepnie umawialismy...

V.
Awatar użytkownika
malleusbellum
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2007, 14:07
Kontakt:

TI3 - i nic innego się nie liczy ;)

Post autor: malleusbellum »

Ja tylko Ti3. Lasery, drewnoty, planetary defence, fajtery, asteroidy, czarne dziury... eee, no jakieś tam dziury i w ogóle! Mega plazma wyczes i wypas! :lol:
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

Jesli mamy zorganizowac regularne spotkania to we Fryca tez zdazymy zagrac. Dobre rzeczy o nim slyszalem.

Ale w ten piatek jestem bezwglednie za galaktyczna rozpierducha w TI3.
Od ponad roku napalamy sie na gre z pelna iloscia graczy :D

Dla pomocy i klimatu garsc linkow:

tutorialek do TI3 [en]:
http://www.preeminent.org/steve/games/ti3/ti3demo/

opisy sesji:
http://www.starsgame.republika.pl/ti3.htm
http://www.starsgame.republika.pl/ti3_2.htm
http://www.starsgame.republika.pl/ti3_0106.htm
http://is.urbantrip.com/forum/viewforum.php?f=11

zasady:
http://fantasyflightgames.com/ti3support.html
(Shattered Empire rules, TI3 rulebook)
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Harald
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2006, 22:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: Harald »

Ja się tak bardzo jak niektórzy nie napalam na TI3, ale skoro mamy grać i będzie parę osób z mniejszym doświadczeniem w używaniu wormholi i budowie warsunów :wink: to może zagramy na razie bez zasad z dodatku?
trzewik

Post autor: trzewik »

Wszystkich fanów gier z Opola zapraszam w najbliższą sobotę do - całkiem nieodległych - Gliwic na Gliwickie Spotkania z grami planszowymi, które odbywają się od 9tej do 21szej w Gliwickim MDK.

Na poprzednią edycję przybyło ponad 40 osób z okolic Gliwic, atmosfera była wyśmienita, a wybiór gier bardzo szeroki. W tą sobotę zapewne będzie podobnie!

Szczegóły imprezy w wątku Pionek - Gliwickie spotkania z grami.
Awatar użytkownika
malleusbellum
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2007, 14:07
Kontakt:

Post autor: malleusbellum »

Dzięki za zaproszenie do Gliwic, ale ja nie dam rady, a i zapaleńcem nie jestem aż takim, żeby bujać się w taką pogodę tak daleko :wink:

A co do zasad dodatkowych, to nie ma bata Haraldzie-ośmiornico, gramy z dodatkiem! 8)
Awatar użytkownika
Harald
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2006, 22:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: Harald »

Dlaczego nie ma bata? A może wypowiedzą się zainteresowani, czyli ci, co najmniej grali?
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

trzewik pisze:Wszystkich fanów gier z Opola zapraszam w najbliższą sobotę do - całkiem nieodległych - Gliwic na Gliwickie Spotkania z grami planszowymi, które odbywają się od 9tej do 21szej w Gliwickim MDK
Ja będę na Pionku :) Ostatnio w Bełku nie udało nam się zagrać z Alem w Manilę, więc teraz mamy zamiar pohazardować w Gliwicach. No i obiecał też partyjkę w Giganten :)

Trzewiku, czy jest gdzieś lista gier, które będą na Pionku, bo nie wiem czy brać coś swojego?

Bardzo się cieszę, że opolskie spotkania stają się regularne. Zwykle już piątek i całe weekendy spędzam na Górnym Śląsku, ale w końcu na pewno dotrę na Hallera. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
malleusbellum
Posty: 33
Rejestracja: 19 mar 2007, 14:07
Kontakt:

Post autor: malleusbellum »

Myślę tak, ponieważ z dodatkiem jest:
- szybciej
- miodniej
- lepiej

Ponadto dodatek nie wymaga kucia nowych zasad. Zresztą Turek tu dowodzi, jego pytaj o zady i walety. :?

BTW, wszyscy są zainteresowani, a nie tylko ci, którzy grali najmniej :P
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Post autor: ozy »

Harald-malleusbellum - Najlepiej jak lepiej obeznani wytłumaczą róznice w zasadach tym mniej obeznanym i będzie git, jeśli TI z dodatkiem jest zwyczajnie lepsze, to czemu grać bez, nie?
A zdaje się że będzie nas na tyle dużo że i tak rozłożone będą ze 2 gierki, ja chętnie zagram w TI, ale 'jakbyco' służę CombatCommanderem dla spragnionych taktycznej zabawy w realiach WWII. :D
Awatar użytkownika
Harald
Posty: 36
Rejestracja: 17 sie 2006, 22:54
Lokalizacja: Opole

Post autor: Harald »

Jeżeli z dodatkiem jest szybciej, to jestem za :) Skoro w czwórkę grywaliśmy po 7 godzin, to nie chcę myśleć ile gralibyśmy np. w szóstkę. A co do ilości graczy, to z dodatkiem AFIK może grać do 8 graczy, więc chyba miejsca w galaktyce wystarczy dla wszystkich :wink:
trzewik

Post autor: trzewik »

Nie, nie ma listy gier, które będą na Pionku. Wyjściowo można zobaczyć moją kolekcję na BGG - moje gry przyniosę, ale co przywiozą ze sobą uczestnicy, to już nie mam absolutnie pojęcia. Mam zapowiedzianych kilkadziesiąt osób na konwent, więc jak każdy weźmie pod pachę choć jedną grę, to wniosek jest jeden - gier będzie w trzy piguły.
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3069
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 88 times

Post autor: cezner »

Ja myślę, że zobaczymy ile będzie w końcu osób. Ja chętnie zagram we Fryca jak i TI3, chociaż powiem szczerze że na TI3 się też trochę napaliłem - lubię te klimaty :D. A może ktoś będzie chętny na Twilight Struggle, które właśnie powiększyło moją kolekcje? :wink:

A o Pionku można pomyśleć... Do Gliwic z Opola 60 km - rzut beretem
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

ok, opisze co i jak z dodatkiem do TI, ktore elementy warto zastosowac, ktore komplikuja dodatkowo gre itd itp.

Warto uzyc:

1. nowe strategie - problem Imperiala znika, w grze jest wiecej techow a do tego rozne inne ulepszenia. gracze doswiadczeni w TI beda musieli je obcykac tak samo jak poczatkujacy, wiec mamy efekt wyrownania poziomow graczy.

2. nowe karty Objectives - cele bardziej nastawione na konflikt, mniej techowych.

3. nowe karty polityczne, karty akcji. zadnych nowych zasad itp po prostu zwiekszony wybor.

4. nowe rasy to samo.

5. nowe techy i techy rasowe. nieco nowych zasad, ale klimat zyskuje.

6. artefakty - jedna, krotka nowa zasada. za to wiecej konfliktu i dodatkowe punkty zwyciestwa, co przyspiesza gre. Jestem jednak za modyfikacja zasad, zeby artefakt liczyl sie jak bonus do techow danego koloru (tak jak znaczki na planetach)

7. wormhole nexus - jeden specjalny system, dostepny tylko przez wormhole - element klimatyczny, wplyw na gre prawie zaden.

8. Garnizon Mecatol Rex, klimat, nie da sie zajac Mecatola bez wyslania porzadnej floty. Praktycznie zero extra zasad.

9. Simulated Early Turns - na poczatku gry jest specjalna faza w ktorej mozna zajac planety w 2 systemach, wyprodukowac extra jednostki, kupic 1 technologie, dostac karte akcji. Ta zasada moze nam oszczedzic ok 1 godziny z poczatkowej gry.

Mozna uzyc (najlepiej tylko niektorych z ponizszych, chyba ze czujecie sie mocni :) ):

1. distans suns stare + nowe, uzywajac zasady teritorial distans suns (mocno negatywnych i mocno pozytywnych nie uklada sie w systemach sasiadujacych z Homeworldami), DS dodaja smaku w poczatkowej fazie gry, kiedy glownie zajmuje sie neutralne planety, ktorys z graczy moze jednak mocno oberwac, albo sie niezle nachapac. Dluzej trwa zanim zajete beda wszystkie systemy.

2. dowodcow - klimatyczni, dodaja charakteru rasom, czasem sie bardzo przydaja, moga zostac np schwytani i przehandlowani :), maja jednak kilka ekstra zasad

3. Facilities - mozna budowac budynki na planetach, dodajace 1 Prod lub 1 Influence. zasady uzywania krotkie, dobre dla graczy ktorym trafily sie gorsze planety

4. Miny - stawiane przez Krazowniki, kazdy wlatujacy statek przeciwnika oprocz mysliwcow rzuca kostka, wynik 9,10 oznacza trafienie. zeton min dziala jednorazowo i jest sciagany, mozna miec wiecej niz 1 w systemie.

5. Shock Troops, elitarna piechota, klimatyczni (cos jak Sardaukarzy w Diunie). maja jednak pare zasad specjalnych.

6. Taktyczny odwrot - mozna wycofac sie z walki, do nieaktywowanego, wlasnego lub pustego systemu kosztem 1 Command Countera

7. Predefiniowanej galaktyki zamiast ukladania systemow przez nas. Zwieksza szanse poczatkujacych graczy, pozbawia gre jednak waznego elementu strategii (szczegolnie odnosnie Secret Objectives - mozna probowac tak ulozyc systemy zeby ulatwic sobie spelnienie niektorych SO). Jest to pewna oszczednosc czasu gry. (mapy tutaj: http://fantasyflightgames.com/PDF/TI3SE_Preset.pdf)

Nie uzywalbym:

1. Wariantu Imperiala, skoro uzylibysmy nowych strategii

2. Voice of the Council - 1VP dla wybranego w glosowaniu gracza, mozna przeglosowac pozniej innego. ta zasada prawie nic nie dodaje do gry.

3. zasady z polityki ze mozna wymienic karte polityczna na 1 Trade Goods

4. territorial distant suns jesli uzyjemy Simulated Early Turns i gotowej galaktyki
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Post autor: Lord Voldemort »

Nic mi to jeszcze nie mowi, ale moze zdaze przed piatkiem przeczytac instrukcje do TI3.

Przyniose za to Pomaranczowa Rewolucje (wersja beta).

V.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

eee,
tak naprawde TI3 ma bardzo proste zasady. Troche ich jest, ale bardzo latwo sie nauczyc po prostu w trakcie gry.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
pioter
Posty: 21
Rejestracja: 19 mar 2007, 17:45

Post autor: pioter »

A ja mysle, ze jak bedzie tylu grajacych ilu sie zapowiada to bedzie naparzanka i fajna gra bez dodatkowych zasad. Szybko zabraknie wolnych planet a Lebensraum jest potrzebny jek powietrze.:)
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1479
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 48 times
Been thanked: 74 times

Post autor: TuReK »

Szykujcie na jutro atomowe noże i laserowe maczugi :)
Z pustego i Saruman nie naleje
ODPOWIEDZ