(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

To ja bym w tę Lunę zagrała :)
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Jest jeszcze dla mnie miejsce przy posiadłości bo w planie mam się pojawić chwilę po 16...
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

Sharky22 pisze: 08 maja 2018, 19:49 Jest jeszcze dla mnie miejsce przy posiadłości bo w planie mam się pojawić chwilę po 16...
Ja niestety dopiero o 17:30 mogę się pojawić. Miejsc mamy pięć i na miejscu się dogadamy. Od biedy mogę być narratorem bo i tak znam już praktycznie wszystkie scenariusze i musiał bym udawać że nie wiem co trzeba zrobić aby nie psuć wam całej przyjemności z odkrywania wszystkiego w scenariuszach.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

To zabieram Lune
Santa marie i council of 4. Damy radę!
Brukseli nie otworzyłem :P

Przybędę po 16 pobiorę klucz jako ten upoważniony :mrgreen: Stanisław Anioł 8)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

Niestety nie będzie mnie jutro :s
PS: jutro znów "wielkie grillowanie między akademikami" Uwaga na dzikich studentów
W co grałem:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

To ja jeszcze uściślę, że będę jutro z mężem o 17:30.
Niestety nie udało mi się namówić go na dodatkową grę przed posiadłością szaleństwa...
Do zobaczenia :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Zamiast St. Marii zabrałem Keyflower.
Z moich szybkich obliczeń wynika, że będzie nas 5 do grania. Oczywiście nie wykluczam cotygodniowych niespodzianek i liczby graczy powyżej 6 (poza grającymi w melinę szaleństwa).

W świętą Marysię zagrałem wczoraj na dobranoc (znowu) i znowu się wynudziłem :P Małżonka przepada i muszę grać, eh.
Ta gra działa, ale jest słabsza od Zamków B. i oczywiście Pulsara. Dość szybka, ale nudnawa. Przynajmniej na 2 osoby jest strasznie luźno, nudno, pasjansowo.
Za tydzień możemy zagrać w 4 osoby, bo ten skład wydaje się najlepszy. Dzisiaj odpuśćmy, mam dość :P
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Mr. Fox
Posty: 33
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:03

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Mr. Fox »

Mnie dzisiaj nie będzie- mam projekt do zrobienie.
A tak przy okazji, czy ktoś jedzie na Pyrkon?
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Wiem, że trochę późno, lecz nie mogłem się szybciej zebrać, lecz ja się też zjawię między 16-17tą
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Dzięki za wczoraj, było OK ... nawet się Rasta pojawił, więc ocena jeszcze niższa :lol:
byłem zdechły strasznie po robocie+pogoda, ale fucha klucznika mnie zmobilizowała i taadaam.

Na pierwsze danie Food Truck (x2).
Losowa, imprezowa gra. Trzeba pomyśleć kiedy rzucać dobre karty, kiedy złe. Mechanika z przekazywaniem kolejki-ruchu jest dla mnie spoko, chętnie pogram.
Na 5 osób było już chaotycznie, pewnie po skumaniu gry będzie lepiej, na 6 to już tylko zabawa, totalnie nie do ogarnięcia.
Graliśmy tydzień temu na 4 było fajnie, najwięcej kontroli tak mi się wydaje. W odpowiednim towarzystwie (gafik) była rewelacyjna ;)

Danie główne Keflower
Już można powiedzieć klasyk planszowy. Bardzo dużo interakcji i dużo do ogarnięcia na stole. No chyba, że ktoś buduje combo w oparciu o 3 kafelki i 4 końcowy zbierając 100 surowców ;)
Nie wiem czy to kwestia losowości, czy ułożenia ludzików w worku (spisek), ale całą grę byłem królem żółtego koloru, a reszta czerwonego i niebieskiego. Jak ktoś mnie przelicytował innym kolorem, to już byłem w tyłku. W pierwszej rundzie nie kupiłem żadnego kafla, co mi się nigdy nie zdarzyło hehe
Potem cośtam próbowałem, ale totalnie bez ładu i składu. Mówiłem innym żeby grali rekreacyjnie, bo za pierwszym razem nie ogarną stołu i tym sposobem ja byłem ostatni :D
Gierka jest fajna, warto w nią częściej grać. Polecam również bardziej psuć szyki innym, ale to kiedyś Wam pokażę ;)
Co do dodatków "dużych" - ja nie polecam, dla mnie strasznie rozmywają grę. Dają dużo więcej możliwości grania pod siebie i w prowadzają pasjansowy tryb gry. Zobaczcie jak teraz graliśmy, bez nadmiernego przeszkadzania, z dodatkami byłoby jeszcze mnie interakcji.
Mam ileś tam małych kafli i to wystarcza. Grając na 5 osób i tak nie weszły wszystkie, więc gra jest niesamowicie regrywalna.
Powtórzyłbym kiedyś doświadczenie, ale na mniej osób. Zazwyczaj graliśmy 2-4 i wtedy było łatwiej przeszkadzać innym ;)

Na końcu już byłem zdechły i marudny jak dziecko, mogłem sobie pójść jednak :P uległem presji kolegów i zapodałem ultra szybkie tłumaczenie krótkiej historii cywilizacji. Gra jest naprawdę prosta i losowa, ale "mocno taka se". Przy tysiącach gier dostępnych na rynku nie ma co się podniecać
Ta gra działa najlepiej na 3 osoby - wczoraj na 4 był mocny chaos. Na 2 to mechanicznie zupełnie inna gra, ale na 2 chyba jest najwięcej kontroli i da się grac bardziej strategicznie.
Dużo zależy od tego co się pojawi na stole, a jeszcze więcej od tego gdzie siedzicie...
Mi zupełnie nie podchodzi, mocno losowe, bez możliwości kontroli. Niby przypomina Innowacje, ale tam się dało zrobić dużo więcej świadomie przy znajomości gry. Meh.

Dzięki za wczorajsze granie! następnym razem jak będzie burza to idę spać do domu, bo moja percepcja spada ;)

AHA!
Za tydzień w środę nasza córka ma urodziny, yeeee! To tyle z mojej bytności ;)
Urodzinowo w domu pogramy w Brassa albo coś podobnego - potwory do szafy czy skubane kurczaki. Będę z wami duchem :)

...myślałem, ze za tydzień w środę jest 15 maja, stąd się tak płomiennie ugadywałem na Rising Suna, innym razem.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Dzięki za wczoraj :-)

Dzięki Pitonie za nauczenie kolejnych gier.
Keyflower ciekawy, ale mam mieszane uczucia. nastawiłam się chyba jakoś niewłaściwie.
Wolę gry, gdy po zaciętej walce przegram o punkt niż jak zwycięstwo trafi mi się jak ślepej kurze ziarno (oczywiście nie dotyczy to gier losowych, do których siadam ze świadomością, że wygrana zależy w większości od szczęścia).
Jakoś nie czułam od początku co do czego może mi się przydać. Koniec końców stwierdziłam, że nastawiam sie na zielone ludziki pod ten zimowy kafelek, który wylosowałam na początku.
Dało to taki efekt, że na ostatnią rundę nazbierałam od czorta marsjan, którzy pozwolili mi wygrać licytacje kafelków z rzeką, które dawały o wiele więcej niż same zielone ludziki.
Według mnie to czysty przypadek, że tak to sie poukładało i to mi się niezbyt podoba. Zrzucam to na karb lajtowej gry na zapoznanie dla początkujących :-)
Myślę, że gra byłaby o wiele lepsza jakby już się ją dobrze znało i wiedziało co do czego i jakby ci, co grę dobrze znają grali na 100% i utarli uszu nowicjuszom.

Krótka Historia Cywilizacji pasuje na lajtowe pogranie po czymś cięższym lub na rozgrzewkę ;-)
Piton, mogłabym ją pożyczyć następnym razem jak sie spotkamy? (tzn najwcześniej chyba za 3 tyg. bo za tydzień Ciebie nie ma, a za dwa mnie)

Ten czas zdecydowanie za szybko leci i znów tydzień czekania, echhhh...
Do zobaczenia wszystkim
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ja także się przyłączam do podziękowań, ze szczególnym uwzględnieniem mistrza wszech gier i klucznika w jednym.

Na początek Piton rzucił żarciem z ciężarówki. Trochę czegoś mi w tym zabrakło do pełni szczęścia. Dopiero w połowie pierwszej partii załapałem w co się tam gra. Może na mniej osób byłoby rzeczywiście bardziej do ogarnięcia. Na więcej osób sprowadzało się to dla mnie do rzucania jednej z moich najgorszych kart, gdy zaczynający inicjował jakąś dobrą kartą i odwrotnie. Dodatkowo trochę rozglądania się po zebranych kartach przeciwników, jakie są możliwości, na zebranie jakiejś liczby kart par.

Później poszedł Keyflower. Wcześniej grałem w to dwa razy (u Czarka i na polibudzie), ale bez dobrej znajomości zasad. Np. wydaje mi się, że nie miałem świadomości, że można odpalać akcje z licytowanych kafli. Większość mipli dawałem na licytację i trochę na odpalanie akcji w wioskach, w tym głównie z mojej. Teraz, jak pitonowy mistrz gry wyklarował wszystko od zera i kompletnie, to równie swobodnie korzystałem z odpalania akcji z kafli, jak i z licytacji. Zupełnie inne granie, tak to można się bawić. Choć trochę dziwnie postrzegam przebieg/flow/pace (nie wiem, jak to po polskiemu się zwie) tej gry. Trzy pory roku + zima i, zanim się człowiek rozpędzi, mamy koniec. Trochę mało tych kafelków w wiosce, a ile się trzeba napocić, aby jakieś apgrejdować. Z drugiej strony dzięki temu myślenie i kombinowanie jest ważkie. Trzeba mieć jakieś pojęcie dokąd się zmierza i wybierać mądrze. Jeden z ciekawszych tytułów, od początku mi się spodobał (licytacja), ale żebym miał ochotę jakoś bardzo często w to grać to nie powiem.

Na koniec krótka (bo mocno niedokończona) Krótka Historia Cywilizacji. Trzecia porcja dobra, zaserwowanego przez widocznie już zmęczonego planszówkami Pitona, który nie uległ presji kolegów i nie poszedł do domu odpocząć. No, ale stan nie dziwi - kilka partii dziennie i każdy by się wypalił planszowo (wujek Dobra Rada w moim 32" kolorowym telewizorze mi powiedział kiedyś: '- jeden, góra dwa planszowe wieczory w tygodniu podtrzymają twój żar i niedosyt'. Póki co się sprawdza. Dziękuję Ci, wujku Dobra Rada. Sama gra wydaje się, mimo marudzenia pana prowadzącego, nawet sensowna, w swojej klasie mechaniki, oczywiście (czyli średniawej). Jest trochę tych kart - pewnie w jakimś stopniu niweluje to losowość. Coś ciut na kształt 7 cudów świata, a może nawet coś więcej, kolekcjonowanie symboli na kartach (dla mnie nowinką jest usuwanie symboli dotychczasowych kart przez karty nowe). Graficznie mdławe, mechanicznie szału nie ma, ale wydaje się, że od czasu do czasu jak najbardziej dałoby się pograć.

Dziękuję raz jeszcze naszemu Planszowemu Sercu (i za podwózkę pod dom dodatkowe pokłony). Oby biło planszowym entuzjazmem jeszcze długie, coraz dłuższe póki co, dni.

PS. Ja też nie wiem, czy będę za tydzień - malowanko. Teoretycznie awaryjnie mógłbym po robocie otworzyć odrzwia i uciec do domku, ale na razie nic nie mogę obiecać. Zobaczymy jak wyjdzie.
PS2. A drugi stolik walczył w posiadłości szaleństwa i pewnie też dobrze się bawili. Na szczęście nasz stolik się bawił słabo, jeśli chodzi o głośność, więc nie musieli dopalać laptopa końcówką mocy.
Ostatnio zmieniony 10 maja 2018, 23:29 przez j_g, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Posiadłość z kompa/aplikacji powinien czytać Tomasz Knapik albo Ryszard Rynkowski :P

Ja mogę za tydzień otworzyć po robocie, ale na graniu nie zostanę.Ten jeden raz mam usprawiedliwienie ;)

Krótka Historia nie jest moja i pewnie jej nie będę miał następnymi razami.
Co do odbioru to mi się jako całość nie podoba, ale zagram. Na 3 osoby było najbardziej sensownie, ale też szalu to nie robi - losowość totalnie rządzi grą. Jak coś jest losowe powinno być krótsze i powodować mniej frustracji albo chęć odegrania się - typu rejs po galaktyce. Tutaj tegoż brak.
Słabe było to dla mnie, że po mojej kolejce wyszły 3 karty ataku - weszły do gry 2. Po każdym ataku byłem coraz słabszy i wdeptany w grunt. bez możliwości reakcji. kilka kolejek, a ja jestem w dupie. Nie fajnie. Mimo wszystko szkoda, że atak nie jest tutaj osobną akcją - dobiorę katę, ale używam turę później, nie z automatu jak jest w grze. Wtedy ludzie mają czas się dozbroić, co i tak zależy od losowo wychodzących kart... Ja miałem zawsze cywilne, inni militarne. Tez to jest z tyłka w odniesieniu do klimatu gry - wynajduję Piramidy, cuda świata, nowoczesne rolnictwo, żeglugę, mam króla, a nie mam wojska... wynaleźli żelazo, ale w celach pokojowych.
Dlatego ta gra jest dla mnie losową grą w zbieranie ikonek. Mechanizm podkupywania-licytacji spoko, kilka decyzji można podjąć, ale patrząc całościowo, mi szkoda czasu na naukę gry i szukanie głębi na siłę w morzu losowości.
Dyskusja zawsze mile widziana ;)

Poza tym jestem przeżarty grami - Jacek trafił :D jednak co wieczór największy ból głowy powoduje wybranie gry z półki...
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Mam pytanie do zacnego grona:D Chodzi o terraforamcje marsa - kto grał i może się wypowiedzieć? Chodzi mi o kwestie naprzemiennego wykonywania akcji. Mają być po 2, to jest zrozumiałe, nurtuje mnie jednak inna kwestia - czy jeśli ja spasuje, przeciwnik robi 2 akcje, to może je cisnąć dalej? taka sytuacja zastała nas w grze dwuosobowej i wg mnie to trochę imba zagranie. W instrukcji tego nie znalazłem, może ktoś się orientuje, bo intuicyjnie wydaje mi się, ze takie wymuszone pasowanie miało by tu jakiś sens taktyczny, a tak jeśli akcji można robić w nieskończoność (w ramach możliwości zasobności) to tylko pogłębia dysproporcje, ale może się mylę.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Terraformacja marsa str 9 Akcje początkowy opis:
"Gracze rozgrywają swoje tury w kolejności do momentu, gdy nie chcą bądź nie mogą wykonać żadnej akcji - wtedy pasują. Pozostali gracze rozgrywają swoje tury do momentu , aż Wszyscy spasują."
Ostatni gra, aż spasuje.
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

Hej, Z tego co widziałem to Pitona w środę nie ma ale jak coś to mogę przynieść Rising Sun bo z chęcią bym zagrał. Jak ktoś się pisze to dajcie znać. Będę na 17:00 - 17:30.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Krzysztof Kobalczyk pisze: 14 maja 2018, 16:51 Hej, Z tego co widziałem to Pitona w środę nie ma ale jak coś to mogę przynieść Rising Sun bo z chęcią bym zagrał. Jak ktoś się pisze to dajcie znać. Będę na 17:00 - 17:30.
Hej - a czy ktoś kto w to nie grał (widziałam tylko o co chodzi na youtubie) się nada? Jeśli tak, to ja chętnie spróbuję swoich sił :)

Ktoś będzie wcześniej, jakieś propozycje gier?
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

Nala pisze: 14 maja 2018, 18:07 Hej - a czy ktoś kto w to nie grał (widziałam tylko o co chodzi na youtubie) się nada? Jeśli tak, to ja chętnie spróbuję swoich sił :)

Ktoś będzie wcześniej, jakieś propozycje gier?
Ogólnie graliśmy w to dwa razy ale przyznam że zapewne jakiś handicap będziemy mieli w stosunku do osób początkujących. Ja z chęcią wytłumaczę zasady. Tak czy siak lepiej by było aby zagrać w to w cztery osoby bo w trzy z początku wydaje się że mało jest balansu z wagi tego że sojusze z innymi graczami dają naprawdę dużo.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Mogę pobrać klucz i otworzyć salę.
Chyba, że będzie Jacek lub inny klucznik to nie podjadę.
Dajcie znać!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jeszcze nie wiem, czy będę. Są jakieś szanse, że będę i zostanę. Dam znać, gdy tylko będę wiedział coś więcej.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3402
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1137 times
Been thanked: 597 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

j_g pisze: 14 maja 2018, 20:54 Jeszcze nie wiem, czy będę. Są jakieś szanse, że będę i zostanę. Dam znać, gdy tylko będę wiedział coś więcej.
Ok, czekam.
Ja mogę podjechać w okolicy 16, tylko komuś muszę przekazać salę/klucz. Później już nie dam rady - weźcie to proszę pod uwagę.

inna beczka:
Chce ktoś Festiwal Lampionów za symboliczne 10 zł?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja w środę będę. Jakby nie było innych chętnych kluczników, to postaram się przybyć na 16 po klucz.
Pudelek
Posty: 645
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 19 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Będziemy ok. 17.30. No chyba, że już wcześniej towarzystwo będzie porozstawiane i zagrane, to dajcie znać.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Mogę przynieść jutro Bora-Bora. Chciałby ktoś zagrać?
j_g
Posty: 1963
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 490 times
Been thanked: 238 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Będę, jako klucznik, i zostanę. Pewnie jakoś dopiero o 16.40-17.00.
Shantall pisze: 15 maja 2018, 17:46 Mogę przynieść jutro Bora-Bora. Chciałby ktoś zagrać?
Chciałby, ale dopóki niektórym braknie notorycznie od środy do środy internetu, dopóty do ostatniej chwili nie będzie wiadomo czy zabierać coś na dwie osoby, czy na pięć. Weź, jeśli możesz. Może sięgnie stołu.
ODPOWIEDZ