(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Jako że, wbrew temu co można odczuć czytając opolski wątek, nie tylko piton lubi tu wesołe klimaty, to, zamiast tylko mu na priva, tutaj polecę wątek na forum o gejms faktory (tym bardziej, że niektórym może zależeć do dodatkach do herołsowych realmów). W skrócie - tym razem wyciekła zawartość pudeł z pilnie strzeżonego magazynu i gra zaczęła się tajemniczo sprzedawać w skandynawskim landzie, oczywiście bez wiedzy producenta. Puste pudła się ostały - być może to te, które załatwiły kiedyś serialową hankę. Taki dzień - można się zadumać nad kruchością istnienia... ludzi, rzeczy, firm.
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

W tą środę 7.11 nie będzie nas oboje - praca.....
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ja z macierzy wróciłem cały i... raczej będę.
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Też się pojawię :)
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

a ja nie wiem :/
jutro dam znaka
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

Widzę, że umówiona przed dwoma tygodniami Lizbona prawdopodobnie musi jeszcze troszkę poczekać, więc jeśli znajdzie się miejsce to ja mogę się pojawić w środę :)
Stęskniłam się za Wami (i planszówkami).
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 05 lis 2018, 19:06 Widzę, że umówiona przed dwoma tygodniami Lizbona prawdopodobnie musi jeszcze troszkę poczekać
Tak? A na kogo? Elitarni mogą się skrzyknąć i w 5 minut; mocni i nieobliczalni są, skurczaczki...
Nala pisze: 05 lis 2018, 19:06 więc jeśli znajdzie się miejsce [...]
Co to znaczy "jeśli"? Miejsce ma się znaleźć i basta, tym bardziej dla zapowiadających się z wyprzedzeniem.
Nala pisze: 05 lis 2018, 19:06 Stęskniłam się za Wami (i planszówkami).
Trza było uczęszczać to by nie było teraz tęsknoty... (choć to, z drugiej strony, takie piękne uczucie; zaraz za melancholią i nostalgią, oczywiście)...

Zdaje się, że jeśli trzeba, to mógłbym po coś wstąpić do biblioteki. Wyrwać coś?
buszman
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:43

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: buszman »

W tą środę bardzo chętnie się pojawię.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 05 lis 2018, 21:54 Elitarni mogą się skrzyknąć i w 5 minut; mocni i nieobliczalni są, skurczaczki...
No tak, zapomniałam, że Elitarni to wyjątkowe przypadki.
Z nimi nie ma żartów! :roll:
j_g pisze: 05 lis 2018, 21:54 Co to znaczy "jeśli"? Miejsce ma się znaleźć i basta, tym bardziej dla zapowiadających się z wyprzedzeniem.
W takim razie zapowiadam się.
j_g pisze: 05 lis 2018, 21:54 Trza było uczęszczać to by nie było teraz tęsknoty... (choć to, z drugiej strony, takie piękne uczucie; zaraz za melancholią i nostalgią, oczywiście)...
Prawda i też pasuje do jesiennej atmosfery (ale nostalgia i tak nie przebije jedzenia smacznego ciasta z kawusią na śniadanie/podwieczorek).
j_g pisze: 05 lis 2018, 21:54 Zdaje się, że jeśli trzeba, to mógłbym po coś wstąpić do biblioteki. Wyrwać coś?
Jeśli możesz to poproszę - proponuję abyś wybrał coś co lubisz i miałbyś ochotę pograć najbardziej.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Jestem w trakcie "remątu"... ze mną może być różnie. Za tydzień to samo :(
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja się zjawię:)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 05 lis 2018, 22:24
j_g pisze: 05 lis 2018, 21:54 Zdaje się, że jeśli trzeba, to mógłbym po coś wstąpić do biblioteki. Wyrwać coś?
Jeśli możesz to poproszę - proponuję abyś wybrał coś co lubisz i miałbyś ochotę pograć najbardziej.
Aby nie być posądzanym o monotematyczność, nie pożyczyłem ni Tikala, ni Magnum Sal (choć gorąco polecam obie każdemu, kto jeszcze nie grał), ale wyhaczyłem coś, w co jeszcze nie miałem (nie)przyjemności - 'Studium w szmaragdzie'. Ogarniam instrukcję. Mam nadzieję, że jakoś, jeśli będą chętni, damy radę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jutro się zjawię o 17, nawet czysto towarzysko jak obowiązki będą wzywać do domu.

Jak będę miał więcej czasu to coś pogram. Zabiorę jakieś euro klasyki typu Le Havre czy Agricola, może będą chętni :)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 06 lis 2018, 18:40
Nala pisze: 05 lis 2018, 22:24
j_g pisze: 05 lis 2018, 21:54 Zdaje się, że jeśli trzeba, to mógłbym po coś wstąpić do biblioteki. Wyrwać coś?
Jeśli możesz to poproszę - proponuję abyś wybrał coś co lubisz i miałbyś ochotę pograć najbardziej.
Aby nie być posądzanym o monotematyczność, nie pożyczyłem ni Tikala, ni Magnum Sal (choć gorąco polecam obie każdemu, kto jeszcze nie grał), ale wyhaczyłem coś, w co jeszcze nie miałem (nie)przyjemności - 'Studium w szmaragdzie'. Ogarniam instrukcję. Mam nadzieję, że jakoś, jeśli będą chętni, damy radę.
a wiesz, że w żadną z wymienionych gier nie miałam przyjemności pograć? Więc w moim przypadku nie musisz obawiać się monotematyczności :D
piton pisze: 06 lis 2018, 19:40 Jutro się zjawię o 17, nawet czysto towarzysko jak obowiązki będą wzywać do domu.
Jak będę miał więcej czasu to coś pogram. Zabiorę jakieś euro klasyki typu Le Havre czy Agricola, może będą chętni :)
Jak tam ekipa - o której juto będziecie? 16:30, czy też 17:00? Co do jutra, to głosuję na 'Studium w szmaragdzie' i/lub Agricolę.
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 06 lis 2018, 20:20 a wiesz, że w żadną z wymienionych gier nie miałam przyjemności pograć?
Tak podejrzewałem, bo jedynie mi zdarzało się je przynosić za czasów mojej bytności, a ze mną w nie nie grałaś. Wziąłbym z niekłamaną ochotą (Tikala bardzo lubię (co jest u mnie stosunkowo rzadkim uczuciem, jeśli chodzi o planszówki), a do Magnum Sal mam sentyment i do tego te pomysłowe podchody w żupach solnych), ale nie wziąłem ze względu na poniektórych, którzy chyba już to przerabiali.

PS. Agricola i LeHavre mi nie podeszły.
PS2. Starość... zaczynam się zbyt często powtarzać.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 06 lis 2018, 21:09 Wziąłbym z niekłamaną ochotą Tikala
No to już wiemy w co zagramy za tydzień. Zbieramy ochotników - w ile osób gra się najfajniej?
Co do jutra to dodam, że najbardziej pasuje mi przybycie o 16:30 - 17:00 ;)
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Nala pisze: 06 lis 2018, 21:57 No to już wiemy w co zagramy za tydzień.
Miłe i szlachetne, ale poczekajmy na innych chętnych.
Nala pisze: 06 lis 2018, 21:57 Zbieramy ochotników - w ile osób gra się najfajniej?
Czwóreczka - podobnie, jak dla kilku innych area control w jakie grałem. Aby nie było, że dwóch się bije, a trzeci kręci lody w niewzruszonej samotności.
Nala pisze: 06 lis 2018, 21:57 Co do jutra to dodam, że najbardziej pasuje mi przybycie o 16:30 - 17:00 ;)
Ja pewnie standardowo, około 16:20-16:40 (jeśli rowerki dopiszą).
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Najprawdopodobniej będę jutro :)
Mogę przytaszczyć Tikala i rftg. Chętnie zagrałabym w Studium w szmaragdzie lub magnum sal (bo w żadną z nich nie grałam), lub w Le havre (bo grałam i lubię).
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Hej, zaskoczę was jest spora szansa że dzisiaj ja także się pojawię :P
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Niestety, tym razem kurierzy stanęli mi na drodze na spotkanie. Nie będzie dzisiaj :(
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Jednak nie dojadę...korki w Opolu dobijają
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Szkoda, że niektórym nie wyszło. Mam nadzieję, że kurierzy dowieźli wiele dobrego i świeżego, a korki będą mniejsze za tydzień.

Za to było trochę niezapowiedzianych wizytatorów (Kuba, pisz, bracie zawczasu, bo zacznę brać dla Ciebie Piętaszka na wszelki wypadek). Innym można wybaczyć, bo, niestety, są sporadycznymi gośćmi i zajęli się sobą. Co prawda zostawili kolegę bez perspektyw na resztę wieczoru, ale kolega też powinien być przewidującym kolegą. W każdym razie znów komunikacja zawiodła, a kasa w śwince na wykładowcę interpersonalnego świeci pustkami.

Było 'Studium w szmaragdzie' - niedosyt, nawet nie dlatego, że przerwane w trakcie, tylko trochę nieogarnięty tytuł był (i zasady, i, przynajmniej u mnie, strategia - trochę na samym początku za dużo kostek wpływów wprowadzałem, podczas gdy konkurencji silnej w miastach nie było). Wg mnie to gra z tych co to nabiera rumieńców po trzeciej partii, jak już się przerzuci trochę papieru i drewna. Widać potencjał do kombinowania, a i zabijanie - w połączeniu z uczestnictwem Jadzi - miód malina, trauma na resztę dekady. Następnym razem powinno być lepiej. Zapisy na za tydzień otwarte.

Potem 'Królestwo w budowie'. Moja już któraś z kolei partia. Nie macie wrażenia, że zaczynający gracz ma nad ostatnim niejaką przewagę? Nawet nie piję do tego, że Daniel wygrał, bo pewnie ten kolega to i jako ostatni by wygrał, ale coś w tym jest. Powinien być jakiś mały hendikap punktowy dla dalszych w kolejności.

No i git. Oby do następnego. Entuzjazm i zapał w narodzie nie ginie.

PS. Tym razem nie daliśmy się złapać na światło w łazience, choć z kolei Staszek coś z jakimś kluczem podpadł. Konto prawie czyste.
PS2. W empyku widziałem 'Sabotażysta: Zaginione kopalnie'. Grał kto? Dobre to to?
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Jacku wszyscy co mieli być pisali, czytaj kilka postów wyżej. Nie w stylu trębaczy itd. itp.
Spoiler:
Studium w Szmaragdzie - która to edycja? polska - znaczy druga?
Pierwsza jest fajniejsza, bardziej złożona. Druga jest uproszczona, ale mi tam specjalnie to nie podchodzi. Dla mnie brdziej takie party game ;)
Brawo za ogarnięcie zasad. Trzeba było powiedzieć to bym wyjaśnił szybko i sprawnie, ale dałem innym szansę :lol:
W taką grę chcesz grać ze 3 razy, hmm.. Agricolę to po razie skreślasz, gdzie trzeba zagrać minimum z 5 razy żeby ogarniać jako-tako. Nie zbadane są ścieżki Pana. Jacka.

Na stoliku głównie gości (witałem z radością!) i fanów Dominiona (...mniejszą :mrgreen: ) - nowość z Essen: Dice Throne.
Wesołe turlanie. Bardziej urozmaicone/trudniejsze(?) niż Potwory w Tokio. Taki mix star realms z Potworami, powiedzmy. Mechanicznie to bardzo losowe bo oprócz kostek i turlania, to są jeszcze losowo dochodzące karty.
Mechanika oparta na kościanym pokerze (yatzee czy jak to zwą fachowo). Zbieranie zestawów, które zadają jakieś obrażenia, dają dodatkowe karty, punkty walki itd. Zmienili cyferki na symbole (cyfry mimo wszystko też zostały) dorzucili fantazyjne grafiki, jakieś postacie z indywidualnymi mocami, karty i można wołać 200 pln ;) Niemniej pomysł mieli ciekawy na odświeżenie kościanego pokera, bardzo dużo komponentów i świetna jakość wykonania.
Odczucia: dla mnie średnio - mocno losowe, dużo się dzieje na tak prostą grę i chyba za dużo (te zestawy, karty, moce tajemne.). Wolę uproszczone potwory z takich turlanek, ale to moje osobiste preference.
Dzięki za pokazanie i pogranie!

Jak w końcu ogarnę tematy poza plnanszowe to obiecuje stawienie się punktualnie, po 16 (za tydzień)
...i umawiam się z Ewą na Le Havra ;)
j_g
Posty: 1978
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 500 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 08 lis 2018, 10:20 Jacku wszyscy co mieli być pisali, czytaj kilka postów wyżej. Nie w stylu trębaczy itd. itp.
No i wyszedłem na buca... a przecież ja tylko ślepy jestem...

bo, kuna, piszą, taki jeden z drugim, malkontenctwa i egocentryzmy, ciągle i w kółko to samo, i zamazują prawdziwie użyteczne wpisy.

Przepraszam Cię, Kubo. Widocznie tak zaślepiło mnie zwracanie uwagi innym na to, aby się zapowiadali, że przeoczyłem zapowiadanie.
piton pisze: 08 lis 2018, 10:20 Studium w Szmaragdzie - która to edycja? polska - znaczy druga?
nasza, polska, niepodległa... musi być lepsza, a jakby co to wyjdziemy na ulicę.
piton pisze: 08 lis 2018, 10:20 Brawo za ogarnięcie zasad. Trzeba było powiedzieć to bym wyjaśnił szybko i sprawnie, ale dałem innym szansę
Chyba brawo za nieogarnięcie. Ze dwie minuty czekaliśmy aż Ci się buziuchna zamknie, aby wtrącić się z nadzieją, że taka zapewne marna gra, kiedykolwiek splamiła Twoje zainteresowanie i pamięć, i poprosić o wyjaśnienie jednej zasady, ale niestety, masz zbyt wąskie przerwy między zdaniami, nie mówiąc o wyrazach. No i obawialiśmy się też standardowej przynudnawej pogadanki o słabych grach.
piton pisze: 08 lis 2018, 10:20 W taką grę chcesz grać ze 3 razy, hmm.. Agricolę to po razie skreślasz, gdzie trzeba zagrać minimum z 5 razy żeby ogarniać jako-tako. Nie zbadane są ścieżki Pana. Jacka.
No i co, będę 5 razy grać, aby jako tako poznać zasady, karty (i dalsze 20 by jako tako zmasterować i w miarę móc nawiązać walkę), jak są gry, np. Prezencik, gdzie można się bawić (i nawet wygrać) już za pierwszym razem. Są tylko 4 środy w miesiącu - szkoda czasu na drogę przez mękę ku światłości.
piton pisze: 08 lis 2018, 10:20 ...i umawiam się z Ewą na Le Havra
Nie wiem co ma większy priorytet, czy to że się z Ewą poniekąd umówiliśmy, czy to że się z nią właśnie umawiasz. Ale jak najbardziej, próbuj, Ewa lubi 51. stan to i LH musi, że też. Generalnie kostka w grze, wszystkie akcje i konfiguracje, przejęcia i wślizgi dozwolone do ostatniej minuty.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Nala »

j_g pisze: 07 lis 2018, 22:39 Widać potencjał do kombinowania, a i zabijanie - w połączeniu z uczestnictwem Jadzi - miód malina, trauma na resztę dekady. Następnym razem powinno być lepiej. Zapisy na za tydzień otwarte.
:lol: Hahahahaha - udało Ci się mnie rozbawić. Jednak musisz przyznać, że tym razem byłam miła i nie zabiłam Ci żadnego agenta, zaledwie raz czy dwa powalczyłam z Tobą o zasoby (karty). Może to dobrze, że wykonywałeś akcję przede mną i nigdy się nie dowiemy co by się stało gdybyś nie uciekł na czas. :D
Oczywiście, że się piszę na za tydzień.

PS: Miło było spotkać dziś przyjazną (planszówkową) twarz.
ODPOWIEDZ