(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

piton pisze: 19 kwie 2018, 09:12 Na stołach:
Kingdom Buildery, Zakazane Gwiazdy, gruzy (nazwa faktycznie pasuje...) Projektowanie Gajów u nas.
napiszcie jakie wyniki, Daniel zlałeś ich? ;)
W Kingdoma? X aequo z Miłoszem, tak tworzyliśmy, że pobiliśmy i podzielili zwycięstwo na pół :P

Gruz? Dla mnie ponura, przygnębiająca i przytłaczająca gra, raczej nie dla mnie, wolę bardziej kolorowe i radośniejsze klimaty, bądź więcej główkowania (i gdzie nie koniecznie życie mnie bije :P)
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Przepraszam, ale tak zarobiony byłeł, że o niczym nie pamiętałeł... Wiecie, konferencja to prawie jak wyjazd integracyjny... ;)

Pracuję nad dziekanem by dać upoważnienie do klucza dodatkowo Pitonowi, Jackowi i Damianowi, żeby to na jednym ludziu nie spoczywało...

Kto jeszcze chciałby mieć dostęp do klucza to dać znać i wszystkich poproszę na priv Imię, Nazwisko, nr Dowodu. Spróbuję ale nie obiecuję.

Za niedługo wyjeżdżam do Rumunii, Mołdawii i Ukrainy więc raczej poza zasięgiem, ale zanim wyjadę postaram się wszystko dograć...
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 20 kwie 2018, 15:17 Pracuję nad dziekanem by dać upoważnienie do klucza dodatkowo Pitonowi, Jackowi i Damianowi, żeby to na jednym ludziu nie spoczywało...
Och, dziękuję za zaufanie. Poszło na priva. Uprzejma prośba o niebranie dużych kredytów na moje dane.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w piśmie do dziekana niezbędnych do realizacji procesu otwierania wrót zgodnie z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych.

Pozdrówka.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

...i zgłaszam kandydaturę Daniela. Zawsze pali się do bycia szybciej niż błysk klucza.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

własnie! pomylił mi się Damian z Danielem :(
pamiętam że Daniel zawsze był a Damian czasem, więc wolałbym jednak dać Daniela jako klucznika (oczywiście jak Damian bardzo chce to może ;) )
dzięki Jacek za czujność!
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

gafik pisze: 20 kwie 2018, 15:47 własnie! pomylił mi się Damian z Danielem :(
Nie Tobie pierwszemu. Sam się czasem muszę dwa razy zastanowić... Jakby jeden się nazywał Helmut, a drugi Olaf nie byłoby tematu, a tak to pech - ten sam prefix...
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: piton »

Staszku wieść o Twoich sukcesach naukowo-oratorskich dotarła za ocean i do nas również. Dlatego nie chciałem zawracać dupy telefonami. Dalimy radę ;)
(są rzeczy ważniejsze niż planszówki, wiemy o tym)

Przesyłam na PW swoje dane ws. klucza.

Za przywilej bycia klucznikiem jestem gotów oddać wiele, nawet gier, gruz albo Dominiona .... Apropos Dominiona, potem nam Daniel każe grać na wejściu i dopiero po pyknięciu partyjki wpuści, ostrzegałem! :lol:
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3644
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Bluźnierco! Nie ma nic ważniejszego niż planszówki!!!

(czasem zabieram na konferencje jakieś drobnice - rekiny bizneszu, 6 biere, splendor, ... itp i już ileś tam osób wciągłem... ;) )
Ostatnio zmieniony 20 kwie 2018, 18:25 przez gafik, łącznie zmieniany 1 raz.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 20 kwie 2018, 17:37 są rzeczy ważniejsze niż planszówki, wiemy o tym)
:roll:
piton pisze: 20 kwie 2018, 17:37 potem nam Daniel każe grać na wejściu i dopiero po pyknięciu partyjki wpuści
Jak to na uczelni... tzw. wejścióweczka.
Awatar użytkownika
Nala
Posty: 55
Rejestracja: 12 mar 2018, 17:31

Re: [OPOLE] Planszowe Opole

Post autor: Nala »

piton pisze: 19 kwie 2018, 09:12 CZYTAJCIE FORUM I PISZCIE NA FORUM - że będziecie, spóźnicie się. Będzie nam łatwiej się zorganizować. Można dowiedzieć się o której sala zostanie otwarta itp. Wprowadzajmy dobre praktyki i się ich trzymajmy.
1. Popieram i postaram się z większym wyprzedzeniem pisać o swojej obecności.
  • przy okazji: niestety w najbliższą środę nie będzie mnie z powodu wyjazdu.
2. Chętnie umówię się na konkretne tytuły z wyprzedzeniem :)
rman89 pisze: 20 kwie 2018, 11:09 Gruz? [...] (i gdzie nie koniecznie życie mnie bije :P)
"Mamo! Życie mnie bije!" - cytat z karty postaci, którą grałam idealnie pasuje na podsumowanie naszej gry. Nie było łatwo, ale jakoś udało się przetrwać i nawet nikt nie zginął! Bardzo dobrze się bawiłam :)
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

No tak racja trochę nie czytałem co piszecie i tak ostatnio z Krzyśkiem na randomie wpadliśmy. Postaram się dawać znać jak będziemy mieli się pojawić i jakie gry będę zabierał. Ta środa z mojej strony jak najbardziej aktualna jeśli chodzi o skończenie Zakazanych Gwiazd. Z tego co pamiętam to Krzysiek też będzie więc możemy sobie powalczyć :D. Jak by co to mam jeszcze trochę innych gier i można się na coś ustawić.

W Exodusa chętnie bym zagrał bo wygląda bardzo ciekawie więc jak byście reflektowali jeszcze jakoś to z chęcią bym się na to ustawił aby sprawdzić co i jak.
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Krzysztof Kobalczyk pisze: 23 kwie 2018, 17:13 Z tego co pamiętam to Krzysiek też będzie więc możemy sobie powalczyć :D.
Ja, póki co, powinienem się zjawić. Oby jeszcze Damian dał znać wcześniej niż na trzy godziny przed spotkaniem czy będzie i nastanie jasność.
Krzysztof Kobalczyk pisze: 23 kwie 2018, 17:13 W Exodusa chętnie bym zagrał bo wygląda bardzo ciekawie więc jak byście reflektowali jeszcze jakoś to z chęcią bym się na to ustawił aby sprawdzić co i jak.
No i gites, bo nawet jednego pełnego razu w to nie zagrałem/zagraliśmy. Było pół partii w 6 osób, ale to na początek za duży skład. Nawet sobie po planetach nie zdążyliśmy postrzelać beztrosko bronią masowego rażenia. Mam co prawda dodatek wprowadzający np. zróżnicowane rasy oraz karty ukrytych akcji boostujące walkę (i wydłużające trochę partię; które to karty w Zakazanych gwiazdach są chyba w standardzie), ale chciałbym choć jedną partię rozegrać bez dodatku. Wydaje mi się mniej złożone niż Zakazane gwiazdy i powinno się dać zmieścić w jeden wieczór.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Hejka
W tym tygodniu chyba w końcu uda mi się dotrzeć.
Jakby co jestem nadal chętna na exodusa, ale chyba nie będzie czasu skoro gracie w ZG.
Na wszelki wypadek wezmę Rftg i jakiegoś suchara.
Chyba że ktoś coś planuje i mogę się przyłączyć :)
Ewa
rman89
Posty: 210
Rejestracja: 27 wrz 2015, 18:12
Lokalizacja: Kluczbork

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: rman89 »

Ja się zjawię i zabiorę Kingdoma znowu chyba, że ktoś jednak optuje na Dominiona? :D

I jeszcze pytanie o której?
Szukam chętnych do grania z Kluczborka i okolic!

Moja Kolekcja
Krzysztof Kobalczyk
Posty: 12
Rejestracja: 19 kwie 2018, 08:48

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Krzysztof Kobalczyk »

Ok rozmawiałem z Krzyśkiem i on będzie więc jak zjawi się Damian to możemy grać. Jak nie to z chęcią odpalił bym Exodusa. Sam mogę jeszcze zabrać Rising Sun albo Posiadłość Szaleństwa bo też z Krzyśkiem taki plan był.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

POSIADŁOŚĆ!!!:D ooo cookie nam nam nam^^
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3408
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 625 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

Śmigiel pisze: 24 kwie 2018, 16:44 POSIADŁOŚĆ!!!:D ooo cookie nam nam nam^^
Zamiast być ciasteczkowym potworem, napisz czasem "będę".
Powitam Cię wtedy z otwartymi rękoma, a nie staropolskim wyp :mrgreen:

Ja przyniese jakiegoś suchara - Pulsara/Lignum. raczej gra na całe spotkanie. Preferuję pograć w 3 osoby, bo o długie kobyły. Ewentualnie Santa Maria, ale to takie krótkie :P

Co do otwarcia, to zagadujcie do Jarka, jeśli Staszek się nie odezwie :P
Nieśmiało przypominam, że obok sali są stoły i możemy tam pyknąć zanim Alkes się pojawi ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Krzysztof Kobalczyk pisze: 24 kwie 2018, 16:38 [...] więc jak zjawi się Damian to możemy grać.
Skrobnąłem do niego na priva z zapytaniem. Jeśli nie odpisze to wezmę Eksodusa. W Posiadłość bym z ochotą pyknął; w Rising Sun, póki co, mniej ochoczo... No, ale to już manewrowanie między stolikowymi konstelacjami, do dogadania na miejscu.
Alkes
Posty: 118
Rejestracja: 12 gru 2016, 14:28
Lokalizacja: Opole

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Alkes »

To co, czas na serię moich obecności? :P

Jutro pojawię się, otworzę salę jeśli taka będzie potrzeba ok. 17:30 standardowo (Panie Staszku przypominam o adnotacji odnośnie sali.)

Zostanę, na jedną partyjkę jeśli komuś brakuje kogoś na ostatnie miejsce w punktacji :D


PS: Jutro między akademikami Grillowanie będzie wielkie, nie jestem pewny czy to pożyteczna informacja, ale zawsze informacja.
W co grałem:
Spoiler:
Sharky22
Posty: 87
Rejestracja: 01 kwie 2017, 13:42

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Sharky22 »

Późno bo późno ale informuje że będę Proszę o wybaczenie ale nie było to jeszcze pewnego dzisiejszego poranka, a praca nie pozwoliła mi wcześniej napisać...
Teresa
Posty: 383
Rejestracja: 18 wrz 2013, 10:03
Been thanked: 23 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Teresa »

My będziemy standardowo ok 17:30, mamy czas do 20:30 - więc albo 1 długa, albo 2 krótkie :)
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Alkes pisze: 24 kwie 2018, 20:45


PS: Jutro między akademikami Grillowanie będzie wielkie, nie jestem pewny czy to pożyteczna informacja, ale zawsze informacja.
czyli będzie walić spaloną kiełbaską w całej okolicy :twisted:
j_g
Posty: 1976
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 499 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Piton, czy może będziesz wcześniej (ok. 16.30) z jakimś szybkim fajnym maleństwem do zagrania w 40 minut na korytarzu? Jeśli tak to mógłbym się pojawić około tej godziny. Jak nie to jadę zjeść do domu i dopiero na 17.30 byłbym, na tych Zakazanych celebrytów.
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja będę około 16:30-17:00.
Do zobaczenia :)
Szukamy nowych znajomych z Opola lub okolic Dobrzenia Wielkiego, lubiących pograć w planszówki :-)
Awatar użytkownika
melusina
Posty: 557
Rejestracja: 23 sty 2013, 22:16
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 12 times
Been thanked: 50 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina »

Będę na 17:30
ODPOWIEDZ