(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Ja powinienem być jakoś 16:20-16:40.
piton pisze: 19 lut 2019, 22:58 pewnie to forma reklamy czy tam prezentacja a'la amłej :lol:
Z tego co kojarzę, wiele osób dało się na to przekonać... Później, po wszystkim, pozostanie ich tylko przekonać do tego, że są zadowoleni z konsumpcji.
piton pisze: 19 lut 2019, 22:58 zabierę jakieś fajne gry, bo tylko takie mam ;)
:shock: :( A co się stało z Twoją jakże liczną kolekcją? Poszła większość na maciehandlu?
piton pisze: 19 lut 2019, 22:58 tylko bardziej celuję w tytuły rozrywkowe niż poważne...beware :twisted:
To ja, aby dotrzymać lekkiego kroku, wezmę nowość u mnie, Santę z Dominga.

Jak się zbierze np. trójka ochotników do GoT to ma to sens? Zdaje się, że Bartek prawił, że z dodatkiem to chyba tak. Zobaczymy jak będzie (jak zwykle, przyjdzie zobaczyć na miejscu).
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

piton pisze: 19 lut 2019, 22:58 Spokojnie, GoT będzie tylko rozłożony, należy czytać ze zrozumieniem :mrgreen:
pewnie to forma reklamy czy tam prezentacja a'la amłej :lol:
Jak już wyjaśniałem, mam pewne obawy co do dlugości rozgrywki i dlatego rozłożę bez pytania i czekania - im szybciej zaczniemy, tym większa szansa, że skończymy. 5-6 osób też nie zakładałem (choć nie mam nic przeciwko), więc bez obaw, raczej nie sądzę żeby to było jedyne co będzie na stołach.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

ja tam ekspertem nie jestem od Gotowania, ale eksperci z polibudy zawsze mówili, że skład musi być pełny do gry. Inaczej to sensu nie ma.
Zresztą jak tam chcecie, ale ja bym przyjął strategię umawiania do zagrania w grę strategiczną.

oby do juterka!
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Dziś mogę się nie wyrobić. Radźcie sobie sami.
Mr. Fox
Posty: 33
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:03

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Mr. Fox »

Ja będę
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

taaaaa ludzie odchodzą, przychodzą
same cenne i smutne informacje
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Dzięki za dziś. Co prawda nie udało się dokończyć GoTka, ale było blisko. Dzięki Bartku, za nauczkę i cierpliwe znoszenie naszych pytań.

Sama gra, w miarę ok (żaden areła ctrl mnie jakoś jeszcze nie zachwycił). Musiałbym więcej pograć, aby przyswoić sobie niuanse i by swobodnie poruszać się w tym świecie Westeros (czycuś). Było ze smoczym dodatkiem, więc na 4 osoby, moim zdaniem, zadziałało. Niezagospodarowanymi klanami poruszają wybrani gracze - wybór klanów każdorazowo na początku rundy, zgodnie z priorytetem na torze kolejności. Wasale mają uboższy wachlarz i liczbę akcji (i dobrze dla płynności rozgrywki), ale swoje robią - zapychają mapę i nie pozwalają innym na odsłonięcie tyłów, więc liczba graczy chyba nie robi się tak istotna - ja przynajmniej jakichś niedostatków związanych z liczbą graczy nie zauważyłem.

Niestety drugiego stolika nie udało się uformować. Piton tylko mignął, a przecież, jeśli byłaby taka potrzeba, jedna osoba mogła się do Was przyłączyć, bo dopiero byliśmy na etapie tłumaczenia. Ja tam, na ten przykład, co wiadomo wszem i wobec, nigdy nie pogardzę jakimś lekkimi sprytnym cosiem. Normalnie jakiś komjunikejszyn brejkdałn.

Cóż, do zobaczenia, mam nadzieję, za tydzień.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3409
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1149 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: piton »

(...)
Jestem w salonie Peugeot
Spoiler:
żegnam
Ostatnio zmieniony 24 lut 2019, 07:33 przez piton, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Ojojoj! Ale powiało starością...! ;)

[za ten czas co spędziłeś na pisaniu marudzenia zagrałbyś ze 2 x w Piętaszka... Hihihihi...]

No offence. Kiedyś się umówimy i zagramy jak zwykle epicko... w Prezencik ;) i będziemy się śmiać aż do (po)puszczenia zwieraczy... Przysięgnij!!!
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

piton pisze: 21 lut 2019, 11:40 Nie chciało mi się z domu wczoraj wychodzić, bo wiedziałem co zastanę na polibudzie. [...]
Miast rozprawy filozoficzno-socjologiczno-psychologicznej napiszę krótko - szkoda; mam wielką nadzieję, że po komingaucie będzie komingbak w glorii i chwale, o ile jeszcze będzie do czego bakować. Z analizy Twej wnoszę, że chyba się po trochu przyczyniłem - jeśli tak, to przeprosiny przyjm. Do zobaczyska, mam nadzieję, wkrótce.
Pudelek
Posty: 646
Rejestracja: 04 lis 2007, 00:47
Lokalizacja: Oberschlesien
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Pudelek »

Tak naprawdę stracą wówczas osoby "trzecie" - bo przyjście Pitona gwarantowało dobre gry i odpowiednią roz(g)rywkę. Przy jego absencji okaże się, że pozostali skazani są na jakieś GoTy, Dominiony czy Carcassone :P
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Jako że czuję się nieco dotknięty tym, że właśnie ta kropla przepełniła czarę goryczy i zaGoTowała Pitona tak, że tylko przybył, zobaczył i się pożegnał, to odpowiem jakoś na ten szereg przemyśleń i aluzji.

Przede wszystkim: mimo, że widok zamyślonych twarzy nad planszą bywa mylący, żadne z nas nie potrafi czytać w myślach. Szkoda, że skończyło sie na krótkim: "grajcie sobie", bo na pewno dałoby się coś zaradzić na poprawę humoru. A tak to mamy zepsuty niejeden humor.

Mi to wygląda na, ogólnie mówiąc, wygórowane wymagania. Nie wnikam już w to, czy wobec tego, co trafia na stół (lub stoły), czy też wobec tych, którzy maja okazję się tymi kartonami, plastikiem i doborowym towarzystwem nacieszyć. Oczywiście jak wymaga się tyle od siebie, to można również tego samego wymagać od innych. A także odwrotnie. Brak mi należytego porównania, kilkanaśnie spotkań wstecz to nie to samo co kilkaset (albo i więcej?). Domyślam się jednak, że ząb czasu nie oszczędził zarówno frekwencji, jak i szeroko rozumianego nastawienia do tej rozrywki. Zatem uważam, że mniejsze wymagania to mniejsze rozczarowania. Sam to stosuję i działa.

Nie jest łatwo lepiej sie poznać tylko i wyłacznie przy jakiejkolwiek planszówce, ale za którymś razem w końcu przeciwnik przestaje być anonimowy i ta brakująca dodatkowa przyjemność choćby ze zwykłej rozmowy w końcu się pojawia i uzupełnia z całą resztą. Sporo jest takich co się zjawiają i znikają, ale najbardziej brakuje tzw. stałych bywalców, którzy byli solą dla tych spotkań.

Będzie mi brakować tego poczucia humoru jakim zawsze byłeś laskaw nas uraczyć :) Jeśli biblioteczna cisza i skupienie nadal będą ranić uszy, razić wzrok i mieszać w głowie, to gdy tylko się rozchmurzysz, napisz czasem do nas.

=========

Na koniec dorzucam parę słów komentarza odnośnie ostatniej partyjki:

Zeszło nam długo - na tyle, że nadużyliśmy cierpliwości pana stróża, ale chyba tylko dlatego, że praktycznie wszystko musiałem wytłumaczyć i sporo przypominaliśmy sobie w trakcie. Wybaczcie, jeśli przynudzałem. Gry nad stołem oczywiście nie było na tyle, ile mogłoby być, ale przynajmniej mi nie doskwierał jej niedostatek. Grając w pojedynkę. tj. sterując tylko jednym rodem, jest się skazanym na współpracę w mniejszym lub większym stopniu z żywym przeciwnikiem. W przypadku korzystania z wielu wasali tak nie jest (a przy 4 graczach 3 lub nawet wszyscy mogą się na jakiegoś załapać). No i ciężko jest zaproponować coś przydatnego to negocjacji, bo jest dużo więcej opcji do przetrawienia; właśnie z powodu kontroli nad dodatkową frakcją.

Na duży plus (jak dla mnie) jest także możliwość wyboru dowolnego rodu, niemal niezależnie od liczby graczy. Wcześniej bez pełnego składu nie dało się pograć południowcami (lub też: było im zbyt łatwo i balans się sypał). Po dorzuceniu wasali nadal może byc nierówno, jeśli ktoś się zamelinuje w jakimś kącie mapy daleko od (żywych) przeciwników, ale nawet wtedy współpraca sąsiadów-wasali może mocno utrudnić życie na tyle długo, by rody suwerenów mogły się rozstawić na planszy w jakiś mniej uprzywilejowany dla outsidera sposób.

Dzięki za grę i do następnego razu, może przy czymś mniej słabym :lol: i łatwiejszym w obsłudze. Jeszcze kiedyś to przyniosę, ale nieprędko, chyba że ktoś zażyczy sobie kolejne Starcie Królów :mrgreen:

No i zdjęcie dla nieobecnych:

Obrazek
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Pudelek pisze: 22 lut 2019, 19:08 Tak naprawdę stracą wówczas osoby "trzecie" - bo przyjście Pitona gwarantowało dobre gry i odpowiednią roz(g)rywkę. Przy jego absencji okaże się, że pozostali skazani są na jakieś GoTy, Dominiony czy Carcassone :P
To oczywiście też, ale jakże istotniejszym fakt, że nie bez przyczyny był trzy lata z rzędu zdobywcą przyznawanego przeze mnie tytułu planszowej osobowości roku na okręg Opola (nawet powiększonego - sory, Ewa).
cyb3k pisze: 22 lut 2019, 21:12 Zeszło nam długo - na tyle, że nadużyliśmy cierpliwości pana stróża [...]
Trzeba uważać na słowa. 'Pan ochroniarz' brzmi dumniej. Niejaki Anioł wolał, gdy się go nazywało gospodarzem domu, na ciecia się obrażał. Akurat ciekawie się zrobiło od drugiej połowy partii i żal było kończyć. W efekcie 5 min. dileja. Na przyszłość nie ma, że boli - trza się zwijać zawczasu.

Oczywiście, o żadnym Twym przynudzaniu mowy być nie może (skąd, do diaska, to wytrzasnąłeś?). No chyba, że chodzi Ci o to, że się przynudzałeś grając z początkującymi. Sorki za to.
cyb3k pisze: 22 lut 2019, 21:12 Dzięki za grę i do następnego razu, może przy czymś mniej słabym :lol: i łatwiejszym w obsłudze. Jeszcze kiedyś to przyniosę, ale nieprędko, chyba że ktoś zażyczy sobie kolejne Starcie Królów :mrgreen:
Ciągle ten sam problem - trzeba kilka razy zagrać, aby zaskoczyć (innych i siebie), wejść na następny level, a nie da się ustawić na 4 spotkania pod rząd w jedno i to samo. A, jeśli o mnie chodzi, łatwiejsze być nie musi, o ile dasz wcześniej znać o nominowanym tytule i masz jeszcze jakieś pokłady cierpliwości.

Dzięki za epickie foto - ten niebieski, który całą grę nie wyszedł z początkowego cypelka to cały ja. No, ciekawe, jak by się to wszystko potoczyło potem.

PS. Przy okazji, w tę środę powinienem być, ale za dwa tygodnie się urlopujemy i prawie na pewno mnie nie będzie (acz jeszcze się przypomnę).
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

Cyb3k ma sporo racji...
My, jako stare pierniko-wapniaki powinnyśmy zostawić młodym wybory w co i jak będą grały.
Tym bardziej, że mają dostęp do sali - niech rządzą.
Wszyscy wiedzą że Piton lubi grać w euro(biznes) i chińczyka z figurkami kolarzy... Heloł...!
Żeby nie było - ja kocham Uno i Wojnę...

No dobra teraz na poważnie. Muszę wyniknąć w plany i sprawdzić czy coś się nie zmieniło z salami... Wkrótce się odezwę. Bez odbioru..!
Shantall
Posty: 301
Rejestracja: 30 gru 2014, 17:47
Been thanked: 1 time

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Shantall »

Ja w końcu dotrę w najbliższą środę. Tradycyjnie chętnie zagram we wszystko (no może poza dominionem). Zagrałabym w coś kosmicznego. Mogę przynieść Rejsa ftg, lub jakby Jacek przytaszczył Exodusa, to też bym pograła lub w Pulsara, ale jak widzę Piton ma gorszy tydzień więc postaram się szeroko uśmiechać, żebyś jednak przyszedł i z nami zagrał :D :D :D
Dozo w środę po 16.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Shantall pisze: 23 lut 2019, 21:12 Mogę przynieść Rejsa ftg, lub jakby Jacek przytaszczył Exodusa, to też bym pograła lub w Pulsara[...]
Ano zobaczymy jak się ułoży (a z naszym forumowym zmawianiem się, które zakończy się w środę ok. 15:07, to ułoży się na miejscu). Ja Eksodusik chętnie, ale należy mieć na względzie, że to idzie na 3-5 chętnych osób (a najlepiej 4).

PS. Byle co, byle było kosmiczne? Cosmic Business bym przyniósł, ale ostatni raz go widziałem w szafie, jakieś 30 lat temu i pewnie gdzieś przepadł. O takie to: Jest klimat, ale nie wiem, czy byśmy się wyrobili czasowo...
PS2. Jak tam portowy rojal? Graliście z Filipem? Sprawdził się?
Mrozunio
Posty: 1
Rejestracja: 23 lut 2019, 23:46

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Mrozunio »

Hej, gdzie mozna do Was dolaczyc i pograć?
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Mrozunio pisze: 24 lut 2019, 12:14 Hej, gdzie mozna do Was dolaczyc i pograć?
Cześć,

Gramy co tydzień, w środy (no chyba, że frekwencja albo upoważniony klucznik nie dopisze w danym tygodniu, co się czasem zdarza). Najpóźniej we wtorek każdy powinien tutaj na forum skrobnąć czy będzie i na co ma ochotę (choć zawsze się znajdzie jakiś niesubordynowany, który się brzydko nie zastosuje).

Spotyki są w budynku Wydziału Mechanicznego - Opole, ul. Mikołajczyka 5, sala E-208(drugie piętro). Na prawo po wejściu wejściem głównym budynku, później na góre 2 pięterka i zawijasz się w kierunku na lewo o 180 stopni wokół schodów.

Ale uwaga: Sala może się lada chwila zmienić na inny numerek - trza śledzić forum.

Zaprasiemy, w każdym razie.
Śmigiel
Posty: 79
Rejestracja: 27 lut 2013, 12:19

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Śmigiel »

Znów jest szansa, na moją przecudną, skromną obecność^^
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3645
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: gafik »

W tym semestrze nasza sala jest zajęta do 17:00 (pewnie znając życie zajęcia będą kończyć się wcześniej, ale nie ma pewności).

Są dwie opcje:

1. Zostać przy starej sali i każdorazowo zaczekać, aż zajęcia się skończą.
2. Zmienić salę (może być sala obok czyli E-208a, lub na pierwszym piętrze po drugiej stronie budynku B-116).

Mnie jutro nie będzie jakby co. Ale mogę przygotować grunt pod zmianę sali.
Awatar użytkownika
cyb3k
Posty: 102
Rejestracja: 03 wrz 2014, 20:16
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: cyb3k »

Planuje przyjechać i pograć w coś nieswojego.
Shantall pisze: 23 lut 2019, 21:12 Mogę przynieść Rejsa ftg, lub jakby Jacek przytaszczył Exodusa, to też bym pograła lub w Pulsara[...]
Ww. opcje mi pasują.

A co do sali, to myślę, że ta mniejsza tj. E-208a powinna wystarczyć jak na nasze skromne potrzeby.
buszman
Posty: 19
Rejestracja: 16 paź 2018, 20:43

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: buszman »

Jutro chętnie się pojawię
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

Staszku, jeśli to dla Ciebie żaden problem, albo bardzo mały problem (poddaję Twojej ocenie za i przeciw) to te pół godzinki, od ok. 16.30, czasem się przydaje...

Póki co, mamy 5-ciu ochotników (wiem, że Tereski i Marcina nie będzie). Chyba u mnie padnie na Eksodus, tylko muszę sobie zasady przypomnieć. Jeśli ktoś jeszcze miałby przyjść to fajnie jakbyście zabrali coś do poprowadzenia potencjalnego drugiego stolika.

Do juterka.
Mr. Fox
Posty: 33
Rejestracja: 03 kwie 2018, 23:03

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: Mr. Fox »

Zobaczę czy będę wogule móģł przyjść, więc jeśli nie przyjdę przed 18.30 to grajcie bez zemnie.
j_g
Posty: 1981
Rejestracja: 17 sty 2016, 18:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 503 times
Been thanked: 240 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: j_g »

A skrobnij, Panie Foxie, do mnie na priva swój nr telefonu, abyśmy wiedzieli na bieżąco, czy i z czym trzymać miejscówkę. Póki co, z tego co rozumiem, jest na tapecie Eksodus i nie wiadomo czy coś jeszcze, a zaczynanie tłumaczenia E o 18.00-18.30, jeśli by się chciało sensownie w niego pograć, raczej odpada, zresztą tak jak i granie w 6 osób.
ODPOWIEDZ