(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
melusina
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Re: (Opole) Planszowe Opole

Post autor: melusina » 04 cze 2019, 22:20

Będę jutro od 16:30. Do zobaczenia

Awatar użytkownika
gafik
Użytkownik wspierający

Post autor: gafik » 05 cze 2019, 11:57

Ja też będę lekko po 16.00

j_g
Użytkownik wspierający
Been thanked: 1 time

Post autor: j_g » 06 cze 2019, 23:18

Dzięki za wczoraj. Był niezły odlot (nawet nie mówię o staszkowym wentylatorze z czasów słusznie minionych; czułem się jak w zaciszu domowym - dokładnie tak brzmi przelatujący codziennie nad moim pokojem śmigłowiec pogotowia ratunkowego).

Na przeczekanie Ania rzuciła o stół Taluwą - ze Staszkiem we trójeczkę powulkanizowaliśmy sobie czekając na Tereskę i Marcina (później w przymusowej przerwie, ponownie czekając na Marcina, znów Taluwalowaliśmy, a także Suszi Gołowaliśmy).

Głównym daniem było mocno karciane Na skrzydełkach. Gra ok, choć szału nie ma - nic odkrywczego (no, może poza odkrywczymi, dla żółtodziobów w tym temacie, nazwami ptaszków). Kilka akcji pozwalających pozyskiwać karty z ptaszkami i zasoby pod posiadane karty ptaszków, mające kilka atrybutów i swój koszt w kilku rodzajach jadła. Karty celów i trochę kombowania z efektów na kartach. Ostatecznie Marcin zdobył pierwsze miejsce w wykładaniu jaj na planszetkę, ale tylko jednym punktem przed Tereską. Mi się jakoś za bardzo nie kombowało - wylądowałem na końcu klucza (może to i lepiej, bo osobnik na czele klucza ma zawsze wiatr w twarzdziób).

Dzięki Aniu za zawłaszczenie stołów. W co my byśmy bez Ciebie grali (tym bardziej, że zebrała się mało podzielna liczba, 5 osób)?

No i odnotować wypada jedynie gościnne interludium, dawno nie bywającego w siedzibie PO, giganta plansz wszelakich, obrazę chowającego głęboko, ale tylko na chwilę, akurat na czas szybkiej wizyty. Oby częściej. Jakże istotne duchowe wsparcie.

Do pogrania.

Pudelek
Użytkownik wspierający

Post autor: Pudelek » 07 cze 2019, 08:19

W ptaki grało się fajnie :) Co prawda interakcji prawie nie ma, losowość za to jest, a mechanika taka sobie, ale zabawa udana, zwłaszcza zbieranie jajek ;) W zwycięstwie zdecydowanie pomogła mi ta kilkudziesięciominutowa przerwa :mrgreen:

Teresa
Użytkownik wspierający

Post autor: Teresa » 10 cze 2019, 11:05

Już nam się wykrystalizowała sytuacja, to od razu piszę: teraz w środę nas nie będzie - Marcin praca, a ja po pracy rezonas, na który już dłuuugo czekam.....

Za to za tydzień - 19.06 będziemy oboje - Jacek - może zrobimy powtórkę tego Great Western Trail? Chyba, że Ania nas czymś zaskoczy:)

j_g
Użytkownik wspierający

Post autor: j_g » 10 cze 2019, 17:24

Teresa pisze:
10 cze 2019, 11:05
Już nam się wykrystalizowała sytuacja, to od razu piszę:
Postawa godna wszelkiego podziwu. Wiem - to rychło piszę, żeby jeden z drugim (a w zasadzie to jeden) nie miał dylematów, czy i po co do biblioteki gnać.
Teresa pisze:
10 cze 2019, 11:05
Za to za tydzień - 19.06 będziemy oboje - Jacek - może zrobimy powtórkę tego Great Western Trail? Chyba, że Ania nas czymś zaskoczy:)
Jeśli gdzieś wtedy nie wyjedziemy na urlop to nie ma problemu - Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem, a Ania zaskakuje wyłącznie pozytywnie, więc, jakby co, to też będzie miło.

A na kogo się nastawiać w tę środę?

Awatar użytkownika
gafik
Użytkownik wspierający

Post autor: gafik » 10 cze 2019, 19:50

Ja będę. Ktoś jeszcze?

j_g
Użytkownik wspierający

Post autor: j_g » 11 cze 2019, 23:14

Połączenie dwóch czynników, szalonej frekwencji i temperatury, skłania mnie do opowiedzenia się za wersją mojego niestawienia się jutro na polibudzkie łono. W każdym razie żadnych pudeł na spocony grzbiet jutro nie wkładam. Jeśli jakiś spóźnialski się jutro opowie za przyjściem z towarem to będę się wtedy zastanawiać, ale jednak raczej chciałbym oszczędzić mózg przed zagotowaniem.

Awatar użytkownika
piton
Użytkownik wspierający
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Post autor: piton » 12 cze 2019, 08:05

Towarzystwo zapowiadało się elitarne. Nawet chciałem podejść na chwilkę, pyknąć w jakie sprytne karcioszki - co Wam opowiadałem - ale pogoda rozkłada na łopatki i olewam. Przy takiej aurze, to polecam granie po godzinie 20, w dobre gry, w dobrym towarzystwie ;)

(może kiedyś podejdę w wakacje, ale przy takiej pogodzie to jednak wolę granie po nocy)

Awatar użytkownika
gafik
Użytkownik wspierający

Post autor: gafik » 12 cze 2019, 10:14

OK. No to ogłaszam sjestę.

j_g
Użytkownik wspierający

Post autor: j_g » 17 cze 2019, 10:17

Ktoś zamierza się pojawić w środowe popołudnie? Widzę, że zamiast upałów ma być orzeźwiający deszczyk i pięknie rozbłyski na niebie. Dajcie znać w miarę prędko, bo mam umówioną krótką wizytę u dentysty i nie wiem czy przekładać, a i do biblio musiałbym po plastikowe drewno dziś/jutro wstąpić.

Awatar użytkownika
gafik
Użytkownik wspierający

Post autor: gafik » 17 cze 2019, 11:37

Ja będę.
Mam spotkanie ale powinno do 16.00 się skończyć. Jakby co to dzwonić.

Awatar użytkownika
melusina
Użytkownik wspierający
Has thanked: 3 times

Post autor: melusina » 17 cze 2019, 13:08

Ja będę :)

ODPOWIEDZ