[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

lol znam jedno stowarzyszenie ktore wlasciwie jest na granicy jakiejkolwiek pozytecznosci, bo wszyscy prawie w srodowisku uwazaja ze cala robote powinny robic wladze stowarzyszenia... moja rada jesli to stowarzyszenie ma nie zamienic sie w lapanie frajerow do wladz - wladze nie sa od tego zeby nikt nie musial nic robic. nie ma zadnego powodu zeby wladze stowarzyszenia robily wiecej tego typu rzeczy niz przecietny czlowiek. jesli juz to mniej.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

draco pisze: Jak trafić? - Grójecka 75. Pomiędzy Kinem Ochota a Halą Banacha w białym pałacyku. Sala 20 na piętrze, schodami do góry i na wprost. Na razie będziemy mieli miejsce na całe wakacje, choć OKO chce nas od razu na cały rok. Upoważnieni do odbioru kluczy są na razie ja i pędrak.
Ciesze sie, ze sie udalo. Ale teraz przez te remonty to trzeba w tamto miejsce 2 przesiadki z centrum. Hmm, no to pewnie bede po 18. Blizej jest z przystanku Kino Ochota, czy Bitwy Warszawskiej?

Trzeba koniecznie zaprosic kolegow od gier wojennych.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

prawie rowno w polowie drogi. ja wysiadalem kino ochota bo jestem do przodu o czas jaki tramwaj jedzie 1 przystanek
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Don Simon pisze:Trzeba koniecznie zaprosic kolegow od gier wojennych.
Mysle, ze to robota dla Pędraka i draco, ktorzy jako "klucznicy" pelnia niejako role gospodarzy :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

draco pisze:Największy problem może być ze stolikami. Są normalne szkolne ławki, ale w ilości około 11.

:D
zalezy jakie szkolne ławki jak takie jak na smolnej to spokojnie sie sprawdza ale wiadomo ze lawka lawce nie równa i jak sie na wiecej zejdzie to moze zabraknac miejsca
moim zdaniem te 11 lawek wystarczy srednio na 7-9 gier w zaleznosci ile gier bedzie wymagalo laczenia dwoch stolików



P.S.
Do zobaczenia w piątek :]
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

witam wszystkich, to moja pierwsza wizyta na tym forum. A jego znalezienie to efekt upadku idei szukania graczy wśród znajomych :) a rodzina kończy się na niestety catanie i evo.

Mam trochę gier, ale... grałem w około połowę :D brak zawodników niestety. dopiero teraz wpadlem na pomysl poszukania innych osób w sieci i voila! Akurat jak widzę pojawia się idea nowego klubu. Czy jutrzejsze spotkanie jest otwarte czy raczej organizacyjne? Bo ja BARDZO chętnie bym sobie przypomniał, jak to jest siedziec w szkolnej ławce
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 46 times
Been thanked: 95 times

Post autor: Abiger »

draco pisze:Udało się :!:
Super, świetna robota Draco.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

melee pisze: Czy jutrzejsze spotkanie jest otwarte czy raczej organizacyjne? Bo ja BARDZO chętnie bym sobie przypomniał, jak to jest siedziec w szkolnej ławce
Wszystkie spotkania, o których sie pisze na tym forum są jak najbardziej otwarte.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Będę dziś około 17:00. Mają przybyć Andreas, Raubritter, Trutu, Czupur. Natomiast Leo, zajęty przez małżonkę, dziś się nie pojawi.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 78 times
Been thanked: 251 times

Post autor: jax »

O, no to fajnie pedrak zadzialales. Dobrze bedzie dalej sie integrowac.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Ja sie zjawiam i juz nie moge sie doczekac :D :D
jeszcze niecałe 8h i sobie pogram :twisted:
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Mam Goa. Jak sie dowloke to bede zapewne po 18.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Jednak będę po 17. Pewnie bliżej 18.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Czyli o której mamy szansę realnie otworzyć spotkanie??
Próbować pojawić się w OKU koło 17 czy raczej nastawiać na 18.

Draco --> o której bedziesz :?:
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Don Simon pisze:Mam Goa. Jak sie dowloke to bede zapewne po 18.

Pozdrawiam
Szymon
Dzieki :]
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Ja tez sie pojawie (wczoraj w art.bemie nie bylem pewny), ale najwczesniej o 18 - stad tez serdeczna prosba do sztefana o Neuroshime i ewentualnie "TiE" (w tej kolejnosci, bo w "TiE" gralem, choc online, a w Neuroshime jeszcze nigdy) - zaraz przyswoje sobie instrukcje, zeby nie trzeba bylo mi znowu wszystkiego tlumaczyc od zera. :)
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

No i kurcze nikt (draco :P) nie odpowiedział, czy warto próbowac się pojawiac koło 17.
Nic to, w takim razie nastawiam się, że raczej bliżej 18 uda się nam wejśc do sali - i tak sie ustawiam z przyjazdem

Do zobaczyska
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Gorigon
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gorigon »

Cześć!
Mam nadzieje że Browarionowi uda się ostatecznie dojechać :P
My (z Orrisem) będziemy około 18 więc proźba do Sztefana jeśli będzie to zaczekajcie na nas z Książętami Floręcji. Ja napewno Cytadela wezme, Atomuuuuówki, Spadamy,Bohnchanze(jak to sie pisze??) i Mag Blasta.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 32 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Ja niestety dziś ani za tydzień nie dam rady. Może za dwa tygodnie -- spróbuje, bo jestem bardzo ciekaw co i jak :)
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

OKO to rewelacja. Zebrała się pokaźna grupa smolnian. Musieliśmy się posiłkować stołami z innych pomieszczeń. Za tydzień postaram się przynieść gotową dla władz tego MDKu informację do zamieszczenia w ichniejszym informatorze i gazetce lokalnej.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

no tak, szkoda ze nie udalo sie dokonczyc nawet jednej partii Tides of Iron :) 4 rundy (z 8 ) w 4 godziny, a tygrys nawet nie nadgryziony..

pędrak - tak, to jestem ja, nie mam zony i dzieci :)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Pierwsze spotkanie w OKO udało się rewelacyjnie :!: Przyszło około 30 osób w wieku od 15 do 50 lat, w tym przy najmniej dwie płci pięknej.

Na poczatek zagrałem z Pancho, Jaxem i Sztefanem w Guatemala Cafe. Gra nie jest zła, ale tez nie zachwyca. Trzeba zaplanować sobie strategię na całą grę. Ostatnim ruchem można zdobyć ponad połowę wszystkich punktów i wygrać bez patrzenia się na innych. Czynnik losowy dość duży. Prowadziłem od początku do końca i choć pancho deptał mi po piętach, to na koniec odskoczyłem i skończyłem grę.

Potem zagrałem w Blokusa z Michałem, Gorigonem i Orrisem. Gra bardzo dobra dla dzieci w celu rozwijania logicznego myślenia i strategicznego planowania. Dorośli też sie mogą przy niej świetnie bawić. Nasza partia zakończyła się w 3/4, bo wtedy nikt już nie mógł odebrać mi zwycięstwa.

Wtedy przyszedł czas na PitchCar Mini. Zbudowany przeze mnie tor "Hungaroring" okazał się szybki, ale posiadał dwa trudne miejsca. Wyścig udał się znakomicie.

Na koniec przetestowałem w końcu najnowszą wersję "Żyły złota". System licytacji górników sie sprawdził. Niestety system "niestebilnej ekonomii" wprowadził jeszcze więcej losowości. Może z niego zrezygnuję, co uprości grę, ale to trzeba przetestować. I wtedy można zacząć beta-testy.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

draco pisze:Pierwsze spotkanie w OKO udało się rewelacyjnie :!: Przyszło około 30 osób w wieku od 15 do 50 lat, w tym przy najmniej dwie płci pięknej
Rozumiem, że warunki lokalowe są bardzo dobre?

Gratulacje, Draco, za załatwienie miejsca :D

W przyszły piątek mam nadzieję zobaczyć osobiście i w końcu w coś pograć.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
folko
Posty: 2442
Rejestracja: 23 wrz 2004, 13:26
Lokalizacja: Wodzisław Śl.
Kontakt:

Post autor: folko »

draco pisze: Potem zagrałem w Blokusa z Michałem, Gorigonem i Orrisem. Gra bardzo dobra dla dzieci w celu rozwijania logicznego myślenia i strategicznego planowania. Dorośli też sie mogą przy niej świetnie bawić. Nasza partia zakończyła się w 3/4, bo wtedy nikt już nie mógł odebrać mi zwycięstwa.
Grałem w blokusa dziesiątki razy... nigdy nie zdarzyła mi się sytuacja, że w 3/4 partii można było odgadnąć wynik. Jestem w szoku :-o

Ps. Dla dzieci jak dla dzieci, Blokus to tytuł dość mózgożerny ;-)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Miejsce rzeczywiscie sympatyczne. Dojazd to niestety totalna masakra - brak tramwajow, korki - z Pl. Trzech Krzyzy jechalem w sumie godzine :? .

Ale coz, nie mozna miec wszystkiego. Ogolnie mysle, ze to bedzie dobre miejsce dla nas.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ