[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Valmont pisze:Dzisiaj mam Gheos i Graverobbers.
Dzisiejszy program sponsoruje literka G?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Valmont pisze:Ja tam się przed nikim tłumaczyć nie muszę, a na dzieci przy kosztach moich wyjazdów urlopowych oraz przy zakupach planszówek i tak mnie nie stać.
Grunt to miec priorytety :-P.
Niech się inni wobec tego w dwójnasób starają. Liczę na was koledzy :twisted:
Ale wiesz, ze sami koledzy nie wystarcza? Trzeba jeszcze kolezanek do tego... Nic dziwnego, ze myslisz, ze sie nie nadajesz do zycia rodzinnego, skoro dla Ciebie rodzina to dwoch kolegow :-P.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Don Simon pisze: Ale wiesz, ze sami koledzy nie wystarcza? Trzeba jeszcze kolezanek do tego... Nic dziwnego, ze myslisz, ze sie nie nadajesz do zycia rodzinnego, skoro dla Ciebie rodzina to dwoch kolegow :-P.
No i widzisz co się z człowiekiem dzieje jak go wychowuje ulica, podczas gdy rodzice zagrywali się w planszową Cywilizację z AH :P
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 11 wrz 2006, 13:34
Lokalizacja: ursynow

Post autor: magdalena »

No proszę... jakieś nowe tematy na forum... Czy mam przyprowadzać więcej koleżanek? :P
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Zadebiutowalem w pitch-carze lepiej niz Kubica ;), ale glowne danie to bylo GOA. Dopiero druga rozgrywka po polrocznej przerwie - na poczatku jakos pokpilem licytacje i zostalem bez surowcow - skupilem sie wiec na koloniach. Duzo kasy rozeszlo sie szybko na bezsurowcowy rozwoj toru kolonii, potem zainwestowalem w statki i produkcje surowcow. Za kazda z tych dziedzin mialem ostatecznie10 pkt, + komplet kolonii, misja za 3 pkt i w ostatniej tuze rowinalem cos na 1 pkt i z 1 karta zakonczylem gre z 45 pkt. mefuig ktory pieniedzy mial jak lodu, po kilka dodatkowych akcji w kazdej turze, miak 4 poziomy za 6 pkt i tylko jeden za 10 pkt i lacznie 42 pkt - a myslalem ze powalcze dopiero o 2 miejsce. Sprawdzilo sie pominiecie toru zlota i zero inwestycji tam :)
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

magdalena pisze:No proszę... jakieś nowe tematy na forum... Czy mam przyprowadzać więcej koleżanek? :P
Aha. Tak. Owszem. :D
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Grałem w:

NS Hex
Pitchcar Mini (na osotatnim zakręcie straciłem miejsce w pierwszej ósemce :)

Age of Empires III

Rozgrywkę trochę mocno zakłócił Pitchcar. Przerwaliśmy po pierwszej turze (zakwalifikował się Polaros). Tuż przed końcem wyścigu jeden z graczy poszedł do domu, a potem Polaros musiał wychodzić wcześniej. Zdążyliśmy dokończyć drugą erę.

Gra nie wygląda całkiem sympatycznie, choć rzeczywiście figurki czasem się trochę mylą i obszary trochę w pierwszej chwili trudne do odróżnienia.

Mechanika przypomina Caylusa lub Filary Ziemi. Sama gra bliższa jednak Filarom. Nie ma aż tak zażartej walki o miejsca. Właściwie zawsze coś tam mniej lub bardziej dobrego jest do wyboru. Choć realizując konkretną strategie nie zawsze będziemy mieli wolne potrzebne pole. W przeciwieństwie do Filarów Ziemi pieniądze jakoś tak w miarę łatwo się zarabia. Walki w miarę sporadyczne, ale mogą być dosyć ważne. Podczas rozgrywki nie czujemy upływającego czasu. Tury graczy przebiegają dosyć sprawnie (choć po części zależy to na pewno od graczy).

Generalnie gra mi się bardzo spodobała, choć przez mocno nietypowy mechanizm z Caylusa, czy Filarów wydaje się mało oryginalna (co oczywiście jest trochę nadużyciem, przecież na przykład gier terrytory control jest cała masa i wiele różnych jest popularnych). Bardzo chętnie zagram po raz kolejny. Mam jeszcze wątpliwości, czy to gra rzeczywiście na pierwszą 10 BGG i czy warto na nią wydać aż 200PLN.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Rozmawiałem dzisiaj w sklepie z Panią Redaktor Hanną Bogoryją Zakrzewską z Polskiego Radia. Przyjdzie do OKO w najbliższy piątek zrobić reportaż o planszówkach. Panowie, umyjcie się, ładnie ubierzcie i weźcie coś prostego, aby można było zachęcić do grania Panią redaktor i tysiące słuchaczy.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

po ostatnim artykule w rzepie narzuca sie pytanie - a da toto komus do autoryzacji merytorycznej zanim bedzie za pozno? :-)
Awatar użytkownika
Gorigon
Posty: 59
Rejestracja: 20 cze 2007, 16:25
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gorigon »

draco pisze:Rozmawiałem dzisiaj w sklepie z Panią Redaktor Hanną Bogoryją Zakrzewską z Polskiego Radia. Przyjdzie do OKO w najbliższy piątek zrobić reportaż o planszówkach. Panowie, umyjcie się, ładnie ubierzcie i weźcie coś prostego, aby można było zachęcić do grania Panią redaktor i tysiące słuchaczy.
No taką okzaje przegapie :D Szkoda że mnie nie będzie w piątek.
"Gramy patrząc sobie w oczy, ręce muszą chodzić same
I pod stołem decydować o rozgrywce."
-J.K
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

bazik pisze:po ostatnim artykule w rzepie narzuca sie pytanie - a da toto komus do autoryzacji merytorycznej zanim bedzie za pozno? :-)
Poprosimy i mam nadzieję, że da się wywalczyć.
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Sztefan pisze:Grałem w:
Age of Empires III
Rozgrywkę trochę mocno zakłócił Pitchcar. Przerwaliśmy po pierwszej turze (zakwalifikował się Polaros). Tuż przed końcem wyścigu jeden z graczy poszedł do domu, a potem Polaros musiał wychodzić wcześniej. Zdążyliśmy dokończyć drugą erę.
Bije się w pierś ale moja narzeczona nie darowała by mi telefonu z cyklu " Kochanie wiem ze pada i walą pioruny ale wróć z pracy busem bo ja mam jeszcze jedną erę do rozegrania " :) przepraszam ze pod koniec narzuciłem tak mordercze tępo gry i nie pomogłem wam jej składać.

Co do samej gry - wszyscy gracze grali w to pierwszy raz. Po wytłumaczeniu zasad każdy miał minę z cyklu ale o co chodzi ???
Po pierwszej turze wszystko się wyjaśniło ( no prawie wyszystko) i można było cieszyć się grą. Moja opinia jest taka :
Fajna gra z ciekawą mechaniką która moim zdaniem nie jest warta 200 zł. Wyjątkowo nie podoba mi się plansza, figurki potrafią sie pomylić, za 200 zł oczekiwał bym przynajmniej jakiś przegródek w pudełku. Reasumując chętnie w nią jeszcze raz zagram ale napewno nie kupie ( przynajmniej nie w Polsce ;) )

Pitchcar moja druga gra i udało mi sie zakwalifikować :) Powiem szczerze ze po ostatnim razie stwierdziłem że gra jest hmmm średnia i nie wiem o co tyle krzyku :] dopiero jak w piątek udało mi się wejść do finału to poczułem te emocje :) Dziękuje foreverowi za zostanie moim zamozwańczym trenerem ( " teraz mocno o bandę ...." ) co pozwoliło zająć mi 5 miejsce :]
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

ragozd pisze:Zadebiutowalem w pitch-carze lepiej niz Kubica ;), ale glowne danie to bylo GOA. Dopiero druga rozgrywka po polrocznej przerwie - na poczatku jakos pokpilem licytacje i zostalem bez surowcow - skupilem sie wiec na koloniach. Duzo kasy rozeszlo sie szybko na bezsurowcowy rozwoj toru kolonii, potem zainwestowalem w statki i produkcje surowcow. Za kazda z tych dziedzin mialem ostatecznie10 pkt, + komplet kolonii, misja za 3 pkt i w ostatniej tuze rowinalem cos na 1 pkt i z 1 karta zakonczylem gre z 45 pkt. mefuig ktory pieniedzy mial jak lodu, po kilka dodatkowych akcji w kazdej turze, miak 4 poziomy za 6 pkt i tylko jeden za 10 pkt i lacznie 42 pkt - a myslalem ze powalcze dopiero o 2 miejsce. Sprawdzilo sie pominiecie toru zlota i zero inwestycji tam :)
gra rzeczywiscie jest fantastyczna i dobrze ze sie spodobala Beacie to bede mogl ja kupic :]

a co do rozgrywki faktycznie dalem ciala na rozwoju
mocno rozwijalem sie finansowo ale zupelnie z tego nie korzystalem
stralem sie rownomiernie rozwijac zeby otrzymywac dodatkowa akcje i faktycznie dostalem ich az 3
jednak roznica 4 punkitow miedzy poziomem 4 a 5 to bardzo duzo

na nastepna rozgrywke mam juz nowa strategie do przetestowania

gra strasznie mi sie spodobala i jedyny zarzuto to czemu dopiero teraz w na zagralem :] wielkie dzieki Szymonie za udostepnienie toge swietnego tytulu
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Piątkowe OKO zbliża się wielkimi krokami. Miałbym ochotę koniecznie zagrać na nim w Eufrat i Tygrys. Ktoś chętny na zażartą walkę o "władzę"?
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Nie ma problemu, ja nigdy nie odmawiam partyjki w Tygrysa - gre chetnie przyniose. :) Ze swojej strony rowniez mam prosbe - chcialbym tym razem przetestowac Fire & Axe, czy ktos, kto to posiada moglby przyniesc gre na spotkanie?
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Post autor: melee »

ja mogę zabrać Fire & Axe, choć niekonieczne zagrać, wciąż poluję na to, czego nie znam ;)
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

hej ja bym w F&A chętnie zagrał ale będe dopiero koło 17
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Wilk pisze:Nie ma problemu, ja nigdy nie odmawiam partyjki w Tygrysa - gre chetnie przyniose. :)
To umówmy się, że przyniesiesz EiT a ja w ten sposób wezmę co innego. Zawsze będzie więcej gier na składzie :P
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Geko pisze: To umówmy się, że przyniesiesz EiT a ja w ten sposób wezmę co innego. Zawsze będzie więcej gier na składzie :P
Jesli nie bedziesz mial nic innego do wziecia to proponuje Yspahan i/lub Elasund.

Ja zapewne standardowo ostatnio wezme Goa(na ktore popyt nie gasnie) i cos jeszcze...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Ja w tym tygodniu odpadam.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

A moze ktosd by sie pisal na GOTa 4 5 6 osob do wyboru?Mam wszystkie dodatki
Awatar użytkownika
Polaros
Posty: 595
Rejestracja: 23 sie 2006, 15:52
Lokalizacja: WaWa

Post autor: Polaros »

Heheh kolekcjoner :) (ja jeszcze musze CotK kupic do kompletu).
Got także chętnie ale ponieważ przychodzę koło 17 więc pewnie nie bedzie mi dane dołączyć :(
Awatar użytkownika
Papryk
Posty: 22
Rejestracja: 17 sie 2006, 11:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Post autor: Papryk »

Planujemy przybyć z kolegą Robem w ten piątek. Chętnie zagramy w Fire&Axe - o której zaczynacie partyjkę? Poza tym wezmę Iliadę.
"Insane sort of innocence" - Sean Penn o Björk
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

w tygrysa i goa chetnie zagram jesli beda miejsca jak nie to nie ma problemu
ciagle jednanak nie udalo mi sie zagrac w książąt wiec tu zwracam sie do Browariona :] wiem ze jestes szczesliwym posiadaczem
ja moge zabrac Tikala lub inna z moich gierek
tylko piszcie do 17 w czwartek
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Posty: 353
Rejestracja: 06 lip 2007, 21:40
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Franek Strzała »

Polaros pisze:Heheh kolekcjoner :) (ja jeszcze musze CotK kupic do kompletu).
Got także chętnie ale ponieważ przychodzę koło 17 więc pewnie nie bedzie mi dane dołączyć :(
jedna z moich ulubionych gier.Jak zaczniemy o 17 i bez przerwy na pitch cara to damy rade.Ktos jeszcze chetny
ODPOWIEDZ