(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1633
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Czyli nie mam partnera do Normandii... no to na trzeciego nie będę się ładował aby nie było konieczności rozkładania T&T :P
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Jak miło wrócić po przerwie.

Ostatecznie zagraliśmy z Pawłem w Next War Pakistan, scenariusz Lahore ale z dowództwami i zaopatrzeniem. Z punktu widzenia obrońcy to zaopatrzenie zbyt wiele nie zmieniło - żadna ze stron nie miała możliwości odcięcia przeciwnika.

Przebieg rozgrywki, jak zwykle w NW, bardzo dynamiczny. Tym razem ja grałem pakistańskimi obrońcami. Liczebność indyjskich wojsk robiła duże wrażenie, zwłaszcza w zestawieniu ze szczupłością sił własnych. Z własnej gry Hindusami pamiętałem jednak, że w okolicach Lahore teren nie pozwala wprowadzić do walki wszystkich sił, i Hindusi trochę się korkują. Pamiętając w jaki sposób udało nam się w wtedy Pawła rozbić, priorytet nadałem przerzuceniu posiłków do wschodniego Pendżabu i Lahore. Od początku zamierzałem także stworzyć pancerny odwód, złożony z dwóch moich najsilniejszych dywizji pancernych i dwóch brygad (łączna siła 40 pkt w ataku), który miał rozpocząć przeciwuderzenie na osłabione atakami jednostki indyjskie w dogodnym momencie. Pytanie brzmiało tylko na którym teatrze działań użyć odwodu. W grę wchodziła "duża operacja", czyli próba wyjścia z bagien rzeki Ravi i uderzenia szerokim manewrem na tyły Hindusów szturmujących Lahore, być może także odcięcie im zaopatrzenia. "Mała operacja", to pilnowanie wysoko punktowanego wschodniego Pendżabu. Po analizie mapy i rozkładu sił uznałem, że jednak "mała operacja" będzie lepsza. Na zachodzie prawdopodobnie utknąłbym w walkach z osłonowym korpusem indyjskim, a do kontrataku Hindusi mogli posłać swoją wielką dywizje pancerną, która w szturmie na Lahore trochę się marnowała, nie mogąc wykorzystać pełni swojego potencjału.
We wschodnim Pendżabie takich jednostek nie było, teren dogodniejszy, no i więcej punktów. Odwód umieściłem zatem na autostradzie Islamabad - Lahore i czekałem, aż zastępy indyjskie, osłabione atakami na moje umocnione miasta, zejdą wreszcie na równinę.

W międzyczasie udało się przesłonić skutecznie mosty na Ravi i Paweł szybko z rezygnował z blokady autostrady Rawalpindi - Lahore lub wychodzenia na tyły pakistańskie, jak to udało się Hindusom w poprzedniej grze. Szybciej za to niż ostatnio, Hindusi podeszli pod Lahore. Udało się im zdobyć lotnisko i jedną z dzielnic miasta. Kampanie rozstrzygnęła się jednak na wschodzie, zgodnie z moim planem. Gdy tylko nacierające jednostki hinduskie, uwikłane jeszcze w oczyszczanie stref przygranicznych, pojawiły się na równinie, ruszyło do kontrataku kilkaset czołgów mojego pancernego odwodu. W trzech bitwach udało mi się (choć ze stratami, naprawionymi z uzupełnień) zniszczyć kilka jednostek przeciwnika i spowodować generalny odwrót. Na tym froncie hindusi raczej stracili możliwości ofensywne do końca gry, zwłaszcza w świetle nadciągających posiłków pakistańsko - chińskich.

W tym momencie trzymałem 5 z 7 punktów strategicznych i prowadziłem też nieznacznie w zadanych stratach. Wiedzieliśmy,że musimy już kończyć, dlatego pozwoliłem sobie na atak moją pancerną pięścią na opanowane przez Hindusów dzielnice Lahore, wspomagane desantem chińskich brygad aeromobilnych. Uderzenie było jednak nieskuteczne i przerwaliśmy rozgrywkę.

Perspektywa dalszej gry była taka, że udało mi się doprowadzić do wyrównania sił, a nawet zyskania lokalnej przewagi na wschodzie. Wschodni Pendżab był zabezpieczony, być może Pawłowi udałoby się natomiast zdobyć Lahore. Być może, bo miałem tam mocne siły. Gdyby jeszcze udało się z Shahdarą na północnych przedmieściach, za rzeką, mógłby mnie przegonić punktowo, ale to już raczej mniej prawdopodobne.

Grało się super, chętnie do NW jeszcze wrócę i namawiam innych Kolegów do spróbowania, bo warto :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Z okazji rocznicy wybuchu Powstania w Getcie warszawskim:
https://www.youtube.com/watch?v=snDmCD9jY5I
https://www.youtube.com/watch?v=e6ixqhpnQ-o
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Za każdym razem, gdy oglądałem w Muzeum film o gettcie, ten w sekcji powstań, łzy mi się cisnęły do oczu.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Jan_1980 »

Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1633
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 18 kwie 2018, 08:39 Ostatecznie zagraliśmy z Pawłem w Next War Pakistan, scenariusz Lahore ale z dowództwami i zaopatrzeniem. Z punktu widzenia obrońcy to zaopatrzenie zbyt wiele nie zmieniło - żadna ze stron nie miała możliwości odcięcia przeciwnika.
A jak wyglądała walka powietrzna? Graliście na pełne przepisy? Jak wyglądało zdobywanie przewagi powietrznej, czy zwycięska strona mogła potem np. ograniczać ruchy przeciwnika lub niszczyć kolumny zaopatrzeniowe? Pytam na bazie opisywanych w prasie doświadczeń bojowych z Syrii lub Ukrainy, gdzie miało to spore znaczenie.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Odi »

Nie, cały czas gramy na uproszczone zasady lotnictwa. Z tego co Paweł opowiadał (pewnie się wypowie bardziej szczegółowo) lotnictwo może robić naprawdę sporo: misje eskortowe, bezpośrednie ataki na wojska przeciwnika (obezwładniające je na moment) no i misje typu Interdiction, czyli np bombardowanie węzłów komunikacyjnych (utrudniają poruszanie). Wszystko razem wydaje się mieć duży wpływ na przebieg działań.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum [Gdańsk]

Post autor: Muad »

jutro rozpiszę się jak będzie czas..
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Muad »

Jednak zajęło to więcej niż myślałem..

Zagraliśmy w standardowy scenariusz Lahore:
+ zaopatrzenie
+ sztaby
(następnym razem dorzucimy +specjalne oddziały i +strike'i - opiszę na dole)

Rozgrywka

Początek zapowiadał się dobrze, postanowiłem pojechać jak chłopaki ostatnim razem, tak by więcej wojska można było przepuścić przez granicę, z tym że chciałem na prawdę przejąć miasto Lahore. W przypadku zasad z zaopatrzeniem na starcie scenariusza każdy z nas rozstawiał tzw. Supply Depot i jeden Mobile Supply Unit. Dla Pakistańczyków to nie miało tak większego znaczenia, z kolei dla mnie - Indian, tam gdzie postawiłem zaopatrzenie z tamtej strony będę atakował - bez Supply Depot atak byłby raczej nie możliwy.

Pierwsze walki i przebicie przez granicę. Oczywiście marudzenie strony Pakistańskiej było zrozumiałe, gdyż Indianie mają 2 tury inicjatywne i mogą się bawić - do czasu..
Spoiler:
Spoiler:
Na tym etapie nie maksymalizowałem dość swoich możliwości. Posiadając 2 grupy artylerii powinienem atakować jak się da w ich zasięgu, a tak nie wykorzystywałem tej możliwości. Musiałem zrobić przebicie i zabezpieczyć granicę, gdyż najgorsze dla Indian to zablokować się, a posiłki były w drodze. Co więcej, grając z zaopatrzeniem, nie można zrobić Blitzkriegu - znaczy można, ale jak nie będzie przejścia na zaopatrzenie to tak jak byliby już martwi xD

Nie zgodzę się jednak, że moja największa grupa pancerna nudziła się pod Lahorem. Co prawda nie uczestniczyła w głównym natarciu, ale to właśnie dzięki nim udało mi się zdobyć lotnisko Lahoru i wejść do miasta. Ta sama grupa zrobiła najwięcej szkód w obrońca Lahoru, którzy byli zmuszeni do przegrupowania się w celu utrzymania miasta. A jak pokazała dalsza gra, odbicie miasta nie jest też proste.

Zdobycie lotniska Lahoru: (widać moją grupę 18-11-6)
Spoiler:
Rzuty w grze rozchodziły się po równo jak uznaliśmy. Każdy miał farty i sukcesy oraz porażki.. W moim przypadku nie udało mi się zabezpieczyć wystarczająco szybko granicy przy mieście Sialkot - które stanowiło dość istotny punkt, gdyż od niego prowadziła droga na Lahore i moje zaopatrzenie mogłoby śmigać bez problemu. Niestety miasto jest dość dobrze ufortyfikowane, także potrzebowałem ataku z przynajmniej 3 hexów. W tym momencie odpaliły się Pakistańskie tanki xD Zjechali autostradami i odepchnęli Indian i część zmusili do wycofania się za granicę - ta kampania nie miała już możliwości sukcesu. Co gorsza, Chińczycy zaangażowali się w konflikt.

Granica po kontrataku Pakistańskim:
Spoiler:
Dalej gra zaczęła tylko przyśpieszać gdyż nie mieliśmy już tur inicjatywnych (tura inicjatywa: Ruch Inicjatywny, Ruch Elity, Ruch Exploitation, Ruch Reakcji, Ruch gracz 1, Ruch gracz 2; tura zwykła: Ruch gracz 1, Ruch gracz 2). Przychodził regularnie posiłki dla obu stron, impet India skończył się, mimo wszystko było za mało miejsca na nowe wojska. Dalsza część skupiła się głównie na walkach w Lahorze. Dzięki rozbiciu obrony i braku posiłków do miasta, udało się Indianom zdobyć sporą część miasta - o dziwo był to atak samej piechoty od strony pół. Bardzo nie korzystne warunki jednak po użyciu wszelkiego wsparcia (lotnictwo, artyleria, śmigłowce) udało się wejść i następnie oczyścić dzielnice. Pakistańczycy z pomocą Chińczyków próbowali rozbić ofensywę na Lahore i odzyskać utracone dzielnice jednak bez skutecznie (a czas w tedy na chwilę się zatrzymał xD)

Indianie zawiesili flagę w Lahore:
Spoiler:
Ostateczne podliczenie wypadło tak, że Pakistańczycy obronili się. Straty były bodajże większe po stronie Pakistańskiej jednak z czasem wyrównały się. Najważniejszy wpływ miała tutaj kontrola punktów strategicznych. Moim Indianom udało się zająć zaledwie 2 z 7, przez co nie było możliwości wygrania tego, ale zabawy było pełno :) Flaga Indyjska w Lahorze nadal powiewa :P

Koniec rozgrywki:
Spoiler:
Na pewno duży wpływ miał tutaj scenariusz, gdyż nie przewidywał on sztabów i zaopatrzenia. Największa bolączką Pakistańczyków jest tutaj zasada, że nie mogą przechodzić przez granicę. Gdybyśmy zagrali na pełny scenariusz z Kashmirem wtedy wszystko było by dozwolone. Myślę, że dodanie Kashmiru nie zwiększyło by drastycznie czasu gry. Mniej tur inicjatywnych jednak więcej pól do manewrowania i przebijania się.

Jeżeli chodzi o zaopatrzenie, obie strony nie miały odpowiednich narzędzi by skutecznie niwelować zaopatrzenie przeciwnika, dlatego tez następnym razem dorzucimy oddziały specjalne i strike'i.

Wytłumaczenie dodatkowych zasad do serii Next War:

*** Zaopatrzenie

Jednostki by w pełni działały muszą mieć dostarczone zaopatrzenie. W grze są tzw. źródła zaopatrzenia oraz jednostki które mogą przedłużyć przenoszenie. Podstawowymi źródłami są; Urban Hexy (nie mylić z miastami), Porty (nie w India-Pakistan), Przyczułki (nie w India-Pakistan) oraz dodatkowe zewnętrzne, np. dalsza cześć Pakistanu, Indii i Chin. Każde źródło doprowadza zaopatrzenie poprzez ruch zmotoryzowany, a jego wartość zależy od źródła:

Urban hex: 6
Supply Depot: 8
Beachhead: 4
MSU (mobilny depot): 4
Inne: 6
Spoiler:
Jedynie MSU (ciężarówki) są mobilnym źródłem zaopatrzenia. Żeby przedłużyć sieć trzeba używać Sztabów. Sztab jest to przedłużenie zaopatrzenia dla jednostek tego konkretnego sztabu>
Jednostki bez zaopatrzenia mają atak i ruch zmniejszone o 1/2, efficiency spada o 1 i nie mogą ruszać się w turach Elite i Exploitaion.


*** Sztaby
Spoiler:
Przede wszystkim mogą zwiększych atak/obronę jednostką jeżeli chociaż 1 jest im podległa. Pakistańczycy zwykle mają sztaby o sile i zasięgu 3 a Indianie o sile i zasięgu 2. Chińczycy, US i Rosjanie mają już same 5. Jak zauważyliśmy w naszej grze, nawet te głupie +2 może zmienić wynik. Największy wpływ ma oczywiście na małe liczby.

O czym zapomnialem (xD) to to że Sztab w swoim zasięgu zwiększa obronę przeciwlotniczą o 1 :P

Poza wspieraniem swoich wojsk i zachowywania się jak zwykła jednostka ma tez możliwość robienia strików (o tym później)


*** SOF (Special Operation Forces)
Oddziały specjalne dodają dodatkową mechanikę do gry, nie jest ona duża, jest to bardziej dodatkowy rzut na coś jednak z perspektywy tego poziomu zarządzania wojskiem jest w porządku dając kilka nowych możliwości. SOFki wykorzystuje się przed wszystkimi ruchami i można im przypisać kilka rodzai misji. Po udanej/nieudanej misji rzucają na przetrwanie i wracają do puli. Łatwe i zrozumiałe. Rodzaje misji:

Odkrycie wojsk przecinika: nie będę tutaj pisał gdyż u nas to nie miało znaczenia, nie gramy na ukrywanie wojsk

Rajd: SOFki mogą uszkadzać (strike) jednostki specjalne - sztaby, artylerię, supply depoty oraz śmigłowce - uszkadzać instalację (lotniska, bazy lotnicze, porty, forty) a także niszczyć mosty i drogi. W przypadku dróg jest to osłabienie przechodzenia przez dane pole (-1 lub -2) i chyba niszczenia bonusu za drogi - co przekłada się na problem z zaopatrzeniem. Uszkodzone drogi co turę zmniejszają swoją karę.

Namierzanie: dodatkowo SOFki mogą namierzyć dany cel (-1 lub -2) przez co wszelkie naloty i strike'i mają dodatkowy modyfikator

*** Strike
Jednostki takie jak: Sztaby, Artyleria, SOF oraz później Lotnictwo mogą dokonywać ostrzału na jednostkach i instalacja przeciwnika. Siła strików to 1 lub 2. Każdy strike zmniejsza statystyki jednostek o 1 (wszystkie) i nie może się ruszach w turze Elite i Exploitation. Przy wyniku 'X" instalacja zostaje zniszczona a jednostka traci 1 step.

Jest to mała zasada, jednak przy dużej ilości sztabów i artylerii to wszędzie najpierw pojawiły by się strike'i. Trochę więcej rzutów i przemieszania jednostek. Strike'i co turę zmniejszają się o 1, nie można ich przyśpieszyć.

*** Adv. Air
No tutaj tego jest najwięcej i w tym momencie gra się zmienia, gdyż dochodzi dużo nowych zasad a sama walka powietrzna mogłaby być osobną grą - ale tez jej efekty bardzo mocno przekładają się na walkę na ziemi. Przede wszystkim jest multum rodzai samolotów o różnym przeznaczeniu i statystykach :)
Spoiler:
Nie ma sensu tutaj rozpisywać zasad. Na pewno jest więcej rzutów i kilka dodatkowych decyzji. A w skrócie walka wygląda tak jak na filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=KHnxKHjHZxg

----

W najbliższy wtorek raczej mnie nie będzie :/
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Jan_1980 »

Kto będzie?
pzdr
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Odi »

Jeszcze nie wiem
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Odi »

Panowie, ja z jutrzejszego spotkania rezygnuję. Kolejny wtorek mam wyjazdowy, więc do zobaczenia dopiero 8 maja.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1633
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Highlander »

No to (chyba) spotkanie odwołane.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Jan_1980 »

Mnie nie będzie.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Muad »

W czasie przerwy majowej ktoś chętny na grę? Serio pytam :)
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1633
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Highlander »

Ja pauzuję do 15 maja - najpierw się urlopuję 9 dni, potem mam kolejny tydzień na głowie organizację leśnej imprezy na orientację - może w tym roku ktoś z wojenników się odważy? Odi? :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Jan_1980 »

Pauzuje do 21 maja. Po tej dacie gram zarówno w Kromlu jak i na zajęciach dodatkowych.
Do zobaczenia!
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Odi »

Ja będę miał malowanie mieszkania i sporo zmieszania. Częściowo wybywam z domu. Jeśli już, to raczej weekend 5-6 maja.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Odi »

A tak w ogóle, to w czasie długiego weekendu zamierzam zaznajomić się z instrukcją Wing Leadera. Na pierwsze spotkanie pomajówkowe powinienem już być gotowy.
Jedna partyjka, to podobno 1-2 godz.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Muad »

Czemu rejestracja na forum strategie.net jest tak przestarzała? Wiecie coś na ten temat? 3-4 dni już czekam na aktywację konta -.-
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Odi »

Nie pamiętam, rejestrowałem się tam kilka lat temu... :) Napisz może do Raleena.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Jan_1980 »

To mnie zaciekawiło:
The Siege of Orgun
https://www.youtube.com/watch?v=eBIhJ38Au6Q
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: hancza123 »

Muad pisze: 25 kwie 2018, 20:10 Czemu rejestracja na forum strategie.net jest tak przestarzała? Wiecie coś na ten temat? 3-4 dni już czekam na aktywację konta -.-
Jak już się zarejestrujesz to bądź czujny. Dostałem kiedyś od administratora tego forum upomnienie: "my tu mamy zasady prawidłowej pisowni, pamiętaj aby każde zdanie zaczynać z dużej litery, używaj przecinków i kropek i nie rób błędów ortograficznych. Poza tym widzę że piszesz z sensem i jest ok" :lol:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6450
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 580 times
Been thanked: 935 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Odi »

No właśnie, Muad - ktoś musi za Ciebie poręczyć. Strategie.net, to elitarny klub ;)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne pod egidą Muzeum

Post autor: Jan_1980 »

Wczoraj był Next War Pakistan. Zrobiliśmy tylko 2 etapy, ale nauczyłem się gry.
To Simonich w najlepszym stylu. Za jakiś czas siadamy do tego w niedziele i gramy cały scenariusz.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
ODPOWIEDZ