(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Czyli idąc do Igrania na piwo możesz dostać info "musi pan wyjść bo inni ludzie za mało zamówili".. Wtf?

Sorki za offtop ale to jest dla mnie hit dnia obecnie xd

=====

Kto dzisiaj? Jakieś propozycje?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2444
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 550 times
Been thanked: 270 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

:D rzeczywiście dobrze że mnie w tym iGraniu nie było :D :D 8)
Moje zdanie o tym lokalu było znane wcześniej. Wasza historia to materiał na podręcznik jak nie prowadzić knajpy.
Rozmowa na temat modelu biznesowego Krolma i iGrania to była z Maćkiem a nie ze mną.

Lacki, Odi cię wrobił :-). Początkującemu w Wir Sindzie powinno dawać się RFN. Przynajmniej byś zobaczył więcej dekad i pograł sobie dłużej. Jakbyś grał z Wolfem to byś nawet 2 dekady nie zobaczył.
Ostatnio Muad po kilku rozgrywkach wreszcie zobaczył 4 dekadę. Stało się tak z prozaicznego powodu : pierwszy raz nie grał z Wolfem :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Andy »

Wasza wczorajsza przygoda nieodparcie kojarzy mi się że słynnym dowcipem o czeskich partyzantach i leśniczym! 😃
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Lacki, Odi cię wrobił :-). Początkującemu w Wir Sindzie powinno dawać się RFN. Przynajmniej byś zobaczył więcej dekad i pograł sobie dłużej.
No właśnie nie zgadzam się. Gracz RFN, jeśli nie zna gry, nie do końca wie co i jak ma robić. Jeśli nie znasz mechaniki NRD, nie wiesz jak masz wywierać presję i co najbardziej boli. Dodatkowo zasady dokładania lajfstajla do Berlina Zachodniego są dość nieintuicyjne, a to kluczowy obszar. Doświadczony gracz NRD też może szybko RFNowca wykończyć, choćby właśnie poprzez Berlin Zachodni. Granie NRD jest ciekawsze na początku, bo od razu wiadomo co masz robić (desperacko utrzymać usta ponad powierzchnią wody ;) ), poznajesz też kluczowy aspekt gry, czyli właśnie działanie NRD. Pozwala to poprawić się już w swojej drugiej grze tą frakcją, a i RFNm wiadomo, co boli komunistę (można choćby kopiować ruchu przeciwnika z pierwszej rozgrywki).

Jestem pewien, że rozmawiałem o bizniesie knajp planszówkowych także z Tobą. Chyba Maciek też był. To było po pierwszej naszej wizycie w Igraniu, gdy graliśmy w Krysię.

Ja dziś będę. Wezmę Hannibala, Marię.... Ktoś, coś?

Andy - dawaj dowcip :D
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Andy »

Chyba wszyscy znają, ale OK.

Z dziennika czeskiego partyzanta
Poniedziałek: Wyrzuciliśmy Niemców z lasu.
Wtorek: Niemcy wyrzucili nas z lasu.
Środa: Znów wyrzuciliśmy Niemców z lasu.
Czwartek: Przyszedł leśniczy i wyrzucił nas wszystkich z lasu.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

A tak, ten znam :)

Wezmę Marię i Hannibala. Będzie Muad, Markus.... Ktoś jeszcze?
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Gracz planszówkowy to najgorszy klient świata! Okupuje stół 3-4h i nie interesuje się by cokolwiek zamawiać. Zamówi za całe 10zł no to ma gest. Zamówi za 20zł to szaleje! :lol:

Widać niektórzy restauratorzy nie dźwigają tego psychicznie :lol:

Ja myślę że biznes gastro zorientowany na graczy to zupełna utopia. Studiowałem ekonomię i umiem świetnie to policzyć. Finansowy uboot który nigdy się nie wynurza (czyli atomowy)! 😉
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Andy »

A nie rozważaliście wariantu grania na ciężkiej bani? Personel lokalu będzie zachwycony, przebieg partii często zaskakujący, no i żadnych sporów o reguły, bo będziecie je sobie ustalać po każdej kolejce? :P
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Ja myślę że biznes gastro zorientowany na graczy to zupełna utopia. Studiowałem ekonomię i umiem świetnie to policzyć.
Hańcza locuta, causa finita

8) :wink:
będziecie je sobie ustalać po każdej kolejce?
Po kolejce gry, czy po innej kolejce? :D

A tak wracając jeszcze: problem w tym, że w Igraniu trudno zrobić lokal na zasadach Krolmowych. Nie zrobisz na środku najpopularniejszej gdyńskiej ulicy miejsca z opłatą za wstęp. Za duży ruch ludzi, zwłaszcza przypadkowych. Na nich ten biznes ma się pewnie przede wszystkim opierać. Że wstąpią na piwko (a piwek mają w Igraniu ciekawy wybór), zobaczą, że są planszówki, zagrają może w Ticketa i wrócą kiedyś indziej. Takim ludziom nie zrobisz płatnego wejścia. Płatne wypożyczanie gier to tez nie robota, bo raz, że teraz nie ma jak tego zrobić (otwarta półka na środku lokalu), a dwa, że ludzie gotowi przynosić własne. I potem pani zza lady będzie chodziła i pytała się: "Przepraszam, a ta Jenga to państwa własność, czy nasza? Jak państwa, to za pół godziny zamykam" :D ;)
Więc ten tego... No życzę im jak najlepiej, ale będzie cholernie ciężko się utrzymać w tej lokalizacji (zwykłe lokale tez stosunkowo często się tam zmieniają).
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

W jengę chyba gra się lepiej po pijaku:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1632
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 12 mar 2019, 09:53
Ja myślę że biznes gastro zorientowany na graczy to zupełna utopia. Studiowałem ekonomię i umiem świetnie to policzyć.
A tak wracając jeszcze: problem w tym, że w Igraniu trudno zrobić lokal na zasadach Krolmowych. Nie zrobisz na środku najpopularniejszej gdyńskiej ulicy miejsca z opłatą za wstęp.
Ja w Igraniu byłem raz (albo dwa). Zapamiętałem nieco nachalny personel który regularnie pojawiał się przy stoliku i dopytywał co jeszcze zamawiamy, nawet jeśli obok mnie parowała świeżo zamówiona kawa. To nie jest właściwe podejście do klienta który przyszedł grać w mózgożerne planszówki. Zdecydowanie taki biznes powinien opierać się o model płatnego wejścia jak w Krolmie. Późniejszy pomysł szefa Krolma aby wprowadzić abonamenty jest jeszcze lepszy, bo stabilizuje przychody i zachęca klienta do lojalności.

No a już Wasza sytuacja że zostaliście wyproszeni z knajpy bo za mało zamawiacie... ja bym po takim potraktowaniu już tam więcej nie wrócił. Faktycznie powinni informować na centralnym wyświetlaczu ile trzeba zamówić aby opłacić koszty zmienne na kolejną godzinę (tj. barmankę i media) i utrzymać knajpę otwartą :) Proponuję przekazać Wasze obserwacje kierownictwu Igrania, najlepiej przez uczciwe wypunktowanie na facebooku bo widzę że panuje tam atmosfera samozadowolenia.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Myślę, że model biznesowy knajpy planszówkowej powinien opierać się o:

następujące działania

A gdy przychodzi Lacki z Odim i zamawiają jeden soczek, to...

takie działania
Pikokopiko
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2018, 18:26

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Pikokopiko »

Odi pisze: 12 mar 2019, 09:53
Ja myślę że biznes gastro zorientowany na graczy to zupełna utopia. Studiowałem ekonomię i umiem świetnie to policzyć.
Hańcza locuta, causa finita

8) :wink:
będziecie je sobie ustalać po każdej kolejce?
Po kolejce gry, czy po innej kolejce? :D

A tak wracając jeszcze: problem w tym, że w Igraniu trudno zrobić lokal na zasadach Krolmowych. Nie zrobisz na środku najpopularniejszej gdyńskiej ulicy miejsca z opłatą za wstęp. Za duży ruch ludzi, zwłaszcza przypadkowych. Na nich ten biznes ma się pewnie przede wszystkim opierać. Że wstąpią na piwko (a piwek mają w Igraniu ciekawy wybór), zobaczą, że są planszówki, zagrają może w Ticketa i wrócą kiedyś indziej. Takim ludziom nie zrobisz płatnego wejścia. Płatne wypożyczanie gier to tez nie robota, bo raz, że teraz nie ma jak tego zrobić (otwarta półka na środku lokalu), a dwa, że ludzie gotowi przynosić własne. I potem pani zza lady będzie chodziła i pytała się: "Przepraszam, a ta Jenga to państwa własność, czy nasza? Jak państwa, to za pół godziny zamykam" :D ;)
Więc ten tego... No życzę im jak najlepiej, ale będzie cholernie ciężko się utrzymać w tej lokalizacji (zwykłe lokale tez stosunkowo często się tam zmieniają).
Takiego typu lokale powstają po całej Polsce jak i za granicą, są to fajne miejsca ze świetnymi inicjatywami na spotkanie ze znajomymi przy piwku, bądź też naukę oraz uświadamianie osób nie planszówkowych że jest taka duża gama tytułów do wyboru, to co piszesz jest sporym wyolbrzymianiem, fakt sporo lokali się tam zmienia ale trzeba brać pod uwagę jakiego typu lokale :) lokal działa już pół roku i nie narzeka na klientele choć zawsze podkreśla że jest on Pubem a nie miejscem jak Krolm, które zarabia na wstępie :) i Nigdy z tego co wiem nie było pytania w lokalu kogo to gra, ponieważ wcześniej 90% osób ma trochę oleju w głowie i powiadamia osoby przy barze że wchodzą z własnym tytułem :)
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5129
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Andy »

Odi pisze: 12 mar 2019, 09:53
będziecie je sobie ustalać po każdej kolejce?
Po kolejce gry, czy po innej kolejce? :D
No wiesz, pun intended.
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Richtus
Posty: 16
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:43

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Richtus »

Hej, chętnie dziś wpadnę :)
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1632
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 12 mar 2019, 09:18 Wezmę Marię i Hannibala. Będzie Muad, Markus.... Ktoś jeszcze?
Ja postaram się przyjść ale niestety dość późno - w przedziale 19:30 - 20:00, więc załapię się ewentualnie na drugą turę grania.
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Lokal musi sprzedawać za 200zł na godzinę aby biznes miał sens. Ale to i tak kiepski interes i do tego problemy :mrgreen:

Policzcie ile zamawiacie na godzinę :wink:
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Pikokopiko pisze: 12 mar 2019, 10:24
Takiego typu lokale powstają po całej Polsce jak i za granicą,
Wyobraź sobie, że jestem tego świadom :wink:
to co piszesz jest sporym wyolbrzymianiem
Eeeee .... Słucham??? :|
lokal działa już pół roku i nie narzeka na klientele
No patrz, a tu klientela ośmieliła się narzekać na lokal... ;)
Nigdy z tego co wiem nie było pytania w lokalu kogo to gra
[/quote]

Przeciez ironizowalem. Polecam raz jeszcze doczytać, co napisałem.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Muad, Markus, Richtus, Maciej później... Ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Ja bym chciał Periclesa zabrać ale wiem że nie przejdzie łatwo :p mogę zabrać Labyrinth. Na 4 mamy cos? COINa wezmę jako prezentację dla Richtusa (nie wiem zna nie zna?)

Edit: plus mam małą heksowke z gazety xd
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Pikokopiko
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2018, 18:26

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Pikokopiko »

Swoją drogą zastanawiam się jak wtemacie przeznaczonym na Gdańsk jest temat o lokalu w Gdyni XD ironi nie wychwycilem ;) jeszcze widać nie dospany :) po prostu mózg mnie boli jak widzę jak ludzie nie rozumieją różnic pomiędzy klubem planszowkowym, sklepem hobbystycznym a pubem z grami planszowymi, kada działalność ma inaczej przystosowany do siebie biznes wliczając zagospodarowana przestrzeń, a jeśli czegoś ktoś nie jest w stanie zrozumieć bądź też się nad tym nie zastanawia to od razu idzie negatywna opinia w stylu : kupiłem oranzade o 19 i będę siedział na niej 3 godziny i jeszcze powinni nosić mnie na rękach że ogólnie wybrałem ten lokal XD w gastronomii kiedyś robiłem i sam też się wkurzalem na takie osoby a nie był to mój interes XD
Richtus
Posty: 16
Rejestracja: 07 sty 2017, 14:43

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Richtus »

Muad, nie znam ale jak napiszesz który z tych czterech opisanych w pierwszym poście będzie grany, to postaram się przejrzeć wcześniej instrukcję.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Wezmę Andean Abyss, z tym że Markus mi nie wybaczy jak będzie coin xd ale spoko. Zbieram chętnych do zapoznania i mam Wolfa i Antka, którzy chętni by poznali. Także w tej chwili nie musisz czytać
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6448
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 575 times
Been thanked: 933 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Pikokopiko -> masz całkowitą rację. "Takie osoby" powinny kupować oranżadę w innych lokalach, co zresztą zamierzają odtąd czynić ;)

A poza tym, to z łaski swojej nie mów nam proszę, o czym mamy pisać w naszym wątku spotjaniowym, ok? :)
Pikokopiko
Posty: 6
Rejestracja: 08 lut 2018, 18:26

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Pikokopiko »

Z ciekawości zacząłem czytać i po prostu nie wytrzymałem czytając trochę takiego podejścia ;)
ODPOWIEDZ