(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4049
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 271 times
Been thanked: 151 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Markus pisze: 13 mar 2019, 11:39 https://www.planszostrefa.pl/pl/c/PRZEDSPRZEDAZ/57

zobaczcie ile rzeczy od GMT pojawiło się w przedsprzedaży na planszostrefie
ktoś kupuje Ardeny :-) ?
Labirynt bardzo kusi
Co to za ceny?!? Mage Knight za prawie 500zł? Czyżby "pińcetplusy" zabrały się za kupowanie planszówek? Labirynty kup dwa, jak się skończy nakład, to sprzedasz jako biały kruk :]
Ja cały czas rozmyślam nad projektem dobrej gry o wojnie na Pacyfiku, więc może doczekamy się świętego graala planszówek tego rejonu ww2 :D
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

I tak będzie broken :P
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Hm hm dodatek do Time of Crisis :)

Odnośnie Pacyfiku to mamy Pacific Victory i chyba nie ma lepszej/grywalnej w tej tematyce
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Wolf »

Na wstępnie informuję, że mam 11% rabatu na planszostrefie ;)
lacki2000 pisze: 13 mar 2019, 12:03Co to za ceny?!? Mage Knight za prawie 500zł?
To jest edycja z 3 dodatkami.
Markus pisze: 13 mar 2019, 11:39Labirynt bardzo kusi
Trochę kusi. Dawno temu grałem, bym sobie chętnie odświeżył temat z Muadem. Nawet kupić bym mógł, tylko ten tekst na kartach... a jak doskonale wiemy umieszczanie tekstu na kartach ma charakter co najmniej zbrodni przeciwko ludzkości, także można sparafrazować, że autor stał tam gdzie stało ISIS. Niemniej tematyka kusząca, no i jakby więcej osób posiadało to byłby kolejny tytuł z potencjałem turniejowym ;)

Przy okazji mogę polecić w tym temacie: "Czarne flagi. Geneza Państwa Islamskiego" - Joby Warrick. Słuchałem w wersji audio, bardzo dobry materiał zarówno pod względem treści jak i lektora.

@Muad
To może Labirynt w niedzielę?
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1629
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 144 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Highlander pisze: 13 mar 2019, 11:44 Ja biorę trzy egzemplarze Empire of the Sun, zrobimy w końcu porządny turniej.
Ech nie udało mi się sprowokować shitstorm'u ;)

To teraz do rzeczy:

1) Też mnie kusi Labirynth, warto by mieć drugi egzemplarz w grupie, tym bardziej że wydanie angielskie. Jedyny problem że trzeba jeszcze dokupić dodatek Awakening - razem pewnie 350zł, jeśli w ogóle jest dostępny.

2) Czy Odi chce kupić dodatek do Time of Crisis?

3) Fajnie było zagrać w Paths of Glory chyba Hańcza kiedyś proponował, Ardennes'44 również bo to klasyka gatunku, ale zakup to ryzyko że się stanie "półkownikiem". Czy ktokolwiek z nas dysponuje tym tytułem?

4) Pewnie sobie kupię Brass:Birmingham ale to już niewojenna i poczekam aż będzie dostępna, szkoda że polska edycja wolałbym angielską.

5) Widzę że są też trzy reedycje "BIOS:{cośtam}" i Twilight Struggle w edycji Phalanx - ciekawe czy po zmianie wydawcy w końcu plansza się będzie rozkładać na płasko :)

6) Wciąż jest na dalszej liście Quartermaster General Cold War: https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Quart ... d-War/9362
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Paths of Glory kiedyś kupiłem, bardzo chciałem ale odbiłem się od instrukcji. Jestem za miętki, za dużo niuansów i wyjątków! Ale zagram chętnie.
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Jest dodatek do Labiryntu dostępny na planszostrefie 140 PLN +transport

Wolf dziś ogarnę temat i dam znać

Ja tylko zerkam na Pax Porfiriana, chociaż ten paxik jest inny. Muszę się przyjrzeć co to i czy warto się zainteresować
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Wolf
Posty: 1517
Rejestracja: 12 lut 2012, 16:33
Lokalizacja: Gdynia / Gdańsk
Has thanked: 43 times
Been thanked: 194 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Wolf »

Highlander pisze: 13 mar 2019, 13:051) Też mnie kusi Labirynth, warto by mieć drugi egzemplarz w grupie, tym bardziej że wydanie angielskie. Jedyny problem że trzeba jeszcze dokupić dodatek Awakening - razem pewnie 350zł, jeśli w ogóle jest dostępny.
Jest dostępny. Wychodzi: 260 + 140, minus 11% zniżki: 356 zł
Highlander pisze: 13 mar 2019, 13:055) Widzę że są też trzy reedycje "BIOS:{cośtam}"
Genesis i Megafaunę mam, a Origins już dawno zamówione. Serię BIOS można łączyć w kampanię, także na przestrzeni 3 gier możemy ewoluować od bakterii do stworzenia cywilizacji.
Highlander pisze: 13 mar 2019, 13:056) Wciąż jest na dalszej liście Quartermaster General Cold War: https://www.planszostrefa.pl/pl/p/Quart ... d-War/9362
Oglądałem filmik o tej grze, recenzent chwalił, a ja tego zupełnie nie czuję. Ten system to chyba jednak nie moje klimaty.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1629
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 144 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

hancza123 pisze: 13 mar 2019, 13:21 Paths of Glory kiedyś kupiłem, bardzo chciałem ale odbiłem się od instrukcji. Jestem za miętki, za dużo niuansów i wyjątków! Ale zagram chętnie.
Ale masz dalej w formie "półkownika" czy sprzedałeś?
hancza123
Posty: 3656
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 50 times
Been thanked: 150 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Takih polkovnikov ja bistro pod sud, prigovor, razstriel.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

W rozchod się raczej mówi;)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Tak, będę kupował dodatek do kraju. Wolf, chętnie skorzystam z Twojego rabatu. Może jakaś zbiorowa, jeśli ktoś jeszcze reflektuje na coś z oferty
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5164
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 265 times
Been thanked: 866 times
Kontakt:

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: raj »

Muad pisze: 13 mar 2019, 12:12 Odnośnie Pacyfiku to mamy Pacific Victory i chyba nie ma lepszej/grywalnej w tej tematyce
Zagrasz w Fire in the Sky i zrozumiesz. :)
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
pol-6
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2017, 19:00
Has thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: pol-6 »

A przygarnęli byście z nowego zielonego Gracza? Ale Szybko się uczącego i mającego duże ambicje do nauczenia się ciężki gier
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

No właśnie podobno Fire in the Sky jest super. Ale jestem też ciekaw, co wymyśla Lacki.

Wróce jeszcze na moment do wczorajszej Marii. Miałem poczucie, że zrobiłem mnóstwo rzeczy źle. Podejmowałem złe decyzje o wydawaniu/niewydawaniu bitew, w złej kolejności zagrywałem karty, w złej kolejności atakowałem armiami... Każdą właściwie bitwę kończyłem z poczuciem "Przecież to trzeba było rozegrać inaczej!".
Ale ok, niech będzie -

Ta gra nie ma złożonych zasad, natomiast te trzy-cztery na krzyż, w połączeniu z mgła wojny, ale tez taką, która co jakiś czas nam się odsłania w różny sposób, generują naprawdę ciekawą łamigłówkę, którą trzeba starać się złożyć optymalnie, żeby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo.
A już wielkim błędem było oszczędzenie dwóch austriackich armii, schwytanych w pułapkę przez siły francusko-bawarskie na karo, w których byłem bardzo, bardzo silny. Uznałem, że po prostu odpuszczę Richtusowi, w zamian wynegocjowując powtrzymanie huzarów i status quo, a dwie oszczędzone armie przydadzą mu się do obrony przed nadciągającym pruskim walcem (który zamiast walcem, okazał się ostatecznie zaledwie zwykłym wałkiem do makaronu - ale to już inna historia). Zapomniałem o tym, że za dwie armie dostanę aż dwa punkty zwycięstwa, a w puli miałem w tym momencie 5 żetonów i w perspektywie atak na miasta w Niderlandach, w których właśnie te trzy punkty byłyby możliwe do wyrwania. Czyli mógłbym skończyć grę przed czasem. Gdybym pamiętał o tej zasadzie, nie odpuściłbym ;)

Czyli w sumie dla mnie partia yła przpomnieniem jak w tę grę nalezy grać.

O tym, że umowa okazała się ostatecznie korzystna nieco bardziej dla Austrii niż Prus, zdecydowało moje natychmiastowe wycofanie się z walk z Austrią, a później pewien uparty austriacki generał, który zmusił pruski wałek do powrotu na półkę ;) Gdybym poszedł w ostrzejsze zwarcie z Austriakami, wówczas wzmocniłoby to tylko Prusy i Pragmatyków, którzy spokojnie zebraliby pulę kart górującą nad wykrwawionymi Francuzami i Austriakami. Zresztą gdyby nie ta jedna bitwa prusko-austriacka, przegrana przez główną armię pruską po wymianie chyba kilkunastu pików, to prusy miały potencjał na zejście z posiadanych 5 żetonów i wygraną.

To jest bardzo, bardzo subtelna gra. Każdy ruch jest ważny, od zwykłego generała i taboru, przez zagrywanie kart polityki, aż po negocjacje, ich przedmiot i czas trwania umowy.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Zapraszamy.Tylko pamiętaj, że skupiamy się na wojennych i historycznych, a ostatnio idziemy w sumie w kierunku gier o zasadach raczej lżejszych niż cięższych ;)
pol-6
Posty: 20
Rejestracja: 20 gru 2017, 19:00
Has thanked: 1 time

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: pol-6 »

Takie gry mnie właśnie interesują ;) ale w jakaś kobyle docelowo tez chciałbym zagrać za jakiś czas ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4049
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 271 times
Been thanked: 151 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 13 mar 2019, 20:34 No właśnie podobno Fire in the Sky jest super. Ale jestem też ciekaw, co wymyśla Lacki.
Plan jest taki żeby to było lżejsze/szybsze od FitS, ale bardziej złożone od Pacific Tide, na poziomie strategicznym point-to-point, z kartami, mgłą wojny i suplajem. Niestety nie będzie bloczków :]
pol-6 pisze: 13 mar 2019, 21:07 Takie gry mnie właśnie interesują ;) ale w jakaś kobyle docelowo tez chciałbym zagrać za jakiś czas ;)
Witamy i zapraszamy. Kobyły mają tę wadę, że bardzo wolno idą, a czas jest towarem bardzo deficytowym na takich spotkaniach. No ale jest też opcja zapisywania stanu gry i dalszej kontynuacji, choć chyba nigdy tak nie czyniliśmy.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Muad »

Dobra Wolf możemy w niedzielę 12-12.30 w Labirynth zagrać. Przypomnę sobie parę kwestii w sumie bo dawno nie grałem.

Ktoś grał w Pax Parfirina może? Jakieś opinie?
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

czekam z niecierpliwością na raport z mojej ukochanej gry! Dobrze, że w końcu ktoś trzeci chce w to grać:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

czekam z niecierpliwością na raport z mojej ukochanej gry! Dobrze, że w końcu ktoś trzeci chce w to grać:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1629
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 144 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Jan_1980 pisze: 14 mar 2019, 08:50 czekam z niecierpliwością na raport z mojej ukochanej gry! Dobrze, że w końcu ktoś trzeci chce w to grać:)
Trzeci? A co, ja niby nie chcę? Też bym sobie zagrał :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2513
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 75 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

W teorii to każdy jest dobry, ale na razie gram tylko ja i Paweł. Czekam na nowych przeciwników:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6443
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 569 times
Been thanked: 931 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Ja może będę mógł w niedzielę od 13 zagrać. Najchętniej w Krolmie.

Najchętniej w Marię, Hannibala lub Seki.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1629
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 144 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

raj pisze: 13 mar 2019, 19:50
Muad pisze: 13 mar 2019, 12:12 Odnośnie Pacyfiku to mamy Pacific Victory i chyba nie ma lepszej/grywalnej w tej tematyce
Zagrasz w Fire in the Sky i zrozumiesz. :)
No właśnie. U nas chyba nikt nie posiada tego tytułu bo też bym się z nim zmierzył? Widziałem tylko zapowiedzi że na jesieni Phalanx chce zrobić reprint w nowym layoucie graficznym.
ODPOWIEDZ