(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Jan_1980 pisze: 13 cze 2018, 00:42 Roku Pańskiego 2009 w Finlandii:
O, to chyba ta słynna zupa z kiełbasą i fragment strategicznej wyspy :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

A ja już wiem jak grać Sowietami. Wymyśliłem czekając na autobus :) Serio, mam pomysł na ten scenariusz i uprzejmie proszę mjra Markusowa, żeby jeszcze ze mną zagrał, tym razem jako kapitan Markusainen.

Scenariusz rzeczywiście wyglądał na jakiś bonusowy dodatek, gdzie obie strony zaczynają z przyłożonymi sobie nawzajem do brzuchów pistoletami maszynowi, a gracz fiński ma prawo pierwszy pociągnąć za spust.

Sowieci rozkładają się na drodze jako pierwsi. Na 18 pól muszą zająć 15, więc za bardzo nie mają pola manewru. Jako dowódca fińśki miałem do rozważenia dwa warianty sytuacji:
- wariant agresywny, gdzie ustawiam wszystkie mojej jednostki bezpośrednio obok wroga, w lesie, i liczę że mi dojdą karty umożliwiające mocny atak
- wariant ostrożny, w którym ustawiam się na jeden atak (liczę, że dostanę przynajmniej jeden fire, może advance), a pozostałe siły chowam w lesie do późniejszych działań.
Wybieram wariant agresywny, będę jak wściekły renifer i najpierw zagryzę radzieckich oficerów. Po analizie szyku sowieckiego, swojego najlepszego dowódcę ładuję w zakole drogi na północnym skraju mapy, gdzie może aktywować aż cztery ataki na wrogiego oficera, stojącego dodatkowo na drodze w terenie czystym (-1 do cover). Pozostałe siły (dwóch oficerów) gromadzę na płudniowej części mapy, gdzie - jeśli dojdą karty - też będa w stanie odpalić cztery ataki na trzeciego radzieckiego oficera. Drugi, niczego nieświadomy, na razie bezpiecznie stoi w środku. Na razie. Ryzykowałem, bo w razie gdyby karta nie podeszła, sowieci mogą do mnie strzelić z przyłożenia. Dobieram rękę: 3 x FIRE plus efekt Hand Grenade (+2 do ataku na sąsiednie pole) :D :D :D Dodając do tego jednorazowe koktajle mołotowa do pierwszego ataku, dysponuję ogromną siłą ognia. Do tego mam świetne rzuty, a Markusow zaledwie przeciętne. W jednym z ataków osiagam nawet 23 FP. W pierwszej turze, bez strat własnych, niszczę trzy druzyny piechoty i dwóch oficerów (jden zejdzie od op fire w rundzie sowieckiej). Do tego snajper trafia idealnie w tego drugiego, pozostawionego samemu sobie radzieckiego dowódcę. Załamany Major Markusow w tym momencie gorzko pożałował agresji na skandynawski kraj, uznał że on tak się nie bawi i poprosił o cofnięcie czasu i szansę na nowe otwarcie w stosunkach radziecko-fińskich ;)

Rozstawienie początkowe:
https://drive.google.com/file/d/0BywGR0 ... sp=sharing

Sytuacja po kolejce mojej i Rafała:
https://drive.google.com/file/d/0BywGR0 ... sp=sharing

Powiem w ten sposób:

ja się bawiłem fenomenalnie! :D :D :D

Ale poważnie: scenariusz tchnie sadomasochizmem.
Sowiet, zanim się ruszy, stracić może 20% sił i dwóch-trzech oficerów. Jeszcze bardziej niż normalnie, wszystko zależy od kart. Nie dostałbym 3 FIRE na pierwszą rękę, byłaby inna rozmowa. Dostałem i ....cóż.
Mam pomysł na grę Sowietami, który może się udać, ale nie zmienia to faktu, że w tym scenariuszu dociąg kart na pierwszą rękę jest być może kluczowy. Nie brzmi to zbyt poważnie, sami przyznacie.

O ile jednak jestem w stanie zrozumieć, że autor mógł chcieć dac graczom zmierzyć się z taką sytuacją ("Tracisz w minutę 1/5 oddziału i wszystkich oficerów, i co zrobisz?"), bo to jest wojna i zdarzają się różne sytuacje, o tyle znowu nie mogę zrozumieć początkowej punktacji. Sowieci zaczynają na +4VP. Jeden stracony oddział, to 4VP (w tym scenaiuzu podwaja się VP za straty) dla tego, kto go sprzątnął. Zabijając 3 oddziały i dwóch oficerów, wskoczyłem na... 18VP do przodu. Do tego siły sowieckie sparaliżowane, a ja skoncentrowany i gotowy do dalszego działania. Rzeź. Nie zdziwiłbym się, gdyby gracz radziecki zaczynał na poziomie +20 VP. Może wtedy gra byłaby ciut bardziej wyrównana (do drugiej rundy :D).

Plus jest taki, że potem rozegraliśmy doskonałą partyjkę doskonałego Wir Sinda i ogólnie wyszliśmy zadowoleni (zwłaszcza ja:D).
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Drodzy fani CC:
Możecie spojrzeć na to:
https://fortgier.pl/p/16/22644/fighting ... jenne.html

Jaka jest wasza opinia o tej grze. Bo mi się wydaję, że jest to gra taktyczna a nie przygodowa. Zastanawiam się czy się u nas by przyjeło...
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

O ile pamiętam, to z dawniejszych opisów FF wynikało, że gra jest świetna, ale...
- długa
- ciut przekombinowana
- fiddly
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Jan_1980 pisze: 13 cze 2018, 09:52 Drodzy fani CC:
Możecie spojrzeć na to:
https://fortgier.pl/p/16/22644/fighting ... jenne.html

Jaka jest wasza opinia o tej grze. Bo mi się wydaję, że jest to gra taktyczna a nie przygodowa. Zastanawiam się czy się u nas by przyjeło...
Zagrałem w tą grę raz, dokładnie 6 czerwca 2012 roku. Pamiętam tylko że podobała mi się i że jest ciekawy mechanizm płacenia za akcje. Jest taka ciekawa skala którą przeciąga się z jednej stronę na drugą i z powrotem. Dana czynność kosztuje np. 1 lub 4 pkt akcji i gdy przekroczysz skalę na obszar przeciwnika no to on przejmuje inicjatywę tak długo jak znowu przechyli skalę na twoją stronę i jest twój ruch. Tylko tyle pamiętam bo to było takie nowatorskie.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Janek jeżeli kupisz Grossdeutschland to ja na pewno chętnie pogram.

Widziałem tą grę już kilka razy jako używaną na forum za około 100-130zł. Zastanawiałem się czy nie kupić ale obawiałem się że nie będzie z kim grać. Najpierw sprawdź używane. Kojarzę też drugą część tej gry "Charków". Coś może przekręcam.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Dziś przeczytam ze zrozumieniem instrukcję. Was też bym o to prosił. Gdzie widziałeś używki?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: clown »

Fajnie poczytać nawet skrajne opinie o grze (Red Winter), gdyż obie strony używają konkretnych argumentów :) i pewnie znalazła by się rzesza osób, która mogłaby się podpisać pod jedną, czy drugą opinią.
Co do FF:GD - generalnie jestem chyba jedyną osobą w Polsce, która gry nie lubi, dlatego fanboje gry nie raz i nie dwa wieszali na mnie z tego powodu psy ;] podejrzewam też, że "fanboizm" wynika też z faktu, że większość fanów grała tylko w pierwsze scenariusze, gdzie jest mało jednostek i interfejs gry nie "przeszkadza". Natomiast duże scenariusze, oprócz swojej długości, są niestety żmudne (reakcje, ostrzały, ostrzały w reakcji, itp. itd.) i wtedy cały misterny plan się wykoleja. Ta gra nie dorasta do pięt CC, aczkolwiek potencjał jest. System rozkazów i przeciągania inicjatywy jest dobry w założeniu, ale sprowadza się niestety w praktyce do podebrania tańszych rozkazów tylko po to, żeby pozbawić ich przeciwnika, nie tracąc samemu inicjatywy. I jest to "growe" rozwiązanie, ale używane przez graczy, którzy nie bawią się w klimatyczne niuanse, tylko skupiają się na wygrywaniu gry.
Aczkolwiek jak to już przy okazji RW wspominałem, warto spróbować i wyrobić sobie zdanie. Co do podobieństwa FF:GD i CC, to jednak nie szedłbym zbyt daleko poza autorstwem. Są pewne "sznyty", gdzie widać co z CC było brane, ale to zupełnie inny system.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Po 3 partiach Finami wyszło mi tak:
Ta gra ma sens na 2 osoby jeśli gracz sowiecki robi błędy (czyli będzie to zapewne pierwsza jego gra sowietami). Wtedy sam niweluje ogromną przewagę jaką ma (koordynacja, rozpoznanie, artyleria)
Jeśli tych błędów nie robi jego wojska stają się Amerykanami z 44 i Finowie nie mają szans.
Zobaczymy co przyniosą kolejne partie.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 13 cze 2018, 00:49 A ja już wiem jak grać Sowietami. Wymyśliłem czekając na autobus :) Serio, mam pomysł na ten scenariusz i uprzejmie proszę mjra Markusowa, żeby jeszcze ze mną zagrał, tym razem jako kapitan Markusainen.
(...) Jeszcze bardziej niż normalnie, wszystko zależy od kart. Nie dostałbym 3 FIRE na pierwszą rękę, byłaby inna rozmowa. Dostałem i ....cóż.
Mam pomysł na grę Sowietami, który może się udać, ale nie zmienia to faktu, że w tym scenariuszu dociąg kart na pierwszą rękę jest być może kluczowy. Nie brzmi to zbyt poważnie, sami przyznacie.
(...)
Możesz spytać o innych graczy w całkiem świeżym wątku o tym scenariuszu sprzed 10 lat ;)
https://www.boardgamegeek.com/thread/24 ... iis/page/2
Niby testowali przez rok i niewiele zmieniali (np. zmniejszyli Finom ilość rozkazów do 3 na turę).

Osobiście uważam że scenariusze CC w których gracze mogą się rozstawiać w zasięgu ognia przeciwnika, powinny mieć sztywny setup kart przy pierwszym dociągu (ustalony optymalnie przez autora). W jednych scenariuszach dramatem będzie brak Fire, w innych - brak Move. Inna sprawa że skoro miałeś takiego farta na początku, potem mogłeś mieć "kryzys w decku" (dłuższy brak fire, słabsze rzuty).
W tym scenariuszu chyba kluczem jest to, że sowieckie bronie wsparcia ustawia się na końcu, jak się rozłożą Finowie. Dzięki temu można jest ustawić daleko od ataku, aby długo przetrwały i uniemożliwiły Finom punktowaną ucieczkę poza mapę. Oczywiście przy założeniu że dostajesz Finami na otwarcie na rękę 3 x Fire.

Tutaj są fajne przykłady rozstawienia Finami - jeszcze bardziej agresywne (dowódca "2" łapie jednostki z obu stron drogi).
http://jmcl63.blogspot.com/2008/10/comb ... iable.html
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Jan_1980 pisze: 13 cze 2018, 14:56 Po 3 partiach Finami wyszło mi tak:
Ta gra ma sens na 2 osoby jeśli gracz sowiecki robi błędy (czyli będzie to zapewne pierwsza jego gra sowietami). Wtedy sam niweluje ogromną przewagę jaką ma (koordynacja, rozpoznanie, artyleria)
Jeśli tych błędów nie robi jego wojska stają się Amerykanami z 44 i Finowie nie mają szans.
Zobaczymy co przyniosą kolejne partie.
No ja grałem pierwszy raz ale wg sztabu to nie były błędy lecz razwiedka bojem :) Twe wnioski trochę zmniejszają regrywalność, to już w Małujowicach pomimo jednej bitwy jest kilka ustawień początkowych i każde można rozegrać na kilka sposobów.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Zobaczysz sam co twoi Amerykanie zrobią z Finami podczas kolejnej gry :)
A do bitwy XVIII cznej też bym kiedyś przysiadł.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

lacki2000 pisze: 13 cze 2018, 21:13 No ja grałem pierwszy raz ale wg sztabu to nie były błędy lecz razwiedka bojem :) Twe wnioski trochę zmniejszają regrywalność, to już w Małujowicach pomimo jednej bitwy jest kilka ustawień początkowych i każde można rozegrać na kilka sposobów.
No właśnie też nie widzę tej regrywalności ze względu na teren na którym rozegrała się bitwa: jedna droga z 2 groblami (w grze: mostami) i jednym hotelem pośrodku. Obrońca ma tak mało jednostek że tylko tak idealny do obrony teren go uratował. Aby mieć możliwość innego rozstawienia Sowietami mapa musiałaby być większa, aby doszły alternatywne drogi.
Pod tym względem ciekawsza wydaje się ta druga mapa i nowy scenariusz (forsowanie rzeki i walka o kilka przyczółków naraz) którą autor obiecał z reprintem tej gry.

Alternatywnie można założyć że każdy ma tylko jedną (pierwszą) grę Sowietami na standardowych zasadach, potem jak wie co i jak dostaje "na twarz" komplet zasad dodatkowych.

Na pewno grę trzeba jeszcze pomęczyć.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

Maciek, niespecjalnie lubię czytać o strategiach i sugerować się innymi. Odkrywanie gry, to dla mnie część płynącej z niej przyjemności. Tutaj mam wrażenie, że w scenariuszu zmniejszeniu powinna ulec liczba fińskich oddziałów, mniej więcej do poziomu wojsk sowieckich po odniesionych w I turze stratach. Innymi słowy: Finowie musieliby wytłuc kilka drużyn, żeby zniwelować początkową przewagę liczebną Sowietów. A i to mogłoby być za mało, ze względu na przewagę taktyczną Finów (skoncentrowani i dowodzeni, wobec rozciągniętego przeciwnika, niewykluczone że już bez jednego-dwóch dowódców z trzech startowych). Do tego punktowa przewaga Rosjan musiałaby zniwelować im straty z pierwszego uderzenia (nie +4, a +12-16). I wtedy dopiero, moim zdaniem, byłby sens walczyć. Predefiniowana ręka to też jest jakiś pomysł.

Mirek - ja też w Małujowice chętnie

A z innej beczki:

Hańcza obiecywał, odgrażał się, mówił "To kupuję", "Tamto przyniosę", "Rzucam pracę - będę tylko grać w wojenne", ale jak przyszło co do czego, to "Jestem w Narwiku" i "Pozdro z Tromso".

A tymczasem u mnie w mieszkaniu zagościły dwa nowe tytuły.... :D ;)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

To we wtorek będzie się działo...
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6427
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 553 times
Been thanked: 923 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Odi »

No nie będzie. We wtorek jest MECZ!
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Gramy z Polską???Ja będę tak czy siak:P
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1620
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 13 cze 2018, 22:09 Maciek, niespecjalnie lubię czytać o strategiach i sugerować się innymi. Odkrywanie gry, to dla mnie część płynącej z niej przyjemności. (...)
I to jest słuszne podejście, szczególnie jak się ma czas zagrać w daną grę / scenariusz więcej niż raz :) co mi przychodzi z trudem przy takiej obfitości gier. Chyba muszę w końcu zrozumieć i polubić Vassal'a, albo zostanie mi tylko czytanie o bitwach których dotyczą nasze gry.
A z tym fińskim scenariuszem bardziej chodziło mi próbę dotarcia do autora i podzielenia się z nim własnymi doświadczeniami. Tj. czy ten scenariusz nie jest przypadkiem wypaczony przez zbyt duży wpływ losowego układu kart na starcie. Może ktoś już to przez te 10 lat przeszedł i zaproponował fixa. A że szukałem odpowiedzi to i wpadłem na tę drugą stronę z relacjami z rozgrywki.

A skoro będzie mecz to my Janek jako wyrodni cykliści w spokoju sobie odpalimy we wtorek Red Winter :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: lacki2000 »

Z powodu meczu będzie dużo dezerterów?
Maria to właśnie ta dziunia, co była za słaba na geniusz polityczny ambitnego Fryderyka i po bitwie pod Małujowicami musiała mu oddać Śląsk. Ciekawe czy ta bitwa jest w tej grze, na pewno miałem ją w plecaku ale w ferworze walk o fińskie bagna zapomniałem ją pokazać :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

o której jest ten mecz? może gdzieś wspólne oglądanie na mieście?
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Obrazek

Wy tu gadu gadu a ja w 3 dni wziąłem: Tromso - Narvik - Lofoty! Blitzkrieg!! :evil:
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Tak na marginesie to dodam, że posiadam Szczekociny i Maciejowice ze Strategomaty. Za niedługo odpalimy sobie jakąś bitwę z epoki nowożytnej.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: hancza123 »

Odi jest kibicem, ja też, nie wiem jak pozostali. Przekładamy spotkanie ze wtorku na środę?
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Jan_1980 »

Ja i Maciek jesteśmy rasowymi antykibicami, ale w razie czego środa mi pasuje. Gdyby Maćkowi pasował tylko wtorek to sobie w red Winter pykniemy zapewne.
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2437
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 537 times
Been thanked: 269 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne

Post autor: Markus »

Jan_1980 pisze: 14 cze 2018, 08:51 Ja i Maciek jesteśmy rasowymi antykibicami, ale w razie czego środa mi pasuje. Gdyby Maćkowi pasował tylko wtorek to sobie w red Winter pykniemy zapewne.
Nie jesteście sami :-) też mam wywalone na ten mundial
Lacki : czy ty grasz, czy ogładzasz jak grają w wtorek?
Jeżeli byłaby 4, to mamy 2 pary, to może ja i ktoś jeszcze w Maneouvre byśmy zagrali? Proste, niedługie :D .
ODPOWIEDZ