(Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Jutro w Krolmie od 18.00 ruszamy Absolute War jakby ktoś chciał wpaść towarzysko popatrzeć, pogadać. Wejście jest teraz darmowe bo płaci się za stół, a nie za ilość osób jak kiedyś.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

hancza123 pisze: 14 lut 2022, 23:07 Wejście jest teraz darmowe bo płaci się za stół, a nie za ilość osób jak kiedyś.
Zastanawia mnie dlaczego stół 1,22 x 1,22 m zalecany jest tylko dla dwóch osób :) Większej liczby osób dla tego stołu nie można zarezerwować, a jest on przecież wystarczający na rozgrywki 3-4 osobowe. Zapewne punkt widzenia warhammerowców na powierzchnię stołową jest z innym przelicznikiem osobometra kwadratowego :)
Ja ten tydzień mam zawalony obowiązkami, chroniczny brak czasu, zwłaszcza, że w trakcie rozmyślania nad moim pacyficznym projektem (mapa z C&C też była przydatnym materiałem projektowym :) ) włączyłem Hearts of Iron, po ponad 2-letniej przerwie (w tym czasie były 2 duże dodatki), żeby zobaczyć jak tam Japonia wyglądała i jak się rozkładają surowce w grze (łatwiejsze to niż szukanie w necie przejrzystego kompendium wiedzy na ten temat) - no i oczywiście utonąłem w grze przeokrutnie.
Spoiler:
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

A co tam słychać w rodzie Lacusiów? ;)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Odi pisze: 15 lut 2022, 08:48 A co tam słychać w rodzie Lacusiów? ;)
Jak już na chwilę przestałem grać, bo główne cele zostały osiągnięte i została rutyna dnia codziennego (zwalczanie spisków, buntów, wojen wewnętrznych) to mi się znudziło. Aczkolwiek kilka dni temu wyszło DLC dodające kilka elementów wizualizacji dworu królewskiego z dodatkowymi opcjami i zdarzeniami. No ale wolałbym nie próbować, wystarczy, że wczorajsza japońska kampania w Indochinach i atak na stolicę Chin spowodowały, że poszedłem spać o 3:13 :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
hancza123
Posty: 3655
Rejestracja: 04 lis 2009, 14:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 48 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: hancza123 »

Na coś się jeszcze przydaje forum gry planszowe bo to jak stale zarzucona „wędka” na nowych graczy wojennych. Trzeba czasem zanęcić i pilnować aby nie przegapić grubej ryby.

Wczoraj rozegraliśmy Absolute War w Pawłem (Piotrow). Grało się świetnie i szkoda tylko że Krolm zamyka się teraz o 22.00 bo wyprosili nas do domu w ciekawym momencie gdy przyszedł „Generał Zima” i chciałem sobie sowietami pohasać!

Nie bardzo mi się chce opisywać Absolute War (jest dobra!) ale najistotniejsze dla mnie że mamy nowego wojennika z super kolekcją gier i chęcią aby je ogrywać (nie tylko o nich rozważać i niczym na emeryturze że coś tam by się nawet i porobiło ale potencji to już nie ma i narazie to może jednak coś tam solo albo i wcale no bo nie ma czasu). Dzięki wielkie za grę Paweł, twój wysiłek we wdrożenie trudnych zasad i jesteśmy umówieni na kolejną partię najpierw w AW, a potem w kolejne tytuły. Będę Ciebie też informował gdy będziemy ustawiać na wieloosobowe granie np. w C&C. Sporo się dzieje ostatnio czego nie widać tu na forum.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Fajnie Hańcza, że zająłeś się nowym graczem :) Jak najbardziej się zgadzam: trzeba łowić nowych ludzi, bo nie wierzę, że Trójmieście tylko ~10 osób gra w wojenne. Na pewno jest nas więcej.

Natomiast miałbym prośbę, żebyś już się powstrzymał z tymi przytykami odnośnie tego kto gra, a kto nie gra.
i chęcią aby je ogrywać (nie tylko o nich rozważać i niczym na emeryturze że coś tam by się nawet i porobiło ale potencji to już nie ma i narazie to może jednak coś tam solo albo i wcale no bo nie ma czasu)
Już po raz kolejny o tym piszesz.

Wyczuwam, że pijesz także do mnie i choć ufam, że to po prostu z sympatii i tęsknoty ;), to jednak niezbyt mi się podobają takie wypominki. Jeśli nie przychodzę na granie to nie dlatego, że mi się "nie chce" i wolę sobie w tym czasie leżeć i dłubać w nosie, tylko dlatego, że tak mi się życie poukładało zawodowo, że nie mam takiej możliwości. Każdy miał/ma/mieć będzie w swoim życiu taki czas, że na granie (zwłaszcza w długaśne gry wojenne) nie starczało już czasu i nie ma w tym nic dziwnego. Ty również taki czas miałeś, o ile pamiętam.

Reasumując:
To jest zupełnie naturalne, że ktoś wypada z grupy, a ktoś do niej dołącza. Super, że się w Gdańsku organizujecie i możecie podjechać jeden do drugiego. To ważne, bo dzięki temu grupa żyje. Ja takiej opcji realnie nie mam. Na razie wypadam, ale w kontakcie pozostaję. I zostawmy już ten temat.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Ja tam się na Hańczę nie gniewam, gdyż ma trochę racji, że się towarzystwo generalicja rozeszła na przepustki i życie codzienne nas atakuje nieustannie, uniemożliwiając zsynchronizowany powrót na front.
Zakładałem w weekend, że ten tydzień będę mieć luźniejszy, ale życie zaśmiało mi się w twarz jakoś o tak: :twisted:

Ale jak już udało się wam zagrać, to taki raport
hancza123 pisze: 16 lut 2022, 08:07 Nie bardzo mi się chce opisywać Absolute War (jest dobra!)
jest nie do przyjęcia!
Proszę to poprawić i do jutra rana ma być pełen raport na biurku!

Ja od siebie dodam, że w nowe Hoi4 gram jak ostatnia ciamajda, rok 1943 ma się ku końcowi, a ja się jeszcze za Chińczykami uganiam na trzech frontach.
Jedynym pocieszeniem są moje mobilne wojska pakujące piechotę wroga w przepiękne kotły:
Spoiler:
znów się nie wyspałem przez to. Zwłaszcza, że czasem trza nacisnąć pauzę i szukać w necie rozwiązań dotyczących wyskakujących błędów w konstruowaniu czołgów (bo tu można dowolnie sobie czołg zmontować - dostajemy łysy korpus i wstawiamy różne moduły, masakra)
Spoiler:
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4042
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 262 times
Been thanked: 147 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: lacki2000 »

Chaos wojenny spowodował, że wrzuciłem krótki raporcik z frontu do niewłaściwego wątku na forum, więc wrzucę tu tylko linka, gdyby ktoś był zainteresowany:
viewtopic.php?p=1448559#p1448559
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Drodzy Koledzy,
Mam nadzieję, że jeszcze nie zlikwidowaliście powiadomień o nowych postach w tym wątku i zaglądacie tu od czasu do czasu :)

Otóż u mnie nastąpiła poważna zmiana: od 16 maja zaczynam pracę w nowym miejscu. Wracam do branży tabletop (:)), będę pracował w Gdańsku, we Wrzeszczu. W normalnych godzinach.

Oczywiście chciałbym wrócić do wspólnego grania. Raczej w Krolmie, raczej w wojenne i niekoniecznie we wtorki. Będę starał się o regularność, bo też bardzo, ale to bardzo stęskniłem się za graniem.

U mnie teraz na półce: Maria, Root (ze wszystkimi dodatkami PL), Napoleon 1807, Undaunted (Normandy, North Africa, Reinforcements), War Chest i cały zestaw gier politycznych, który już znacie (TSy, Wir Sind...)
Czekam na: Polis oraz The King is Dead.
Chętnie zagram w rzeczy stosunkowo proste lub już mi znane :)
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

a) zakupiłem na próbę:
https://www.youtube.com/watch?v=0c7K-LdiCiY

b) roocik w tygodniu...kiedy gramy?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Może przy okazji udałoby się wrócić do Brotherhood&Unity albo Conquest&Consequence (Gryszaq ma na stanie oba, BU chwilowo u mnie na półce).
Ostatnio zmieniony 11 maja 2022, 12:06 przez Highlander, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

B & U spoko, C & C pasuje. To umawiamy się na przyszły tydzień (nie środa!) ?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Ja dopiero od 23 maja będę się umawiał.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

To może rozruch bez Odiego?:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Co za galopujący entuzjazm:)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

Czwartek Root albo B 'n' U? :)
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Pomimo chęci i tematu to odpadam przy BnU. Niestety zgodzę się już z większością opinii o tej grze, a szkoda

Odi jaki grafik? ;p
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Laaq
Posty: 10
Rejestracja: 21 sie 2020, 12:58
Has thanked: 6 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Laaq »

Cześć wszystkim :)

Chyba będę musiał kiedyś wpaść do was jak będziecie grać, albo jeszcze lepiej, umówić się na granie. Mam kilka gier wojennych, a nie chcę już maltretować moich współgraczy którzy jednak preferują inne typy gier :D
Drugim problemem jest niestety dojazd, mieszkam za Gdynią, więc kawałek zawsze będę miał.

Przykładowe gry które posiadam (przynajmniej z tym grywalnych xD):
- Brotherhood and Unity
- Hearts and Minds
- Pericles: The Peloponnesian Wars
- Bayonets & Tomahawks
- Pax Romana
- Successors
- Rebelia
- Nevsky
- Crusade and Revolution
- Helsinki 1918
- Space empires

Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Laaq -> fajne, że piszesz. Obserwuj wątek, wkrótce powinno być jakieś spotkanie. Zapraszamy :)

Muad -> Teraz miałem jeszcze kilka spotkań integracyjno-pożegnalnych, ale generalnie pracuję we Wrzeszczu, kończę o normalnej godzinie (okolice 16.00), więc ASAP będę dostępny na jakieś granie raz w tygodniu.
Udało mmi się zagrać w Oath (Leder Games) i musze przyznać, że dość mocno się zawiodłem. Chętnie raz jeszcze zagram, ale na chwilę obecną Oath wydał mi się najgorszą grą Cole'a Wehrle. Co nie znaczy że grą złą, natomiast pokonał nas duży downtime, od pewnego momentu statyczność planszy, zbyt długi czas rozgrywki (zależność zakończenia od rzutu kością) Narracyjność również nie była zbyt odczuwalna. No nie wiem, pewne rozwiązania wydały mi się bardzo dziwne...
Ale tak jak mówię - chętnie jeszcze zagram.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1621
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 98 times
Been thanked: 140 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Highlander »

Odi pisze: 25 maja 2022, 23:27 Udało mi się zagrać w Oath (Leder Games) i musze przyznać, że dość mocno się zawiodłem. Chętnie raz jeszcze zagram, ale na chwilę obecną Oath wydał mi się najgorszą grą Cole'a Wehrle. Co nie znaczy że grą złą, natomiast pokonał nas duży downtime, od pewnego momentu statyczność planszy, zbyt długi czas rozgrywki (zależność zakończenia od rzutu kością) Narracyjność również nie była zbyt odczuwalna. No nie wiem, pewne rozwiązania wydały mi się bardzo dziwne...
Ale tak jak mówię - chętnie jeszcze zagram.
Pełna zgoda. Dodam że nużyła mnie powtarzalność ruchów gdzie na przemian próbowałem pozyskać zasób (jakąś księgę), mozolnie jedną zdobywałem, po czym zwykle ją traciłem i tak w koło Macieju. Mimo tego że uważałem że mi słabo idzie, nagle znalazłem się o krok od wygranej, gdzie już los zdecydował że jednak tak się nie stało. Po czym powrót do marazmu.
Oath to już historia, ale niestety takie samo rozczarowanie przyniosły mi dwie kolejne gry od uznanych autorów: "Dominant Species: Marine" (Chad Jensen) oraz "Ankh: Gods of Egypt" (Eric Lang).

W roku 2022 najczęściej gramy w stare hity: Inis, Brass: Birmingham, Tikal, Star Wars: Rebelia, Blood Rage.

Z wojennych udało się zagrać w Conquest&Consequence, Absolute War, Fire in the Sky, Cataclysm. Każda po jednej partii, zwykle niedokończonej i zakończona rozczarowaniem (przytłoczenie zasadami i długością rozgrywki). Nie mam ostatnio szczęścia do ciężkich gier wojennych.

Jedyne moje odkrycie 2022 to rewelacyjna gra dla dzieci (o dziwo wiek nawet w przedziale 5-10) "Kroniki Zamku Avel" przy której dorośli pamiętający komputerowe Diablo też się nudzić nie będą.
Awatar użytkownika
Jan_1980
Posty: 2512
Rejestracja: 18 maja 2016, 18:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 25 times
Been thanked: 72 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Jan_1980 »

To kiedy? Przyszły tydzień?
Czy gracze wojenni śnią o drewnianych owieczkach? TAK!
Moja kolekcja:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Janek1980
Awatar użytkownika
Muad
Posty: 700
Rejestracja: 07 sty 2016, 21:57
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 110 times
Been thanked: 64 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Muad »

Mam odmienną opinię co do Oatha. I uważam, że Oath > Root. Na pewno jest o czym rozmawiać - nie będę się rozpisywał jednak
wytłumaczę i zagram: seria COIN, seria Next War, Labyrinth (War on Terror + Awakening), Churchill, Pericles, Diuna. Paxy: Emancipation + Pamir
=============
Moja kolekcja | Oczekujące | Na oku | Mam LotR TCG (Decipher) PL
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

Highlander pisze: 26 maja 2022, 09:30 Nie mam ostatnio szczęścia do ciężkich gier wojennych.
No właśnie dlatego poszedłem w lżejsze rzeczy. Kupiłem Undaunted: North Africa i Reinforcements, grywam sobie od czasu do czasu solo. Wystarczy, żeby poczuć trochę klimatu, choć oczywiście nie zastąpi rozgrywki z żywym człowiekiem.
Kupiłem też WarChest i choć to rzecz jasna bardziej szachy niż gra wojenna w naszym rozumieniu, to gra się bardzo szybko, przyjemnie i nie tylko z osobami zainteresowanymi wojną/historią. W WarChesta każdy zagra z przyjemnością, co miałem już okazję sprawdzić. czekam też na The King is Dead (szyba czteroosobówka) i Polis, które jest grą znacznie cięższą od wymienionych, ale też wielowymiarową i abrdziej euro.

Z typowo wojennych wciąż myślę o EA:Kharkov ze względu na solo, minusem jest jednak (dla mnie) teren działań pokrywający się z aktualnymi wydarzeniami. Ostatnio wpadła mi też w oko gra NATO: Cold War goes hot, która podobno jest bardzo ciekawą próbą pokazania konfliktu UW vs NATO w wielu wymiarach. To trochę taka uboższa wersja Next War'a, ale też odpowiadająca o ciekawym konflikcie. Dość skomplikowana, natomiast dobrze nadająca się na solo. No i mimo wszystko wciąż mniej zasad, niż w EA:Kharkov. Przeraża mnie 80 stron instrukcji w EA. Po co mi w ogóle gra tego typu? Nie wiem. Nawet nie będe próbował nikogo namawiać w naszych realiach. Może to jakieś ostatnie podrygi wojennika w mojej duszy? ;)

Co do Oatha...
Dla mnie dużą zaletą Roota jest zakończenie. Trochę sztuczne, nieeleganckie, ale jednak ograniczenie do 30pkt powoduje, że gra się kończy wtedy, kiedy ma się skończyć. W Pax Pamir zakończenie jest juz płynne, ale gracze mają nad nim kontrolę i może zostać wplecione w całą strategię gry. W Oath tego zupełnie nie czułem. Graliśmy w czwórkę i było baaaaaardzo długo. W szóstkę nie wyobrażam sobie w to grać. Przy innym układzie kart i landów może nie byłoby tak statycznie, dlatego zagram chętnie jeszcze raz. Ekonomia równie kluczowa jak w Pax Pamir, ale mniej przejrzysta dla gracza przez ten system banków frakcyjnych. Na pewno w drugiej rozgrywce zwracałbym na to większa uwagę.
Rozumiem, że Oath może sie podobać. ja bym też chciał go bardzo lubić, ale po pierwszym spotkaniu jednak mocno ostudziłem emocje. Myślałem, że kupię na pewno, ale teraz z zakupu zrezygnowałem. Tym bardziej, że solo podobno kiepskie.
I w sumie dobrze - Muadowy egzemlarz zyska więcej rozgrywek :)

W przyszłym tygodniu wyjeżdżam na krótki urlop. Może uda mi się w poniedziałek lub we wtorek, ale pewności jeszcze nie mam.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6428
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 555 times
Been thanked: 924 times

Re: (Gdańsk) Gry wojenne i historyczne - umawianie się oraz dyskusje

Post autor: Odi »

No dobrze, to żeby było trochę ruchu w kolekcji, ostatecznie zamawiam dwie gry:

Polis (czyli nową wersję Polis: Fight for Hegemony), podobno świetną, wielowymiarową dwuosobówkę euro-wargame
oraz...
i tu zaskoczenie: Almoravid: Reconquista and Riposte in Spain, 1085-1086 - nowa gra Volko Ruhnke, podobno znaczący upgrade w stosunku do bardzo dobrze ocenianego Nevsky'ego (nieco mniej logistyki, więcej bitew i wojsk, więcej polityki, solo friendly i lepsza okładka... :D). Jakoś tak od Sekigahary, przez Granadę (czyli nową grę w systemie Seki, ale podobno znacznie gorszą pod wieloma względami), trafiłem na Almoravid i mocno mnie ten system chwycił za serce. A jak poznam Almoravida, to i w Nevsky'ego zagram, jeśli Rafał jeszcze ma, bo zasady podobne.

NATO: Cold War Goes Hot, o którym pisałem wyżej, odpuszczam ze względu na wielkość planszy (dwie duże plansze złożone razem - nawet nie mam do tego stołu). Ale spróbuję sobie pograć trochę solo na Vassalu (czekając na Polis i Almoravid).
ODPOWIEDZ