(Gliwice) Spotkania w Młodzieżowym Domu Kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Tiju
Posty: 79
Rejestracja: 10 lis 2006, 02:02
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tiju »

El Grande to gra znana chyba wszystkim starym "Kredensowcom". Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

salou pisze:Mam jeszcze jeden tytuł i chyba równie dobry EL Grande ale nie wiem czy będzie czas więc zapytam czy gramy w Brassa czy znowu nowa gra ?? :o
Ja piszę się na Brass'a. Jeśli zaczęlibyśmy Brass'a ok.17 i wszystko poszłoby w nim sprawnie to pewnie udałoby się jeszcze zagrać w El Grande - z drugiej strony ponieważ godzina zakończenia spotkania jest raczej sztywna to może lepiej zaplanować El Grande na 10/12.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

No to gramy w Brassa :o ktoś jeszcze jest chętny 2 miejsca wolne start 17.00 :lol:

Salou
trzewik

Post autor: trzewik »

Moi Drodzy Wychowankowie! :lol:
Sluchajcie, jest wielka prośba łamane przez mała dyrektywa, byście przesunęli Brass na godzinę 17:45, a o 17:00 zagrali ze mną w Cash & Guns z dodatkiem. Do gry potrzebuję 8 osób, więc potrzebna mi mobilizacja kadr. W grę zaś muszę zagrać aż z trzech powodów:
- muszę napisać recenzję do ŚGP
- muszę nauczyć się zasad przez zbliżającym się WIELKIMI krokami Pionka
- oraz najważniejsze, moja ukochana Merry odwiedzi nas w najbliższy poniedziałek i chce z nami w to zagrać!

Liczę na zrozumienie. Dziekuję.

Z dobrych wieści informuję, że zamówiłem już PitchCar i w poniedziałek na "koniec dniówy" robimy pierwszy oficjalny trening przed rozpoczęciem Mistrzostw.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Właśnie dostałem mail'a, który zmienia moje poniedziałkowe plany - o 17.00 muszę być na wywiadówce (właśnie przesuniętej z czwartku) ale jeśli start Brass'a będzie przesunięty na 17.45-18.00 to mam szansę zdążyć :) (chociaż niestety nie pomogę Ignacemu w testowaniu Cash&Guns :cry: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

Oczywiście Brass przesunięty czekam na ciebie mst bo sam mogę znowu nie podołać w przestrzeganiu obszernej instrukcji.
A jeżeli chodzi o PitchCar to ubolewam tylko nad tym że nie mam możliwości treningu :( , ale postaram się temu zaradzić żeby kolejne wyścigi miały kilku faforytów :D

Salou
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Jednak będę mógł uczestniczyć w testowaniu dodatku do Cash&Guns i drugiej premierze :wink: Brass'a - okazało się, że wywiadówka będzie 10/12 a nie 03/12 :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Tiju
Posty: 79
Rejestracja: 10 lis 2006, 02:02
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tiju »

Jeśli wszystko się uda, a istnieją już promyczki nadziei, to będę w poniedziałek na 17. Proszę uwzględnić mnie w "Brassie" (trzeba sprawdzić co w trawie piszczy) i w cash & guns (nie mogłabym przepuścic takiej możliwości). ;)
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

No więc do brassa mamy już trzech (mst, Tiju, salou) dla ścisłości napiszę że można grać w czwórkę więc jeszcze jedno miejsce mamy :)
Chętnie zagram w Cash&Guns choć nie wiem czy podołam nie mam żadnego doswiadczenia w tej grze.
:o
Salou
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

salou pisze:Chętnie zagram w Cash&Guns choć nie wiem czy podołam nie mam żadnego doswiadczenia w tej grze.
:o
Salou
No to Trzewik będzie miał doskonały materiał do recenzji - Salou wystąpi jako gracz-debiutant, ja mam za sobą tylko 1 rozgrywkę, na pewno znajdzie się ktoś po 2 rozgrywkach, 3 itd. - będzie można ocenić wybór strategii w odniesieniu do doświadczenia :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
trzewik

Post autor: trzewik »

Gramy z dodatkiem, wiec wszyscy debiutujemy :)
Do Brass podejrzewam, ze mozecie policzyc tez Michala, ktory z wami gral ostatnio - on lubi trudne gry, z tym ze on nie zagląda na forum, wiec nie ma sie jak zapisac ;)

Pozostałych informuje, że wkułem zasady Galaxy Truckera, wiec zagramy. Ha!
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

trzewik pisze: Pozostałych informuje, że wkułem zasady Galaxy Truckera, wiec zagramy. Ha!
to ja sie pisze na galaxy truckera, choc dopiero na pionek...
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

trzewik pisze:Do Brass podejrzewam, ze mozecie policzyc tez Michala, ktory z wami gral ostatnio - on lubi trudne gry, z tym ze on nie zagląda na forum, wiec nie ma sie jak zapisac ;)
No więc Brass obsadzony :D
Mam nadzieję że pójdzie mi lepiej, ostatnio dostałem lanie i pocieszam się tylko tym że teraz zasady się zmieniły o 180 stopni :)
Awatar użytkownika
GOOR
Posty: 75
Rejestracja: 04 lis 2006, 16:52
Lokalizacja: Knurów

Post autor: GOOR »

trzewik pisze:Gramy z dodatkiem, wiec wszyscy debiutujemy :)
Do Brass podejrzewam, ze mozecie policzyc tez Michala, ktory z wami gral ostatnio - on lubi trudne gry, z tym ze on nie zagląda na forum, wiec nie ma sie jak zapisac ;)

Pozostałych informuje, że wkułem zasady Galaxy Truckera, wiec zagramy. Ha!
Ja chętnie zbuduję statek kosmiczny...
Kornik
Posty: 12
Rejestracja: 20 mar 2007, 16:56
Lokalizacja: Knurów

Zdobywca kosmicznych prestrzeni.

Post autor: Kornik »

Bardzo chętnie sprawdzę swoje zdolności inżyniera konstruktora statków kosmicznych, oblatywacza i szmuglera w jednej osobie. Zapisuję się na... e... jak się ta gra nazywa? 8)

Pozdrowienia i do poniedziałku.
Kto nie zna historii skazany jest na jej powtarzanie. Dlatego poznaję historie, zacząłem od kambru, teraz poznaję trias...
trzewik

Post autor: trzewik »

Informuję Grupę Operacyjną "Kredens", że z okazji Pionka we wtorek o godzinie 17:30 oraz prawdopodobnie w środę od 16tej odbędzie się dodatkowe spotkanie w MDK celem kucia reguł gier.

Obecność wskazana.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Post autor: Korzeń »

Planszówkowe koło w Gliwicach jest jak lokomotywka. Ruszało powoli, z małą ilością pasażerów, a teraz... Kto nie zdążył "Wsiąść do pociągu" niech żałuje, niech skacze z okna z rozpaczy, albo po prostu przyjdzie w poniedziałek. Ostatnio, jeśli się nie mylę wszystkie stoły były zajęte. Młodsi gracze próbowali trudniejszych tytułów: "Genesis" i królewską "Neuroshimę". Starsi siedli do "Arkham Horror" i skończyli przy fasolkach. Salou i mst dopadli "Brassa". W najbliższy poniedziałek będzie się działo, bo obaj panowie zapowiadają mocną partię w tą grę. Obaj lubią gry ekonomiczne, obaj lubią zdrową rywalizację, jeżeli do stolika zgodnie z zapowiedzią usiądzie Ola (która rywalom zazwyczaj nie odpuszcza) zrobi się gorąco.
Polecam również Galaxy Truckera. W czeską produkcję usiłowaliśmy zagrać ostatnio. W grze budujemy statek kosmiczny w real tajmie wydzierając co lepsze moduły sprzed nosa przeciwnikom. Potem ładujemy załogę, baterie, odpalamy silniki, działa pokładowe i... I dalej nie wiem, bo nie doczytaliśmy reguł. W ten poniedziałek krążowniki ruszą na podbój galaktyk!!!
Trzewik przeczytał reguły. Dzięki!

PS. Piszę się oczywiście na Cash & Guns.
Awatar użytkownika
Korzeń
Posty: 280
Rejestracja: 02 paź 2007, 22:31
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 2 times

Post autor: Korzeń »

PSII Jeśli ktoś chciałby obejrzeć fajne lokomotywki, to Marcin (mst) ma Stephenson's rocket.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

salou pisze:No to gramy w Brassa :o ktoś jeszcze jest chętny 2 miejsca wolne start 17.00 :lol:

Salou
Hej Salou,
na stronie Warfrog Games znalazłem ostateczne potwierdzenie (wyjaśnienia Autora :) ) Twojej tezy, że na każdym potencjalnym połączeniu kanałowym/kolejowym można wybudować tylko jeden kanał/tor.

I jeszcze kolejna poprawka do naszej pierwszej rozgrywki - gdy sprzedajemy przędzę na Rynki Zewnętrzne nie bierzemy gotówki (zgodnie z pozycją wskaźnika popytu bawełny) ale odpowiednią wartość dodajemy sobie na torze dochodu - i tu kolejna ciekawostka: przesuwamy się o ilość pól odpowiadającą kwocie określanej przez wskaźnik (np. gdy wskazuje Ł3 to o 3 pola co niekoniecznie odpowiada wzrostowi dochodów o Ł3).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

Korzeń pisze:PSII Jeśli ktoś chciałby obejrzeć fajne lokomotywki, to Marcin (mst) ma Stephenson's rocket.
Fajne są :D , i tak różne od tych z Ticket to Ride, Union Pacific itd., że gdyby przyjechały na planszówkowe spotkanie bez planszy, kart i pudełka Stephenson's Rocket nikt nie domyśliłby się, że to lokomotywy (pamiętam, że przed naszą rozgrywką sporo czasu zabrało wyjaśnienie, bardzo dla rozgrywki istotne, gdzie jest przód, a gdzie tył tych parowych potworów :lol: ).
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

mst pisze:
salou pisze:No to gramy w Brassa :o ktoś jeszcze jest chętny 2 miejsca wolne start 17.00 :lol:

Salou
Hej Salou,
na stronie Warfrog Games znalazłem ostateczne potwierdzenie (wyjaśnienia Autora :) ) Twojej tezy, że na każdym potencjalnym połączeniu kanałowym/kolejowym można wybudować tylko jeden kanał/tor.

I jeszcze kolejna poprawka do naszej pierwszej rozgrywki - gdy sprzedajemy przędzę na Rynki Zewnętrzne nie bierzemy gotówki (zgodnie z pozycją wskaźnika popytu bawełny) ale odpowiednią wartość dodajemy sobie na torze dochodu - i tu kolejna ciekawostka: przesuwamy się o ilość pól odpowiadającą kwocie określanej przez wskaźnik (np. gdy wskazuje Ł3 to o 3 pola co niekoniecznie odpowiada wzrostowi dochodów o Ł3).
No to trochę odtłuści punkty jakie zdobywaliśmy przy podliczaniu i znaczaco wpłynie na rozgrywkę. Zacznie się blokowanie :) a to lubię :twisted:

Pozdrawiam Salou
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

No i udało się zagrać w Brass'a zgodnie z regułami (mam nadzieję :wink: ) - wprawdzie tylko w 3 osoby (Michał, Salou, mst) ale IMHO gra spełniła nasze oczekiwania.
salou pisze:No to trochę odtłuści punkty jakie zdobywaliśmy przy podliczaniu
Okazało się jednak, że poprawne zrozumienie reguł odnośnie budowania kanałów/torów przy jednoczesnym poprawnym zrozumieniu reguł odnośnie budowania przedsiębiorstw a przede wszystkim przy zakomitym planowaniu i zarządzaniu kapitałem przez graczy :D pozwoliło uzyskać jeszcze większe ilości PZ niż w pierwszej rozgrywce.

P.S. Salou, przeczytałem właśnie opis 3-osobowej sesji Brass'a na BGG i myślę, że nie musisz się martwić o to, że punktów zdobyliśmy zbyt dużo - opisana rozgrywka skończyła się wynikiem 213/180/174 przy czym w okresie kolei tory przyniosły graczom od 50 do 56 PZ
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

I jeszcze drobne uściślenie zasad - stocznie o poziomie rozwoju 2 mogą zostać zbudowane dopiero w okresie kolei (na znaczniku jest symbol torów) czyli nie ma możliwości żeby jedna stocznia przyniosła PZ na zakończenie obu okresów - nie było wprawdzie takiej sytuacji we wczorajszej rozgrywce ale rozważaliśmy ją jako jedną z ciekawych strategii na przyszłe partie.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
multidej
Posty: 75
Rejestracja: 13 lis 2006, 21:43

Post autor: multidej »

To nie jest tak, że Brass dominuje... Panowie siedzieli sobie z boczku i móżdżyli, podczas gdy obok toczyło się "prawdziwe" granie ;) :
- próbowaliśmy dać szansę Galaxy Truckerowi, ale okazało się, że będzie potrzebował kolejnej
- zaskoczyła nas na plus leciutka King Me!
- pozarzynaliśmy się w nowej odsłonie Cash&Guns
- chodziła sobie, jak zwykle, Neuroshima Hex
- Trzewik ogrywał partnerów w Filary Ziemii

A zwieńczeniem była (i tu nowa, świecka tradycja) ostatnia przymiarka przed startem ligi Pitchcar.

Dlatego wszystkich, którzy zerkają na forum i boją się, że zostaną przykuci do Brassa, jeśli pojawią się w MDKu, uspokajam - gwarantujemy swobodę planszówkowych wyborów :D
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Post autor: kapustka »

będę !
ODPOWIEDZ