(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Niestety muszę dziś odpaść :(
Velestus
Posty: 60
Rejestracja: 03 lip 2014, 09:02
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka / Wołomin

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Velestus »

Dzięki za wczorajsze granie! Podobały mi się wszystkie tytuły, jednak to nie był do końca mój dzień na próby wgryzienia się w gry negocjacyjne.

Castle Panic jest świetne, ciągle wspominam nasze wysiłki przetrwania tej fali potworów. No i moje nieszczęsne losowanie dziewięciu kafelków zamiast dwóch w ogóle było tragedią :D Przekonałem się, że warto by było mieć ten tytuł w swojej kolekcji, będę polował na jakąś okazję.
Mall of Horror - bardzo klimatyczne. Tak jak wspominałem, ten klimat ratował mi rozgrywkę. Pomimo własnych odczuć co do gier negocjacyjnych muszę stwierdzić, że ten tytuł jest miodny. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przekonam się do tego typu gier.
Roll for the Galaxy przyjemnie mnie zaskoczyło, z początku wydawało mi się że nie ogarnę już zasad (jakoś czułem się wyprany mocno po MoH), ale na szczęście udało się i gra była mega :)

Chłopaki, tyle takich fajnych gier przynosicie, ze ciągle muszę aktualizować listę co kupić najpierw :D
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Moje oceny:


Mall of Horror – druga partia i kolejny raz bardzo mi się podobało. W kategoriach „zombie”, „negatywna interakcja” i „negocjacyjna” niezmiennie 10/10. W trakcie gry padła ciekawa propozycja, aby ograniczyć czas dla zawodnika na negocjację czy planowanie ruchu do minimum [„kostka” czasowa czy klepsydra]. Choć planowanie swojego ruchu jest bardzo przyjemne w tej grze, podobał mi się argument, że długi czas na zastanowienie nie pasuje do klimatu zombie. Taka rozgrywka z ograniczonym czasem byłaby bardziej klimatyczna ze względu na ciągłą atmosferę zagrożenia [„szybko, zombie zaraz wejdą!”]. Według mnie, możemy następnym razem spróbować [bo będzie następny raz, prawda? ;) ]

Blueprints – fajny przerywnik na 20-30 minut. Dobra gra na koniec spotkania, kiedy „zaraz zamykają” ale „jeszcze w coś bym zagrał”.

Castle Panic – według mnie dobra gra…rodzinna. Wyobrażam sobie, że po obiedzie można zasiąść z dzieciakami i dobrze się bawić. Dla mnie osobiście gry kooperacyjne, o ile nie posiadają jakiś modyfikacji [np. ukryte cele], bardzo demobilizują w trakcie rozgrywki i często mam syndrom "nie chce mi się myśleć, bo i tak wyjdzie" ;)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Taka propozycja, niekoniecznie na za tydzień, ale może w jakiejś skończonej przyszłości.
Otóż mam duży (tak z 80-90% tego co wyszło) zestaw Summoner Wars po angielsku.
Jakby ktoś nie wiedział, jest to karcianka z planszą, w której ścierają się dwie armie fantasy (karty są jednostkami), a celem jest zabicie przywódcy (Summonera) przeciwnika.
Frakcji jest wiele i mocno różnią się od siebie, pozwalając na różne style gry (np. nastawienie na obronę, szybkie przemieszczanie się, leczenie, korzystanie z magii, pchanie do walki swojego Summonera, wskrzeszanie jednostek, przejmowanie kontroli nad jednostkami przeciwnika i sporo innych).
Mam dwie dobre i dwie słabsze plansze, co pozwala na maksymalnie granie na raz 4 gier po 2 osoby. Mógłbym wytłumaczyć zasady wszystkim zainteresowanym (dużo tłumaczenia nie ma, zasady są dość proste, czasem wychodzą podczas gry niuanse użycia konkretnych kart), a następnie moglibyśmy kilka razy zagrać. Partia trwa zazwyczaj ok. 45 minut. Armii do wyboru mam sporo, można by sobie wymieniać między partiami, albo uczyć się skutecznie grać jedną, jeśli jakaś podejdzie.

Skąd pomysł? Dawno już nie grałem, a chętnie bym zagrał, bo uważam Summoner Wars za najlepszą grę dwuosobową w jaką miałem okazję zagrać i jedną z najlepszych w ogóle.

Jeśli ktoś byłby chętny, niech da znać.
Na pewno akurat na tę grę chciałbym się konkretnie umówić, bo jest za ciężka, żeby ją brać przy okazji.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Ktos gra dzisiaj?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
Drek
Posty: 153
Rejestracja: 28 lip 2016, 12:59
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Drek »

kaszkiet pisze:Taka propozycja, niekoniecznie na za tydzień, ale może w jakiejś skończonej przyszłości.
Otóż mam duży (tak z 80-90% tego co wyszło) zestaw Summoner Wars po angielsku.
Jakby ktoś nie wiedział, jest to karcianka z planszą, w której ścierają się dwie armie fantasy (karty są jednostkami), a celem jest zabicie przywódcy (Summonera) przeciwnika.
Frakcji jest wiele i mocno różnią się od siebie, pozwalając na różne style gry (np. nastawienie na obronę, szybkie przemieszczanie się, leczenie, korzystanie z magii, pchanie do walki swojego Summonera, wskrzeszanie jednostek, przejmowanie kontroli nad jednostkami przeciwnika i sporo innych).
Mam dwie dobre i dwie słabsze plansze, co pozwala na maksymalnie granie na raz 4 gier po 2 osoby. Mógłbym wytłumaczyć zasady wszystkim zainteresowanym (dużo tłumaczenia nie ma, zasady są dość proste, czasem wychodzą podczas gry niuanse użycia konkretnych kart), a następnie moglibyśmy kilka razy zagrać. Partia trwa zazwyczaj ok. 45 minut. Armii do wyboru mam sporo, można by sobie wymieniać między partiami, albo uczyć się skutecznie grać jedną, jeśli jakaś podejdzie.

Skąd pomysł? Dawno już nie grałem, a chętnie bym zagrał, bo uważam Summoner Wars za najlepszą grę dwuosobową w jaką miałem okazję zagrać i jedną z najlepszych w ogóle.

Jeśli ktoś byłby chętny, niech da znać.
Na pewno akurat na tę grę chciałbym się konkretnie umówić, bo jest za ciężka, żeby ją brać przy okazji.
Kaszkiet,

Ja bardzo chętnie. W najbliższy czwartek wprawdzie nie mogę, więc może we wtorek udałoby się zrobić spotkanie konkretnie pod Summoners Wars.
Ktoś jeszcze chętny?
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Jeśli będzie brakowało zawodnika do pary chętnie się przyłączę;). Przypominam o planowanym rozpoczęciu kampanii w Orlean: Inwazja. Jeśli dobrze liczę mamy 3 chętnych zawodników. Myślę żeby rozgrywać scenariusz nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie, aby się nie znudzić

Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Tarkwiniusz
Posty: 196
Rejestracja: 05 mar 2016, 10:26
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Tarkwiniusz »

tomasch pisze:Jeśli będzie brakowało zawodnika do pary chętnie się przyłączę;). Przypominam o planowanym rozpoczęciu kampanii w Orlean: Inwazja. Jeśli dobrze liczę mamy 3 chętnych zawodników. Myślę żeby rozgrywać scenariusz nie częściej niż raz na 2-3 tygodnie, aby się nie znudzić

Wysłane przy użyciu Nokii 3310
Ja chętnie przyłącze się do orleanowej kampani :-)

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Drek pisze: Ja bardzo chętnie. W najbliższy czwartek wprawdzie nie mogę, więc może we wtorek udałoby się zrobić spotkanie konkretnie pod Summoners Wars.
Ktoś jeszcze chętny?
U mnie we wtorki jest słabiej, a na pewno w tym tygodniu zupełnie nie dam rady.
Ale może w przyszłym by się udało, z tym że ja jak zwykle na 20 mogę dotrzeć. Zobaczymy jak wyjdzie w przyszłym tygodniu.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

@Tarkiwniusz i pozostali

A może w ten czwartek jakaś klasyka? Np. Terra Mistica? :)
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Z klasyków mógłbym zaproponować El Grande, a chciałbym kiedyś wreszcie zagrać w Tikala, którego nie miałem wcześniej okazji poznać (a mam na półce).
Dla mnie Terra Mystica jest spoko, ale bez szału, więc raczej podziękuję.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

Tikal zawsze i wszedzie! Ktos gra dzisiaj?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

No to sprawdźmy, jak zapowiada się czwartek :) W zeszły była nas 6, ale w sumie nie było źle [4 gry były na stole, grane po 4, 6, 6 i 3 graczy]

Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2.

Dla kogo jest Tikal?

Tikal jest grą strategiczną, ale jej poziom zaawansowania pozwala zagrać w nią nie tylko "starym wyjadaczom", ale również graczom początkującym. Grę polecamy osobom poszukującym gry strategicznej na niezbyt zaawansowanym poziomie, o wyraźnym klimacie, przyjaznej dla szerokiego kręgu graczy. Gra może spodobać się fanom "Osadników z Catanu".
https://www.rebel.pl/product.php/1,302/ ... olska.html

Wchodzę w to :)
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2. Badyl 18:00 może być terra Mistica, mogę wziąć ze sobą Cyklady z hadesem.

Co do Tikala - jest całkiem spoko, i osoby lubiące negatywna interakcje polubią ja, bo jest jej sporo przy pobieraniu sobie świątyń, ale jak dla mnie ma jeden duży minus który zniechęca mnie trochę przed graniem w nią już. Czas między wykonaniem swojego ruchu w grze na 4 osoby, może być tak długi, że dla przykładu grania w Vycesce, spokojnie można by skończyć do multikina na film i wrócić po nim na swoją kolej.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Trochę się tego obawiam i trzeba by siąść z nastawieniem, że gramy sprawnie, a nie optymalizujemy do przesady.
Tak czy inaczej chciałbym poznać tę grę.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Klos »

A dzisaj na 19 ktos chetny? Bede ja i dyziak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Badyl
Posty: 238
Rejestracja: 24 maja 2017, 21:40

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Badyl »

a na jutro ktoś chętny ?
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2805
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 308 times
Been thanked: 525 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kaszkiet »

Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2. Badyl 18:00 może być terra Mistica, mogę wziąć ze sobą Cyklady z hadesem.
3. kaszkiet 19:50 - biorę głównie Tikala, zapasowo też Kosmiczne Spotkania i pewnie Medici, może na wszelki wypadek coś na 3 (Troyes?)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Jakby byli chętni, może się uda Cyklady / Terra Mistica w godzinach 18-20, a Tikal / Kosmiczne Spotkania 20-22.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2017, 10:59 przez PytonZCatanu, łącznie zmieniany 1 raz.
white_babirusa
Posty: 131
Rejestracja: 27 lut 2015, 17:43

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: white_babirusa »

Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2. Badyl 18:00 może być terra Mistica, mogę wziąć ze sobą Cyklady z hadesem.
3. kaszkiet 19:50 - biorę głównie Tikala, zapasowo też Kosmiczne Spotkania i pewnie Medici, może na wszelki wypadek coś na 3 (Troyes?)
4. white_babirusa 19:50 - dosiądę się tam gdzie będzie wolne, wezmę Stone Age i może Glen More
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2. Badyl 18:00 może być terra Mistica, mogę wziąć ze sobą Cyklady z hadesem.
3. kaszkiet 19:50 - biorę głównie Tikala, zapasowo też Kosmiczne Spotkania i pewnie Medici, może na wszelki wypadek coś na 3 (Troyes?)
4. white_babirusa 19:50 - dosiądę się tam gdzie będzie wolne, wezmę Stone Age i może Glen More
5. Mario_Max 18.00- wezmę Lorenzo i Odlotowy Wyścig ,ale też chętny na Kosmiczne Spotkania i Troyes
Awatar użytkownika
sydonia
Posty: 353
Rejestracja: 28 maja 2017, 15:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 11 times
Been thanked: 388 times
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: sydonia »

Mario_Max pisze:Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2. Badyl 18:00 może być terra Mistica, mogę wziąć ze sobą Cyklady z hadesem.
3. kaszkiet 19:50 - biorę głównie Tikala, zapasowo też Kosmiczne Spotkania i pewnie Medici, może na wszelki wypadek coś na 3 (Troyes?)
4. white_babirusa 19:50 - dosiądę się tam gdzie będzie wolne, wezmę Stone Age i może Glen More
5. Mario_Max 18.00- wezmę Lorenzo i Odlotowy Wyścig ,ale też chętny na Kosmiczne Spotkania i Troyes
Hej
W czwartek przyjeżdżam na kilka dni do Wawy z Pomorza i chętnie bym pograła :) Jak mi mocy starczy po podróży mogę do Was dołączyć? Siądę (prawie) do każdego euraska :) Lorenzo, Troyes, Odlotowy - super.
Mario_Max
Posty: 250
Rejestracja: 22 lut 2016, 11:38
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mario_Max »

sydonia pisze:
Mario_Max pisze:Czwartek, 14 września 18:00, Vyceska

1. Pyton, 18:00. Chętny na Kosmiczne Spotkania, Terra Mistica, Tikal, Cyklady.
2. Badyl 18:00 może być terra Mistica, mogę wziąć ze sobą Cyklady z hadesem.
3. kaszkiet 19:50 - biorę głównie Tikala, zapasowo też Kosmiczne Spotkania i pewnie Medici, może na wszelki wypadek coś na 3 (Troyes?)
4. white_babirusa 19:50 - dosiądę się tam gdzie będzie wolne, wezmę Stone Age i może Glen More
5. Mario_Max 18.00- wezmę Lorenzo i Odlotowy Wyścig ,ale też chętny na Kosmiczne Spotkania i Troyes
Hej
W czwartek przyjeżdżam na kilka dni do Wawy z Pomorza i chętnie bym pograła :) Jak mi mocy starczy po podróży mogę do Was dołączyć? Siądę (prawie) do każdego euraska :) Lorenzo, Troyes, Odlotowy - super.
ZAPRASZAMY ;)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4472
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1646 times
Been thanked: 2042 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: PytonZCatanu »

Pewnie znajdzie się wolny slot. Gramy na Ursynowie, niedaleko metra Imielin.
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: azz »

No i się wszyscy rzucili na kobietę. No brawo, Panowie, brawo!
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
ODPOWIEDZ