(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
pawelpoz
Posty: 61
Rejestracja: 05 lis 2015, 19:03

(Warszawa: Ursynów, Kabaty) Wspólne granie

Post autor: pawelpoz »

Dwie osoby w wieku 28,30 chętne na granie na terenie Ursynów/Kabaty :). Nie jesteśmy planszówkowymi wyjadaczami, ale jeśli komuś nie przeszkadza, że nie mamy dużego doświadczenia to z chęcią byśmy się pisali :)
wojtekp
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2016, 20:03

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: wojtekp »

Hej Paweł. Ja i Majka oscylujemy koło 30 :) Też od jakiegoś czasu wciągamy się powoli w planszówki więc my tez byśmy się pisali :) Napisz proszę na mojego maila: pietrakwojciech@gmail.com
Awatar użytkownika
Mawik
Posty: 60
Rejestracja: 23 lis 2011, 23:57
Lokalizacja: Warszawa/Ursynow/Imielin
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Mawik »

.......
Ostatnio zmieniony 25 mar 2019, 10:11 przez Mawik, łącznie zmieniany 1 raz.
Fojtu
Posty: 3367
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 550 times
Been thanked: 1255 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Fojtu »

Hej,

Ja też chętnie bym spróbował, co prawda lat 25 ale może jednak się skusicie.

m_fojt@o2.pl albo PW :)

pozdrawiam
maciek
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Hej, nie wiem, jak Wam wypaliły spotkania, ale jeśli można jeszcze się podłączyć do grupy (lub ją reaktywować), to ja bardzo chętnie :) W podobnych okolicach wiekowych jestem. A w najbliższym czasie chętnie w Istanbul bym zagrała - posiadam, szukam max. 4 współgraczy.
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Mamy małą grupkę na jutro (wtorek) godz. 19/20 w Szyszce Chmielu (Galeria Ursynów).
Zestaw gier jeszcze nie ustalony. Będziemy pewnie wybierać coś z Niagara, Tokkaido, Wsiąść do pociągu, Small World, Istanbul.
Jeśli ktoś chętny dołączyć (również jeśli chodzi o zakres tytułów), to dajcie znać wcześniej - ogarnę rezerwację.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Ja bym się pisał

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Zapraszamy :) Jak tylko potwierdzę czy to będzie 19 czy 20 to od razu dam Ci znać.
Awatar użytkownika
kraken
Posty: 92
Rejestracja: 05 wrz 2011, 11:43
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: kraken »

Widzę ze jednak grupa nie jest martwa. Co prawda jutro jestem już ustawiony na granie ale chętnie się dołączę do kolejnego spotkania.
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Paskudnik »

Ej, a ta Szyszka jest sprawdzona pod kątem grania (stoły = nie malutkie / okrągłe), dobre światło (!!!) tam jest?

Bo jeśli nie, to mogę polecić dobre miejsce w pobliżu, czyli lokal Ciepło-Zimno - wiele razy było tam grane, bo się nadaje. Chociaż czynne tylko do 22 (nie sądzę, żeby Szyszka była czynna dłużej) - więc może warto zacząć nieco wcześniej?

Zajrzę jutro z ciekawości - jeszcze nie wiem, co przyniosę, ale na pewno jakieś erło. ;) Jak coś to na inne dni (oprócz piątku) też się mogę pisać.
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
ENDryu
Posty: 814
Rejestracja: 18 lut 2012, 11:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 134 times
Been thanked: 27 times

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: ENDryu »

ja chętnie dołączę od listopada jak wrócę do kraju. Mieszkam nad Ciepło Zimno, więc lepszej lokalizacji nie znajdę :twisted:
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Grupa chyba była martwa, ale próbuję właśnie jakiegoś wskrzeszenia dokonać ;) Mam nadzieję, że z Waszą pomocą się uda :)

Czyli na jutro mielibyśmy 5 osób. 2 zgarnęłam z innego źródła. Co do Szyszki to stoły powinny być ok, światło postaram się jeszcze dzisiaj sprawdzić. Otwarte do 00.00. W razie czego faktycznie o tym Ciepło-Zimno pomyślę - dzięki za sugestię. I dam znać oczywiście możliwie najwcześniej.

Teraz szybka akcją wyszła, więc dopracowanie szczegółów organizacyjnych może nie wyjdzie idealnie, ale wierzę, że będą kolejne edycje i z czasem wszystko dogramy :)
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Byłam w Szyszce. Powinno być ok. Wybrałam stolik z lampą na ścianie zaraz obok. Najwyżej jak nam się nie spodoba, to następnym razem do Ciepło-Zimno się przeniesiemy (jutro będzie mi ciężko wcześniej niż na 19 się zebrać). Albo zrobimy raz tu, raz tu, żeby nikt nie był lokalizacyjnie poszkodowany ;) Wszystko do dogadania.

Także Szyszka Chmielu (budynek Galerii Ursynów, ale wejście jest od Belgradzkiej, tak z tyłu) wtorek (04.10) o 19.00.

Ja wezmę Small Worlda i Cytadelę, bo jestem akurat na bieżąco w szybkim tłumaczeniu ;) Jak Wam chce się coś własnego przytargać, to jak najbardziej przeciwwskazań brak.
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

Ja będę późno albo wcale, nie czekajcie :(

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Ok, dzięki za info
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

A zatem - pierwsze spotkanie wypaliło. Yuppi! Dzięki wszystkim, którzy przybyli :)

Odnośnie dnia to myślimy, żeby przenieść spotkania na czwartek i może postaramy się też zaczynać trochę wcześniej, jeśli się uda. Także kto chętny, niech wstępnie rezerwuje przyszły czwartek, a bliżej tego terminu wrzucę szczegółowe info i przypomnienie.

Odnośnie tytułów, to jesteśmy otwarci - ważne, żeby w miarę szybko dało się wytłumaczyć i zacząć grać.
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

33 letni dziadek chętnie dołączy do gry i zaoferuje swoją kolekcję do wspólnego grania:

http://bit.ly/2dJgLM3

Czwartki pasują mi jak najbardziej. Jeśli zaś chodzi o miejsce, to skłaniałbym się do Ciepło-Zimno, bo wydaje się, że mają chyba większy stół i lepsze oświetlenie :P (ale jak Szyszka Chmielu się sprawdziła, to super).

Chętnie pograłbym w "cięższe" tytuły typu Gra o tron czy Martwa Zima, ale jestem otwarty na wszystko. Regularnie gram też w AGOT LCG 2.0 (https://www.fantasyflightgames.com/en/p ... d-edition/) i chętnie objaśnię zasady, złożę testową talię i wprowadzę w grę (super byłoby mieć kogoś do sparingów na osiedlu :D

Z góry dzięki za info kiedy planujecie kolejne spotkanie!
Enigmatic aka Marcel
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Szadoł
Posty: 713
Rejestracja: 20 sie 2012, 14:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szadoł »

Szkoda że grupy ożyła dopiero po mojej wyprowadzce z Imielina :(
tomasch
Posty: 675
Rejestracja: 25 sie 2014, 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: tomasch »

W szyszce chmielu bardzo dobrze wyszło. Duża w tym zasługa Magggie za wcześniejszą rezerwację odpowiedniego stołu:).
Nie wiem jak większe tytuły, ale Wysokie Napięcie na 4 osoby było wystarczająco miejsca.

Wysłane z młota Thora, boga grzmotu, przy użyciu sygnałów dymnych
Wysłane z Nokii 3310 przy użyciu Internet Explorera
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

@Enigmatic: myślę, że jedną z zalet planszówek jest to, że ludzie wciągnięci w rozgrywkę w ogóle nie patrzą na takie szczegóły jak wiek, także dyskryminacji żadnej w tym zakresie nie przywidujemy ;)

@Szadoł: zawsze możesz próbować coś ożywić w swojej nowej okolicy, im więcej nas grających tym lepiej :)

miejscówa: Szyszka Chmielu jest całkiem dobrą opcją, ale tylko do max. 5 osób - a to z racji tego, że tylko jeden stolik jest odpowiednio oświetlony. Plusem tego stolika jest to, że jest we wnęce, więc nikt się obok nie pałęta, nic nie strąca itp. No i lokal bezpośrednio przy metrze + otwarty do północy. Jeśli chętnych byłoby więcej niż 5 osób (a na to liczę z czasem :) ), to trzeba będzie się przenieść - chociażby do Ciepło-Zimno. Uprzedzam też (bo dla niektórych może to mieć znaczenie), że ceny piwa w Szyszce nie są studenckie - ok. 13 zł za 0,5.

czwartki: To, w co będziemy grali, zależy tak naprawdę tylko od ekipy, którą się uda zebrać; fajnie by było, gdyby oprócz bardziej zaawansowanych i cięższych gier, zawsze było też coś z w miarę niskim poziomem wejścia, żeby każdy chętny mógł dołączyć; ogólnie marzy mi się, żeby te czwartki, były takim w miarę stałym punktem (i będę starała się to ogarniać - przynajmniej na początku zanim nam to nie wejdzie w nawyk ;) ) i miejscem, gdzie tak naprawdę możemy się poznać i zobaczyć, kto mieszka "za miedzą" :) a stąd już niedaleka droga do tego, żeby wymienić się kontaktami i w dowolnym momencie zgrywać się na dowolne gry - w ramach sąsiedzkich sparingów jak to ładnie określił Enigmatic. Summa summarum, myślę, że wszystko wyklaruje się z czasem - po paru spotkaniach, gdy będzie można pogadać na żywo. Będzie wiadomo kto w co lubi grać i będzie łatwiej na konkretne tytuły się umawiać. A ja jestem jak najbardziej otwarta na naukę nowości :)

P.S. Naprawdę bardzo się cieszę, że jest taki fajny odzew z Waszej strony. Miałam obawy, czy w ogóle ktoś się znajdzie w tej okolicy ;)
Awatar użytkownika
Szpak
Posty: 246
Rejestracja: 31 maja 2012, 11:50
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Szpak »

Hej, niestety w nadchodzący czwartek nie ma mnie w Warszawie, ale chętnie dołączę na kolejne spotkanie. Będę śledził forum i jesteśmy w kontakcie!

Udanego grania!
Moja kolekcja: http://bit.ly/2dJgLM3
Awatar użytkownika
Demoniszcza
Posty: 113
Rejestracja: 21 lip 2014, 15:19

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Demoniszcza »

Cześć wam,

Widzę,że nie jestem jedynym grającym w okolicy ;) Chętnie dołączę do grupy jeżeli wciąż przyjmujecie chętnych. Gram we wszystko, wybredny nie jestem, aczkolwiek kolekcję mam nieco ubogą jeżeli chodzi o lżejsze tytuły ;)


@Enigmatic,
AGOT... chętnie spróbuję któregoś dnia. Dawno nie grałem w żadnego LCGa.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Wintermute »

Tez chetnie przybede, bo okolice sa mi znane:)

Czwaetwk? Moge przytachac Alien Frontiers albo Warhammera Questa karcianego.

A jak ktos znajdzie cos ciekawego w mojej stopce to tez moge przyniesc.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Maxxx76
Posty: 4007
Rejestracja: 22 lip 2013, 00:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Maxxx76 »

Offtop: nie polecam szukać niczego w stopie Wintermute, ale gry ma w porzo :-P
Magggie
Posty: 135
Rejestracja: 25 wrz 2016, 11:26
Lokalizacja: Warszawa (Natolin)

Re: [Warszawa Ursynów Kabaty] Wspólne granie

Post autor: Magggie »

Oooo, coraz więcej ursynowskich planszówkowiczów wychodzi ze swoich bunkrów ;) Fajnie!

No taki jest plan, żeby w najbliższy czwartek się spotkać. Może być 18.00 w Ciepło-Zimno? Tylko weźcie pod uwagę, że otwarte do 22.00, więc tytuły powinny być możliwe do rozegrania w 4h (- zamieszanie organizacyjne i tłumaczenie). Chyba, że będzie mało osób, to możemy znów w tej Szyszce (tam do 00.00 czynne).

Dajcie znać, kto się wybiera, to zrobię rezerwację na odpowiednią ilość osób.

Z racji tego, że ja w klimatach stopki Wintermute nie za bardzo się chyba odnajdę (choć kto wie, może z czasem ;) ), a znowu innym na te tytuły się oczy zaświecą, to myślę, że możemy na dwa stoły to jakoś ogarnąć. Jeden w cięższych klimatach, fantasy i te sprawy, drugi z lżejszymi pozycjami. Ale to jeszcze najwyżej zobaczymy, jakie towarzystwo nam zgłosi chęć przybycia.

Także czekam na wieści od Was :)
ODPOWIEDZ