(Gdynia) Eurogranie (info w pierwszym poście)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: cezaras »

Skłaniałbym się ku środzie.

A w co??
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: dexete »

cezaras pisze: 30 lip 2018, 09:24 A w co??
Haspelknecht + Signorie?
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: cezaras »

Mi pasuje :)
chociaż ostatnio coś Amadeusz nosem kręcił na Signorie ..

Mam jeszcze wydrukowane kilka kartek do Glanz shon clever i poprowadzonych z Las Vegas kilak kostek -> a wiadomo Kennerspiele + bardzo pozytywne opinie np. Zee an Vassela, warto spróbować :D
Awatar użytkownika
Koziełło
Posty: 905
Rejestracja: 13 cze 2018, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 234 times
Been thanked: 315 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: Koziełło »

ChlastBatem pisze: 26 lip 2018, 22:46 Pełny skład. Okazało się, że są ludzie, którzy specjalnie z innych miast przyjeżdżają do Gdyni, aby zagrać z nami w Cyganerii... pozdrawiam Krzysztofa z Krakowa :wink:
Krzysztof z Krakowa pozdrawia również - już od siebie z Małopolski.
Bardzo dziękuję za niezapomniany wieczór. Bawiłem się świetnie.

O tym w co graliśmy już chyba wszystko napisano. Przy Down Force - bawiłem się znakomicie. I na pewno jeszcze do tej gry zasiądę. Szybka, dynamiczna, z mega prostymi zasadami, pozostawiająca uśmiech na twarzy bez względu na osiągnięty wynik. Chyba trafi na wishListę .

Ave Roma - to już trochę inna bajka. Gra od zawsze podobała mi się wizualnie (okrągła plansza - miodzio). Nawet ostatnio podczas bytności na giełdzie w Katowicach rozmyślałem, czy jej aby nie nabyć tak trochę "w ciemno" - nie zdecydowałem się ostatecznie i... dobrze postąpiłem. Pojedyncze twisty jak najbardziej interesujące - sposób dobierania pracowników i ustalania kolejności na następną rundę całkiem interesujący; ale ilość zasad i półzasad - niekoniecznie chyba zawsze uzasadnionych - zniechęca. Nie pomaga również średnia (moim skromnym zdaniem) czytelność ikonek na kartach. Do tego dochodzi jakieś takie wrażenie, że czegoś tam w instrukcji nie doczytaliśmy. Dodając do tego, że worker placement nie jest moją ukochaną podstawową mechaniką... Reasumując, pewnie zagrałbym jeszcze raz, po dokładnym rozkminieniu instrukcji, ale na moją półkę ta gra nie trafi.

Pozdrawiam raz jeszcze i przypominam o zaproszeniu do Krakowa
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

cezaras pisze: 30 lip 2018, 10:26 Mam jeszcze wydrukowane kilka kartek do Glanz shon clever i poprowadzonych z Las Vegas kilak kostek -> a wiadomo Kennerspiele + bardzo pozytywne opinie np. Zee an Vassela, warto spróbować :D
Koniecznie weź, ostatnio na Instagramie każdy tym się chwali, że dobre. Must play!
dexete pisze: 30 lip 2018, 10:20 Haspelknecht + Signorie?
Haspelknecht z przyjemnością. Signorie pod przymusem :wink:

Jutro mogę się spóźnić (praca) więc najwyżej otworzycie spotkanie grą Signorie beze mnie. Ale jest też szansa, że będę na czas.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Obrazek Obrazek

Upał był straszny, ale dobre tytuły oraz idealnie przyrządzona lemoniada zrekompensowały całość. Ku naszemu zdziwieniu w końcu pojawiła się stara kelnerka, ona wie jak podać piwo i wycisnąć cytrynę :wink:

Co tu dużo się rozpisywać. Haspelknecht to gra prawie idealna, dla mnie 9.5. Solidne euro w bardzo ładnym wykonaniu. Niespotykane mechaniki i rozsądny czas rozgrywki. Uwielbiam! Natomiast GSC to killer Qwixxa (albo Qwixx zaawansowany). Bardzo sprytna kościanka, która dostarcza pozytywne emocje i jest bardzo satysfakcjonująca. Zwycięzca GSC ponoć wysłał totolotka następnego dnia... trzymajmy kciuki, że i tym razem strategicznie obrał cyfry/liczby. Jeśli chodzi o przyznaną nagrodę Kennerspiele des Jahres to uważam, że niesłusznie. Konkurencja była jednak lepsza (IMO).

PS: Azul słusznie wygrał grę roku. Należy się. Bardzo dobra gra rodzinna (podstawowa). Dziękuje, to moje 3 grosze. :D
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: cezaras »

poza tytułami przez Chlasta :) zagraliśmy jeszcze w Mr Jacka - w oczekiwaniu na spóźnialskich :)

i tak:

Mr Jack
Bardzo doceniam pomysł na grę. Nawet mówiliśmy, że mechanika jak najbardziej pozwala zakwalifikować tę pozycję do EuroGier.
Cóż z tego, skoro ja nie umiem w to grać - i na swoim niskim poziomie nie widzę jakby miał nie wygrać detektyw.
Co więcej - nie mam w sobie chociażby kawałeczka chęci, by komuś tę grę pokazywać,
Cieszę się, że spróbowałem - ale to nie gra dla mnie
5/10

Haspelknecht
Gra, która chyba w żadnym innym gronie graczy nie jest tak ceniona jak przez nas w Cyganerii.
I słusznie ceniona - dodam od razu.
Ciekawe wybory, żadnego oczywistego ruchu. Bardzo przyjemne kombinowanie.
Dodatek (a graliśmy z nim) nie zmienia rozgrywki w jakiś diametralny sposób, ale też na pewno jej nie psuje.
Dobre euro.
Jedyny minus, a właściwie minusik - bo jeżeli ta gra nie zdobyła należnego jej uznania, to moim zdaniem ze względu na szatę graficzną.
8/10

Ganz Shon Clever
Bardzo fajne manipulowanie kostkami.
W swojej klasie rzecz wybitna.
Genialnie sprawdza się w wersji solo na androidzie.
Byłem zdziwiony, że rozgrywka czteroosobowa zajęła nam pełną godzinę... ale na pewno to ze względu na to, że było dwóch "ganzcleverowych żółtodziobów" (w tym jeden z nastawienie dalekim od entuzjazmu).

Natomiast niezależnie jak fajnie się w to układa kosteczki, to danie temu tytułowi nagrody Kennerspiele jest dla mnie absolutnym nieporozumieniem. I to nie tylko dlatego, że ubiegło lubiane przeze mnie Heaven & Ale, bo gier, które są z zeszłego roku, a który oceniam o klasę wyżej od GSC, było co najmniej tuzin.
Bardziej doskwiera mi fakt, że taki wybór deprecjonuje nasze hobby - bo skoro to jest zaawansowana gra roku, to czym się tu chwalić?

Niemniej jednak, w swojej klasie 8/10
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

cezaras pisze: 03 sie 2018, 14:35
Jedyny minus, a właściwie minusik - bo jeżeli ta gra nie zdobyła należnego jej uznania, to moim zdaniem ze względu na szatę graficzną.
Co jest nie tak z tą szatą graficzną? Myślałem, że to mocna strona tej gry :D
cezaras pisze: 03 sie 2018, 14:35 Bardziej doskwiera mi fakt, że taki wybór deprecjonuje nasze hobby - bo skoro to jest zaawansowana gra roku, to czym się tu chwalić?
W punkt!
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Wtorek czy inny dzień bardziej Wam pasuje?
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: cezaras »

W tym tygodniu nie dam rady, więc na mnie nie patrzcie..
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: mefiug »

Czy jutro coś gracie??
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Mnie niestety nie będzie.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: dexete »

Gramy we wtorek? Są chętni?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Zgłaszam się!
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: dexete »

Wczoraj, wyjątkowo i testowo, spotkaliśmy się w nowym lokalu - iGranie w Lochu na ul. Świętojańskiej.
Co do lokalu to, w stosunku do Cyganerii, na plus wielkość stołów oraz oświetlenie. Na minus brak (tymczasowy) piwa i mniej wygodne kanapy.

Jeśli chodzi o gry to zagraliśmy w Altiplano i nie było to fajne doświadczenie. Jedna z najsłabszych gier w jakie grałem. Fakt, przy poprzedniej grze autora (Orleans) to gra wręcz wybitna (o co nietrudno przy Orleans). Tutaj przynajmniej nie mamy do czynienia z totalną losowością, ale nadal jest jej za dużo. TOTALNY brak interakcji, drugi gracz w tym tytule nie jest nam do niczego potrzebny. Chyba największy pasjans z jakim się spotkałem. Od połowy gry graliśmy w zasadzie niezależnie, mało kontrolując kolejność tur. Gra nie ma żadnego konkretnego celu, zbieramy pierdylion różnej maści żetonów i w kółko nimi obracamy. Nie będę się dłużej znęcał nad grą - TOTALNA PORAŻKA.

Rokoko - po rozgrywce w Altiplano był to prawdziwy balsam. Najlepsza gra typu area control jaką znam. Pozbawiona, co rzadkie w tym gatunku, zbijania, wyrzucania itp. Świetnie zaimplementowane zagrywanie kart. Bardzo, bardzo dobry tytuł.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Obrazek Obrazek

Mam problem z ostatecznym werdyktem na temat lokalu iGranie w Lochu. Mam wrażenie, że pomimo otwarcia, w lokalu jeszcze sporo się zmieni, zanim uzyskamy finalną wersję tego miejsca albo to tylko moje błędne spostrzeżenie. Na plus duże stoły i oświetlenie oraz spora przestrzeń. Zdecydowanie brakuje kelnerek z Cyganerii i mojej ulubionej lemoniady :wink: Potwierdzam, że siedzenia/kanapy są mało wygodne, kolekcja gier jeszcze bardzo uboga i praktycznie pozbawiona euro-gier. Brakuje również jedzenia. Dla równowagi musimy teraz spotkać się w Cyganerii :D

Altiplano - 4/10 albo i mniej. Zero interakcji, poczucie braku sensu i celu w grze, brak kołderki (na wszystko można sobie pozwolić), zmarnowany potencjał z ruchem pomiędzy lokacjami i ich ograniczenia (po paru turach każdy mógł podróżować bez trudu, tyle ile potrzebował), losowość w surowcach, mechanizm żetonów i torby - irytujące. Bardzo się zawiodłem. Gra jest nudna i bezcelowa. Dawno nie było takiego rozczarowania na stole.

Rokoko - świetna gra od solidnego autora. Uwielbiam wszystko w tej grze. Spora liczba opcji, krótka kołderka, dobrze działający deckbuilding, do tego mocne powiązanie z tematem gry. Interakcja w grze jest bardzo wyważona, a w każdej rundzie czuć oddech konkurencji. Czuć emocje przez całą rozgrywkę. Szkoda, że dodatek nie wypalił tak, jak powinien z założenia.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Essen coraz bliżej więc warto porozmawiać, kto co kupuje i co będziemy testować z nowości w Cyganerii.

Ja póki co zamówiłem u Adama:
- Forum Trajanum (bo Feld)
- Carpe Diem (bo też Feld)
- Brettspiel Adventskalender 2018 (bo czekoladki tuczą, a promki nie)

Z KickStartera:
- Solarius Mission (w końcu udało mi się zapolować na tę grę)
- Gugong (chwila słabości i kuszący wygląd wersji deluxe)

Inne ciekawe tytuły, których nie udało mi się kupić (zachęcam innych do zakupu :wink: ):
- Captains of the Gulf (debiut, genialny temat, wykonanie, euro no i solidne wydawnictwo)
- Valparaíso
- Manitoba
- Pandoria (tutaj podchodzę z rezerwą)
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: cezaras »

Co prawda nie wiem, kiedy dam radę wrócić do grania..., ale coś tam o Essen wiem :)

1) Carpe Diem - nie dość, że zamówiłem, to zdążyłem już dostać i zagrać. Swoje 3 zdania relacji umieściłem w odpowiednim wątku

2) Forum Trajanum - chyba zamówię

3) Coimbra - na pewno zamówię

4) Newton - raczej zamówię

5) Dice Settlers - zamówiłem z KS - powinno być nawet przed Essen

6) Gugang - nie zamówiłem z KS, chociaż długo się wahałem.. Chętnie spróbuję.

7) Teotihuacan - obserwuję temat. Mam takie wrażenie, że to nakomplikowali na maksa (niczym Ave Roma :) )

8) TonTon - taka malutka karcianka. ma prawie nie kosztować, więc jak będzie okazja to się skuszę....

- Captains of the Gulf (debiut, genialny temat, wykonanie, euro no i solidne wydawnictwo)
- Valparaíso
- Manitoba
- Pandoria (tutaj podchodzę z rezerwą)
nic z tego mnie nie zainteresowało
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Mam nadzieję, że to szybko się zmieni, co blokuje granie. :wink:

Potwierdziłeś, że Carpe Diem to dobry wybór. To super. W Coimbre grałem i jest dobrze, ale nie na tyle aby kupić.
Newton miał kupić Romek oraz Teotihuacan. Widziałem gameplay Rahdo... ciężko powiedzieć cokolwiek, dużo podobnego do Tzolkina. Natomiast Newton bardzo mi się podoba graficznie.
TonTon to nie wiem co to.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: dexete »

Na pewno biorę Coimbra oraz Teotihuacan. Na pewno kupię też Newton, ale chyba zaczekam na polskie wydanie. Ceny zagranicznych odstraszają. Ogólnie Włosi u mnie rządzą!
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze: 24 wrz 2018, 23:54 M W Coimbre grałem i jest dobrze, ale nie na tyle aby kupić.
Już jest w magazynie Rebela :), ale na tyle drożej, że zamówiłem u Adama :).
Myślę, że na weekend już powinna być :D (chociaż, akurat na weekend wyjeżdżam, wiec pewno przeleży w Paczkomacie :roll: )
royu
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2017, 17:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: royu »

Hej,
czy są jakieś plany na grę w tym tygodniu?
royu
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2017, 17:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: royu »

Hej,

Ponawiam pytanie na ten tydzień.

Pozdr
H
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: ChlastBatem »

Mi pasuje chyba każdy dzień oprócz piątku.
royu
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2017, 17:59
Has thanked: 2 times
Been thanked: 8 times

Re: (Gdynia) Eurogranie w Cyganerii (info w pierwszym poście)

Post autor: royu »

Mi by pasował wtorek
ODPOWIEDZ