(Gdynia) Eurogranie (info w pierwszym poście)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

kisio pisze:Czytać instrukcję do Kraftwagen czy Nowych pokoleń? Może i dam radę obie.
najlepiej obie :):):)
a jeszcze nie wiadomo co przyniesie Chlast (że tak pozwolę sobie zdrobnić)
Pan_Kracy pisze:Nie jestem pewien ile posiedzę, ale też zamierzam zjawić się o 17
znakomicie :)
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4060
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

Pan_Kracy pisze:Nie jestem pewien ile posiedzę, ale też zamierzam zjawić się o 17
Jeśli wytrzymasz 4 minuty to może nawet się spotkamy! :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4060
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

Byłem kilka sekund przed planowanym czasem ale nie bądźmy drobiazgowi ;)
Bardzo udane premierowe spotkanie, pomimo, że dostałem porządne bęcki we wszystkie grane tytuły (no dobra, podkładałem się, żeby nie zniechęcać współgraczy do kolejnych spotkań).
Gralim w 4-6 osób w takie gry jak: High society (czyli Milionerzy i Bankruci), Glen More, Notre Dame i Kraftwagen ( to ostatnie straszliwie przegrałem ale gra jest godna co najmniej kilku kolejnych rozgrywek bo mniej więcej wiem czemu grałem aż tak źle). Jak wychodziłem, to chłopaki jeszcze szykowali wyprawę na jakiegoś karcianego Cthulhu (tacy z nich eurogracze, hue hue) i nie wiem czy przeżyli, jak nie będą długo nic pisać to ktoś tam powinien do nich zajrzeć...
To do następnego! (jeszcze nie kojarzę wszystkich nicków z forum z określonymi twarzami więc przyznać się kto był kim :P)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

To fakt wieczór jak najbardziej udany. Notre Dame okazało się fajnym lekkim tytułem Stefana Felda... innym niż jego wszystkie inne, pozytywnie. Cieszę się, że coś zaczyna kiełkować z mojej inicjatywy.

Ciekawe czy inni będą się wstydzić przyznać kto kim jest :wink:
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

po mojemu:
1. Cyganeria dała radę :) . Oczywiście gdyby stoliki był ciut większe, to byśmy sie nie obrazili, ale graliśmy jednocześnie na "trójce" w Kraftwagena i Notre Dama i jeszcze było gdzie piwo postawić. Czyli OK.
2. Kraftwagen dał radę :) - muszę czesciej w to grać.
3. Udało nam się zagrać w całkiem słuszną liczbę pozycji (High Society, Glen More, Notre Dame, Kraftwagen i jeszcze Cuthulu coś tam)
4. Cuthulu coś tam - to nie jest pozycja dla mnie. Ale fajnie, że poznałem i się upewniłem w swych przypuszczeniach. Dobrze, że to wyjątek, bo celujemy w eurogry :):):)


co do identyfikacji, to chyba nie ma wątpliwości:
ChlastBatem tłumaczył GlenMore
lacki2000 przegrał w Kraftwagena :) (ale ostatni raz, bo już wie co i jak i nie da mi więcej bezkarnie wygrywać wszystkich wyścigów)
cezaras był właścicielem gier z niekoszulkowanymi kartami
pan_Kracy tłumaczył Cuthulu
kisio wygrał cuthulu (i przyjechał na 19tą :))
ostatni uczestnik, to Romek - ale nie ma jeszcze konta i nicka na forum (jeszcze - bo się zobowiązał założyć i odzywać)

za tydzień na pewno mnie nie ma - ale na kolejne spotkanie już szukam chętnych do Nowych Pokoleń :)
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: kisio »

Dzięki za spotkanie. Na przyszły raz piszę się przede wszystkim na planszowe eurosuchary (Nowe pokolenia :) ). Być może pojawię sie za tydzień. Za 2 tygodnie, tj. 10.02 na pewno nie (Popielec).
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: dexete »

cezaras pisze:po mojemu:

ostatni uczestnik, to Romek - ale nie ma jeszcze konta i nicka na forum (jeszcze - bo się zobowiązał założyć i odzywać)
Założyć - założył, zobaczymy jak będzie z odzywaniem się :lol: .

Co do środowego spotkania to jak dla mnie na plus. Najbardziej spodobał mi się Glen More, trochę mniej Kraftwagen ale w obie chętnie zagrałbym ponownie. High Society też spoko. Co do ostatniej gry to zupełnie nie mój klimat (jakieś mózgi, potwory itp. :| ) więc nie będę oceniał bo na starcie ma -5 :lol: .
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4060
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

Witamy na forum!
czyli dobrze, że uciekłem przed ostatnią rozgrywką :) Całkiem możliwe, że ta gra to był wykrywacz prawdziwych eurograczy ;)
Ja Glen More grywałem na yukacie to już mi się trochę ograło, Kraftwagen, pomimo zniechęcającej nazwy i trochę słabej grafiki, wygrywa u mnie z GM z powodu większej interakcji i mniejszej losowości. Ale zastanawiam się (jako ekspert po jednej partii :P) czy tam nie ma jedynej słusznej koncepcji grania na silnik - bo on zawsze pozwoli coś sprzedać a na pewno pozwoli wygrywać wyścigi. Granie na karoserię lub rozwój równomierny jest chyba mniej skuteczny. No i przydałby się tor punktacji by na bieżąco śledzić różnice w postępach graczy - choć i tak wiedziałem, że jestem daleko w tyle.
A jak już jestem przy mikrofonie to zapraszam na najbliższe wtorkowe spotkanie z grami w tematyce II wś. Ja jeszcze nie wiem czy będę ale się postaram. (mogę też stamtąd zwerbować kilka osób do Cyganerii, taki ze mnie podwójny agent 8) )
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Pan_Kracy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:57

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: Pan_Kracy »

lacki2000 pisze:Całkiem możliwe, że ta gra to był wykrywacz prawdziwych eurograczy ;)
W odróżnieniu od High Society?

Co ze spotkaniem w tym tygodniu? O ile dobrze pamiętam, mogę być ja, Romek i być może Krzysiek (ale od 19). W związku z tym parę pytań:
1. Czy ktoś śledzi wątek i chciałby się dołączyć? (jak tak, to śmiało! :) )
2. Jeśli nie, to czy przekładamy spotkanie na inny tydzień?
3. Jeśli nie, to o której start?
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Ja mogę być jutro (aczkolwiek nie jest to pewne w 100%). Natomiast za tydzień mógłbym się zjawić o 22 co pewnie będzie za późno. Pytanie czy tylko Kracy będzie jutro reflektował czy ktoś jeszcze?
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: dexete »

Prawdopodobnie wyrobię się na 19, jeśli nie to jeszcze dam znać na forum. Dobrze by było żeby chociaż 4 osoby były.
Pan_Kracy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:57

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: Pan_Kracy »

OK, nadal nikt nic nie wie na pewno, pozwólcie więc że przełamię ten impas i zdeklaruję się konkretnie: będę od 17:30 sobie spokojnie siedział i czytał instrukcje do nowych gier, bo i tak chciałem to dziś zrobić. Myślę że co najmniej 1,5h to zajmie. Internet mam jbc.

Chlast: Jak będziesz to weź La Granję! A 22 to zdecydowanie za późno :lol:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Niestety nie dam rady dziś. Zresztą i tak widzę, że nawet czwórka by się nie uzbierała - co oczywiście mi nie przeszkadza bo uważam, że najlepiej się gra w dwie osoby ;)

Z swojej strony na pewno obiecuje spotkanie 17.02. w Cyganerii. Mam nadzieję, że z takim wyprzedzeniem znajdzie się więcej chętnych. Poprowadzę i wytłumaczę tytuł: La Granja i Istambul

PS: Wasze przygotowanie w postaci obejrzenie video-instrukcji albo nawet przeczytanie instrukcji jest mile widziane ;)
Pan_Kracy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:57

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: Pan_Kracy »

No trudno.

W takim razie z równie wielkim wyprzedzeniem zaklepuję sobie miejsce w La Granja (Istambuł mi nie robi :wink: )
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: dexete »

Spotkanie w okrojonym składzie ale się odbyło :lol:
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

ChlastBatem pisze: Z swojej strony na pewno obiecuje spotkanie 17.02. w Cyganerii. Mam nadzieję, że z takim wyprzedzeniem znajdzie się więcej chętnych. Poprowadzę i wytłumaczę tytuł: La Granja i Istambul

PS: Wasze przygotowanie w postaci obejrzenie video-instrukcji albo nawet przeczytanie instrukcji jest mile widziane ;)
Cześć, kogo mogę się spodziewać jutro?
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4060
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 279 times
Been thanked: 164 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: lacki2000 »

ChlastBatem pisze:Cześć, kogo mogę się spodziewać jutro?
Ja niestety jeszcze się kuruję i nie dam rady jutro.
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
cezaras
Posty: 1924
Rejestracja: 08 maja 2008, 13:15
Lokalizacja: Reda
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: cezaras »

ChlastBatem pisze: Cześć, kogo mogę się spodziewać jutro?
mnie nie będzie
dzieciaki wyjechały na ferie i obiecałem żonie, że spędzimy wieczór razem
(pewno jest szansa, że i w coś zagramy :D )
Pan_Kracy
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:57

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: Pan_Kracy »

Ja będę, aczkolwiek przed 17.30 się pewnie nie wyrobię.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Okej to 18:00 powinna być optymalna.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: dexete »

Postaram się być ale najwcześniej na 18.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: dexete »

Moja ocena Istambuł jak najbardziej na plus. Lepsze działanie wieży niż w Genua.
Co do Viticulture trochę przydługa ale duży plus za wykonanie.

Co do karty Crush Expert z Viticulture to za autorem gry:
"All rules for crushing grapes still apply--red grapes turn into red wine"

W 1 edycji gry tworzenie wina z akcji na planszy umożliwia utworzenie wina tylko jednego rodzaju (np. tylko czerwone).
W 2 edycji gry tworzenie wina z akcji na planszy umożliwia stworzenie dwóch win (dowolnego rodzaju).

Graliśmy więc w 1 edycję ale obowiązywały zasady z 2 edycji na tym polu.
Karta Crush Expert umożliwiała w 1 edycji utworzenie wina różnych typów przy zachowaniu ogólnych zasad (np. czerwone na czerwone).
W 2 edycji ta karta została zmieniona na "Crush grapes into one type of wine".
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

Kolejne udane spotkanie. Zagraliśmy w:

Istambul - Dexete wygrał
Viticulture - tutaj się zemściłem ;) Bardzo fajna i klimatyczna gra. Wykonanie powala! Aczkolwiek niepokojące są karty i ich losowość. Graliśmy w pierwszą edycję więc możliwe, że ta nowa jest bardziej zbalansowana.


Kolejne spotkanie 24.02. - tym razem bankowo gramy w La Granje (Pan_Kracy i Dexete chyba się piszą więc zostało ostatnie wolne miejsce).
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: ChlastBatem »

dexete pisze: Co do karty Crush Expert z Viticulture to za autorem gry:
"All rules for crushing grapes still apply--red grapes turn into red wine"

W 1 edycji gry tworzenie wina z akcji na planszy umożliwia utworzenie wina tylko jednego rodzaju (np. tylko czerwone).
W 2 edycji gry tworzenie wina z akcji na planszy umożliwia stworzenie dwóch win (dowolnego rodzaju).

Graliśmy więc w 1 edycję ale obowiązywały zasady z 2 edycji na tym polu.
Karta Crush Expert umożliwiała w 1 edycji utworzenie wina różnych typów przy zachowaniu ogólnych zasad (np. czerwone na czerwone).
W 2 edycji ta karta została zmieniona na "Crush grapes into one type of wine".
Ja bym jeszcze raz spróbował zagrać tylko tym razem z jakimś Faqu w ręku i zasadami z 2 edycji. Można też pomyśleć o zmienionych kartach z 2 edycji. Na pewno gra ciekawa i intrygująca. Mam wielką nadzieję, że ten najnowszy dodatek kart usprawnia wszystko.
Awatar użytkownika
dexete
Posty: 357
Rejestracja: 28 sty 2016, 21:30
Has thanked: 6 times
Been thanked: 3 times

Re: [Gdynia] Eurogranie w Cyganerii

Post autor: dexete »

ChlastBatem pisze:
Ja bym jeszcze raz spróbował zagrać tylko tym razem z jakimś Faqu w ręku i zasadami z 2 edycji. Można też pomyśleć o zmienionych kartach z 2 edycji. Na pewno gra ciekawa i intrygująca. Mam wielką nadzieję, że ten najnowszy dodatek kart usprawnia wszystko.
Zamówię update do 2 edycji i wtedy trzeba zagrać ponownie. Grałem w tę grę kilka razy i właśnie pewna losowość czasem przeszkadza. Mam nadzieję, że update kart i niewielkie zmiany zasad zniwelują ten problem.
Ostatnio zmieniony 04 lis 2016, 18:55 przez dexete, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ