(Częstochowa) Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

templar79 pisze:Project Gaja był tuż przed Tobą, w ten czwartek też dotrze, tylko że do Belga.
Skoro tak, to pewnie będziemy grać w PG, chyba że będzie nas jednak więcej to coś trzeba będzie wymyślić.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Dziś troszkę odmiennie, bo umówiłem się na Shadespire, a w co będzie grała reszta to nie mam pojęcia.
Awatar użytkownika
Asia - On Table
Posty: 421
Rejestracja: 09 mar 2018, 20:57
Has thanked: 4 times
Been thanked: 166 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Asia - On Table »

do Częstochowy nie mam daleko więc może się wybiorę w najbliższym czasie :)
Moje Recenzje gier planszowych na kanale You Tube
templar79
Posty: 50
Rejestracja: 03 lut 2016, 08:45
Been thanked: 1 time

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: templar79 »

Asia - On Table pisze:do Częstochowy nie mam daleko więc może się wybiorę w najbliższym czasie :)
Przyda się powiew świeżości w skostniałych kościach.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Jutro przybędę z drobnym opóźnieniem i nie wiem z czym jeszcze. Ponoć gramy jutro w grę niespodziankę :wink:
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Witam.

Szukam miejsca, gdzie można pograć w planszówki/karcianki. Chciałbym zapytać o parę rzeczy:
1. Czy spotkania w Belgu odbywają się (w miarę) regularnie co tydzień?
2. Jak otwarte jest towarzystwo na nowych i niekoniecznie wprawionych graczy?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Confidential pisze: 26 mar 2018, 20:56 Witam.

Szukam miejsca, gdzie można pograć w planszówki/karcianki. Chciałbym zapytać o parę rzeczy:
1. Czy spotkania w Belgu odbywają się (w miarę) regularnie co tydzień?
2. Jak otwarte jest towarzystwo na nowych i niekoniecznie wprawionych graczy?
ad 1. Spotkania odbywają się w miarę regularnie, tzn. spotykamy się co tydzień, ale akurat najbliższe spotkanie, czyli pojutrze odbędzie się w Oslo. Po postu każdy ostatni czwartek miesiąca jest zarezerwowany w Belgu na inną działalność, w pozostałe czwartki spotykamy się tam normalnie.
ad 2. Tutaj sprawa jest dyskusyjna, zależy kto nas ocenia, ale to trzeba samemu spróbować :D Oczywiście zapraszam bo zagrać w coś raczej zagrasz, ale czy nasze towarzystwo ci będzie odpowiadać to tego nie mogę określić. Gdybyś chciał przyjść i mieć pewne miejsce przy jakiejś grze to daj znać trochę wcześniej, to się odpowiednio podzielimy i ewentualnie poczekamy.

Tak dla przypomnienia w tym tygodniu spotkanie w Oslo, ponieważ nie było jakiś sensownych propozycji to ja umawiam się na Shadespire, ale na wszelki wypadek wezmę też Tyrants of Underdark.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

@Jacek_PL

Nie jestem szczególnie doświadczonym graczem i w pytaniu bardziej chodziło mi o to, jak chętni jesteście do uczenia kogoś zasad od zera. Powiązana z tym jest kwestia tego w jakiego typu tytuły gracie - bo załapanie wszystkich reguł gry, której rozgrywka trwa na przykład 3 godziny trochę zajmuje, a sam gram raczej w bardziej "lekkostrawne" tytuły.
Jacek_PL pisze: 27 mar 2018, 11:32 Gdybyś chciał przyjść i mieć pewne miejsce przy jakiejś grze to daj znać trochę wcześniej, to się odpowiednio podzielimy i ewentualnie poczekamy.
Dzięki za radę :wink:
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Confidential pisze: 27 mar 2018, 15:24 Nie jestem szczególnie doświadczonym graczem i w pytaniu bardziej chodziło mi o to, jak chętni jesteście do uczenia kogoś zasad od zera. Powiązana z tym jest kwestia tego w jakiego typu tytuły gracie - bo załapanie wszystkich reguł gry, której rozgrywka trwa na przykład 3 godziny trochę zajmuje, a sam gram raczej w bardziej "lekkostrawne" tytuły.
A o to chodzi, to wiesz kwestia tego czy się łatwo zrażasz, bo wbrew pozorom my też nie znamy wszystkich gier :D i tłumaczenie zasad jest u nas na porządku dziennym. Oczywiście zasady to nie wszystko i jest jeszcze kwestia doświadczenia, ale to zdobywa się grając, więc ... wiadomo trzeba trochę pograć. Generalnie na spotkaniach czwartkowych bardzo rzadko gramy w jakieś kobyły, raczej gry do których tłumaczenie zasad zajmuje max 15 minut, ale często są to gry optymalizacyjne gdzie w pierwszej rozgrywce człowiek czuje się jak dziecko w mgle, ale kolejne partie są już łatwiejsze, dlatego mam nadzieję że nie zrazisz się po pierwszej rozgrywce. Zawsze też możemy się umówić na jakieś prostsze tytuły w stylu Ticket to Ride, Jamaica, Maori, a z czasem przejdziemy np. do Projekt Gaja czy Cry Havoc.

Generalnie zapraszam przyjdź, zagraj, sam zobaczysz czy to dla Ciebie, my w każdym razie nie bijemy :D (co do gryzienia nie obiecuję :wink: )
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Jacek_PL pisze: 27 mar 2018, 18:06to wiesz kwestia tego czy się łatwo zrażasz
U mnie to zależy od gry. Ogólnie jestem otwarty, ale kiedyś kolega próbował mi wytłumaczyć zasady jakiegoś tam tytułu ze świata "Gry o Tron" i stwierdziłem, że to po prostu nie dla mnie.
Jacek_PL pisze: 27 mar 2018, 18:06często są to gry optymalizacyjne gdzie w pierwszej rozgrywce człowiek czuje się jak dziecko w mgle
Na ogół jak grałem ze znajomymi w nowe tytuły, to pierwszą partię graliśmy "na sucho" - gdzie już z kartami w rękach pytaliśmy co dana robi, by po prostu mieć większe rozeznanie. Jak wspomniałeś, najszybciej człowiek się uczy grając.

Pozwolę sobie jeszcze zapytać - ile osób mniej-więcej bywa na takich spotkaniach? Pytam, bo może wziąłbym ze sobą coś swojego, żeby nie iść z pustymi rękami :wink:
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Confidential pisze: 27 mar 2018, 18:37 Pozwolę sobie jeszcze zapytać - ile osób mniej-więcej bywa na takich spotkaniach? Pytam, bo może wziąłbym ze sobą coś swojego, żeby nie iść z pustymi rękami :wink:
Najczęściej jest nas 6 osób, ale czasami więcej, no i z Tobą to będzie 7 osób. Gry jakieś możesz oczywiście przynieść ale nie ma gwarancji że coś z tego będzie grane, często wiele gier podróżuje w te i nazad bez otwierania pudełka.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Jacek_PL pisze: 27 mar 2018, 20:01Gry jakieś możesz oczywiście przynieść ale nie ma gwarancji że coś z tego będzie grane
Oczywiście się z tym liczę. Po prostu głupio by mi było iść z niczym, bo czułbym, że się niejako "wpraszam" (ot przychodzi zupełnie obca osoba, żeby sobie w czyjeś gry pograć) - a jak przyniosę coś swojego, to jakoś inaczej (w moim mniemaniu) to wygląda. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :wink:
Jacek_PL pisze: 27 mar 2018, 20:01często wiele gier podróżuje w te i nazad bez otwierania pudełka.
Doskonale to rozumiem. Jak z kumplami się widywaliśmy, to przynosiliśmy co kto miał lub co akurat chciał reszcie pokazać i nieraz połowa pozostawała nietknięta.
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Confidential pisze: 27 mar 2018, 23:16
Jacek_PL pisze: 27 mar 2018, 20:01Gry jakieś możesz oczywiście przynieść ale nie ma gwarancji że coś z tego będzie grane
Oczywiście się z tym liczę. Po prostu głupio by mi było iść z niczym, bo czułbym, że się niejako "wpraszam" (ot przychodzi zupełnie obca osoba, żeby sobie w czyjeś gry pograć) - a jak przyniosę coś swojego, to jakoś inaczej (w moim mniemaniu) to wygląda. Mam nadzieję, że wiesz o co mi chodzi :wink:
Tak wiem o co chodzi, nie krępuj się za przynoszenie gier nikt jeszcze zjechany nie został :D , a jak masz mieć +5 do pewności to tym bardziej. Pytanie kiedy do nas zajrzysz ?

A tak jeszcze przy okazji odpowiadając na twoje pytanie z innego wątku, Mepel jest jak najbardziej godny polecenia, Planszomania też o ile kupujesz rzeczy które mają na stanie, bo z tymi na zamówienie to bardzo różnie bywa.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Jacek_PL pisze: 28 mar 2018, 14:10Pytanie kiedy do nas zajrzysz ?
Na jutrzejszym spotkaniu w Oslo z pewnością się nie pojawię. Myślę, że jakoś po świętach (w pierwszym bądź drugim tygodniu) powinienem wpaść.
Jacek_PL pisze: 28 mar 2018, 14:10A tak jeszcze przy okazji odpowiadając na twoje pytanie z innego wątku, Mepel jest jak najbardziej godny polecenia, Planszomania też o ile kupujesz rzeczy które mają na stanie, bo z tymi na zamówienie to bardzo różnie bywa.
Serdeczne dzięki za opinię :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Jutro tradycyjnie w Belgu, będzie Runebound, Tzolkin i Tyrants of Underdark ale w co zagramy to nie mam pojęcia :D
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Jacek_PL pisze: 04 kwie 2018, 11:23 Jutro tradycyjnie w Belgu, będzie Runebound, Tzolkin i Tyrants of Underdark ale w co zagramy to nie mam pojęcia :D
Miałem właśnie pisać, że wpadłbym może na jutrzejsze spotkanie. Powinienem też jutro otrzymać przesyłkę ze sklepu Mepel. :wink:
Macie wolne miejsca, czy jest komplet? :D
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Confidential pisze: 04 kwie 2018, 11:30
Jacek_PL pisze: 04 kwie 2018, 11:23 Jutro tradycyjnie w Belgu, będzie Runebound, Tzolkin i Tyrants of Underdark ale w co zagramy to nie mam pojęcia :D
Miałem właśnie pisać, że wpadłbym może na jutrzejsze spotkanie. Powinienem też jutro otrzymać przesyłkę ze sklepu Mepel. :wink:
Macie wolne miejsca, czy jest komplet? :D
Oczywiście zapraszamy, miejsca jak najbardziej będą, no może poza Runeboundem. Nie wiem czy byłeś kiedyś Belgu, jeśli tak to my okupujemy dwa ostatnie duże stoliki przed "Narnią". Jeśli nie byłeś to idziesz jak najdalej od baru i przy końcu lokalu będą właśnie te dwa duże stoliki. Najlepiej przyjść tak o 18.15, jak będziesz wcześniej to możesz też popatrzeć na karteczki z rezerwacją albo zapytać obsługi.
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Jacek_PL pisze: 04 kwie 2018, 13:27Oczywiście zapraszamy, miejsca jak najbardziej będą, no może poza Runeboundem. Nie wiem czy byłeś kiedyś Belgu, jeśli tak to my okupujemy dwa ostatnie duże stoliki przed "Narnią". Jeśli nie byłeś to idziesz jak najdalej od baru i przy końcu lokalu będą właśnie te dwa duże stoliki. Najlepiej przyjść tak o 18.15, jak będziesz wcześniej to możesz też popatrzeć na karteczki z rezerwacją albo zapytać obsługi.
W Belgu byłem nieraz, ale zastanawiałem się właśnie w którym miejscu będzie można was zastać, bym nie szukał - ale już mnie ubiegłeś. :wink:
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: wuher44 »

Confidential pisze: 27 mar 2018, 18:37 U mnie to zależy od gry. Ogólnie jestem otwarty, ale kiedyś kolega próbował mi wytłumaczyć zasady jakiegoś tam tytułu ze świata "Gry o Tron" i stwierdziłem, że to po prostu nie dla mnie.
W takim razie zapraszamy.
:twisted:
:wink:
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

Dzięki za spotkanie panowie - fajnie było 8)
templar79
Posty: 50
Rejestracja: 03 lut 2016, 08:45
Been thanked: 1 time

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: templar79 »

Confidential pisze: 06 kwie 2018, 00:48 Dzięki za spotkanie panowie - fajnie było 8)
Ale widzisz. Tu Jacek taki miły, a ograł nas jak małe dzieci.
Stara zasada: "Nad planszą nie masz przyjaciół"
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

templar79 pisze: 06 kwie 2018, 22:23 Ale widzisz. Tu Jacek taki miły, a ograł nas jak małe dzieci.
Stara zasada: "Nad planszą nie masz przyjaciół"
Ja jakoś odniosłem wrażenie, że trochę się hamował - mógł mnie rozklepać bardziej przekonująco, ale nie chciał mnie zniechęcać :wink:
wuher44
Posty: 348
Rejestracja: 18 wrz 2016, 20:47
Has thanked: 131 times
Been thanked: 60 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: wuher44 »

A Templar zdradził Ci jakąś tajemnicę? :lol:
Confidential
Posty: 170
Rejestracja: 26 mar 2018, 20:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Confidential »

wuher44 pisze: 07 kwie 2018, 13:45 A Templar zdradził Ci jakąś tajemnicę? :lol:
Nic mi o żadnej tajemnicy nie wiadomo :)
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: [Częstochowa] Spotkania czwartkowe w Cafe Belg

Post autor: Jacek_PL »

Jutro jak zwykle idziemy na żywioł, chociaż są propozycje Pandemic i Runebound. Ja na wszelki wypadek wezmę Blue Moon City albo Spyrium.
ODPOWIEDZ